Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 10. 31. 12:36
Előzmény: #2059  Tazsomaru
#2060
Mielott eltunnek, beolvadnek a matrixba azok szamara akik tenyleg komolyan gondoljak a kereskedest talan meg sikerul 1 aprocska informaciot tovabb adni:

Momentum Trading, Return Chasing and Predictable Crashes. Author Information: Benjamin Remy Chabot. Federal Reserve Bank of Chicago. Eric Ghysels
(valoszinunek tartom, hogy nehany embert erdekelhet ez az aprocska,de nagyszeru munka)

a helyzetrol ez jut mindig eszembe, bar a joindulat csak ugy arad beloletek, mint a segitokeszseg is...
link

(azert pedig en kerek elnezest, hogy a beszelgeto partnereimbol sokkal tobbet nezek ki, persze probalom provokalni oket, de meg mindig allitom a tudas nem hatalom csak a felhasznalt tudas az!!!)
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 10. 31. 12:27
Előzmény: #2050  Törölt felhasználó
#2059
jól rászedtél! :)
végig olvastam, de fogalmam sincs mit akar ez jelenteni.
figyelmeztettek, mert a tudásodat nem hatalomra, hanem trollkodásra használod? vagy mi?
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 10. 31. 12:23
Előzmény: #2049  Törölt felhasználó
#2058
tudom, hogy miért tartod az ezüstöt, hogy nem érdekel a növekedés, csak vagyon megőrzése a cél. nincs ezzel semmi gond. szerintem jól csinálod. valahol írtad, hogy egy koreai autó áráért vettél ezüstöt (vagy csak akarsz). biztos vagyok benne, hogy 10-20 vagy 30 év múlva is fogsz kapni az ezüstödért egy koreai autót vagy valami hasonlót.

csak a 9-12%-os növekedésre reagáltam, mert van az (ezüst)éremnek egy másik oldala is.

azt viszont nem értem, hogy számítasz hozamra, ha nem akarod eladni. valamit készítesz belőle (ékszer)? vagy kiállítod és jegyet szedsz?
egyébként Tomi, nekem biztos nincs 90-es IQ-m, még érettségim sincsen. igaz, még nem is kérték tőlem soha. :D

úgyhogy csak röviden, tömören.
;)
Törölt felhasználó 2015. 10. 31. 12:16
Előzmény: #2047  Tazsomaru
#2057
:ÐÐ

buta ezüstróka...

)
Törölt felhasználó 2015. 10. 31. 12:10
Előzmény: #2055  Törölt felhasználó
#2056
bár nem írtál sokat:D, de nem értékeltem túl sokra ill. nem figyeltél, így büntetőpontként újra megkapod a linket!:D

link
Törölt felhasználó 2015. 10. 31. 12:06
Előzmény: #2053  Törölt felhasználó
#2055
Törölt felhasználó 2015. 10. 31. 12:04
Előzmény: #2051  Törölt felhasználó
#2054
az ar a legmegbizhatobb indikator...legalabbis szamomra...(es meg huzgalni sem kell)

nem vagyok ingerult...
bar azt mindig erdekesnek talalom ha emberek olyan dolgokrol alkotnak velemenyt amivel csak hebe-hoba foglalkoznak...

egyebkent nem valaszoltal a kerdesre hogy kereskeded-e az ezustot ill. kereskedted-e...???
"bar ez a bullish divergencia nagyon profin hangzott"

Egyebkent igazad van megyek aludni bar pizsit meg az elozo evezredben hasznaltam...
;)
remelem a tied kenyelmes, bar azt hittem a pf-re csak 18 even feluli emberek szoktak irkalni....de igy mar erthetobb, hogy miert ilyen magas a szinvonala a forumnak...

Legyen szep heted!
Törölt felhasználó 2015. 10. 31. 11:53
Előzmény: #2052  Törölt felhasználó
#2053
ja és ahányszor fél oldal meddő sületlenséget írsz, annyiszor fogom belinkelni az ábrát!
Törölt felhasználó 2015. 10. 31. 11:51
Előzmény: #2042  Törölt felhasználó
#2052
be is rakom még egyszer , hogy legyen minek örülnöd:D

link
Törölt felhasználó 2015. 10. 31. 11:46
Előzmény: #2044  Törölt felhasználó
#2051
hát ez így elég sovány, de az árfolyam görbén így is látszik a hullámszerkezet! Persze indikátorokat meg vonalakat nem tudok használni, húzni, mert nem értek az oldalhoz!

De a hullámszerkezetből és darabszámból ugyanaz következik mint az usd-s helyzetből! Ennyit látok így!

Nem kereskedem , csak megpróbálom feltárni az irányt, és ezt megosztani mindenkivel!

Nyilván nem fizetek USD-vel a boltban!

Picit ingerültnek tűnsz! Szerintem fellőtték már a pizsit! Feküdj le aludni
Törölt felhasználó 2015. 10. 31. 11:36
Előzmény: #2047  Tazsomaru
#2050
Tudom nem szoktal hosszabb hsz-kat elolvasni viszont ennek a veget talan erdekes volna elolvasnod ha esetleg elkerulte volna figyelmedet...:

(#1423) Re: Kisvuk es masok
Értékelés: -7
előzmény (#1420: pomperj) | válasz erre | kedd, 11:33
(#2025) A fórum moderátora figyelmeztetésben részesített!
Értékelés: -5
válasz erre | Tegnap, 16:29
Kedves Kisvuk!

A fórum moderátora figyelmeztetésben részesített!

2015-10-26 11:34: ez volt az utolsó figyelmeztetés

Amennyiben rövid időn belül ismét szükségessé válik a figyelmeztetés, hozzáférésednek nem engedélyezzük a részvételt a fórumban!

Szoval szeretnek ez uton elkoszonni mindenkitol a forumrol, ha ne adj isten kitiltananak....
(nem lesz kisvuk1 ill. kisvuk01, az nem az en stilusom), onnantol max olvasok nehany ember hsz-t ill. akikkel korabban email-t csereltunk azokkal emailben is meg tudjuk vitatni a dolgokat....

ha pedig a hsz-immal nem teszek a forumhoz ill. nem sikerul masok szamara hasznos informaciot megosztani akkor tenyleg felesleges ezzel az idomet tolteni....

en nem haragszok senkire (szo szerint senkire),de sajnalom hogy a portfolion nem tud kialakulni 1 topik ahol ertekes informaciokat lehetne ill. tudnank megosztani masokkal....
Ha esetleg nehany embert megbantottam, azt nagyon sajnalom, nem ez volt a celom...

Mielott eltunnek, beolvadnek a matrixba azok szamara akik tenyleg komolyan gondoljak a kereskedest talan meg sikerul 1 aprocska informaciot tovabb adni:

Momentum Trading, Return Chasing and Predictable Crashes. Author Information: Benjamin Remy Chabot. Federal Reserve Bank of Chicago. Eric Ghysels
(valoszinunek tartom, hogy nehany embert erdekelhet ez az aprocska,de nagyszeru munka)
Egy piciket egyszerubben pedig ezt a konyvet ajanlanam:

Dual Momentum Investing (Gary Antonacci)

Mindenkinek sok sikert es szep hetet!
Kisvuk

nyilvan ehez a hsz-hoz nem sikerult hozzaszolni, trollkodni konnyebb!!!
esetleg idezgetni dolgokat mastol....

Roland tudas az nem hatalom csak a felhasznalt tudas az....

Tobb idom nincs nekem se trollkodni, mert szerintem tobbet tettem ma is es ezen a heten a forumhoz mint egyesek 1-2 ev alatt...
(bar ez szemelyes velemeny es akik rendszeresen olvasnak tudjak hogy en az esetek tobbsegeben tevedek...

Mindenkinek szep hetet!
Törölt felhasználó 2015. 10. 31. 11:29
Előzmény: #2047  Tazsomaru
#2049
Az igaz hogy a N. Roland 1 nagyon gyakori nev...
igy bocs ha osszekevertelek valakivel....
(akivel osszekevertelek nem szokott trollkodni)...

1.Nem tukmalok senkire semmit....!!!
2. nem akarok szabadulni az ezust tombjeimtol es a cegem se tervezi....
3. igazad van tarolasi koltseg!!!( tobbhelyen is fizetek erte...)
4. te is tudod, hogy a fizikai ezuston (barokon meret es brand-tol fuggoen eleg jelentos premium van)...
jo esetben 6-8% ha veszel nehany 1000ounces bar-t, retail ugyfeleknel inkabb 10-15%-os felar szokott lenni amikor elerhetok kisebb mennyisegben...
5. szallitasi koltseget elfelejtetted, talan csak azert mert, soha nem volt olyan mennyisegben neked ahol ezzel is kellett volna szamolnod...

Jelenlegi technologiaval 2030-2035-re elfogy az egyelore feltart ezust...
(valoszinuleg nem fog, de nem ilyen aron fognak vele kereskedni...)
en kozel 10%-os eves hozammal szamolok a kovetkezo 5-10 evben (es ez az also resze a hozam elvarasnak)...tudod en a TLT es mas kotvenyek helyett tartom a portfoliomban...

Nem kapok kevesebb penzt Au-ban az ezustomert, mert az ezustot nem adom hanem vasarlom...es ha nem tettem volna korabban most kevesebb penzem lenne masra a boltba, ha ugyanazt a mennyiseget szeretnem megvenni ezustbol....
(ehez sem kell 90-es IQ-nal tobb)
;)

link
Törölt felhasználó 2015. 10. 31. 11:05
Előzmény: #2045  Törölt felhasználó
#2048
Orulok hogy megint sikerult kiolvasni a hsz-bol valamit ami nem volt benne....
Senki nem allitotta senkirol hogy amator!!!
1 nagyon egyszeru kerdes tettem fel amire nem kaptam valaszt...
persze kaptam mastol pl-ul toled valaszt olyan dologra amit nem is kerdeztem....
de felteheted a kerdest magadnak is kereskeded az ezustot???
(ha mar sikerult hsz-nod)
;)
HUF egyebkent szamomra nem erdekes, bar ezt viszont nem sikerult kiolvasni a hsz-bol!!!(pedig eleg reg ota irok a pf-re)
Nem kell hozza meg talan 90-es IQ-se...(szerintem),se teszt...
;)
HUF neked; es lehet hogy mikamak-nak erdekes de ezt egyelore meg nem tudjuk, hogy neki fontos-e a HUF arfolyam...

egyebkent nagyon orulok, hogy 205-on sikerult USD-t venned...

Viszont felmerult 1 masik erdekes kerdes mibol gondolod, hogy en USD-ban kereskedek???
(talan a helyesebb megfogalmazas az lett volna, hogy idonkent van 1 kis kitettsegem USD-ban)

raadasul ha piciket figyeltel volna, arra is rajohettel volna az en hsz-bol, hogy en nem kereskedem az ezustot januar ota....
viszont vasarlom, ebben az esetben AUD-ban...

Ha kritikus hsz szerettel volna tenni akkor talan az lett volna megfelelobb, hogy nem mindenki AUD-ban nezi....
(bar ez engem ugye annyira nem erdekel, mint ahogy az sem hogy hol sikerult valtanod az USD-t ill. USD kereskedesi szamlad van), bar orulok a sikerednek, felre ertes ne essek!!!

Tudom, hogy nem konnyu hozzatenni a forumhoz sokkal egyszerubb csak trollkodni....
bar azert azt erdekesnek tartom, hogy az Azsia mersekelt optimizmus topik 1423-as hsz-hoz nem sikerult hozzaszolni...
attol fuggetlenul, hogy nem mindenki total amator aki USD-ban nezi a grafikont viszont huf-ban veszi a kiflit....
(velemenyt cserelhettunk volna errol is lehet hogy azzal mindenki jobban jart volna), persze kerdes tovabbra is az hogy tenyleg azert van itt mindenki, hogy emelje a forum szinvonalat, vagy csak idonkent 1 kis hangulat gerjesztes, trollkodas miatt...

Legyen szep hetveged!

u.i.: szerintem probald erzelmektol mentesen, eloitelettol mentesen olvasni a hsz-mat, mert a vegen meg sikerulne informaciot atadnunk egymasnak....
bar ehhez az kellene, hogy ne a csomagolasra hanem az informaciora koncentraljunk...
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 10. 31. 10:38
Előzmény: #2042  Törölt felhasználó
#2047
"Szoval nalunk 9-12%-ot erosodott kevesebb mint 18honap alatt... "

(így tukmálják rá az ezüsttömböket Ausztráliában az alapkezelők az ügyfeleikre? :DDDD)

tudod Tomi, én csak akkor szólok bele, ha már nagyon szédíted a jónépet. :)

" vasaroltam fizikait tavaly juniusban is 696AUD/kg (pamp silver bar)....
jelenleg 766,7AUD/kg, de volt mar 782A$ is...
Szoval nalunk 9-12%-ot erosodott kevesebb mint 18honap alatt..."

link

766AUD-ért tudnál most VENNI, de ha szabadulni akarnál a tömbjeidtől akkor 669AUD kapsz érte csak. ez 27AUD bukó, -4% kevesebb, mint 18 hónap alatt, ha a tárolási költségeket nem számoljuk.

link
nem is értem, ezeken a chartokon miért nincs bid/ask árfolyam? :D

ezek szerint Ausztráliában is kevesebbet kapsz a boltban az ezüstödért.
;)
Bugac 2015. 10. 31. 09:26
Előzmény: #2045  Törölt felhasználó
#2046
:)
+++

"... "milyen gyakran szoktal USD-al fizetni a boltba???" ...."
- Ritkán. - De akkor sokat!
Sokkal-sokkal többet, mint ezek a világgá futott nyikhajok.

Nálunk a bóti vásárlás általában a cselédek dolga. Én csak a nagyját intézem, - legtöbbször számlákról ....

:)

Törölt felhasználó 2015. 10. 31. 08:07
Előzmény: #2044  Törölt felhasználó
#2045
"milyen gyakran szoktal USD-al fizetni a boltba???"
ha ennél a leegyszerűsített gondolatnál tovább lépsz, akkor pl. rájöhetsz arra is, h usd-szlán kereskedsz, usd-ben nézed az árakat, grafikonokat és a profit is usd-lesz DE a kereskedéshez és a megélhetéshez szükséges usdhuf váltást időzíted, akkor azon is tudsz nem keveset keresni.
én. pl a jelenlegi szlámon lévő összeget 2011-ben váltottam huf-ról usd-re 205 körüli átlagáron.
amit a boltban költök mostanában, azt meg 279-es átlagáron váltottam vissza(eddig).ez durván 9%-os huf profit évente...és a nem üzletszerű váltásra nincs szja;)
szóval nem biztos, h mindenki totál amatőr, aki usd-ben nézi a grafikont, és huf-ban veszi a kiflit:)))

Törölt felhasználó 2015. 10. 31. 07:03
Előzmény: #2043  Törölt felhasználó
#2044
Szia,

Te kereskeded is vagy csak a grafikonokat nezegeted???
;)

milyen gyakran szoktal USD-al fizetni a boltba???

link

Sok sikert!
Törölt felhasználó 2015. 10. 31. 05:17
Előzmény: #2042  Törölt felhasználó
#2043
Valóban esik, de bullish a divergencia benne, és relatív erő szempontjából pozitívak a kilátások.. persze csak szerintem!!!!

link
Törölt felhasználó 2015. 10. 31. 03:46
Előzmény: #2041  pitcairn2
#2042
Az ezust eso trendben van....
(ezt mondjak akik nem kereskednek vele)

en se kereskedek vele januar ota, mert januar ota csak vasarlok, bar vasaroltam fizikait tavaly juniusban is 696AUD/kg (pamp silver bar)....
jelenleg 766,7AUD/kg, de volt mar 782A$ is...
Szoval nalunk 9-12%-ot erosodott kevesebb mint 18honap alatt...
az aranyat most hagyjuk mert az nalunk mar majdnem 2 eve erosodik..:

link

mi lesz majd ha beindul az ujabb QE ill. az USD elkezd gyengulni???
pitcairn2 2015. 10. 30. 21:52
Előzmény: #2039  pomperj
#2041
az ezüst meg vmi 7%-ot ment fel erősödő USD-vel szemben

link

és persze ez ez csak a papírezüst-árra vonatkozik, a fizikai fém vmi 15-20%-al drágább

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek