Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pitcairn2 2015. 10. 30. 21:49
Előzmény: #2039  pomperj
#2040
+ azt a 2%-os emelkedést __erősödő__ dollárral szemben hozta össze

DXY index 1 month
link

pomperj
pomperj 2015. 10. 30. 16:57
Előzmény: #2037  Törölt felhasználó
#2039
Vege az oktobernek, GLD 1118 korul indult a honapban es 1142 korul varhato ma a zaras.
Soval, Gold +2% korul zarja az oktober honapot. Ami nem rossz.

Azert nem, mert oktober szezonalisan gyenge honap. Viszont a kovetkezo 4 honap a legjobb szokott lenni az evben, foleg az Indiai unnepek es a Kinai ujev miatt.
Itt a szezonalis eloszlasgorbe:

link

Ha lehet a szezonalis szamokbol projektalni, akkor kb. az johet ki, hogy mostanaban a szokasoshoz kepest +2%/ho sebesseggel emelkedik a Gold;
vagyis a fenti chartbeli %-os hozamokhoz hozza lehet adni +2%/ho korul, mint a trendvonal emelkedest.

(Summa emelkedes=trend emelkedes +szezonalis emelkedes)

Abbol meg az jon ki, hogy
Nov. +3%
Dec, Jan. +3.5%.
Febr. +3%
korulre varhato,
vagyis a "joszezon" vegere osszejohet +13% korul.

Ha igy volna, akkor az 1300 USD kornyekere mutat. Az meg a GDX-ben is egeszen szep eloremozdulas lenne.

Igaz, az utolso 2 napban a FED meeting utani csapkodasban Gold visszahuzodott -2% korul, de ezt atmeneti gyengesegnek gondolom.
HA igy lenne, akkor a kilatasok meg ennel is jobbak lesznek Februar tajara, amikor vegeg a kinai ujevnek. Szoval, egyelore tartom az 1300-as projekciot.

pitcairn2 2015. 10. 30. 10:42
Előzmény: #2037  Törölt felhasználó
#2038
Schiff vmi effélét mondott erről:

""We're not accepting bitcoin, we're accepting dollars. BitPay is accepting bitcoins"."

link

Törölt felhasználó 2015. 10. 29. 10:47
Előzmény: #2036  pitcairn2
#2037
koszi a videot
;)
tobb mint 2 eves a video..., es ha jol emlekszem mar Peter Schiff-nel is lehet fizetni bitcoinnal...
(ha peldaul arany ill. ezustot termeket szeretnel venni....,de javits ki ha tevedek)

a sajat kereskedesi tokem majdnem 10%-a van jelenleg fizikai aranyban es kozel 30% pedig ezustben.., bar az ezust tarolasa ha egyelore nem is de a szallitasa azert gondokat okozhat.(en inkabb ezeket eroltetem mint az allamkotvenyeket, mert szerintem hosszabb tavon nem csak biztonsagosabbak es kevesbe kockazatosak,de nagy valoszinuseggel jobb hozamot fognak produkalni ill. jobban megorzik a penz vasarlo erteket, mint a legtobb kotveny).
;)
bitcoinba meg mondhatjuk van ugy 0,5%-nyi nevezzuk ugy spekulativ poziciom...
es ha igy folytatja akkor akar 0,8%-ra is elmegyek a sajat tokembol 2016-ban...
(nem kergetek almokat csak mint 1 lehetoseget nezem)...

ja es van kozel 15-20%-nyi (a sajat tokemnek) nemesfembanyasz cegekben

arany es ezust szerintem nem kerdes es a banyaszok sem, talan csak, hogy mely cegek ill. mely regiokban fognak ill. mikor es mennyit emelkedni,de soha sincs biztos 100%-os lehetoseg igy nem lehet 1 lapra feltenni mindent...
Folyamatosan vadaszom ill. keressuk a lehetosegeket...
Jelenleg az europai kozmuszolgaltatok ill. azon belul is az elektromos aram eloallitasaval szallitasaval foglalkozo cegeket keresem ill. probalom felmerni, ertekelni...
mert szerintunk hatalmas valtozasok jonnek ebben a szektorban...

Talan majd errol kesobb...
;)

Nem tudom feltunt-e neked mekkora bizonytalansag van a piacon, mert jo nehany igazan forgalmas termek a 200MA korul tancol 1 ATR tavolsagban...
lasd S&P,arany,ezust,EUR,GBP,JPY a dollarral szemben...

Legyen szep heted!
pitcairn2 2015. 10. 29. 10:15
Előzmény: #2035  Törölt felhasználó
#2036
még nem néztem meg a belinkelt videót, de ígérem időt szakítok rá:)

én is ajánlok azonban egy videót:

Bitcoin vs. Gold
link

azt meg egy pillanatig sem tagadom, hogy spekulatív eszközként van fantázia a bitcoin-ban, mi több nagyon valószínűnek látom, hogy - egy ideig - meredeken fog felmenni a fiat pénzek összeomlásával párhuzamosan az árfolyama
Törölt felhasználó 2015. 10. 29. 09:54
Előzmény: #2034  pitcairn2
#2035
;)
viszont a cryptocurrency forgalom kozel 90%-a 2 cryptocurrencyben van...:
Bitcoin ill. ha jol emlekszem Litecoin...
Soha nem allitottam hogy nem eshet 0-ra az erteke...,de azt sem tudom egyertelmuen kizarni, hogy az erteke 1 nap 1000, 10000 esetleg 100000$ lesz...
ha pedig az ember olyan asszimetrikus kereskedeseket kereskedik ahol a hozam/kockazat arany 5,10 esetleg 50,100 vagy 1000/1-hez nem igazan lehet kihagyni...
a kerdes tovabbra is az (a helyes kerdes velemenyem szerint), hogy az ember mekkora osszeget kulonit el erre a tokejebol....

ki gondolta volna 20 evvel ezelott, hogy hireket fogok nezni, hallgatni mobil telefonon ill. ingyen tudok kommunikalni barkivel a fold masik oldalan...

Gondolj csak bele ha el akarsz olvasni 1 cikket mondjuk 1 gazdasagi lapban, vagy elofizetsz kulonbozo idotavra ev, esetleg fel ev vagy negyedev...mekkora ennek a koltsege???
Ha erdekel 1 konyvben 1 fejezet, esetleg 1 filmben 1 reszlet, vagy 1 sportmusor ami jelenleg akar 40-100$ esetleg jon havi elofizetessel,de teged csak az az 1 dolog informacio erdekel...
bitcoinnal meg lehet mar vasarolni 1-2 ilyen dolgot amugy meg fizeted az eves elofizetest, majd a credit ill. bankartyad tranzakcios dijat, majd az atvaltasi arfolyamon csipentenek le a penzedbol 1 picit stb.stb....

Velemenyem szerint a story vege nem egyertelmu....
csak emlekezz a vilag legnagyobb tevedeseire:
IBM vezere 1szer azt nyilatkozta, hogy a szemelyi szamitogepeknek nem lesz piaca,mert nincs ra kereslet...
Hogyan neztunk a 90-es evek elejen a mobil telefonokra, amik 1 kisebb taskara hasonlitottak...
Most meg a foldon elo lakossag nagyobbik reszenek van...

Nem tudom megnezted-e a videot amit az egyik srac felrakott...a befektetesi bankok es az egymas kozotti elszamolasokrol is volt benne szo ill. hogy mennyi idot es penzbe kerul jelenleg ez....

Nem tudom milyen informaciok allnak rendelkezesre mo-on errol,de egyre tobb, komolyabb toke aramlik ebbe es egyre tobb munka es innovacio van ezen a teruleten...
Jovo nyaron pedig felezodik a 10percenkenti bitcoin mennyiseg amely elerheto lesz a banyaszok reszere...
mar nem emlekszem, hogy jelenleg mennyibe is kerul atlagosan 1 bitcoin kibanyaszasa,de a tavaszi adatok 120-170$ koze tettek....
a kereslet es felhasznalas pedig nem hogy nem csokken, hanem jelentosen novekszik...

Persze nem allitom, hogy a mostani infrastrukturaval es alkalmazasokkal tobbet erne mint mondjuk 500-600$,de folyamatosan valtozik ez az ertek, ill. novekszik ahogy a felhasznalok ill. felhasznalasi lehetosegek novekszenek...

Az ido meg majd eldonti....(nem ez lenne az elso dolog ami nem ugy alakult ahogy kepzeltem, ha esetleg tenyleg 0-ra esne),de ha mondjuk meg 10,15,20szoroza erteket a kovetkezo 20 evben akkor nem volt kar erte...
pitcairn2 2015. 10. 29. 09:06
Előzmény: #2033  Törölt felhasználó
#2034
augusztusban már több mint 740 cryptocurrency volt, persze ettől még lehet rövid- és középtávon fantázia a bitcoin-ban, pl. a bankárok helyében egy jó kis buborékot fújnék ott, hogy odamenjen a jónép:)

a sztori vége azonban egyértelmű:

előbb vagy utóbb, de nullára fog ez menni

Törölt felhasználó 2015. 10. 29. 09:02
#2033
link

Lehet hogy megis csak erdemes lenne azt a nehany orat raszani a bitcoinra ill. a benne rejlo lehetosegekben....

Kar lenne az evtized befekteteserol lemaradni...
(persze ez sem biztos, mert az eletben semmire sincs garancia,de vannak lehetosegek)...

;)

u.i.:es ha igy haladunk, meg a vegen novelem benne a reszesedesemet 0,5%-rol 0,8%-ra... az is lehet hogy 1 unicorn-nal allunk szemben...
Törölt felhasználó 2015. 10. 29. 03:49
Előzmény: törölt hozzászólás
#2032
Szia szkrik,

Kedves toled, nem tervezem itt hagyni a forumot, mert attol fuggetlenul, hogy eleg gyakran elmegy a forum felesleges szovaltasokba, vannak periodusok amikor igenis kulturaltan megy a velemeny csere attol fuffetlenul, hogy kinek mi a velemenye...

Persze ha kitiltanak, akkor nem fogok vissza sunyogni....
(valoszinuleg meg fogom talalni a modjat, hogy kapcsolatba maradhassak olyan forumtagokkal akik hozzatesznek a forumhoz, mert azert van jo nehany ilyen ember is ezen a forumon)...

Az indexek esese es felpattanas, hogy oszinte legyek nem igazan erdekel, mert szerintem nagyon keves olyan ceg van amit long oldalon erdemes lenne nezegetni, bar nehany banyasz, nyersanyagfeldolgozo es nehany olajos ceg is erdekes lehet a jovoben...,majd meglatjuk.
arany es ezustnel erdekes volt latni, hogy milyen hevesen reagaltak a piacok...
(azt nem szabad elfelejteni, hogy az ezust piaca aranylag nagyon apro piac), igy sokkal konnyebb megonteni es elmozditani nehany nagyobb megbizassal...
Mindenesetre nem sikerult lenyomniuk a 200MA ala es ha 3-5 napig esetleg megprobalnak onteni a szezonalitas miatt nem hiszem, hogy az ev veget ill a kovetkezo ev elejen az ezust ill. az arany sokkal alacsonyabb szinteket erne el....

Jovo nyarral kapcsolatban viszont nem vagyok tul optimista mert majus-oktober kozott elmeletileg van ra 30-40%-os esely, hogy megprobaljak majd letesztelni az 1000$-os arfolyamot....
(pontosabb szamokkal par het mulva tudok jonni,mert most jon a legtobb ceg eredmenye, es ebben mar kezdenek beepulni az alacsonyabb olajarral levo kitermelesi koltsegek)

NEM-nel peldaul majdnem 15%-al tudtak csokkenteni a teljes koltsegeket ( a terv ha jol emlekszem 6-10% volt) es 875$ es sikerult 835$-re csokkenteni...

Amit altalanosagban el lehet mondani, hogy a volatilitas egyre jobban no, foleg az adatoknal es ez nem csak indexekre, nyersanyagokra de mar az fx piacon is megfigyelheto...

Sokan arra hivjak fel a figyelmet, hogy a piac tulsagosan nagy hangsulyt fektet a legfrissebb adatoknak...

Sem a fundamentalis se a statisztikai adatok nem indokolnanak szigoritast, foleg nem egy lassulo vilaggazdasagi helyzetben...
Azonban ha a masik oldalt nezzuk semmi sem igazan indokolta, hogy a FED ilyen szintu monetaris politikaval es ilyen hosszan ilyen alacsonyan tartsa a kamatokat....

Az igazsag az hogy monetaris politikaval nem igazan ill. egyre nehezebben lehet hatast gyakorolni fiskalis problemakra...

A FED elozo evi politikajabol es a jelenlegi gazdasagi helyzet mar tavasszal indokolta tette volna az ujabb QE-t...ha hasonlo modon szerettek volna eljarni mint az elozo evekben..., Eu miatt es talan a svajci jegybank miatt nem tettek...
En is mint a legtobben az ujabb QE-t vartam egesz evben....

Nekem ugy tunik hogy az akademikusaink megint jol meg fogjak lepni a piacot, mert szerintem decemberben kamatot fognak emelni (en kb 55-60%-os eselyt adok ennek)...
Pedig az en logikam szerint ezt nem szabadna meg lepniuk.

Nem tudom,de lehet hogy az unnepek elott a tobbseg ugy sem igazan a piaccal van elfoglalva, ill. december elejen elkezd majd a likviditas lecsokkeni es a profik sem szeretnek alacsony forgalmu idoszakban shortolni ill. adni a papirokat...
2016-os kamatemelesben nem hiszek, mert valasztasi evben nem igazan szoktak a jegybankarok tul sok kamat emelest vegrehajtani..., persze van kivetel de nem ez a jellemzo..

Egyebkent majdnem mindegy hogy lesz-e kamatemeles, mert mar reg a statisztikajuk alapjan valahol 0,75-1,5 kozott kellene lennunk...
A FED balance sheetje hatalmasra nott es nem igazan fer bele komolyabb kamatemelesi hullam, szoval sem nekik sem az amerikai kormanynak nem erdeke a magas kamatok jelenleg...,de a hitelesseg miatt mar nagyon kellene valamit csinalniuk, szoval szerintem decemberben emelnek 0,10-et....

Szerintem folyamatosan csokkenteni kell a poziciokon a kockazatokat, mert egyre hevesebb mozgasok jonnek amig ki nem alakul az irany....(nem bizos hogy felfele megyunk majd)

Legyen szep heted!
pitcairn2 2015. 10. 28. 21:12
Előzmény: törölt hozzászólás
#2031
A FED döntése nagyon jó a nemesfémeknek, szép ralli lesz szerintem az elkövetkező hetekben, még akkor is ha most megráncigálták egy kicsit a "papírárakat"

ja és jó sansszal decemberben sem fognak ezek emelni

érdemi emelést csak akkor lehet várni tőlük ha megindul a dollár összeomlása

csoda, hogy hisz ezeknek még vki, 9 éve nem emeltek semmit

ez game over, nagyon mély válság lesz az USÁ-ban
szkrik 2015. 10. 28. 20:10
Törölt hozzászólás
#2030
Törölt felhasználó 2015. 10. 27. 16:50
Előzmény: #2025  Törölt felhasználó
#2029
En is sajnalnam, ha nem olvashatnalak. Csak olvasni szoktam, de most jelezni akartam.
Törölt felhasználó 2015. 10. 27. 16:30
Előzmény: #2027  eurocent
#2028
Szia,

Irtam korabban, hogy Bakken fele shell olaj rengeteg van.....
Nem az en talalmanyom, hanem 1 amcsi alapkezeloje aki csinalt 1 elemzest...
neki akkor 52-56$-ra jott ki a termelesi koltseg es a tarolasi koltseg akkor ha jol emlekszem 1,75$ volt mar nem emlekszem hogy 1 vagy 3 honapra...
Szoval amig nem latunk csodoket az olyan cegeknel ill. a vilaggazdasag nem kezd erdemben gyorsulni addig az a 50-56$-os szint 1 nagyon komoly ellenallas marad.....
Persze ez nem jelenti azt hogy nem lehet probalkozni 30-40$ korul a kovetkezo honapokban 1-2 long pozival,de a celarat egyelore 48-50$-nal foljebb szerintem nem erdemes tervezni....
es Iran is eleg komolyan szeretne a termeleset novelni ill. a piacra vissza jutatni....
(nem tudom meddig fog ez igy menni),mert ez nagyon komoly problemakat fog okozni a High Yield bondoknal ahogy pomperj irta korabban....

Szerintem marcius-aprilis kornyeken meglatjuk mert ha jon 1 ujabb QE akkor lehet 1 gyors felpattanas....
addig en ovatos vagyok az olajjal meg akkor is ha peldaul nalunk mar 1-2 ceg elkezdte a felvasarlasi ajanlatokat megtenni 1-1 versenytarsra...

Ha fordulopontot latok akkor a USD/CAD-ot fogom kereskedni short oldalon es nem az olajat (longolni) eloszor....
(ezt igy biztonsagosabbnak tartom)
;)
eurocent 2015. 10. 27. 15:43
Előzmény: #2025  Törölt felhasználó
#2027
WTI-ről mi a véleményed?
lhebamy 2015. 10. 26. 16:57
Előzmény: #2025  Törölt felhasználó
#2026
Kedves Kisvuk! Sajnálnám ha ez megtörténne,hiszen úgy vélem,hogy te és pomperj sokat tettetek azért,hogy ez a topik olvasható,értékes tartalmat adjon a csendes többség számára.Sajnos mindig voltak és lesznek olyan súlyos elmekórtani esetek akik abban élik ki magukat,hogy minden tartalmas topikot széttrollkodjanak.Nem kell lesüllyedni az ő szintjükre,mert legyőznek a rutinjukkal...
Törölt felhasználó 2015. 10. 26. 16:29
#2025
Kedves Kisvuk!

A fórum moderátora figyelmeztetésben részesített!

2015-10-26 11:34: ez volt az utolsó figyelmeztetés

Amennyiben rövid időn belül ismét szükségessé válik a figyelmeztetés, hozzáférésednek nem engedélyezzük a részvételt a fórumban!

Szoval szeretnek ez uton elkoszonni mindenkitol a forumrol, ha ne adj isten kitiltananak....
(nem lesz kisvuk1 ill. kisvuk01, az nem az en stilusom), onnantol max olvasok nehany ember hsz-t ill. akikkel korabban email-t csereltunk azokkal emailben is meg tudjuk vitatni a dolgokat....

ha pedig a hsz-immal nem teszek a forumhoz ill. nem sikerul masok szamara hasznos informaciot megosztani akkor tenyleg felesleges ezzel az idomet tolteni....

en nem haragszok senkire (szo szerint senkire),de sajnalom hogy a portfolion nem tud kialakulni 1 topik ahol ertekes informaciokat lehetne ill. tudnank megosztani masokkal....
Ha esetleg nehany embert megbantottam, azt nagyon sajnalom, nem ez volt a celom...

Mindenkinek sok sikert es szep hetet!
celluxx
celluxx 2015. 10. 26. 13:42
Előzmény: #2022  Placa
#2024
Meg bizony, de legalább a legnagyobb megmondóember tett helyre.
ÐÐ
Törölt felhasználó 2015. 10. 26. 12:22
Törölt hozzászólás
#2023
Placa
Placa 2015. 10. 26. 12:12
Előzmény: #2020  celluxx
#2022
na, kellett ez Neked? most Te is megkaptad a beosztásod! :D :) :D :)

van az a régi vicc, hogy a sofőr hallgatja az autórádióban a felhívást, hogy legyenek óvatosak, mert egy őrült a forgalommal szemben autózik, majd megszólal: Hogyhogy egy?! Hiszen itt mindenki szembejön!

;)
Törölt felhasználó 2015. 10. 26. 12:01
Törölt hozzászólás
#2021

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók