Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 10. 25. 11:13
Előzmény: #1997  Törölt felhasználó
#2000
"elerheto az informacio hogy mely cegnek a reszvenyeit ill. hany %-ban shortoljak"

Ez az info érdekelne. Tudnál linket csatolni a témában? Köszönettel:
McDee 2015. 10. 25. 10:27
Előzmény: #1998  Törölt felhasználó
#1999
Van egy RCR Tomlinson nevű cég Ausztráliában. Eléggé ígéretesnek látom, de nem látom eléggé részletesen az adatait.
Mit tudsz róla?
Törölt felhasználó 2015. 10. 25. 05:55
Előzmény: #1993  McDee
#1998
Szia,

Korabban tettel fel toluk linket azoknak akik kevesbe vannak ott a temaban....
talan erdekes ezeket is megnezni:

link

link

koszi a linket!
Törölt felhasználó 2015. 10. 25. 05:20
Előzmény: #1996  Törölt felhasználó
#1997
"azon azért gondolkodjatok el a nagy összeborulás közben, hogy játékpénzért minden reáleszköz olcsó;)
és a jegybankok mostanában 100+%-on pörgetik a nyomdagépeket."

linkelek en is neked 1 grafikont...
kivancsi leszek mit olvasol ki belole:

link

Na menjunk szepen sorba at 1-2 dolgon mert meg mindig kevered a szezont a fazonnal!!!

1.Nem borultam ossze Pomperj-jel, egyszeruen elismerem a tapasztalatat....
az hogy milyen kereskedo nem tudom megallapitani, mert nincs hozza megfelelo informaciom, azt viszont tudom ill. le tudom vonni a hsz-bol, hogy erti a dorgest....

Ahoz hogy megertsem, hogy o is valoszinusegekrol beszel amikor leirja a velemenyet, nekem is kellett 1 kis ido, mert az elejen nekem is ugy tunt mintha idojaras elorejelzeskent kezelne a tozsdet...
Volt is vitam ezzel kapcsolatban vele 2014 tavaszan ill. nyaran,de nekem nehany honap eleg volt hogy rajojjek o is mint mindenki ill. a legtobb kereskedo lehetosegekrol, valoszinusegekrol beszel....
(vannak akik meg mindig nem jottek ra erre!!!)
en se hiszek fibonacci szintekbe se elliot hullamokba, de azert igazan szivesen meghallgatom nehany tapasztaltabb kereskedo velemenyet, hogy a kereskedesi rendszerebe hol lat erdekes szinteket....
az hogy pomperj ill. szarvasvadasz ilyen alapon keresi a be ill. kiszallasi pontokat, stoppokat...stb.stb. engem nem zavar...
Nem hiszem hogy csak ez alapjan lettek sikeres kereskedok; en ugy latom mint 1 segedeszkozt hasznaljak ezeket a dolgokat....

en meg a kvantitiv elemzes, analizisben hiszek ill. a mechanikus strategiakban,de ezek nelkul is lehet sikeres az ember....
(hozzam jelenleg ez all a legkozelebb)
Nem is olyan reg 1 hsz-ban, azzal vadoltak hogy meregdraga strategiakra, szoftverekre koltom a penzem...
szerintem egy 50-60eft-os szoftver, ami kepes akar heti 50-100 orat megtakaritani az embernek igazan semmiseg...

Jelenleg az amcsi piacokon van tobb mint 20000-25000 ceg, a vilagban meg majdnem 30-40000 ceg aminek a reszvenyeivel lehet ill. erdemes kereskedni, ha ezeket szeretnem atbongeszni csak havi 1 alkalommal, akkor picivel tobb mint 1 masodpercet tolthetnek 1 ceggel ill. 1 grafikonnal...
Mint irtam van jo nehany mechanikus strategiam amit kereskedek ill. van nehany amelyet tesztelek...
1 egyszeru scan ezt a munkat 3-5percre roviditi/strategia...
ha csak a legjobb 5 strategiat nezed akkor ez kb. 15-30 percet vesz el az eletembol...
es mivel tobb idom marad igy jut idom a nagyobb osszefuggeseken elgondolkodni...

Azt azert erdekesnek tartom, hogy neked is van mechanikus kereskedesi rendszered es mekkora figyelmet forditasz annak, hogy valaki eppen jol latja a piacot vagy sem....

En sem ertek 1-et pomperjel mindenben, es le is szoktam irni ezt de probalom kulturaltan megtenni ezt...
Visszakeresheto, hogy mit irtam amikor a short zarast javasolta ill. a tokeatteteles long nyitasat...(en rendszerem pedig mast...), akkor igaza volt es elismertem kesobb....
viszont az olaj ill nehany olajos ceg longjaval en nem ertettem 1-et....
(meg akkor sem ha volt olyan mechanikus strategiam amelyik jo nehany olajos ceg veteli jelzest mutatot.)
Mint irtam korabban amcsiban van 1 alapkezelo akivel kapcsolatban vagyok es ok keszitettek 1 elemzest, hogy kb. 7B hordonyi olaj a kinalat 56$-os aron...
es mivel mar 1 jo ideje a legtobb orszagban jo nehany gazdasagi adat a gazdasag lassulasara utal igy en nagyon ovatos vagyok mind az olajjal ill. olajos cegekkel...
es akkor meg Iranrol nem is beszeltunk.
a lenyeg szivesen olvasom pomperj hsz-t mert jo nehanyban rengeteg hasznos informacio szerepel...
talan zotyo-nak vannak hasonlo jo hsz-i a bitcoinos topikban, ill. pitcairn2-nek az arany ill. ezusttel kapcsolatban...az hogy peldaul pitcairn2 a bitcoinnal kapcsolatban egeszen mas velemenye van az az o dolga...
McDee is szokott jo dolgokat feltenni, ha pedig mas velemenyem volt leirtam, hogy igazam van vagy sincs szinte mindegy...mert mindenki velemenyt fogalmaz meg...
(nem hiszem hogy mindig mindenben egyet kellene erteni valakivel), a forum pont arra lenne, hogy kulonbozo velemenyeket vitassunk meg ill. mas szemszogbol vilagitsunk meg dolgokat....
aztan hogy a velemenyekbol ki milyen kovetkeztetest von le az mindenki maganugye...
mint ahogy az is hogy ki milyen termekekkel es hogyan kereskedik....
"Mindenkinek minden 1-es kereskedesi donteseert vallalnia kell a feleloseget, amig ez nincs igy addig, meg haladonak sem tekintheti magat az ember"

Elarulok neked 1 titkot bar ha olvastad volna a korabbi hsz-mat akkor akar mar rajohettel volna arra, hogy nem vagyok guru en sem es en is csak lehetosegekrol beszelek!!!
Sot szamtalanszor leirtam, hogy nekem kevesebb mint 50%-ban van igazam, ha pedig kereskedesekrol van szo strategiatol fuggoen eleg jo statisztikaim vannak...van ahol 35-45% van igazam es olyan is van ahol 47-52%-ban van a szorasa a talalati aranyomnak, mert trendkoveto strategiakat kereskedek, kulonbozo idotavokon....
Ha visszaolvastal volna akkor azt is lathatnad, hogy en peldaul 2013 augusztusa ota nem kereskedem az amerikai indexeket long oldalon, az ausztral reszvenyeket ill. indexeket pedig 2013 oszen ill. 2014 februarjaban zartam le mert szinte az osszes mechanikus strategiam index filterjei folyamatosan a teljes portfolio likvidalasat dobta majdnem 3-4szer gyakrabban mint azt statisztikailag szamomra elfogadhato lenne...
" igy szamomra a bika piac veget ert akkor"
Igy jutottam el az aranybanya rv-ekhez, mert 2014 tavaszan ez volt az egyetlen szektor itt ahol a veteli jelzesek utan par nappal nem kaptam kiszallasi jelet....
es ezert kezdtem el foglalkozni ezzel a szektorral...
engem nem erdekel, hogy a DAX ill. S&P esetleg a nasdaq kepes meg menni 10,20,30 esetleg 50%-ot ha a kockazat ugyanakkora ill. akar nagyobb is lehet...
mert szamomra mint kereskedonek 1etlen dolog fontos, hogy olyan kereskedeseket talaljak ill. kereskedjek ahol a hozam/kockazat arany az en oldalamon van....
eshetnek az aranybanyasz cegek 20,30,50% es akar tonkre is mehetnek,de jo nehany kozuluk, fog 50,100,200,300% vagy akar meg ennel nagyobb hozamot biztositani...
engem nem erdekel, hogy a kovetkezo 2,3,5 esetleg 10 kereskedesnek mi lesz az eredmenye, engem a kovetkezo 1000 kereskedes eredmenye erdekel!!!

Szoval nem vagyok guru es nincsenek tanaim, es az esetek tobbsegeben tevedek...
es abban is tevedtem, hogy nem kereskedem a S&P500-ot long oldalon 2013 augusztusa ota...
kereshettem volna vele tobb mint 20%-ot
Viszont 2014 tavasza ota kereskedem az aranybanyaszokat itt au-ban... es tevedtem abban is (ill. jelenleg ugy nez ki hogy tevedtem),mert tul koran kezdtem zarni ill. atsulyozni az ausztral aranybanyaszokrol az eszak-amerikaikra, mert szerintem ezek jelenleg meg jobb lehetoseget adnak....
de volt iden is, tavaly is ill. elotte is hogy belenyultam 1-2 olyan kereskedesbe ahol 50,100,150 esetleg meg tobb%-ot ment a reszveny....
lasd SBM,NST,EVN esetleg GEM korabbrol...
vagy a jelenlegi ill. a legujabb poziciok kozul NGD,GG,GOLD amik jo uton vannak ahoz hogy szep penzt keressek veluk...
Szoval kerestem tavaly is szep penzt a banyaszokkal es iden is, es szerintem meg fogok is...
hogy az AUD nem kezdett erosodni ill. az ausztral banyaszok profitja nem csokken az eszak-amerikaikkal szemben, ez tevedes a reszemrol jelenleg de meg lehet az is hogy nehany honap mulva, talan jovo tavasszal igazam lesz...ki tudja majd meglatjuk....
Keresdtem penzt tavaly is es iden is shortokkal, bar a legutobbi kereskedesem nem ugy alakult ahogy szerettem volna, de kevesebb mint 0,2%-a banta a tokemnek, mert roszkor bovitettem..., jelenleg nem shortolok,de a szememet nyitva tartom...es ha adodik megint 1 jo lehetoseg, ill. kibontakozik 1 kisebb momentum lefele akkor adni fogok megint....

Ahogy pedig te fogalmaztal, jatek penzert szinte minden real eszkoz olcso...
ezzel nem ertek egyet, mert nem hiszem hogy minden rv-t hivhatunk realeszkoznek...
(fizikai arany ill. ezust peldaul ajandek ilyen szinteken es jo nehany banyasz is,de nem vagyok biztos benne hogy minden ceg rv-nye az lenne)...
eppen Uj-Kaledonian voltam es mivel a hajon eleg rossz internet kapcsolat volt a sateliten keresztul igy rafanyalodtam a CNBC-re ahol is 1 erdekes beszelgetes tanuja lehettem, Oprah bekerult a weightwatcher igazgatotanacsaba ill. 10%-at megvette a cegnek ill. a reszvenyeknek nem is ez a lenyeg hanem, hogy a reporter bemondta, hogy a shortosok kaptak 1 kis lecket az utobbi 2-3 napban mert a rv. ment vagy 100-150%-ot...
ez kb. hasonlo ostobassag ill. butasag amit itt a portfolion olvashatsz nehany topikban, hogy azert emelkednek a rv-ek ill. indexek mert a shortosok zarnak....
Nem titok ha valaki akarja elerheto az informacio hogy mely cegnek a reszvenyeit ill. hany %-ban shortoljak ez nehany %-ot lenni....3-5% folott mar erdekes dolgok vannak....
a weightwatcherre visszaterve, eleg nagy valoszinuseget adok, hogy nehanyan beleadtak amikor a rv. beszakadt a 200MA ala...
(ez kb.75$ korul volt...majd a reszveny beszakadt 4-5$-ig...)
Szoval kepzelheted, hogy az a shortos aki mondjuk 75,70 esetleg 60$-on adta es ne adj isten nem zart 20,10,15 esetleg 5$-on) az mekkora lecket kapott...
kb. visszaadta a 70-90%-os profitjanak a 10-20%-at....bezzeg akik vettek mondjuk 50,60,70 esetleg 80$-on azok most biztos orulnek mi???
;)

stingy en ertelmes embernek tartottalak, es toled is olvastam ertekes, erdekes informaciokat ill. hsz-kat es hogy te a long oldalt kereskeded nem zavar,de az zavar, mert a te penzedert, tokedert ill. strategiadert te neked kell vallalnod a feleloseget! az helyet, hogy ertekes informaciokat ill. hsz-kat irnal amivel egymas segitsegere lehetnenk, az idonk nagy reszet azzal toltjuk, hogy ki mikor mit mondot es igaza lett vagy sem....
ha tisztaban vagy vele, hogy mindenki lehetosegekrol beszel, te is, en is, es pomperj is akkor minek kell az idonket arra pazarolni, hogy azon vitatkozunk, hogy valaki guru vagy sem (szerintem ez serto)...
szivesen olvasom ha arrol irsz hogy mas a velemenyed foleg, ha logikai uton, ervekkel probalod ezt megtenni,de hogy hsz-bol kiragadsz dolgokat majd megprobalsz olyan embereket rossz fenyben beallitani akik a forumhoz hozzatesznek...
ez szamomra nem nyero, ha pedig igy folytatod, luloval kell, hogy 1 kategoriaba soroljalak meg akkor is ha kereskedesi tapsztalatban szerintem 5-10 evvel, fenyevvel elorebb vagy....mert a tudas nem hatalom!!!, csak a felhasznalt tudas az!!!!

Remelem olvasok meg toled kritikakon kivul hasznos informaciokat is!

Sok sikert!
Törölt felhasználó 2015. 10. 25. 00:27
Előzmény: #1995  Törölt felhasználó
#1996
"tokeletesen egyetertek Pomperj-jel, a reszvenyek szarnyalasa mogott semmilyen fundamentalis ok nincs, csak tiszta spekulacio, "- azon azért gondolkodjatok el a nagy összeborulás közben, hogy játékpénzért minden reáleszköz olcsó;)
és a jegybankok mostanában 100+%-on pörgetik a nyomdagépeket.

hű, ma túlteljesítettem az egész heti hsz mennyiségemet, úgyhogy pihi:)
Törölt felhasználó 2015. 10. 24. 22:28
Előzmény: #1994  tberki
#1995
Arcelormittal 1 nagyon jo ceg es jo nehany momentum alapu kereskedo felugrott ra...
en varok vele jovo ev elejeig, hatha a FED belekezd QE4-be akkor gyors lehet...
ha viszont az akademikusaink, ne adj isten kamatot emelnenek decemberbe, akkor megonthetik a piacokat....

tokeletesen egyetertek Pomperj-jel, a reszvenyek szarnyalasa mogott semmilyen fundamentalis ok nincs, csak tiszta spekulacio, hogy nem emelnek kamatot meg 1 jo ideig....
es ahogy 2008-ban is kellett 1 kis ido mire a problemak kibontakoztak...
ez most sem lesz maskepp....
akkor 700billio$-ra volt hirtelen szukseg...
ezt most 600billioval megoldottak szeptember 30-an....(persze nem ertesitettek rola a nagyerdemut)...
es ugye 1-szer 2szer el lehet jatszani hogy szoftver upgrade van es le kell allitani a kereskedest, ill. nyitasban tul nagy az eses es leallitjuk picit a piacot, es "veletlenul a legnagyobb reszesedessel rendelkezo ceg CEO-ja elkotjant valamit emailben egeszen veletlenul a legnagyobb gazdasagi hircsatorna riporterenek....
stb.stb...,de orokke nem eszik meg ezt a mutyizast...
Szoval jobb ressen lenni mint meglepodni...
;)
tberki 2015. 10. 24. 21:15
Előzmény: #1992  felcsorgok
#1994
Arcelormittalra penteken kezdett el viszketni a tenyerem masodszor, de meg mindig nem hallgattam ra. Egyelore jo dontesek voltak, de mivel elerheto a beta-n es baromi olcso nem hiszem hogy sokaig ellenallok a kisertesnek...
McDee 2015. 10. 24. 16:58
#1993
Készítettem egy SPY-hoz képest a 9 szektor 12 és 6 havi relatív teljesítményt ábrázoló buborékdiagramot. A buborékok mérete a szektorméretnek felel meg nagyjából. A grafikon aktualizálódik automatikusan.
Akit érdekel, itt elérhető: link
felcsorgok
felcsorgok 2015. 10. 23. 17:11
Előzmény: #1987  Törölt felhasználó
#1992
Köszi Kisvuk!

Sok mindenben látok én is fantáziát, viszont ez még nem jelenti azt, hogy veszek is belőlük, ahogy a DDC-ből sem vettem, és egyelőre nem is fogok. Én csak fundásan gondolkodok, technikai elemzéshez egyáltalán nem értek, és nem is szeretnék.

Természetesen emlékszem az ArcelorMittal-ra, már csak azért is, mert tulajdonos is vagyok benne. :) Persze, most veszteséges a pozim, de nem különösebben érdekel, a lényeg, hogy olcsón vettem belőle, szóval, előbb utóbb jól fogok járni, kivéve ha csődbe megy a cég, de ennek kis esélyt adok.
findzsa 2015. 10. 23. 15:46
Előzmény: #1985  pomperj
#1991
Mit értesz "sweet spot" állapoton?
Kösz.

Törölt felhasználó 2015. 10. 23. 14:03
Előzmény: #1989  Törölt felhasználó
#1990
a foltodról,vagy önmagadról beszélsz nagytudású?

ha nem vennéd észre,nagyjából ugyanazokat írod le,amiket én írtam pompinak a mensa "eredménye" után! van önálló gondolatod is,vagy csak más tollával tudsz ékeskedni?

a helyzet az hogy még én is változom és a jövőben nem pazarolok több időt az ostobákra,így rád sem,úgyhogy csak elemezgesd a piacot pompival és tanítgasd a kicsiénjeiteket!

azért olvasgatlak néha max. 2 sor erejéig,legalább megspórolom a kabaré bérlet árát :))

pá-pá

ui: ezért kár volt visszajönnöd
Törölt felhasználó 2015. 10. 23. 13:44
Előzmény: #1988  Törölt felhasználó
#1989
majdnem sikerult 3 hsz-t irnod, szemelyeskedes es rosszindulat nelkul....

elarulom nem kell semmiele intelligencia teszt ahoz hogy megallapithassa 1 atlagos ember, hogy a tarsalgo partnere milyen intelligenciaval rendelkezik...
az aki nem kepes meghallgatni, elfogadni, hogy a sajat velemenyen kivul is leteznek mas velemenyek...
(persze nem biztos hogy jobbak vagy tobb informaciot hordoznak,de masoknak akar lehet mas velemenye is...), ill. eleg egyszeru tudat allapotra utal, ha azt kepzeljuk, hogy a sajat velemenyunk mindig es mindekor jobb mint a masoke....
az igazunk bizonyitgatasa pedig ovis, jobb helyeken bolcsis dolognak szamit....

persze havi 10% fixel az ember konyen viccel...
;)
ugye Bugac bohoca?
Törölt felhasználó 2015. 10. 23. 13:33
Előzmény: #1987  Törölt felhasználó
#1988
ne akard már abban a drága 5 percedben pepótolni a 2 hétig elfojtott mondadódat te nagyon hülye,mert agyvérzést kapnak tőled a befektetők / kereskedők !
Törölt felhasználó 2015. 10. 23. 12:08
#1987
Szia felcsorgok,

Volt nehany percem es raneztem....

Szemelyes velemeny, nem kereskedesi ajanlas!!!
(nem miattad irom ezt...)

Momentum alapon lesz nehany kereskedo aki 11,54$ folott elkezdi majd venni (nem most hanem 11,54 felett) a problema, hogy valoszinuleg (a sajat statisztikaim alapjan kb 55-65%-os valoszinuseggel lesz veszteseges ez a kereskedes....)
Persze azt nem tudjuk, hogy a 35-45%-os esellyel mekkora nyereseget lehetne vele elerni....

Ha fundasan nezem a ceget, szerintem latom hogy miert latsz benne fantaziat, a problema azzal van, hogy semmi sem zarja ki hogy a rv arfolyama a kozel jovoben csinaljon uj aljat....
tehat innen siman eshet meg 20,30 akar 50%-ot is...

Mivel en Azsia es Oceaniai regioban elek, szamomra az Azsiai orszagok gazdasagi lassulasa ha nem is kezzel foghato de erzekelheto a mindenapi eletben....
(szerintem tul nagy az optimizmus a rv piacokon, es ezert sajnos a tobbseg nagyon komoly arat fog fizetni), igy ovatos vagyok minden rv ill. etf es indexel...
Gondolom emlekszel az AcelorMittal-ra, hiaba van hatalmas fantazia a cegben, velemenyem szerint se a szektor se a gazdasagi ciklus egyelore nem kedvez nekik....
irtam korabban hogy vasaroltam nehany vaserc banyaszt,de szerencsere sikerult idoben kiszallni belole meg az ev elejen....
MGX-t tovabbra is figyelem,de hiaba tartom jo vetelnek a piaci ciklus miatt nem nyithatok poziciot benne...

A jegybankarok mutyizasai miatt a volatilitas hatalmasra fog noni es mar jo ideje megfigyelheto, hogy szinte mindenfele realitastol fuggetlenul, divat ill. nepszerusegi alapon emelkednek a rv-ek ez pedig a lufikban szokott ill. a bika piacok vegefele szokott igy lenni.....

Szamomra a toke vedelme a legfontosabb, es ugy gondolom rengeteg jo lehetoseg lesz a jovoben, DDC-ben velemenyem szerint lesz jobb alkalom beszallasra persze nem tartom kizartnak hogy momentum alapon 11,54 folott erdekes lehet,de en ezt kihagyom, mert technikai alapon hozam/kockazat alapjan cegek 100-iban van jobb lehetoseg velemenyem szerint....

Canada-i tozsden pedig lehet talalni jo nehany ceget amiben van fantazia....
en a NGD (New Gold-ot) sokkal jobbnak talalom, mind fundasan, mind technikai alapon es a hozam/kockazat konyen 3-4/1-hez amit 1 valamire valo kereskedo nem igazan hagyhat ki..., raadasul van ill. volt benne 1 kis momentum es 1 kisebb visszateszt, a szezonalitas is mellette szol a kovetkezo 2-4 honapban...
Az igaz hogy az adossaga sokkal magasabb,de nekem mar sajat, ceges szamlan is van belole....

Egy pozitivumot viszont a DDC javara irnek Renaissance Technologies Corp benne van ill. rendelkeznek a ceg tobb mint 2%-val (ok pedig jelenleg a Top-ot kepviselik), bar szerintem szamukra ez nem tul nagy pozicio...

Kesobb megprobalom meghatarozni, hogy fundas alapon hol latnek benne fantaziat...

Addig is sok sikert es legyen szep hetveged!
Törölt felhasználó 2015. 10. 22. 10:55
Előzmény: #1978  felcsorgok
#1986
Szia, sziasztok!

Nehany oraja jottunk meg a nyaralasbol....
Piciket elfoglalt vagyok ill. leszek a kovetkezo napokban, mert kicsiket le vagyok maradva ill. el vagyok maradva emailek es egyeb dolgokkal....

Adossagallomannyal kapcsolatban, altalanosagban azt mondanam, hogy nem kedvelem azokat a cegeket ahol ez az ertek 25-30% folott van....(szektor fuggonek is neveznem ezt)
Viszont fontosnak tartanam megjegyezni, hogy (barmenyire sokan itt a forumon engem befektetonek es nem kereskedonek tartanak) a pozicio nyitas, nalam szigoruan matematikai,technikai alapon mukodik quantitve strategiak alapjan....(az elso pozicio 0,3%-os maximum kockazat mellett)
es 0,3%-os kockazat megengedi, hogy momentum alapon akar olyan cegbe is fektessek ahol az adossag magas....
Hatekony piacai ar elmelet, szerintem nem mindig ill. kulonbozo idotavon mukodik,de nem tokeletesen...

Felhozhatnam peldanak SBM-et ahol is a ceg majdnem csodbe ment, mert rosszkor kezdtek uj projectekbe ill. vasaroltak reszesedest uj lelohelyeken.....
(az elso poziciom 0,3%-os volt a max kockazat, mar nem emlekszem pontosan,de eloszor majdnem 35%-ot esett az arfolyam mikor kistoppolodtam...ez kb. a tokem 0,1-0,11%-at erintette), majd nehany honappal kesobb...magasabb aron ahol stoppolodtam es picivel alacsonyabb aron mint az elso vetelnel vasaroltam, majd eves csucson bovitettem a poziciot, mert mar a 3. strategia is belepesi jelzest adott...ekkor mar 0,6%-os kockazatom volt, ha masnap a ceg csodbe ment volna, viszont ha ugy nezzuka 0,6%-bol kozel 0,2% profit volt az elso pozicion, szoval a valos kockazat 0,4% korul lehetett...
meg van SBM-bol, sajnos voszont nem sok....

Szerintem az alap penzugyi szamoknal fontosabb megnezni visszamenoleg mondjuk 2-5evnyi negyedeves ill. eves penzugyi jelenteseket, hogy a management milyen celokat tuzott ki ha ertek ill fundamentalis alapon kereskedik ill. fektet be az ember, kolcsegcsokkentes, hatekonysag noveles, ertekesites, koltsegek ill. projektek es a tervekbol mi hogyan lett vegrehajtva....
az erdekessegek mindig akkor vannak amikor a szektor ill. ceg nehez periodusba kerul es ekkor derul ki 1 cegrol, rv tarsasagrol hogy a vezetes mennyire all a helyzet magaslatan....
a sikert nem csak az uzleti de a magan eletben is szinte barki kepes menedzselni...., az igazi kihivas a krizis helyzetekben van.

Szerdaig ranezek a cegre ill. atfutom a penzugyi jelenteset, ill. elmondom hogy en ill. a cegunk milyen arsavban latna benne fantaziat...
(gyemant banyakhoz sem ertek), talan a nemesfem banyakhoz sem en vagyok a legjobb ember ebben a szektorban, de talan azt elmondhatom, hogy benne vagyok abban a 20%-ban akik penzt keresnek ezzel a szektorban ill. talan lassan benne leszek abban a 4%-ban akik ebben a szektorban az altalanosnal piciket nagyobb profitot ernek el....
(a nemesfembanyaszattal pedig kevesebb mint 2 eve foglalokozok, szoval nem vagyok szakerto ebben sem, mondjuk ugy piciket tobb informacioval rendelkezek mint az atlagos kereskedo ill. befekteto...)

felcsorgok legszi dobd fel a ceg nevet ill. ticker-jet ha van idod mert nincs kedve visszabongeszni melyik topikban irtatok rola...
koszi es igerem jovo het szerdaig atfutom az utolso 2-3 ev penzugyi jelenteseit....

koszi
legyen szep heted ill. hetveged!
pomperj
pomperj 2015. 10. 21. 09:55
Előzmény: #1979  pomperj
#1985
A GLD elerkezett a "sweet spot" allapotba. A banyaszok tegnap mar vagtaztak felfele. ALighanem GLD is (iii of 3) allapotba kerult.
pitcairn2 2015. 10. 19. 09:49
Előzmény: #1982  pitcairn2
#1984
és persze 180 fokkal és nem százalékkal:)
pitcairn2 2015. 10. 19. 09:48
Előzmény: #1982  pitcairn2
#1983
jav.:

...tán még annyit lehet PONTOSÍTANI,...

a többi félregépelést pedig inkább nem korrigálom
pitcairn2 2015. 10. 19. 09:46
Előzmény: #1980  pitcairn2
#1982
tán még annyit lehet módosítani, hogy néhány hetes időtávban célszerű szembemenni vele

(általában havonta vagy 6-hetente szokott __180 százalékkal__ fordulni a véleménye:)) )

pl. július végén nemesfém __bear-market-et__ várt

Gold Cracks Support and Plunges to New Lows - How Low Will Price Go?
link

6 héttel később nemesfém __bull market-et__ várt...

Gold and Silver Sector Very Low Risk Trading Setup at Possible Sector Bottom...
link

most pedig újra nemesfém __bear market-et__ vár

Silver Bugs Premature Celebrations?
link

a szeptemberi "jóslata" kapcsán érdekes adalék, hogy a nesfémeken kívül szinte mindent elrontott

pl. nem omlott össze a Dow, nem volt kamatemelés, szárnyaltak a kínai részvények stb. ill. néhány hetes távban a nemesfémárak is visszadatk minden kezdeti nyereséget (persze után volt egy szép nemesfém ralli, amiről - akkor- Maund persze semmit em mondott...)

szóval summa summarum

érdemes __kielemezni__ a fickó munkásságát, mivel hót ziher, hogy fizetett dezinformátor

szerintem ő is a saját "tanácsaival" __szemben__ szokott tőzsdézni

pitcairn2 2015. 10. 19. 09:27
Előzmény: #1980  pitcairn2
#1981
persze a fickó neve nem "Mound", hanem Maund

és a fantasztikus életművében bárki gyönyörködhet

link

többnyire megbízható kontraindikátor

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek