Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 09. 16. 08:35
Előzmény: #1858  Törölt felhasználó
#1860
Tomi, arany , ezüst, aranybányász, ezüstbányász. nekem nagyon úgy tűnik még mindig, hogy egy lapra teszel fel mindent. Kéne ide valami jóféle index. :) 10 kiló ezüst 20-30 év múlva is csak 10 kiló ezüst marad, de 1db SPY-ból 20-30 év alatt 2-3 is lehet.
minden esetre gratulálok az év eleji SLW, GDX, GDXJ longokhoz. ebben a mozgásban link nem lehetett könnyű jól időzíteni a kiszállást.
látom Tomi, te is szereted a trenddel szembeni aljvadászatot. ;)
SPY/TLT-t külön kezelem a spekától. Ez BH. csak veszek belőle folyamatosan rendszeres időközönként árfolyamtól függetlenül. eladni nem akarok belőle, mert szépen dolgoznak link . tényleg Tomi! olvastad pomperj rabszolgás HSZ-át? nekem SPY/TLT-k a rabszolgáim. :DDD
CL, NG, ZB, 6E. ezekben szoktam kiírni. főleg olaj mióta szép magas az OVX. de már azt is írtam, hogy a tőkémnek csak kis részével spekulálok. nem szeretnék olyan sorsra jutni, mint Livermore. az egy nagyon tanulságos történet volt számomra. írtad, rád is nagy hatással volt, ezért mondom, csak óvatosan!
Törölt felhasználó 2015. 09. 16. 06:59
Előzmény: #1858  Törölt felhasználó
#1859
ettől féltem,tényleg csak a szabályt erősítő kivétel volt!

kicsit hosszabban nem lehetne?
csak egy ici-picivel hosszabban

legyen..
Törölt felhasználó 2015. 09. 16. 06:36
Előzmény: #1855  Tazsomaru
#1858
Roland ovatossagra magadat kellene intened!!!
Szerintem nagyon kulonbozo modon, mashogy iteljuk meg a kockazatot...
(szerintem az hogy kiirsz PUT-ot decemberre nem okos dolog) az ok hogy kapsz erte 1230$-t,de te probalod az elmeleti valoszinuseget lekereskedni....(egyebkent ez elmeletben egesz jol mukodik) mindaddig amig gyakorlatban nem jon 1 olyan esemeny amire matematikailag nem lennne esely, es ha nehany ilyen osszejon eleg rovid idon belul akkor ott veget er az opcios karriered...(legalabbis gyakorlatban)

Egyebkent nezegettem a napokban call optiont (venni) GDX-re es SLW-re is,de nem talaltam olyat ami az izlesemnek megfelelne...
;)

Viszont erdekelne hogy miert nem irsz ki a SPY reszere a portfoliodnak call opciot ha mindenaron szeretnel minnel hamarabb penzt rakni a zsebedbe....
(ugye ha megfelelo menyiseget irsz ki akkor, ha novekszik az arfolyam elmeletileg visszaadsz a kiirasbol levo profitodbol,de annyival tobbet er a portfoliod SPY resze, es amint lehivtak nyithatsz ujabbat amiert ujbol penzt kapsz....szoval lehet rendszeres beveteled, nekem ugy tunik szamodra ez a cel...

azt tovabbra se ertem, hogy hogy jutottal arra a kovetkeztetesre, hogy az SLW-t,GDX-t ill GDXJ-t sulyoztam at....

ugye voltak aranybanyaszaim (asx-n jegyzettek), fizikai arany es ezust, bitcoin, indexek shortjai es nehany Fx pozi...(sajat szamlaim egyiken)
(SLW,GDX,GDXJ volt az ev elejen es nehany nappal ezelott ujbol pozikat vettem fel benne ill. bennuk; fontos lenne megjegyezni mert ugy tunik szamodra nem vilagos az ev eleji SLW,GDSX,GDXJ es ezust kereskedesek zarva lettek profittal , talan meg be is linkeltem az egyik munchausen kereskedonek aki engem delibabosnak nevezett)
persze ertem en hogy probaljatok kihozni, ill. belemagyarazni, hogy vegig longoltam az esest (de ez ebben a formaban nem igaz....
ha en vasarlok valamit 20$;20,3$;20,5$;20,6$ es 21,1$ az nem csokkeno trend...)
kb. olyan mint nagyon figyelmes kereskedok velemenye arrol hogy a trend ellen vegig longoltam az aranyat es aranybanyaszokat...
Irtam korabban hogy itt au-ban az arany melypontjai ~1295 majd ~1339 majd ~1334 majd ~ 1449 es a csucsok 1652 ill 1624....
Talan a 2 utolso csucsbol megerted hogy miert kezdtem el szepen lassan scale out a pozikbol es erre rajott, az agusztusi negativ momentum a rv piacokon....
Szoval ki is kereskedik a trend ellen???
Tudod au banyaszokban csokkentettem a pozi meretet majd kiszalltam viszont GDX es GDXj-be mert globalisan az aranybanyaszoknak ill. az altaluk elerheto profit marginnak nonie kell, az au banyakban, pedig kisebb korrekciora szamitok....(egyelore nem minden ceg rv ara tukrozi a fundamentalis tenyeket,de az ido es ero velem van...:)

GDX augusztus 5 es szeptember 11 kozott csinalt ket melypontot....
es mivel szezonalisan hamarosan erdekes lehet ill. jon a Fed kamatdonto ules, mar megvettem az elso (nevezzuk sentinel poziciot), ha az ar a ket utolso melypont ala esik, nyilvan nem vasarlok sot ha olyan informacio jut a birtokomba ami nagyon valoszinuve teszi hogy tovabb essik akkor zarom a pozi 1 reszet, bar ha holnap csodbe menne az osszes ceg a GDX-ben a pozim olyan nagysagu a kockazat ami nem okoz problemat...

Szamomra egyetlen dolog biztos 1 kereskedesben, hogy 1 kereskedesre mekkora kockazatot szanok ill. mennyibe fog ez kerulni...es amikor megnyitom a pozit szamomra az a penz mar nem letezik, mert elfogadtam a kockazatot.
Ha a piac visszaigazolja hogy igazam van es a pozi kezd nyereseget hozni, akkor veszek meg belole, ha visszaesik akkor leallok a vetelel ha pedig eleri a kockazatot akkor vege...., ha tovabb emelkedik akkor pedig megyek utana...
es igy lesz idonkent az 0,3 esetleg 0,5%-os kockazatbol 2,3,4,8% profit 1 kereskedesen...
volt iden is tavaly is es meg sorolhatnam mely evekben 5,6,8,16:1-hez hozam/kockazatu kereskedes...
engem nem zavar ha az esetek 35-45%-ban van csak nyero kereskedesem....29-32% kozott szoktam kicsiket morgolodni, aztan jon 1 honap es....
;)

Tudod ezustben van szinte a legnagyobb pozim jelenleg, ha esne az ezust 60% meg innen es az AUD arfolyama nem valtozna akkor az idei profitom nagy resze oda lenne...
szerinted milyen eselye van annak hogy az ezust ara 5,76USD legyen....
(a legolcsobb banyakban 9,5-13,5$ kozott kepesek termelni 40$-os olajarnal)
Jelenleg a kilos, 100 ill. 1000ounces barokon kivul mind eszak-amerikaban mind azsiaban varni kell...
silver eagles 6-8 hetes varakozasi ido...volt hogy a Canadai mint ill. a US mint nem vett fol rendelest...
amit pedig irtam korabban hogy jelenleg 1 ounces aranyra mar nem 128 hanem 200-szor tobb fizikai arany van eladva a hataridos piacon, a bankok pedig ki tudja hanyszorosan vannak benne opciokkal es egyeb derrivativ pozikkal...
Ha dol lesz belole nagy felfordulas, persze majd az adofizetok penzebol fogjak a JPmorganekat kimenteni, a fedezetlen ezust shortokat meg lehet majd az SLV-bol 1 reszet kiegyenliteni, majd jon a papir elszamolas, ha tetszik ha nem...
hogy mikor nem tudom, csak varom a felfordulast ill. hogy lekereskedhessem a tale risket...
(az elmeleti 1-2SD elmozdulasokat meg meghagyom a tobbsegnek hogy egymast tul licitalva probaljanak profitot szerezni abbol)
;)
a penz a tale riskben a nagy mega trendben van, nem az aprobb hullamokban...

Legyen szep heted!
Törölt felhasználó 2015. 09. 16. 00:38
Előzmény: #1851  hellforceone
#1857
Szia,

nem tudom hogyan kereskedsz,hogyan kezeled a kockazatot, miben van a szamlad, hol elsz, melyik regio erdekel..., milyen brokert hasznalsz es mekkorak a koltsegeid...es milyen idotavon...

Amcsi piacokon:
GDX;GDXJ (fele akkora kockazattal); SLW
ezen kivul amcsi piacokon egyedi reszvenyeket aranybanyasz mufajban egyelore nem ajanlok, mert ott meg nem 100% hogy megvolt a szektor alja....

Au-ban:
NST,NCM,EVN,SBM

regebben beszeltunk felcsorgokkel Medusa Miningrol 0,3-0,35AUD-nal erdekes lehet (itt idotav 2-5ev, jo esetben 6-9 honap,de ebben konyen lehet meg akar 30-50% is lefele mert FP szigeteken vannak) es en ilyen picike cegbe nem tennek 0,2-0,3%-nal tobb kockazatot

Szerintem ismerkedj ovatosan az ETF-ekkel GDX,GDXJ ill. SLW mert ezek nagyon mozognak es ha nem vagy igazan benne a kockazatkezelesben, akkor nehez ugy lehet...

en opciokat egyelore nem ajanlok bennuk, esetleg call-t venni....
de semmifele esetre se irnek ra se call-t se put-ot....
;)
szemelyes velemeny!

Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 09. 15. 22:22
Előzmény: #1855  Tazsomaru
#1856
bocsi, az egy helyen SLW-t írtam GDX helyett.
értelem szerűen GDX a helyes.
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 09. 15. 22:18
Előzmény: #1854  Törölt felhasználó
#1855
azért csak óvatosan!
ezüst, SLW, GDX, GDXJ ez egy összetett pozi, ami együtt mozog. itt túl sok jelentősége nincs az átsúlyozásnak. ekkora kockázat veszélyes lehet.
ha szeretsz így trenddel szembe menni, olyat még nem próbáltál, hogy ha longot nyitnál GDX-ben, akkor először kiírsz PUT-okat? Pl kiírsz most 13-as PUT-ot dec lejáratra 10db-ot. bezsebelsz egyből 1230USD prémiumot. link ha decemberig tovább esik az árfolyam és lehívják akkor longban vagy 1000db SLW-vel 13-ról (ahol egyébként is venni akartál), viszont az 1230USD már a tied. utána lehetne felette CALL-okat kiírni rá. link
Törölt felhasználó 2015. 09. 15. 21:00
Előzmény: #1852  Tazsomaru
#1854
ertelmes tartalak,de valahogy a koncentracioddal mintha problemak lenne...

Tudod ezust tavaly junius ota vasarlom...
(696AUD/KG volt az elso bekerulesi aram es aztan mentem utana egyre feljebb...legmagasabb 750 korul),de par napja lealltam mert visszaesett a bekerulesi aram kozelebe, talan van rajta 0,2-0,5% minusz
gondolom a figyelmedet elkerulte, hogy az AUD gyorsabban esett mint az ezust....
;)

SLW volt es van is,de az nem jelenti azt, hogy egesz evben volt...(profit nem a zsebben hanem a voltban meg tobb ezust formajaban)
;)
ha figyelmesen olvastal az SLW es az aranybanyasz portfolio hozott szepen igy tudtam meg tobb ezustot venni mint terveztem...
(viszont nem csak te szoktad a portfoliodat atsulyozni)

SLV-m meg nincsen....
GDX-m,GDXJ-m viszont van...

ne talalgass, mert ugy rossz kovetkezteteseket vonhatsz le!!!
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 09. 15. 20:03
Előzmény: #1852  Tazsomaru
#1853
azért, mert idáig sokszor a feketénél állt meg a golyó, nem nőtt meg a valószínűsége a pirosnak.
;)
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 09. 15. 19:59
Előzmény: #1850  Törölt felhasználó
#1852
csak óvatosan!
egy lapra teszel fel mindent. ez így elég kockázatos.
ugye 20USD-tól lefele folyamatosan növelted a kockázatot az ezüstben és az aranyban is. majd GDX. ezzel is csak növelted a pozi méretét. most SLW. ezek szinte együtt mozognak, mint egy pozíció. SLW-GDX ráadásul ugy mozog, mint SLV-GLD tőkeáttéttel menne. méginkább növeled a kockázatot. szerintem ne hazardírozz. nagyon nagy kockázatot vállalsz. nem biztos, hogy megéri.
link
hellforceone 2015. 09. 15. 18:43
Előzmény: #1850  Törölt felhasználó
#1851
Szia Vuk, az aranyban te elég otthonosan mozogsz, már korábban is kérdeztem véleményed, de azt hiszem egyre inkább kezdenek érni a bányapapírok egy vételre számomra. Nagyon leverték már őket és még továbbra is csak megfigyelő szakaszban vagyok ugyan, de lassan elkezdenék kisebb pozikat kiépíteni. Melyeket tartod jó vételnek mostanában? Köszönöm segítséged!
Törölt felhasználó 2015. 09. 15. 18:05
Előzmény: #1844  Törölt felhasználó
#1850
tokeattetelt en sem ajanlanek, legalabbis nem a kovetkezo 6-8 hetben...
(nagyon sokan fognak rengeteg penzt elbukni)
ha nem akarsz fizetni azert hogy hosszabb tavra akarsz tartani 1 pozit akkor elmeletileg futures-ok jok lennenek, a problema, hogy azokhoz meretesebb szamla illik (ha szeretned a kockazatot is megfeleloen kezelni kb.500k-tol 1M$-os szamla lenne az igazi meg kisebb pozikhoz is, foleg ha nyersanyagokkal kereskedsz, egyebkent kicsit elmegy szerencsejatek fele...

SLW-t ha van kedved nezegetheted, mert ha az arany-ezust ara emelkedik akkor nagyon hasonloan mozog mintha 1 call opciod volna, csak amig a ceg csodbe nem megy addig nem is jar le..
;) ennyivel jobb annal
es meg fizetnek is erte minimalis osszeget (osztalek gyanant, viszont eleg volatilis)
nekem is van mar megint....

Olajban sem kellene tulsagosan eroltetni a tokeattetelt...
(mert nem biztos hogy jo oldalan leszel a trade-nek)

OIH (etfnek nezegetheted az opciot, esetleg 1,5szeres tokeattetel...bar szerintem 100-bol jo ha 1 ember kepes azt vegig ulni, ami abban lesz)
esetleg MDR-t ajanlanam ha szereted a momentumot es nem szamit ha nem jon be...

jo eselye van az olajnak es a nemesfemeknek is,de az idozitesen sok fog mulni, nem 1-2 balna (milliardos befekteto benn van mar ezekben, vannak akik mar 3-4 eve)....
pitcairn2 2015. 09. 15. 16:09
Előzmény: #1848  Törölt felhasználó
#1849
hát akkor már többet tudsz nálam erről:)

és merészebb is vagy, a futures trading kapcsán nekem csak az alábbi ugrik be:

unlimited liability....

Törölt felhasználó 2015. 09. 15. 16:02
Előzmény: #1845  pitcairn2
#1848
köszi a választ, a nagyobb befektetési szolgáltató lenne az a mi érdekel, hogy konkrétan kinél.

már pár éve kereskedem cfd-kel, illetve exotikus opciókkal dolgozok, csak intézményi szinten.

ami érdekelne, hogy a magyar piacon kik foglalkoznak értelmes költségekkel opciós kereskedéssel.
ha spot irányból közelítünk, Erste certifikátok kevésbé rugalmasok és alacson az áttét rajtuk, míg a CFD trader platformok (pl XTB amit legrégebben használtam) nem a legjobb megoldások 1-2-3 éves távon mert overnight feet használnak

pitcairn2 2015. 09. 15. 15:58
Előzmény: #1844  Törölt felhasználó
#1847
a xetrát már a BÉT-en keresztül is le lehet érni

link

ott aztán van mindenféle árupiaci ETF akár tőkeáttétellel, akár short verzióban is

kinek mi tetszik...

link

mondjuk én tőkeáttétellel nem játszanék, shortolni se shortolnék, de ez az én ars poetica-ma (bevallottan amatőr vagyok)

az options és a future kereskedéshez pedig szimplán nem értek:)

azt se tudom, hogy eszik vagy isszák:)

pitcairn2 2015. 09. 15. 15:29
Előzmény: #1844  Törölt felhasználó
#1846
options és future ügyben eddig nem sok jót hallottam

számomra rizikósnak tűnik az efféle játék

mondhatni olyannak ami __profi__ kezébe való

pitcairn2 2015. 09. 15. 15:26
Előzmény: #1844  Törölt felhasználó
#1845
erre tőkeáttétel nélkül akár a BÉT-en is esélyed van

pl. ERSTE indexkövető certik

amíg nem megy csődbe az ERSTE addig OK a játék

ha devizaalapú értékpapírszámlát nyitsz vmelyik jobb feltételekkel működő bankban akkor a nyugati értéktőzsdéket is eléred és diverzifikálhatod az indexkövető certifikátok, ETF-ek körét

a helyedben óvakodnék a tőkeáttételtől

ha ilyenre vágysz akkor arany helyett vegyél inkább ezüstöt abban már alapjáraton van efféle "tőkeáttétel" (sokkal gyorsabban megy fel/omlik össze az ára mint az aranyé)

és természetesen FIZIKAI fémet is vehetsz, ott azonban a tárolás lesz problematikus (vagy esetleg drága)
Törölt felhasználó 2015. 09. 15. 15:13
#1844
sziasztok, tudnátok ötletet adni, hogy hol trédeljek hosszú távon árupiaci lehetőségeket?
Olaj and arany portfoliot szeretnék kiépíteni opciókból és futures-ökből. pár 10%os tőkeáttétellel gondolkozok, jó lenne ha a daynight feek nem vinnék el hosszú távon a profitot
Törölt felhasználó 2015. 09. 15. 14:13
#1843
link

a phillips curve-re epitett modellek mar tobbszor bizonyitottak hogy a model nem igazan mukodik ill. nem mindig....

na mar most ha manipulalgatjuk a gazdasagi adatokat, hogy jobban beilleszkedjenek a modellekbe ill. az eppen aktualis modelbe amit hasznalunk, az kb. olyan mintha porkoltet szeretnenk kesziteni hus nelkul....lehet belole attol fuggoen mit hasznalunk akar paprikas krumpli, vagy ha csak paradicsom es paprikat hasznalunk lecso is, de nem lesz belole soha marhaporkolt (marha hus nelkul)...
mindenesetre en nem bannek 1 kis kamatemelest mert velemenyem szerint attol lenne 1 kis felfordulas a piacon es piciket beremegne a s...-uk es piciket visszaternenek a foldre ill. a valosagba....

majd meglatjuk mit foznek ki nekunk...
;)
pitcairn2 2015. 09. 15. 11:36
Előzmény: #1837  Tazsomaru
#1842
az alább belinkelt indiai arany-államkötvény koncepció már csak abból a szempontból is érdekes, hogy ezen a ponton az aranynak is lesz "hozama"

igaz, ha a sztori beindul az aranyár-manipuláció lehetősége is exponenciálisan meg fog nőni...
pitcairn2 2015. 09. 15. 11:09
Előzmény: #1839  Törölt felhasználó
#1841
jut eszembe, ha már szóba kerültek az államkötvények (a TLT vmi efféle, nemde?)

akkor mi a véleményetek az indiai kormány most induló __aranyállamkötvény__ programjáról?

India lures gold investors with govt bond, monetisation plan
link

a világ kitermelt aranykészletének az 1/6-a - mintegy 20 ezer tonna - Indiában van, érdekes utóélete lehet még ennek...

Is This The Start Of India's Gold Confiscation
link

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek