Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pitcairn2 2015. 09. 14. 15:46
Előzmény: #1818  eurocent
#1820
mivel Clive Maund háromszoros tőkeáttétellel aranybányász ETF-ek vásárlására buzdít, szerintem jó nagyot fognak esni még azok a bányászrészvények...

Gold and Silver Sector Very Low Risk Trading Setup at Possible Sector Bottom...
link

de ne legyen igazam...

mondjuk erre az eddigi tapasztalatok alapján 10% esélyt se adok...

link

Törölt felhasználó 2015. 09. 13. 06:11
Előzmény: #1810  pomperj
#1819
Olvastam a traderblog.hu-n a velemenyedet aZ SPY kilatasairol es az SPX lehetseges ertekeirol...(konzervativ velemenynek tartom)
En nem vagyok elliott-os,de kozel hasonlo eredmenyeket kaptam....
Bar nalam 1500-1700 kozel lenne az elso lehetseges kimenetel.
2. egy komolyabb korrekcio ill. medve piacnal 1200-1400-ra bar ennek az eselyet en 15-20%-nal alacsonyabra teszem.
3. eset bar ennek akkor van valoszinusege ha az osszes nagyobb jegybank (BOJ,FED,ECB,BOE es PBC) egyszere alkalmaz QE szeru beavatkozasokat a recesszio elkerulese miatt es ha ekkor kialakulna 1 bizalmi valsag ill. 1-2 nagyobb penzugyi intezmeny bedolne akkor sajnos az 500-800 sav sem elkepzelhetetlen bar ennek az eselyet a kovetkezo 3-5 evben en kevesebb mint 5%-ra teszem.....(konzervativan),de mint tale risk sajnos nem zarhato ki...
eurocent 2015. 09. 12. 18:05
Előzmény: #1805  pomperj
#1818
Én is figyelem bányászokat, mert a közeljövőben lesz benne mozgás szerintem is és szeretném jól tradelni.
GDX 1D log, 2013-2015: link
GDX 1D log, 2015 nagyított: link

Lényeg:
1. Szerintem GDX egy ED-t formál 2015.01.21 óta. Ha így van, akkor most lehetünk az utolsó "v of a" vagy már a "v of b" hullámban.

2. "elindulhat GLD, es vele GDX, de joval elesebben, bar csapkodva"
Szerintem is, mégpedig azért, mert ez lesz a 3-as szerkezetű "b" korrekciós hullám. Ez vagy már elindult északnak, vagy 20150917-ig még leesik max 12,5-ig és utána indul max 13,89-14-ig, amely szintet legkésőbb 20151001-ig el fogja érni.
Még egy érv. 20151001-én splittelik az arany bányász ETF-ket (pl JNUG 1:5, JDST 1:4). A splittelés eredménye általában az, hogy a long ETF magasabb értékű lesz a short párjánál. Ha pénteken lett volna a splittelés akkor JNUG 5*7,31=36,55, JDST 4*11,07=44,28 lenne. Kettő középértéke 40,415. Ha splittelést követően valóban JNUG lesz a magasabb értékű, akkor a mostani szintről több mint 100*(40,415-36,55)/36,55=10,57%-ot kellene emelkednie.
GDX-nél ez kb min 10,57/3=3,52% emelkedést jelentene. Ennek maximuma a nagyított charton látható 13,89 Fibo 38% szint. Utána viszont kb 20151030-ig beesik 10,14-ig, ami 28%-os esést jelentene, majd indul a rally fel.
Korábban említettem, hogy JDST charton szép füles csésze alakzatok rajzolódtak ki. Ha GDX valóban a fenti utat járná be, akkor az JDST-nél közel 100% profitot jelentene 20151030-ra.
3. Ha GDX 20150917-ig beesik 11,10-11,63 szintig, majd visszapattan, akkor szép rally veszi kezdetét. Ekkor 1-2 pont storno.
Törölt felhasználó 2015. 09. 11. 13:57
Előzmény: #1815  seri2
#1817
20%-al lejjebb sem lesznek sem a rv-k sem az indexek olcsok, inkabb ugy kellene fogalmazni vissza kozelitenenk az atlaghoz, annak is a felso reszehez...
(persze hasonlo jegybanki beavatkozasok mellett, ugy mar nem lenne annyira rossz a hozam/kockazat arany, ha porognenek a gazdasagok....

Törölt felhasználó 2015. 09. 11. 13:31
Előzmény: #1814  Törölt felhasználó
#1816
beteg ember,

ilyen pf-es cikkekkel próbálod a vélt igazadat alátámasztani?

szánalmas! "alapkezelőként" meg aztán főleg

inkább jelentgess föl a szabad perceidben,az jobban megy!
seri2 2015. 09. 11. 13:23
Előzmény: #1814  Törölt felhasználó
#1815
ezek szerint szeretne olcsón bevásárolni?
Törölt felhasználó 2015. 09. 11. 13:07
#1814
o sem ert hozza...;)
vagy nem olvassa a portfolio forumat rendszeresen...
;)

link
Mikieger85 2015. 09. 11. 10:42
#1813
Ki mikorra tippeli a nagy kínai lufileeresztés végét?

Egyelőre a bénázás megy náluk, a GDP-jük 1.6%-ával szeretnének nyarat csinálni: link

Nem tudom, hogy ebből egy Brazil típusú döglöttmacskátnepiszkálj-piac lesz-e hosszabb távon, vagy fel fog támadni hamvaiból? Végtére is valahol gyártani kell a fejlett világ használati vackait - Kínában meg rendelkezésre áll az infrastruktúra + képzett munkaerő...

Hogy miért releváns ebbe a topicba: a ipari fémeknek nincs külön topic, rezet és ezüstöt bányászó cégek vételén gondolkozom, viszont ezek még eléggé medvében vannak.
Törölt felhasználó 2015. 09. 11. 06:09
Előzmény: #1811  Törölt felhasználó
#1812
megint okosabb lett volna csöndben maradnod!
látom,nincs egy önálló gondolatod sem,ami meg van,na azt inkább hagyjuk!

a vak vezet.. rád és a (saszemsprövidtávonesnifogtermészetesenazótaisemelkedik) foltodra illik,nem másra!!!

még szerencse,hogy itt vagy te,akinek a hsz-ei tele vannak értékesebbnél értékesebb információkkal!

pfff. te vagy egy vicc pisti,te,az alapkezelők gyöngye és világ szégyene!!!

bár ez is csak egy szerény vélemény

na legyen és készülj a csonkolásokra!
Törölt felhasználó 2015. 09. 11. 00:08
Előzmény: #1810  pomperj
#1811
Gazdasag TV 1 vicc....
nehany honappal, esetleg 1 evvel ezelott valaki belinkelte....szoval megneztem toluk vagy 3 videot...(nekem ez eleg volt toluk)...
az utolso videoban 1 devizapiaci szakerto fejtette ki velemenyet (lehet vagy 25 eves, talan nehany honapot eltoltott mar munkaval az egyetem utan...es voltak kisebb zavarok az alap fogalmaknal....
mondhattam volna vak vezet vilagtalant....
;)
Ha tetszik ha nem egyelore a portfolion lehet talalni a rengeteg 0 erteku informacion kivul nehany hasznosat a magyar mediabol...
(bar ez az en velemenyem)...
pomperj
pomperj 2015. 09. 10. 22:00
Előzmény: #1804  pomperj
#1810
A "gazdasagTV" megkockaztatta ezt a cikket:
"A nagy részvénypiaci esést követően már az aranyat sem veszik"

link

A szoveg ugy ostobasag ahogy van itt es most; de jol jelzi a "tavalyi" tevhiteket. Es persze Contrary signal.

Törölt felhasználó 2015. 09. 09. 06:06
Előzmény: #1807  Törölt felhasználó
#1809
azért 2k-ról lefordulhat,de az se biztos,hogy hosszú életű lesz
Törölt felhasználó 2015. 09. 09. 05:13
Előzmény: #1807  Törölt felhasználó
#1808
"re=te
Törölt felhasználó 2015. 09. 09. 05:12
Előzmény: #1804  pomperj
#1807
istenem,ilyen tökéletes kontraindi még nem termett a földön

ha ő a négyzeten,akko re min?
Törölt felhasználó 2015. 09. 09. 00:16
Előzmény: #1803  felcsorgok
#1806
Szia,

En se hasrautes szeruen nyitogatom a pozikat...
Van 1 ellenorzo listam (checklist), mint a buvarkodasnal; es ott probalom a legtobb feltetelt megjelolni...
Mint irtam az au nemesfembanyaszok profit marginja nem annyira rossz, de nem a normalis aranyar miatt, hanem mert az AUD sokat gyengult, ezzel szemben az eszak-amerikai banyaszcegek jelenleg a tulelesert kuzdenek....
ott is elkezdodhetnek majd a felvasarlasok, nehany alacsonyra nyomott rv ar miatt...
(velemenyem szerint au-n kivuli banyaszcegek rovid es kozeptavon a profit marginoknak emelkednie kellene, nalunk pedig elkepzelheto pici csokkenes) es persze mindenki varja, hogy a nyersanyagarak emelkedesnek induljanak, ha lesz inflacio akkor pedig emelkedni fognak ez tozsdei 1.1...
(legalabbis ez lenne a FED celja es vannak akik mar nem 2%-os celrol hanem 4%-os inflacios cellal dobaloznak....)
amcsiban van 1 srac (rainmaker) mondta nem is olyan reg hogy ok mar megvettek a januari lotto-t (GDX call opcio januari lejaratra...) szerintem 2016 juniusaban erdemesebb lesz venni a 2017-es januari GDX call opciot...az nyerobb szelveny lesz ill. nagyobb lehet a kifizetes,de ez az en tippem, de eleg hasonloan gondolkodunk...
pomperj
pomperj 2015. 09. 08. 20:15
Előzmény: #1804  pomperj
#1805
5)Arany ugyben annyi a valtozas, hogy ott ma zarasra kesznek latszik a 10 napja futo korrekcios szakasz,

tehat kesz a ( c of 2) korrekcios hullam. Es akar mar holnaptol elindulhat GLD, (es vele GDX, de joval elesebben, bar csapkodva) felfele .

Ugy 10 nap alatt kozel kellene jusson a 1250 szinthez, es a rallynak szep erosnek kellene lennie. Szoval, erdemes lehet idoben felugrani a szekerre.

Ez szepen egybe is eshetne SPY esesi idejevel.

Szzoval, nalam kb. ez a tradelesi terv. Meglatjuk.
pomperj
pomperj 2015. 09. 08. 20:01
Előzmény: #1801  Törölt felhasználó
#1804
1)AZ SPY kilatasairol, hogy ne tartsd tul soka a shortokat;-)

Ha az SPY a 8/25 ota tarto mozgasa valoban egy oldalazo haromszogben egy oscillalo a-b-c-d-e hullamsorozat volt, aminek (4) szamot adunk ahogy felteteleztem,
es akkor ma keszen is lehet az (e).

Mar ma zarastol indulhat az (5) hullam.

Itt a chart:

link

Az is latszik, hova varjuk az (v) hullam veget.
Nos, ha marad az eddigi szep klasszikus forma, akkor ez erdekes "ellenorzo" alkalom, hogy a kalkulacio es a valosag mennyire esik egybe?
Vajon jo lesZ-e a prognosis?

2)Az olajosoknal szerintem kesz (5 of c) lefele; es most

vagy meg egy (4) hullam epul, aminek csucsa 62 folott kellene legyen. (Utana meg egy (5) lefele, talan 35 USD vegso alj-ig)

Vagy mar a (1 of a of D) felmeno hullamban vagyunk. Annak target szintje 90 korul van, es 1-2 ev alatt ott is lesz egy harmas szerkezetu a-b-c hullamsorozat vegen (akkor is, ha az elso alternative is bejon elotte).

Szoval, olajban kemenyen longban vagyok.

3)A bond piac eleg precizen elmondta mar a predikciojat a FED kamatrol. Nem ismetlem, ugyanott van, es var.

4)KIna ugyben elegge elter a velemenyunk: ott szerintem tovabbra sincs bear piac, sima korrekcios strukturat lattunk Juni eleje ota, es talan mar vege is van.
Megy tovabb a BULL, sokkal magasabbra.
felcsorgok
felcsorgok 2015. 09. 08. 19:47
Előzmény: #1801  Törölt felhasználó
#1803
Köszi, mondjuk én alapvetően hosszú távon gondolkodok a vásárlásaimnál, ami minimum 3, de inkább 5 vagy annál is több évet jelent, szóval a legkisebb mértékben sem zavar, ha a pozícióimmal mínuszban vagyok (szerintem már nem lehet messze a bányászok alja, de ez csak az én véleményem, semmi több).

Higítást én is ritkán csinálok, csak akkor, ha biztos vagyok a cégben, és az adott cég felé nem nő meg vészesen a kitettségem(semmiképpen nem megyek 5% fölé egy cégben, de általánosságban ez a korlát inkább 2%).

Az, hogy mit fog lépni a FED, engem kevésbé érdekel, ugyanis mindig lehet találni a piacon egy kifogást vagy épp ellenkezőleg egy mellette szóló érvet, hogy miért ne vegyek, vagy miért vegyek. Éppen ezért én a szisztematikusságban hiszek, vagyis amennyiben értékalapon olcsó céget találok, akkor veszek belőle, függetlenül a piaci helyzettől.
Törölt felhasználó 2015. 09. 08. 18:11
Előzmény: #1801  Törölt felhasználó
#1802
te egy igazi géniusz vagy,ha jól látom,nálad van a bölcsek köve is;

és milyen igazad van; vagy esni fog,vagy emelkedni

ismételten bravó alapkezelőkém!
Törölt felhasználó 2015. 09. 08. 02:39
Előzmény: #1799  felcsorgok
#1801
Szia,

Mint irtam korabban elkezdtem leepiteni a rv portfoliom, mert itt au-ban eleg komoly momentum volt lefele...
(az aranybanyaszok jol tartjak magukat, egyelore)...
a sajat (szemelyes szamlaimon nem volt long pozim, csak nehany short indexek es nehany fx par) majdnem 40% ezust,10% arany (fizikai)....

Nem tudom hol lesz ill. meg volt-e mar az alja aranynak ill. ezustnek....(itt au-ban ugy nez ki igen mert lassan eves csucsra megy az arany, ezust egyelore lemaradoban)....
viszont az AUD sokat gyengult az elmult napokban)....

Nem tudom mit fog lepni a FED, de ha meglepik azt a 0,10%-os emelest lesz felfordulas a piacon...es akkor az AUD esni fog....ha nem akkor meg valoszinuleg erosodni de akkor az arany es ezust is emelkedesnek indulhat...
szezonalisan pedig nehany het mulva, legkesobb decemberben a nemesfemekben lennie kellene 1 momentumnak felfele....
(szoval kerdesedre a valasz, rovid tavon (3honap) akar meg eshetunk is....en lefele nem vasarlok se reszvenyt se indexeket, nem higitok nalam ez alapszabaly, fizikai nemesfemek erteke viszont nem eshet 0-ra elmeletileg, gyakorlatilag meg kozel 0 erre az esely...)
Fizikait rendszeresen vasarlok,de nem higitok ha 1 mod van ra....
(az ezust pozicioim kilos barokra vetitve 696-tol felfele lettek vasarolva 740-ig)....

Ha esne az arany ill. ezust ara akkor nem GDX-t hanem SLW-t fogok venni....
Olajosok pedig lassan bekerulnek szezonalisan nalam a figyelo ill. veteli listamra...persze keresem mely cegekben latok fantaziat....

GDX vetel inkabb globalis diverzifikacionak van...

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek