Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 09. 01. 17:57
Előzmény: #1779  Tibi0002
#1780
Szia,

HUF nehez eset...(jelenleg eleg pozitiv kep alakult ki mo-rol kulfoldon) mert az elmult evek gazdasagi lepesei miatt mo kezdte rovid tavon felul teljesiteni a kornyezo orszagokat....)
Viszont ha valsag ill. komolyabb medve jon akkor nehez lesz allni a hullamokat...

EUR/HUF-ban 320-330 egy nagyon jelentos szint...
(bar nem hiszem hogy ez sokat segit neked)
USD/HUF joval korulmenyesebb...foleg addig amig a FED bele nem kezd az ujabb QE-be...

en kisebb tetelekben veszem az EUR-t
(USD,GBP,CAD,AUD,NZD ellen), de ezek csak kezdo pozik es CAD,AUD,NZD parok az EUR ellen nagyon tudnak mozogni...

Szoval rovid tavon az EUR erosodhet akar 320-330-ra is....
Kozep tavon, ugyanezzel a kormannyal es vihar utani idokben 245-275 szintet tudok elkepzelni....
5-10 eves idopontban pedig 210-240-es EUR/HUF-ot...
(persze ezt sokan elkepzelhetetlennek tartjak,de a megfelelo kormannyal es gazdasagi intezkedesekkel nem lehetetlen)

Elnezest azoktol akiket ezzel zavarba hoztam!
(tevedes jogat fenntatom)
Tibi0002 2015. 09. 01. 17:26
Előzmény: #1778  Törölt felhasználó
#1779
Az eurhuf, usdhuf szinteket hova várnátok a közeli, távoli jövőben? A kérdés mindenkinek szól!
Törölt felhasználó 2015. 09. 01. 16:38
Előzmény: #1766  pitcairn2
#1778
Szia,

ahogy elnezem a piac segit eldonteni a FED-nek a szeptemberi dontest....
(ki az aki 15-25%-os korrekcioban kamatot mer emelni ;)
Lehet hogy megsem a jegybankarok iranyitjak a vilagot???
Persze komoly hatassal vannak a gazdasagi folyamatokra,de nem ok iranyitjak a vilagot...
maximum szeretnek...
pomperj
pomperj 2015. 09. 01. 16:35
Előzmény: #1775  pomperj
#1777
Az a "Germany YES, Hungary NO" allaspont idovel nagy szakadekbe mutat.
A BUX-on is.
Eloszot mi banjuk meg, nagyon. Aztan ok. Akkora lett a "joakarat hatarok" szaggatasa Europaban, ami a nagy bajok elott szokott kialakulni.

Cash. Biztos helyen. Jo minosegben.
Törölt felhasználó 2015. 09. 01. 16:27
Előzmény: #1775  pomperj
#1776
USD-om csak CNH ellen van...
CHF-et pedig nem veszek, akkor inkabb fizikai arany es ezust....
bar ezustben kezdem elerni azt a hatart a portfoliomon belul ami fole nem mehetek...
es van kozel 40% kp-m amivel majd szemezgetni fogok kesobb az alkalmi vetelekbol...

Magyar piac nem erdekel, kb. 10 eve...
Europai sem igazan, bar ott ha lenne 1 komolyabb szakadas 40-50% lehet hogy 1-2 cegnek adnek eselyt....
Kanada,Brazilia, India,Del-afrika,Hong Kong es a Del Azsiai regio ami erdekel...(Phillipine,Indonesia leginkabb)...
pomperj
pomperj 2015. 09. 01. 15:38
Előzmény: #1772  pomperj
#1775
Szia T,
Ezt. Pontos a diagnozisod. Ugyanez a velemenyem: bele kell olvasni az ujsagok cimlapjaba.

Cash. Biztonsagos helyen. A nagyobbik reszt jo minosegu penzben: USD (80%), CHF, GLD.
Es egy kevessel short iranyu tradek a reszveny piacon. En kihagynam a Magyar piacot. Kivetelesen (rovid long tradekre) Olaj, arany.
Törölt felhasználó 2015. 09. 01. 15:00
Előzmény: #1772  pomperj
#1774
folyamatosan epitgetem a shortokat...
ugye irtam korabban hogy van benn eladasi megbizasom 1999-en...S&P500-ban (az lett volna a 3. lab)...

nem vasarlok banyaszokat jelenleg mert nem akarok szellel szemben pi...-ni..., fizikaibol vasaroltunk....
ha beleszaladunk nagyobb korrekcioba vagy 1 medvebe akkor a banyaszok is esni fognak lehet hogy nem akkorat mint az egesz piac de siman eshetnek 20-25%-ot...
(mar benn vannak a veteli megbizasok a legigeretesebb cegekbol es ha elszabadulnak az indulatok valakinek venni is kell...)
Ha pedig 1 cegbol vettem 1,2 majd 1,4...1,6...1,8$-on majd adtam 2,4-2,2 kozott viszont elegedett vagyok a vezetoseggel szivesen bevasarlok amikor a panik feluti a fejet a piacon....

Persze ezt nem lehet mindennel eljatszani...,de talan el lehet majd osszel jatszani nehany olajossal is...
(nekem meg 3-6het van ahol is el kell kezdenem nezegetni hogy melyik olajos cegekbe
erdemes kisebb kockazatot vallalni...
eurocent 2015. 09. 01. 15:00
Előzmény: #1768  offshort
#1773
Máshol olvastam, illetve saját megfigyelés.

Viszont van amikor szinkronba kerülnek. Ez általában 5 vagy korrekciós hullámnál történik meg ha jól emlékszem.
Pl NG most szerintem egy flat korrekciós oldalazás e hullámát rajzolja, ami korrekció 5 hullának is felfogható. Ha NG lefordul kb 2,72-ről és ezt követően letörné a 2,64-es szintet, akkor arany még egy ideig emelkedne, majd követné. Itt egy időre megint szinkronba kerülnének.
De lehet, hogy tévedek.
pomperj
pomperj 2015. 09. 01. 14:35
Előzmény: #1771  Törölt felhasználó
#1772
1)Ahogy elnezem ma a futures piacot, most SPY 1926, es -2.17% (!),

szoval. ma nem lesz alkalmad shortolni; -)
ALighanem a "narancsos" valtozat jon be, ahogy egyebkent egy szep elso bear piaci siklus-bullamhoz illene is.

link

2)Viszont ugy nez ki, ma lehet gyujtogetni a pet rock (ez mar szalloige?) es az arany banyaszokat, foleg persze az erosebb fajtabol.

Törölt felhasználó 2015. 09. 01. 14:22
#1771
Nos itt au-ban kb. -2-2,5%-ra vagyunk az eves csucstol (arany) es kb. +20%-ra a 2 eve beallitott melypontol....
Vasaroltam 1 kis pet rock-ot, papir nehezeknek es nehany sz@rosz nyeletlen fejszet (ezust)-ot is.(na nem a ferjem oroksegebol, hanem a piacon megkeresett penzbol)
;)
A short pozikat epitgetem folyamatosan (novelem a pozik szamat az emelkedesekben).

Erdekesseg keppen megemlitenem, hogy mind a hivatalos nemesfem forgalmazo es a vaultokban is kb. 3-szor annyian voltak mint szoktak...
a vaultban hivatalosan 36-48 ora varakozasi ido van (jelenleg),de mivel van veluk szamlam igy sikerult a baratnomnek nyitni 1-et fel ora varakozasi idovel....(ami itt rengetegnek szamit)....
A nemesfem forgalmazo ugyintezo szerint amiota Kina leertekelte a Reminbi-t...azota 3-szorosara nott a forgalmuk....

Szoval hamarosan beindulhat az emelkedes, na nem csak AUD,CAD-ban hanem USD-ban is....
es ki tudja lehet hogy az emelkedes hasonloan eros lesz mint az olaj piacan.....

Sok sikert mindenkinek!
pitcairn2 2015. 08. 31. 23:01
Előzmény: #1755  felcsorgok
#1770
e azért még most is magasabban van mint 2008-ban...

Gold to Oil Ratio Historical Chart
link

pitcairn2 2015. 08. 31. 22:53
Előzmény: #1755  felcsorgok
#1769
na ez már kemény, közel 30% plusz három kereskedési nap alatt...

most már nincsen annyira extrém szinten az "oil to gold ratio index"...
offshort
offshort 2015. 08. 30. 21:49
Előzmény: #1720  eurocent
#1768
ha lehet egy picit részletesebben leírnád milyen metódus szerint függ össze a gold és n.gas árfolyama ? ,

félre ne értsd , nem kételkedem , hisz az alapkezelők' is simán rábólogattak eme állításra , tehát való igaz lehet ,
csak valami kézzelfoghatót ha lehet linkelnél ,

vagy saját ötlet ?
pitcairn2 2015. 08. 30. 13:06
Előzmény: #1762  pomperj
#1767
"Most, amikor mar lehetetlen folytatani (mert az eladosodottsag merteke az allamnal is, cegeknel is, maganszemelyeknel is) folytat-hatatlan, "

nincs olyan, hogy folytathatatlan:)

(persze jobb lenne ha nem folytatnák...)

pitcairn2 2015. 08. 30. 13:00
Előzmény: #1761  Törölt felhasználó
#1766
"FED pedig kezdi elvesziteni a fonalat, mert annyira ketsegbeesetten szeretnek azt a kamatemelest megtenni, hogy megorizzek a szavahihetoseguket, hogy lassan mar pont az ellenkezojet erik el mint amit szeretnenek ill. kommunikalnak... "

gondolom emlékeznek még az ECB 2011-es naagy kísérletére amikor a cirka 0,5%-os alapkamatemelés mínusz 30%-os korrekciót váltott ki a DAX és a STOXX indexekben és végül egy újabb ECB QE kört eredményezett (egy újabb görög mentőcsomaggal)
seri2 2015. 08. 30. 12:30
Előzmény: #1764  seri2
#1765
pedig ott aztán kib@szta a plafont az IQ.
seri2 2015. 08. 30. 12:29
Előzmény: #1763  seri2
#1764
bocsánat LONG-TERM CAPITAL MANAGMANT.
seri2 2015. 08. 30. 12:25
Előzmény: #1762  pomperj
#1763
hát a piaci egyensúly felé való törekvésbe már a LONGTERM is belebukott.
pomperj
pomperj 2015. 08. 30. 12:04
Előzmény: #1761  Törölt felhasználó
#1762
1)Az elso fejezeteddel teljesen egyet ertek. De csak az USA (es nagyjabol ugyanigy az EU) reszveny- es bond piacara latom igy. Az EEM piacokra homlokegyenest mas a velemenyem.

Ok ketten a QE-jeikkel evekre "Ados rabszolgasagba" dontottek a piacokat es az adofizetoiket. Es nem hagytak a normalis gyogyulasi folyamatot ervenyesulni.

Ehhelyett penznyomtatassal felpumpaltak, a kozponti bankjaik penzevel kitomtek, nem a gazdasagot hanem a tozsdeiket. Nem a fejlodesbe novekedesbe ment a penz (amit pl. adocsokkentessel el lehetett volna erni !), hanem a legkonnyebb profitszerzo iranyba: a tozsdebe, minden novekedesi recovery nelkul.

Most, amikor mar lehetetlen folytatani (mert az eladosodottsag merteke az allamnal is, cegeknel is, maganszemelyeknel is) folytat-hatatlan,
nos,
most magatol megindult az antibubble folyamat, a leeresztes. Es meg evekig tart majd. Egyensulyi allapot sokkal melyebben van.

2)Egeszen mas a velemenyem az EEM piacokrol.

Ott nem volt kormanyzati beavatkozas, ott a piacok evek ota korrigalnak, es mostanra nagyjabol keszen van a korrekcio.

Hogy Kinaban az utolso evben volt egy kis buborek, ami mostanra nagyjabol le is eresztett, pedig PBOC kezzel-labbal kapalodzott?
Apro kis tortenet. Es egyaltalan nincs nagy jelentosege. Nem ugy nez ki, hogy vegleg megtorte Kina lenduletet. Igen, lassult, de meg mindig irigylesre melto a novekedes.
Szerintem ez meg mindig az elso ciklus hullam korrekcioja, egy (2) wave. Es nemsokara elkezd epulni egy sokeves szep es meg nagyobb, akar 10 eves bull idoszak ott is. Lehet, hogy tevedek es megtorik a kina-lendulet: de a chartok most meg nem ezt erositik meg.

Hasonloan nagyon Bull India. Igaz, korrigal egy ideje, de az csak ciklikus korrekcio volt. A longterm bull sertetlen. A gazdasagi kilatasok jok es javulok.

Russia eppen befejezte a (2) korrekciojat, es nagy erovel latszik felfele indulni. Az olaj ar bear idoszak vege is segiteni fog. Ma Rusland a egyik legjobb investment celpont.

Brazil borzalmas idoszakot el at. Szep bull periodusa Dilma szocializmusa es korrupcioja alatt osszaomlott. De mar kis ideje elkezdodott a recovery, eddig nem sok eredmennyel. A kovetkezo 5 ev, megis, nagyon jo lehet Brazil szamara.

3)A kis EEM regiok Azsiaban, Del-amerikaban bull-nak neznek ki.

Nem kizart, hogy az SPY problemai, ahogy az utolos par honapban, azokat a piacokat is lefele nyomjak.
De igazabol forditva gondolom. Hamarosan ELSZAKADnak egymastol a EFAE es EEM piacok: egyik le, masik fel.

Eddig is el voltak szakadva: SPY ment fel, EEM meg korrigalt evek ota. Osztol a paros ollojanak megfordulasara szamitok.

4)Igen, olaj eshet meg egyet. De olaj kepes egy ponton fordulni, ahogy a commodity piacon az szokas is. Olaj 20 eve egy ponton fordult. Az arab piacok elesen reagalnak.

Nem lennek meglepve, ha eppen az az orszag uralkodoi szivnak meg leginkabb a vegen, amelyik elkezdte az olajhaborut.

5)A nyersanyagokra Kinanak Indianak szuksege lesz, ha exportban kisebb novekedesre is, de a sajat belso kozeposztalyuk fogyasztasanak megteremtesehez sok kell.
Vissza fog jonni a vaserc, szen, olaj, dr. Copper es minden mas nyesranyag. A banyaszok itt vagy kisse lejjebb jo vetel lesznek.

6)Aranyat manapsag Kina, India Iran vesz. Mindegyiknek jo a kilatasa a jovore. Aranynak is.
Törölt felhasználó 2015. 08. 30. 10:57
Előzmény: #1760  felcsorgok
#1761
Senki nem tudja hogy mi lesz rovid tavon...
(elnezest azoktol akik tudjak ill. azt hiszik hogy tudjak)...
Mint korabban irtam nagyon sokan a vesz kijaratnal acsorognak...
Lehetett olvasni, hogy az elozo hetekben kik nyitottak szamlat...
Elofordulhat hogy tovabb emelkedunk hat persze, de en ennek kisebb valoszinuseget adok, es eshetunk is...
Ha a jelenlegi szintrol esunk 15-20%-ot akkor sem tortent semmi rendkivuli....es altalanossagban elmondhatjuk, hogy akkor sem lesznek a rv-ek olcsoak csak vissza kozelitettunk az atlaghoz....
Nekem teljesen mindegy mi tortenik, mert ha esnenk 15-20%-ot se rohannek es vennek csak reszvenyeket, bar lehet hogy elkezdenek valogatosan szemezgetni...de nem kapkodnek...

Pl. en nagyon bullish vagyok kozep es hosszutavon nemesfemekben es banyaszokban...;de egyszeruen leepitettem a banyaszportfoliomat mert negativ momentumot latok rovid tavon es nem akarom az egesz evi profitomat visszaadni ( tobb mint 50% profitom volt...az elso fel evben, jelenleg meg majdnem 29%)
Szoval ha esunk akkor en kisegitem a tobbseget mert nehany cegben amikben latok fantaziat meg ilyen aron is szivesen veszek majd beloluk 25-30%-al olcsobban, de nem barmibol...
lasd. NST,EVN,SBM,NCM ha csak itt au-ban nezzuk...
es kisebb penzt meg a korabban emlitett MML-be is megkockaztatok, 0,35-on szerintem erdekes lehet persze lehet, hogy nem lesz annyi es az is lehet hogy lesz 0,2-0,3 is majd meglatjuk.

Olaj kicsit korabban pattant mint vartam..., persze nincs ra garancia, hogy nem lesz 1 ujabb visszateszt...es ha tenyleg lenne 1 komolyabb korrekcio esetleg 1 kisebb medve piac akkor elmeletileg csinalhat ujabb aljat...,de az is lehet hogy mar meg volt, nehany honap mulva okosabbak leszunk...

Mindenesetre az itteni (au) figyelo listamra feltettem 2 ceget....
Ezek mozgasat, viselkedeset elkezdem nezegetni es szerintem a fundamentumokat is atfutom...

Az azert adhat 1 kis pozitivumot az olajnak, hogy jo nehany OPEC tag emergency talalkozot szeretne es nehanyan mar kilepesrol gondolkodnak...
Szoval meg az is elofordulhat, hogy iden en ill. mi is elkezdunk olaj cegekbe fektetni...

FED pedig kezdi elvesziteni a fonalat, mert annyira ketsegbeesetten szeretnek azt a kamatemelest megtenni, hogy megorizzek a szavahihetoseguket, hogy lassan mar pont az ellenkezojet erik el mint amit szeretnenek ill. kommunikalnak...

Volatilis es erdekes osz ele nezunk!

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek