Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
McDee 2015. 08. 23. 11:32
Előzmény: #1637  pomperj
#1640
FYI
link
Törölt felhasználó 2015. 08. 23. 10:47
Előzmény: #1635  Törölt felhasználó
#1639
jaja,pont az ilyen írások szokták az extrém emelkedést jól előre jezni,meglátjuk..

link

legyen..
Törölt felhasználó 2015. 08. 23. 10:28
Előzmény: #1637  pomperj
#1638
Szia pomperj, egyetertek az elozo hsz-dal, de szerintem meg egyszer megprobaljak megmentenni a vilagot a jegybankok....
es amikor mindegyik egyszerre csinalja a QE, sot egymassal versengve na utana jon a baj...
a kotvenypiaci dolgokbol, pedig nagyon csunya dolgok jonnek...egyelore a kotvenypiac tartja magat es meg az is lehet, hogy az usaban az allamkotvenyek elerik az europaban levo extrem arazasokat...
(viszont ha vege lesz a tobb mint 30 eves kotveny piaci bullnak, akkor nem 20-30%-os korrekcioval kell szamolgatni, hanem a 2009-es aljak ala is benezhetunk nem is picit...), de remelem addig van nehany honap, esetleg 1-2 ev mert szeretnek meg tobb nemesfemet vasarolni....)

Sok sikert jovo hetre!
pomperj
pomperj 2015. 08. 23. 10:14
Előzmény: #1634  McDee
#1637
"nem számítok most sem másra, mint egy igen impulzív, heves őszi esetleg téli időszakra"

Ez tetszene nekem is. Jo lenne, ha igy lenne. A scenario feltetelezi, hogy jon valaki es elkezd venni.

1)Az utolso 20 ev tapasztalata valoban az, hogy eddig a valsagokat nehany, eleg szuk szektor extreme magas tulertekeltsegebol indulo instabilitas (=korrekcios eladasi hullam)

okozta es inditotta be gyenge lancreakciokent, (mint a technologia+media a 2001-es, ingatlan+subprime bond a 2008-as evben)

es az aztan atterjedt ugyan mas szektorokra a valsag masodik fazisban,

de az allamok eladositasaval (=penz bepumpalasa kotvenyek vissszavasarlasaval, nyilt piaci bevatkozassal a vasarloi oldalon, stb)

ideiglenesen kepes volt elodazni/elfedni a bajt. Alapvetoen a kozvagyon tarhere: eladositotta az allamot, vagyis vegso soron az adofizeto lakossagot.

2)Most maskepp nez ki az abra.

Most MINDEN orszagban kimerult az eladositas tovabbi lehetosege. Mert egyreszt ujabb adossag-noveles mar Gorogorszagga tenne az osszes allamot.
Az allamok atlagosan 40%-al magasabb adossaggal terhetek, mint 2008ban, az utolso valsag idejen voltak.

Mert az allamkotvenyeket az allam bankjai (FED ECB BOJ, PBOC) nagyobbreszt mar vissza-vasaroltak. Tovabbi visszavasarlas mar illikvidde tenne, es megszuntetne a bond piacot: nem lenne honnan felvenni kolcsont (!)

Mert mindegyik tozsde beszakadt. Nem csak 1-2 orszagban 1-2 szektor megroggyanasarol van szo:
Kina -32%
Japan -8%
UK -13%
DAX -18%
Russia, Brazil, Canada, Australia, soroljam a tobbit is??
Nincs honnan-hova atvinni penzt: sehol sincs penz. A lakossag margin hitelbol vette a reszvenyeit, a cegek maguk vettek a sajtjukat.

Szoval, a mostani tozsdei beszakadas kovetkezteben eloallt az a helyzet, hogy mindenki, aki az utolso 6-8 honapban reszvenyt vet, az mind NAGY minuszban van, es remenykedve varja, hogy alakinek eladhassa.

Kinek?
Kinek?

A Majus20-i top ota az USA piaca -3Trill USD koruli penz hiannyal kuzd, a Kinai -5Trill, soroljam a tobbit?

Szoval: addig egyet is ertek, hogy heves mozgas lesz.

De nem hiszem, hogy most konnyu lenne par honap alatt megforditani a panikolo 500M kisbefekteto nyaj-szellemet. Az vagy nagyon nehez, elhuzodo affer lesz, vagy lehetetlen.

Nekem is tetszene a
"nem számítok most sem másra, mint egy igen impulzív, heves őszi esetleg téli időszakra"
emerald 2015. 08. 23. 10:11
Előzmény: #1634  McDee
#1636
Mindkét gondolatmeneteddel egyetértek, annyira hogy Te és Pomperj már mindent elmondtatok nincs is mit hozzáfűznöm....:-)

Néhány sokat mondó ollózott grafikon:
link
link
link

Törölt felhasználó 2015. 08. 23. 09:50
Előzmény: #1633  pomperj
#1635
Sziasztok,
Nem kereskedesi ajanlas es nem is tanacs, csak leirom a gondolataimat, velemenyemet…
(ez pedig se nem jobb,se nem rosszabb mint barki mase de ez az enyem)
Mar jo nehany honapja irogatunk a kulonbozo topikokban, hogy a vilag gazdasag nem novekszik olyan utemben mint azt elvarjak..
A reszvenyarak rendkivuli szinteken, kozben sok cegnel eves alapon mar csokkenek a a bevetelek ill. profitok…Nyersanyagok 10,20 nemelyik 40 eves melypontokat utott meg, olaj fokozatosan esik es egyelore nem latni az aljat…ez jo nehany gazdasagot kellemetlen helyzetbe hoz ill. jo nehany orszag koltsegveteset…Kina az elemzoi varakozasoknal gyorsabban lassul, sot lehet hogy hosszu ido utan akar recesszio is elofordulhat…AU,Kanada sem igazan fenylik, Europaban pedig eppen hogy beindulhatott volna a novekedes,de a csokkeno vilaggazdasagi aktivitas kezd a nemet gepipar es autoipari az ertekestesekben meglatszani…
Nehany hsz-t ajanlanek atfutni…1248gorogokrol, 1289,1356,1373,1379,1387..ill. a 1407,1461,1499-est
Sok ember talalgatja mi varhato a kovetkezo napokban…, biztosra senki nem tudja…
Amit viszont a korabbi hsz-mban megfogalmaztam nagyon sok regi motoros ill. alapkezelo egyik labaval mar a veszkijarat fele van….
Ha megnezzuk az elozo napok eseset akkor lathatjuk hogy a DJIA-ban van, volt a legnagyobb momentum es a forgalom is itt nott meg a legjobban…., mint irtam az 17200-as szint fontos volt…
Nem lehetetlen, hogy az 17200-es szintet meglatogassuk,de szerintem 17200-17500 szint egy komoly ellenallas lehet es ha nem sikerul ez fole kerulni akkor benne vagyunk 1 komolyabb korrekcioban….
Hol lehet ennek a vege???
Egy korrekcio konyeden lehet 15,20,25,30%-os ha a DJIA-nal nezzuk 12000-15000 pont kozott van valahol (optimistan)…es ugye ekkor meg nem lettek extrem olcsok a reszvenyek csak vissza kozelitettunk az atlaghoz, ha pedig recesszioba kerulne a vilaggazdasag akkor lehet 30%-nal nagyobb korrekcio…
Persze 30%-nal ill. annal nagyobb esesre a jegybankok lepni fognak es arra lehet 1 hirtelen rally,de az alapveto problemak nem oldottak meg…
Szoval aki arra keresi a valaszt, hogy emelkedes lesz-e vagy eses…az szerintem figyelje a DJIA-t ill. az 17200-17500-as szintet..
Az nem igazan segit ha jon 1-2 emelkedo nap, mar csak azert sem mert a mostani esesekben ugye a legkonzervativabb reszvenyek vezettek a piacot, amikbol ugye nagyobb aranyban voltak ill. vannak a portfoliokban…
Kik vasarolnak ilyenkor, a kis emberek akik ugy erzik vegre eljott az ido es ez most jo alkalom APPLE,MCD vagy mas biztonsagosnak hit reszvenyt venni, sokan pedig meg kolcsont is vesznek fel ra…
Az eross kezek es tapasztaltabbak pedig mar nem csak a csucsok kozeleben adogatjak a jo nepnek a papirokat, hanem lassan egymast elozgetve probalnak szabadulni a reszvenyektol…
Aki azt hiszi hogy azert mert esett 1 reszveny 10,20,30% azert jo vetel nagyon kellemetlen meglepetes erheti, mert nem biztos hogy fog ugyanennyit emelkedni, sot lehet hogy meg ugyanennyit fog esni…
Sajnos meg nem volt sok lehetosegem figyelni az algorithmusokat es robotok kereskedeset figyelni 1 komolyabb lefele trendelo piacon, de penteken nehany brokerceg araiban fel lehetett fedezni ezek jelenletet…
Nasdaq es SP500 pedig le van maradva az esesben es bennuk a forgalom se nott meg annyira hogy elmondhassuk itt a vege ennek…
Ha pedig ezeknel nezzuk SP500-nel 1600-1800 is csak 1 korrekcio
NDX-nel 3500-3700 is csak 1 kisebb korrekcio es nem 1 Shanhaji szakado piac…
Daxlival nem akarok remisztgetni senkit,de hol van meg a tavalyi melypont…
(Gorog balhe, Szeptemberi Fed dontes, majd decemberben spanyol valasztasok)…
Nincs azzal semi baj ha az ember teved,de akik komolyan gondoljak ezt az egeszet szerintem nagyon fontos megtanulni vagni 1 veszteseges poziciot, ha nem megy egyszere akkor csinaljon az ember 1 tervet, hogy elhozzom a veszteseg felet harmadat es ha a kovetkezo 1-2 napban tovabb esik vegleg zarom…
Azzal szamolgatni hogy meddig birja az ember tartani, raadasul tokeatteteles szamlan szerintem nagyon veszelyes es koltseges dolog…
(persze sokszor visszajon,de nem mindig, melyik job elhozni 9*100$ vagy EUR veszteseget vagy egyszerre elhozni 1000-et vagy meg tobbet…???)

Akik nem kepesek veszteseges poziciot zarni azokbol sose lesz kereskedo, nem profi vagy felprofi semilyen…persze ezert a leckeert mindenkinek meg kell fizetni a piacon en is fizettem erte nem is egyszer…altalaba sokkal tobbe kerul ez a lecke mint a legtobben elkepzelhetonek tartanak….ezert tudok ironikusan irni a csonkolasrol...

Egyebkent jo dolog 1 ilyen piacon kereskedni, mert ilyenkor lehet sokat tanulni….foleg pozicio meretezesrol ahogy a volatilitas valtozik, akik meg nem annyira jaratosak ebben az egeszben azoknak azt ajanlanam, hogy fel, harmad akkora pozikkal operaljanak….ugy konyebb benne maradni a pozicioban amikor a piacban ekkora a volatilitas…
Talan nem az a helyes kerdes, hogy a kovetkezo napokban lehet-e emelkedes, hanem hogy a piac trendje megvaltozott-e..mert ha igen akkor nagyon sok kereskedo ill. befekteto fog nagyon sok penzt vesziteni…(es nem biztos hogy szeretnenk hozzajuk csatlakozni)

Sok sikert a longosoknak, shortosoknak a rovid es hosszabb tavon kereskedoknek, mindenkinek sikeres hetet!
McDee 2015. 08. 23. 07:24
Előzmény: #1633  pomperj
#1634
Tekintetbe véve az általad is említett túladottságot, valamit SPX utolsó 10 és 20 éves szezonalitás görbéjét, én (is) azt gondolom, hogy visszapattanás kezdődik a következő napokban. Ez azonban legkésőbb szeptember második felében megakad és újult erővel esésbe kezd.

A medve piacról:
Úgy vélem, hogy a 2-5 éves medvepiaci (fél)hullámoknak vége. Az elmúlt 15-20 évben ugyanis elképesztő mértékben lerövidült a termékek életciklusa (lsd. pl. Citroen 2CV vs. Xsara pályaívát). Ugyanezt tartom érvényesnek a pénzügyi termékekre is (végülis egy medvepiac sem más ebben az összefüggésben). Gyakoribbak és hevesebbek a válság és fellendülési periódusok, de sokkal gyorsabb lefolyásúak. A 2008-as események ezen "new age" előtt okozhattka volna akár egy hosszantartó (5-8 éves) pangást/visszaesést/recesszót.
Így aztán nem számítok most sem másra, mint egy igen impulzív, heves őszi esetleg téli időszakra.
pomperj
pomperj 2015. 08. 23. 01:08
Előzmény: #1631  pitcairn2
#1633
Persze, lehet egy rovidtavu felpattanas nemsokara, akar 62-78% meretu Fibo aranyokig is. Bar elobb, rovid tavon meg lefele valoszubb a folytatas, szerintem az eso impulzus strukturat te sem merned kesznek minositeni.

A struktura tagadhatatlanul impulziv. Es nagy valoszinuseggel 5 hullamos szerkezet, amibol meg csak a (iii) subhullam vege tajan jarunk most, bar abbol is hianyozhat 1-3 nap.

Nem csak SPY, DAX,stb, hanem a World Index is ilyen.

link

Szoval, kozeptavon nem valoszinu, hogy a pozitiv iranyu varakozasod bekovetkezne. Sokkal valoszinubb, hogy a lenezett akarki ez alkalommal nem teved.
pitcairn2 2015. 08. 22. 12:56
Előzmény: #1627  pitcairn2
#1632
igen sokat mond Clive Maund barátunk "zseniális cikkéről", hogy egy büdös szó sincsen benne a FED-ről...

pedig épp ha vmi főfejes koma kitántorog onnan és egy újabb QE körről kezd el delirálni és pillanatokon belül vége a kedves Clive által vizionált összeomlásnak...
pitcairn2 2015. 08. 22. 12:48
Előzmény: #1627  pitcairn2
#1631
a Clive Maund féle kontraindikátorhoz még annyi használati utasítást adnék, hogy általában 1-2 napig többé kevésbe bejön amit mond utána azonban nagyon keményen megégeti magát az aki utána megy...

szóval ha ő összeomlást vizionál akkor egy-két napig még akár kemény korrekció is lehet utána azonban markánsan ez ellenkező irányba fordul a történet

a track record-ja alapján 10-ből 9 esetben így van...
eurocent 2015. 08. 22. 10:33
Előzmény: #1621  eurocent
#1630
Lehet, hogy beleszerettem az elképzelésembe, kaptam érte egy mínuszt is indoklás nélkül, de azért közzéteszem az elképzelésem.

JDST 4H log: link
Lehet, hogy kapok érte egy jókora hedendsóderszes fejmosást a piactól.

Arany 1H log: link
Az alj dátuma nagyon egybeesik JDST top projekció időpontjával.

Arany-NG: link
Mintha NG elöljáróban mutatná az irányt.
pomperj
pomperj 2015. 08. 22. 07:56
Előzmény: #1628  pomperj
#1629
Elirtam, FAS.
pomperj
pomperj 2015. 08. 22. 07:54
Előzmény: #1619  pomperj
#1628
1)Dow tobb mint -10% a toptol (SPY meg nem), szoval ez mar klasszikus szamolassal is, korrekcio. Mindketto, Nasdaq-al egyutt, kiesett a 4 eves parallel csatorna also vonala ala.

De meg egyik sem esett a (4) hullampontja ala, szoval Elliott modszer szerint ez meg nem confirmed bear.

A piac tuladott. A bull-ok szama nagyon lezuhant. Meg egy oldalazo-felfele mozgas, aztan meg egy eses kellene (iv-v) subhullamhoz, (nagyonn rovid is lehet)atan jon egy visszaalendules valamikor a heten. Akar longra is megjatszhato, daytrade techikaval, 3x leverage-el; csak idoben kell kiszallni. FAZ lehet a legalkalmasabb ra.

Ez persze nem zarja ki, hogy meg essen 1-2 napot.

2)A kotveny piac yield persze esett, akarcsak USD. De sokat mond, hogy ekkora zuhanastol a hozam alig esett, csak egy kicsit; szoval bondra maradt a korabbi allaspontom: a long bond "nem safe heaven" az investorok szemeben. Stay away.

3)Arany szep elso rallyn van tul, el is adtam az elso hullam teteje kornyeken. Most 1168 a top, mar az Apr-Jun. idoszak supportjaig emelkedett. Itt el kellene akadnia, es talan egy hosszabb korrekcioba kezdeni egy ideig. A 1130 koruli sav azert support marad.

4)Talan fontosabb, hogy par nyersanyag eletjeleket kezd mutatni. Szoval szaporodnak az elojelek, hogy az olajosok nem fognak orokke esni. Erdemes lesz arra koncentralnom nemi idot: azt nagy pozicioval lesz erdemes lovagolni.
pitcairn2 2015. 08. 21. 23:03
Előzmény: #1626  Törölt felhasználó
#1627
mivel kedvenc kontraindikátorom (Clive Maund) is összeomlással riogat ezért most inkább a küszöbönálló armageddon ellen fogadnék:)

Full on Crash Alert for Major World Stock Markets..
link

10-ből minimum 9 esetben téved...
Törölt felhasználó 2015. 08. 21. 22:24
Előzmény: #1625  pitcairn2
#1626
nem vagyok,bontottam is pezsgőt, gratuláltam is,sőt még jó szelet is kívántam és szép zenével is búcsúztam

bugacon ennyire tellett

a tények persze attól még tények maradnak,a hitele meg már csak a kurkumás kezelésben részt vetteknél maradt meg,tudod,akiknek még ráadásul eszük is van
pitcairn2 2015. 08. 21. 22:19
Előzmény: #1624  Törölt felhasználó
#1625
ne légy ünneprontó, ez bejött:)
Törölt felhasználó 2015. 08. 21. 22:09
Előzmény: #1623  pitcairn2
#1624
na igen,gratula

kár,hogy a megelőző 149 nem
pitcairn2 2015. 08. 21. 22:03
Előzmény: #1619  pomperj
#1623
gratula, ez bejött!
pitcairn2 2015. 08. 20. 22:35
Előzmény: #1619  pomperj
#1622
2040 alatt van, a kommented tükrében kíváncsian várom a folytatást:)

persze shortolni nem fogok, én ilyennel elvből nem foglalkozom
eurocent 2015. 08. 20. 21:27
#1621
Arany 1D log: link
Nekem úgy tűnik, hogy arany emelkedése megtorpant. Még egy kis emelkedést 1170-ig lehetségesnek tartok, de utána jöhet egy nagyobb esés.

JDST - 1H log: link - bányás short etf is elérkezettnek látszik a korrekciója aljához, de itt is szóba jöhet még egy esés. Viszont ha tényleg itt a fordulópontja, akkor akár háromszorozhat is. 6,25 alá esés esetén storno az elképzelésem.

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek