Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 08. 12. 23:36
Előzmény: #1438  Törölt felhasználó
#1440
“Men, it has been well said, think in herds; it will be seen they go mad in herds, while they only recover their senses slowly, and one by one.”

(bar rad inkabb a nagyon lassan....)

;)
Törölt felhasználó 2015. 08. 12. 21:40
Előzmény: #1437  pomperj
#1439
látod azt a napos gyertyát sp-ben?

és te ott élsz köztük évek óta.. és még mindig nem érted őket!
de legalább pistit érted,ez is valami

üdv. bugac alsóról
Törölt felhasználó 2015. 08. 12. 20:47
Előzmény: #1431  Törölt felhasználó
#1438
nem pisti,a probléma te magad vagy!!!

megtetted a fenéket,hogy elhagytad a dax topicot-egyszerűen kiutáltak onnan hál'istennek

persze,hogy nemm rólam szól,sajnos rólad,de ez csak rövid,átmeneti állapot

marhaság,sokakkal egyetértek,de veletek nincs mivel

" de mivel erre keptelen vagy igy meg kell varnunk a crash landing-edet amikor is visszatersz a felegek kozul a foldre...
(nyilvan sokkal gyakrabban leszel elfoglalt 1 medve piacon igy nelkuloznunk kell majd a tarsasagodat..., persze valoszinu hogy nehany naponta lesz 1 hsz-od hogy szem@t usa, vagy hogy nem ertem mi bajuk a dax-al...) "

súrgősen vizsgáltasd ki magad,amíg nem késő!!!

link a dalszöveg minden szavát vedd magadra,ez a dal rólad szól!!!
pomperj
pomperj 2015. 08. 12. 20:18
Előzmény: #1411  Törölt felhasználó
#1437
1)A gold banyasz (GDX) mufaj +5% ma,
ami azert ritkasag akarmilyen sectorban. Es meg csak az elejen vagyunk.

2)A ketsegbeesett Kinai lepesek a mar egyebkent is gyilkos commodity deflaciot csak felfokoztak.

A yuan leertekeles nyoman kialakulo azsiai devizahaboru egyeb evidens hatasokon kivul a kulfoldi adossagok visszafizeteset is nagyon meg fogja neheziteni. Egy 15%nyi deviza-zuhanas a bond piacot mar kepes vilagszerte teljesen felboritani.
Meg csak 4%korul jarunk, dehat a tempo gyorsulo.

Az meg persze tandemben leveri a reszveny-indexeket. (Es mar volt ilyen, igaz, 17 eve.)
Viszont a devizakbol valo menekules a GLD es GDX szamokat igencsak meglokheti felfele. Az elso komolyabb GDX ellenallas 20%al feljebb van. Szoval: veletlenul meg igazunk is lehet.

3)Ez a "hamis aranytomb" story, ami epp a TVhiradoba is bejutott ma, Mo-on kimondottan idoszeru contra-indicator. Ha eddig nem lettem volna biztos a dolgomban GLD ugyben, ez most mar biztos atlokne a masik oldalra.

4)AAPL, a korszak legnagyobb ikonja -13% eddig. Alibaba, a kinai ikon meg -19%. Szabad a bear morgasat nem hallani; pedig job fuleknek tobb oldalrol is valami feltunt mar.
A tegnapi szosszenetem az OTP topicban eppenseggel oriasi felzudulast hozott; pontosan ugy, ahogy lennie kell a ciklus ezen pontjan. Jo helyzetfelmeres volt.

A kis uttorok koszonese meg (nem) cash is king. Kell-e a lepcsozeshez ujabb 7 ev?
Törölt felhasználó 2015. 08. 12. 19:58
Előzmény: #1432  pomperj
#1436
"3)Ha SPY azt csinalja ma, ami a futures-bol latszik most, akkor nagyjabol az a scenario van lassan kiepuloben, amit tegnap este 10 korul irtam az OTP topicban. Nem szereztem vele baratokat ott, de nem is az volt a cel. "
Törölt felhasználó 2015. 08. 12. 15:53
Előzmény: #1434  Törölt felhasználó
#1435
"megszöksz
Törölt felhasználó 2015. 08. 12. 15:50
Előzmény: #1431  Törölt felhasználó
#1434
megszoksz,vagy megszüksz! utóbbit javaslom!!!

áruld már el,hogy mivel butítom én a népet és mivel vagy a segítségére másoknak! konkrétumokkal és ne mellé beszéléssel,ill. azt is,hogy vajon miért téged és sólyomszemet éri a sok személyeskedő,roszindulatú megjegyzés!

na legyen..
Törölt felhasználó 2015. 08. 12. 15:47
Előzmény: #1432  pomperj
#1433
minek is a barát,ha van ellenség ? :)

nyugodt légy,amíg olyan barátod van,mint pisti-büszke lehetsz rá
pomperj
pomperj 2015. 08. 12. 14:35
Előzmény: #1428  Törölt felhasználó
#1432
1)Szia,
egy napra visszateszem a regi blogot, ott megtalalod.

2)Eleg egyertelmu, 4 zold nap utan, hogy GLD megkezdte a (c) hullamot felfele, nagyjabol ahogy 2 hete vartam, veletlenul;-)

Most mar atutotte az 1110 rezistenciat, es nem mellekesen a vad VIX nivekedes devizakban, a gold forgalom alakulasa (lasd itt elobbi napok), es,
fundasan egesz Azsia deviza+kamat+tozsde mozgasa ezt a GLD rallyt latszik supportalni.
Semmi nincs garantalva, a varakozasom tovabbra is 1300 target ar.

A GDX mar tegnap szep impulzust csinalt, es ma meg pozitivabbaknak nez ki a futures.

3)Ha SPY azt csinalja ma, ami a futures-bol latszik most, akkor nagyjabol az a scenario van lassan kiepuloben, amit tegnap este 10 korul irtam az OTP topicban. Nem szereztem vele baratokat ott, de nem is az volt a cel.
Törölt felhasználó 2015. 08. 12. 08:19
Előzmény: #1430  Törölt felhasználó
#1431
Szia,

Te feltetelezgetsz, na nem csak kereskedesrol, hanem monitorokrol, kanadai nyugdijalapokrol; ill. arrol hogy nekem mi szerez oromet...

A problema csak azzal van Lulo, hogy ez mar a 3. topik ahol nem hagysz engem mas kereskedokkel komunikalni....
en megtettem es ott hagytam a dax-ot, majd az S&P500 topikot es legvegul az arany-ezust topik-ot....
ezt nem fogom....
szerintem rajtad kivul mindenkinek vilagos, hogy te szemelyeskedsz, gunyolodsz na nem csak rajtam hanem mindenki mason aki mas velemenye van mint neked....
ha eppen nem belem akkor pomperjbe vagy masba kodsz bele...
Meg taxisgyuszi is megemlitette hogy szerinte ide nem kellene irnod...

Szoval leirom neked bar nem hiszem hogy kepes vagy megerteni ezt....:
(ez a topik nem rolad szol...)

Nekem nem szerez oromet, ha te vagy mas eppen longolod a daxot es az se ha shortolod, bar ezt nem hinnem...
Engem teljesen hidegen hagy, hogy te vagy mas mennyi penzt keresel ill. vesztesz....ill. hogy van nyitott nyereseges vagy veszteseges poziciod.
(nekem se ebbol, se abbol nincs elonyom)...

Amit viszont sajnalattal latom, hogy:

“Men, it has been well said, think in herds; it will be seen they go mad in herds, while they only recover their senses slowly, and one by one.”

150 eve nem sokat valtozott az emberi termeszet, szoval sokat nem fejlodtunk...
es ebbol csak az kovetkezik, hogy a csorda szellem tovabb szedi aldozatait....
es sajnos nagyon gyakran, lassan minden 2. honapban valaki elkoszon a Dax forumrol, mert eppen lenullaz 1 szamlat...

Pedig elmeletileg ez a forum azert lenne, hogy segitsunk egymasnak, bar azt nem ketlem, hogy az idonk nagy reszet felesleges szotacsakkal vivjuk es nem szakmai dolgokrol van szo...

Az igazat megvalva csak atfutni szoktam a hsz-dat es a legtobb forumozoet, csak nehany ember hsz-ra szentelek nagyobb idot figyelmet....

Az hogy te hova varod a Dax-ot esetleg mast, szerinted engem
erdekel....

Kepzeld el mennyivel egyszerubb lenne az eleted ha nem irnal ebbe a topikba
;0

de mivel erre keptelen vagy igy meg kell varnunk a crash landing-edet amikor is visszatersz a felegek kozul a foldre...
(nyilvan sokkal gyakrabban leszel elfoglalt 1 medve piacon igy nelkuloznunk kell majd a tarsasagodat..., persze valoszinu hogy nehany naponta lesz 1 hsz-od hogy szem@t usa, vagy hogy nem ertem mi bajuk a dax-al...)

Minden jot neked!
Törölt felhasználó 2015. 08. 12. 06:02
Előzmény: #1427  Törölt felhasználó
#1430
megnyugtatlak,minden monitoron,sőt egy stadion kijelzőn is az lenne!

persze,hogy tudom,nyílván önmagadról beszélsz

mi kerűl vissza és hová? mit feltételezgetsz már megint?
biztos örömedre szolgálna,ha azt írnám,hogy 600-ról van longom,de ki kell ábrándítsalak-ha figyelmesen olvastál,bizonyára feltünt,hogy merre és hová várom a daxot

az fel sem merűlt bennewm,hogy nem te fogsz válaszolni a nem hozzád intézett hsz-re már megint!

na legyen... te,világ szégyene(panyta ezt csak miattad,hogy legyen anyagod hó végére)
kurkuma 2015. 08. 12. 01:11
Előzmény: #1423  Bugac
#1429
Ide már felesleges is feljönni, erre a sok sz@rra senki nem kíváncsi.
Törölt felhasználó 2015. 08. 11. 23:42
Előzmény: #1419  pomperj
#1428
Szia Pomperj!
Rendszeres olvasója vagyok az oldalanak amit továbbra is szeretnék figyelemmel követni.
Hol és hogyan tudok oda regisztrálni?
Törölt felhasználó 2015. 08. 11. 22:13
Előzmény: #1425  Törölt felhasználó
#1427
Bocs Lulo, igazad van a hsz-m nehezen attekintheto kisebb monitoron...
(tegnap szembesultem vele....)

Abban is igazad van stilus maga az ember...
persze nem kell mindenki-t embernek nevezni a stilusa miatt, remelem tudod mire gondolok...

Remelem nem koltottel sokat abbol a penzbol amit az elmult evekben kerestel a piacon, mert hamarosan vissza kerul a helyere....
;)

Legyen szep heted, hetveged!

u.i.:(tegnap kicsit hianyoltak a Dax forumrol) igazan segithetnel nekik, ha esetleg kepes lennel erre...
Törölt felhasználó 2015. 08. 11. 21:39
Előzmény: #1424  gyula1971
#1426
:) hát igen.. az öt órás alapján biztosan, de a napos chart alapján nem úgy néz ki!
Törölt felhasználó 2015. 08. 11. 21:16
Előzmény: #1419  pomperj
#1425
előbb az önkritikának,esetleg öniróniának lenne helye minden tekintetben,!!!

a stílus maga az ember..

ne pisti,nehogy kioktass stílusból,bár tudom jól,hogy ez következik kb 300 sorban!
gyula1971
gyula1971 2015. 08. 11. 21:09
Előzmény: #1404  Törölt felhasználó
#1424
Ez még 1000-dollárig is lemehet év végére akár.
Bugac 2015. 08. 11. 21:02
Előzmény: #1419  pomperj
#1423

Kedves János!

Ejnye, ejnye! Nem illik így szólnia a honfitársairól.

Ha kikezdte idegeit a hajszás tőzsdei élet, menjen el kikapcsolódni kétkezi munkára egy marhagazdaságba. Esetleg szeretettel látjuk vendégségben Bugacon, a pusztákon. Meglátja, a szülőföld tiszta, friss levegője csodát tesz a megromlott idegállapotával.

Üdvözlettel: honfitársai Bugacról.

Törölt felhasználó 2015. 08. 11. 21:01
Előzmény: #1421  Törölt felhasználó
#1422
rossz helyre címezted,pistihez fordulj bátran,ha azt kívánsz. amúgy egyet tudok érteni
Törölt felhasználó 2015. 08. 11. 20:51
Előzmény: #1420  Törölt felhasználó
#1421

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek