Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Bugac 2015. 08. 10. 17:21
Előzmény: #995  pomperj
#1400

Kedves János!

Magától nem ezt a színvonalat vártuk!
Hiszen a maga ereiben is bugaci vér csörgedez. Erre mi sem jobb bizonyíték, mint a bugaci és amerikai nyelvet különösen egyedi módon zagyváló stílusa.
Magát pedig ne tartsa annyival sokkal okosabbnak bugaci honfitársainál, hogy azok esetleg nem értik meg a maga szakmainak vélt zagyvaságait. Re: #1046.

Csak egy csöppnyivel alázatosabban a honfi-, szak-, fórumtársai felé és akkor sokkal könnyebb lesz önnek is az élete.

Bugaciasan csak így, hogy: Minden jót Önnek!
(Nem pedig: "Legyen szép napod" ,stb)
Üdvözlettel a bugaci honfitársai!

Törölt felhasználó 2015. 08. 10. 16:52
Előzmény: #1394  Törölt felhasználó
#1399
elképzeltem azt a kanadai nyugdíjalapot,amelyik egy magyar kisbefektetői fórumon naphosszakat demó huszározó,hétvégi szamurájozó,10%fixező,cápák között búvárkodó alapkezelőre bízza a vagyonát :)))

komolyan mondom pisti,te történelmet írsz.

hülye norvég nyugdíjalap meg a concorde-ot választja,pedig ha tudná..

na jól van,legyen..:))
fxboy
fxboy 2015. 08. 10. 16:46
Előzmény: #1397  Törölt felhasználó
#1398

A kérdésedet sem érti, nemhogy válaszolni tudna rá. Búvárrókának az agyát szétette a trópusi óceánok sós vize.

Törölt felhasználó 2015. 08. 10. 13:35
Előzmény: #1394  Törölt felhasználó
#1397
Soadszorra kérdezném,vajon miért lehet az,hogy csak,vagyis leginkább téged és sas pompit találja el az a sok rosszndulatú és szerinted személyeskedő hsz.
Egyszerű kérdés,nem kell órákig fogalmaznod a választ,még a végén nem marad időd a kanadai nyugdijalapra
Törölt felhasználó 2015. 08. 10. 11:54
#1396
"Szep" hete lesz az amcsi piacnak es az olajnak is ha a USD igy folytatja a hetet...
Törölt felhasználó 2015. 08. 10. 11:50
Előzmény: #1157  Tazsomaru
#1395
1152-es hsz mert itt ez a meno ha valaki eltalal valamit...

link

(egyelore igy nezz ki...)

bar a te linked szerint nem alkalmas a par kereskedesre...
az igaz hogy a multbol van,de mi nem a multat kereskedjuk...
ez a szep ebben az egeszben...

link
Törölt felhasználó 2015. 08. 10. 11:30
Előzmény: #1391  Törölt felhasználó
#1394
Szia,

lehet peldanak hozni sok mindent....
Azt is mondhatod hogy az OTP szarmaztatott alapjat profik vezetik..., mert ugye ok ebbol elnek...( en masnak neveznem oket...)
nem nepszerusegi versenyen vagyunk es nem is politikai valasztason, hogy azt hazudjuk a nepnek amit hallani akar...
es ahogy az en hsz nem tetszik sokaknak, lehet hogy egyeseknek a te hsz-id nem tetszenek...
"aki viszont erti amit olvas...."
mi koze van a talalati aranynak a sikeresseghez???
tipp mesterek ebbol nehez megelni...., nem vagyok tipp mester es senkitol nem kertem penzt!!!
es nem neveznem magam profinak sem, sot fel profinak sem...
kereskedek 13 eve, es par eve nehanyan megkerestek, hogy kereskedjek nekik is, meg kanadabol is nyugdijalapok...nehany dologra nemet kellett mondanom, mert az elkepzelesek nem alltak osszhangban az elvarasokkal es lehetosegekkel...
viszont nehanyan az elutasitasom ellenere es az altalam lehetseges hozam elvarasok es kockazat meghatarozasa ellenere bizalmat szavaztak....
szoval kereskedek nem csak sajat szamlara, cegem is van es 1 alap mukodesebe is mondjuk ugy eleg jelentos szavazati jogom van...
Nem vagyok profi, de az leszek, persze kell 10-20 ev mire megismernek,de ugy gondolom van idom es szeretem amit csinalok, mondhatnam a hobbim az eletem...es szerencsere nem kell mindent elvallalnom...
Alapkezelesbol meg a bolcsiben jarok, es a tojashej ott van a fenekemen, de talan annyi kulonbseg van hogy en kereskedtem es kereskedek jo nehany eve a sajat penzemmel ezt nem mondhatja el minden alapkezelo ill. kockazatkezelo es en azt tudom, hogy nincs biztos dolog a piacon...

Kedves toled hogy belinkelted lustasport-ot megint, sok dologban egyetertek vele, viszont jo nehany dologban nem...
1. dolog amiben nem az altalanositasa az alapoknak
2. az az ellentmondas ami nehany linkjebol lejon...
ugye a koltsegekre es az atlagos hozamokra koncentral, kozben megemliti, hogyan lehet 1 egyszeru SPY es TLT portfolioval jobb hozamot elerni mint a piac...
persze idonkent azert o is atsulyozza a SPY ill. TLT aranyat...
abban viszont egyetertek vele hogy nem lehet megverni a piacot vagy az atlagot felulteljesiteni, atlagos alapkezelessel ill. portfolio menedzselessel....,de ki kotelez barkit is arra hogy atlagosan viselkedjen, kereskedjen...

Azt is erdekesnek tartom bar a te reszedrol, hogy ilyen dolgokra mekkora hangsulyt fektetsz es azt is hogy a talalati aranyra mekkora hangsulyt fektetsz ill. ha ennyire hiszel bizonyos dolgokban akkor miert is kereskeded a mechanikus stratidat, nincs ez 1 picit ellentmondasban egymassal???

Nem karogok 2 eve; tavaly aprilis ota irok a pf-re, bar ha irtam volna korabban akkor arrol is irtam volna hogy szerintem nem erdemes eroltetni az indexeket (csak a hitelesseg kedveert), mert mint korabban irtam 2013 augusztusa ota nem kereskedem az amcsi indexeket...
2014 februarja ota pedig az ASX ALL ORD-it sem ezek kozul kivitel a banyasz szektor...

Szoval nem az szamit, hogy hanyszor van igazad es az sem igazan, hogy sikerul-e elkapnod az aljat vagy a tetejet, ezt csak a tapasztalatlan kereskedok hiszik, persze ha az ember belenyul valamiben akkor lehet vele buszkelkedni,de hosszutavon nem igazan szamit...

Pomperjrol:

PBR-el kapcsolatban mit gondolsz mennyit kerestem vagy buktam pomperj hsz-i miatt???
semmennyit, mert mint irtam en nem hiszem hogy az olaj gyorsan fel fog pattani...meg Tazso-val is volt velemeny kulonbsegunk hogy mi is az igazi szezonja az olajnak....
szerinte junius vagy julius, en meg szeptember vege oktober kozepet tartom meghatarazonak, szerintem az a meghatarozo legalabbis szamomra...(meg a DT-es korombol ragadt ram...)
szoval volt aki vett PBR-t es mar nem emlekszem 5$-rol felment 8-9-re nem emlekszem es igazan megmondva nem is erdekel....
volt benne lehetoseg, es ha jol vettem ki nehany hsz-bol van aki meg penzt is keresett vele..., bukott vesztett valaki az o velemenye miatt penzt nem...
(ja hogy valaki vett PBR-t es vesztesegesen eladta...es ezzel penzt vesztett, kie is a feleloseg ha valaki pozicioba lep???)
Azt hittem felnott emberek olvassak ill. irogatnak erre a forumra...ja hogy a tetteinkert feleloseget kell vallalnuk....
(talan ez nem csak a piacon ervenyes)...
Szoval valaki penzt keresett 1 hsz miatt mas pedig penzt vesztett, lehet hogy a ket kereskedo felelos az elert eredmenyekert, vagy esetleg a pf forum szolgaltatoja...
azt hittem mindenki leirhatja a velemenyet es nem emlekszem arra hogy barki is kotelezne engem arra hogy pozit nyissak, vagy barki mast vagy zarjak...szoval hogy is kerhetnem szamon barkin is a kereskedeseim eredmenyeit, sajat magamon kivul....
es te kin kered szamon a sajat teljesitmenyedet???
mert ha sajat magadon kivul mas is feleloseggel tartozik az eredmenyeidert, akkor talan meg nem keso abba hagyni...
ha viszont teljes feleloseget vallalsz a kereskedeseidert, meg ha kisebbsegi gyerekek potyognak az egbol es ha 100-an, ezren is a velemenyeddel ellentetes velemenyt alkotnak es akkor is kepes vagy a sajat stratidat kovetni akkor a siker elobb utobb jonni fog ha eleg kitarto vagy...

Vegyuk ugy hogy nem ollozom be hogy mar a munkahelyedre se kell.....es azt se, hogy mi a kulonbseg a realizalt es a lebego veszteseg kozott...(szerintem semmi, veszteseg az veszteseg)
Remeny a legveszelyesebb ellenfele az embernek a piacon es aztan jon a felelem...(szemelyes velemeny, es nem vagyok profi es felprofinak se tartom magam,de idonkent kisebb jutalmakbol reszesulok a piactol, a vesztesegeket meg kordaban tartom)

Egyebkent en kedvellek mert sok dologban hasonloan gondolkodunk, lasd mechanikus strategiak, viszont az nagyon nem tetszik amilyen hadjaratot tartasz pomperj ellen...
en is sokat vitatkoztam vele mert jo par dologban egeszen mashogy latjuk a vilagot es nagyon mas a kereskedesi stilusunk van...
en sem ertek pomperjel egyet mindenben es valoszinunek tartom hogy pomperj is sok dologban nem ert velem egyet...
de egy ideje mar irogatunk egymasnak es megosszuk a gondolatainkat, es szamomra nagyon gyakran ertekes informaciot tartalmaznak az irasai; nem mindig de nagyon gyakran; es ertekelem hogy az idejebol arra szan hogy informaciokat osszon meg...
(sajnos 2 kezemen meg tudom szamolni hany hasonlo ertekes tag van a forumon, bar ez szemelyes velemeny)
es toled is nagyra ertekelem amikor ertekes linkeket linkelsz be ill. nehany ertelmes dologgal latod el a forum olvasoit..., persze ez nem jelenti azt hogy mindenben egyetertek veled...
Te kivel ertesz egyet mindenben???
;)
Tokeletesen egyetertek veled:
;)

"h mielőtt megszólalsz gondold végig, hogy értékesebb-e a mondanivalód, mint a csend, amit megtörsz vele..." ezt vadi is szepen leirta es linkelte korabban,de talan ez mindenkire ram is es rad is ugyanugy igaz....es talan masokra is...
Ha pedig idonkent 1-2 rosszindulatu vagy (50-100) rosszindulatu hsz miatt gunyolodas miatt hasonloan provokativan valaszolunk, esetleg hasonlo szintet utunk meg akkor ugy mennyire nepszerutlenek vagyunk ...
Ertelmes intelligens emberek tudnak kulturaltan velemenyt cserelni ill. vitatkozni megfelelo stilusban,de ugye a tanchoz es a kulturalt velemeny cserehez is tobb ember kell...
az pedig nem mukodik igazan hosszutavon, hogy az egyik oldalon elkuldik az embert es kigunyoljak, a masik oldalon pedig birka turelemmel es alazatosan valaszolgatnak....
Egy alap evolucios torveny:fokozatos stressz helyzetben, 2 kulonbozo valasz reakcio letezik, az egyik a futas (menekules), masik a harc...

Erre mondta az egyik tanarom: hogy megszoksz vagy megszöksz...
;)

Legyen szep heted!

u.i.: reszemrol nincs es soha nem is volt harag, de velemeny kulonbseg az van!!!
Törölt felhasználó 2015. 08. 10. 11:26
Előzmény: #1390  Törölt felhasználó
#1393
gyenge ugyan, de hol tart szeriented, és mit vársz tőle???????
Törölt felhasználó 2015. 08. 10. 11:11
Előzmény: #1387  Törölt felhasználó
#1392
Drága alapkezelő barátom, ha két sorban össze tudnád foglalni a mondanivalód lényegét,venném a fáradságot és elolvasnám,de igy..

De örömmel látom,hogy sikerült túllépned a sajá árnyékodon és a 10fixtől rögös úton eljutottál a spanyol viaszig.

Nagyon várhatod már azt a pofont,ha ennyit emlegeted

Na legyen..:)

Amúgy tényldg be fogsz kerülmi a történelem könyvekbe,kevés ilyen hülyét hord a hátán a fóld
Törölt felhasználó 2015. 08. 10. 10:02
Előzmény: #1387  Törölt felhasználó
#1391
"Elarulom neked a profik, nem a csucson adnak...es nem is az aljan vesznek, hanem fokozatosan epitgetik ill. csokkentik a poziciojukat... "- ezeken és a hasonló mondatokon szoktam besírni...
tessék, itt vannak a nagybetűs PROFIK:
link
meg a csapnivaló teljesítményük.
szvsz. sokaknak azért ellenszenvesek a megnyilvánulásaitok itt (incl. pomperj), mert überprofialapkezelőnek próbáljátook beállítani magatokat. ezzel pár amatőrt meg lehet vezetni, akik tippekre éhesen olvasgatnak minden x@art.
aki viszont érti is amit olvas, az láthatja, hogy kb annyi téves meglátásotok van, mint ami bejön.(nagy átlagban tesztelték, és ott 48/52-t tudtak a "profi" tippmesterek - ebből nehéz megélni:))
hiába károgtok pompival 2 éve, az sp mégis emelkedik. ki tudja meddig, de aki ezen idő alatt ebben az instrumentumban a tippjeitek ellen fogadott, az pénzt keresett.
SAS pomperj bukásaiból már én is , meg tefuslajos kolléga is beollózott ide párat.
komolyan dobtam egy hátast, mikor beült "pár audi árával" arany longba, majd 2 hét múlva meg volt arca leírni, hogy ő megmondta, h esni fog...bazz,erre mondják, h mielőtt megszólalsz gondold végig, hogy értékesebb-e a mondanivalód, mint a csend, amit megtörsz vele...
szvsz a ha a károgó keselyűbugacihexapodabanda hozzászólásai csak annyit elérnek, hogy néhány kezdő helyre tudja tenni a hozzászólásaitokat magában, akkor már megérte...
Törölt felhasználó 2015. 08. 10. 09:49
Előzmény: #1389  Törölt felhasználó
#1390
ESR gyenge: link
Törölt felhasználó 2015. 08. 10. 09:47
Előzmény: #1378  pomperj
#1389
Mi a véleményetek az orosz piacról?

Szerintem több éves időtávon nézve jelentősen alul értékelt és bár nem elképzelhetetlen a további akár jelentős lejtmenet sem, de azért aki ezen szint körül gyűjtögeti és legalább 5-10 éves tartással számol az nagyon jól fog járni. A NYESZ számlámon például a leginkább ütött és mélyponton vagy annak közelében tanyázó instrumentumok közül szemezgetek, mert ott nem hajt a tatár, hogy gyorsan eladjak, mikor még be sem következett a várakozásom.
Törölt felhasználó 2015. 08. 10. 09:28
Előzmény: #1361  pomperj
#1388
Extraordinary Popular Delusion And The Madness Of Crowds (markets)

“Men, it has been well said, think in herds; it will be seen they go mad in herds, while they only recover their senses slowly, and one by one.”

Charles Mackey

(egyre tobb kritikat kapsz te is en is, a realista hsz-id miatt...ezt is lehet indikatornak hasznalni), ha meg nem is orult meg mindenki a tomegben,de egyre tobben vesztik el a realitasukat...

Erdekes idok ele nezunk...
Törölt felhasználó 2015. 08. 10. 06:27
Előzmény: #1384  Törölt felhasználó
#1387
Szia,

Szep hetet kivanok neked is....

Hosszu lesz!!!!

nem probalkozok; es nem is longolom az aranyat...(ezt mar leirtam a taxisgyuszi nevezetu kollegadnak), sot meg neked is megemlitettem a hsz ahol elmagyaraztam neki, hogy nem longoltam vegig az esest....
(sot az elejen adtam...)

Aranybanyasz cegeket vasarolgattam az elmult 10-12 honapban es mar majdnem 4 hete folyamatosan csokkentem a poziciomat bennuk ...
na nem azert mert nem jo bennuk a hozam/kockazat arany hanem mert pillanatnyilag negativ momentum van bennuk...
(es mint delibabos kereskedesi szemlelettel megaldva ill. a gyenge kepessegeimmel, azt azert tudom, hogy hogyan lehet a kockazatot minimalisra csokkenteni)

Egyebkent a banyaszokat is azert kezdtem el venni, mert 2014 elejen az elso negyedevben ok voltak a legerosebb szektor itt au-ban...
NST peldaul majdnem 300%-ot erosodott....
es a sort folytathatnam...,de most nem teszem.

Nem sajnalok le senkit, meg teged se..., bar hatalmas pofon var rad a piacon.

Amit viszont sajnalok, hogy egyesek abban elik ki magukat, hogy mas forumozok velemenyet ill. hsz-t rosszindulatuan hasznaljak fel es megprobalnak ertekes tagokat negativan beallitani....

En peldaul 2013 augusztusa ota nem kereskedem az amerikai indexeket long oldalon...
(es igaz, hogy azota az indexek sokat emelkedtek, es az se fog zavarni ha meg emelkednek 20,30%-ot...), en komoly penzt fizettem kereskedoi karierem elejen azert a leckeert amiert te es meg jo nehanyan nagyon komoly penzt fogtok fizetni hamarosan...
Indexek lufiban vannak es nem csak az amcsi indexek de a DAX is...., nem mondom hogy momentum alapon nem lehet bennuk probalkozni,de semmi esetre sem tokeattetellel...
a hozam/kockazat arany nagyon rossz...(legalabbis szamomra...)
Shanghaj index is emelkedett 40%-ot az utobbi par hetben meg mar majdnem ugyanennyit esett...
(gondolom az alapokkal tisztaban vagy ha valami emelkedik 40%-ot majd esik akkor nem ugyanott vagy es ez igaz a forditottjara is ha valami esik 40%-ot majd emelkedik 40%-ot akkor sem tartasz ugyan ott...)

Azt viszont erdekesnek tartom, hogy olyan emberek akik evtizedeket a piacon toltottek es ebbol eltek azok kozul egyre tobben fejezik ki velemenyuket ill. aggodalmukat a kotveny es reszveny piacon kialakult arazasok es lufik miatt, bar ez igaz az ingatlan piacra is de azt most nem erdekes...

Szoval itt vannak nekunk a regi oreg motorosok akik nem csak panaszkodnak es aggodnak, nemelyik kozuluk hangot is ad az agoddalmainak, nagyobb befektetesi bankoknal, hedge fundoknal, nemely alap kezelo vissza adja a befektetok penzet, mert nem talal ertelmes jo hozam/kockazatu lehetoseget...
Nemelyek a nemesfemek fele fordultak na nem most vagy az iden hanem az elmult 3-5 evben...
Itt vannak a nyugdijalapok akik egyre kockazatosabb eszkozokbe fektetnek, hogy sikeruljon elerni az evi 6-8%-os hozamot...

es itt vannak nekunk a fiatal Jedi lovagok, tanoncok, MT4 platformokkal 100,200,400 neha 1000-szeres tokeattetelekkel...
es szerencsere vagy szerencsetlensegunkre Te (Lulo aki feltalata a spanyol viaszt, es megveszi az eseseket, a havi 10% fixeddel, de most mar duplazgatsz....)

Hogy oszinte legyek csunya, nagyon csunya vege lesz ennek...
es mivel szereted a regi magyar dalokat, talaloan ezt linkelnem neked:

link

Sajnos van 1 rossz hirem szamodra a reszvenyek ill. indexek nem csak emelkedni tudnak..., persze vegyuk meg az esest,de jo hogy te ezt folfedezted, de elgondolkodtal mar azon, hogy mi van akkor ha egyre tobb profi nem vasarol, inkabb szep fokozzatosan epitgeti le a mar meglevo pozikat....
szoval az eross kezek szepen tomik a nepet ahogy tudjak, Te meg az MT4 bajnokok meg vasaroltok tokeattetellel...
(szerinted milyen vege lesz ennek???)
Aztan majd jon egy nap amikor nem veszik meg az esest 5% -os eses utan, aztan nem fogjak megvenni 10,20,30,40%-os eses utan se...mint ahogy nem vettek meg igazan Shanghajban sem..
pedig ott mar nem shortolhatsz, sot negativ velemenyed se lehet a piacrol, nagyobb cegeket pedig a kinai kormany vasarlasra kotelez...

SNB is ugy latszott kepes iranyitani a piacot...
aztan kiderult, hogy szinte az egesz vilagot at kellett verniuk ill. felre kellett vezetniuk, hogy ne bukjanak akkorat mint amekkorat buktak, szerencsejukre nehany speki es teljesen amator uj generacios alapkezelo atvallalta a veszteseg nagy reszet, kockaztkezelesbol megbukva; bukott 10-20%-ot nehany ora leforgasa alatt...
Vannak akik pedig penzt kerestek ezen...(lasd JP Morgan stb.stb..) en pedig az utana levo zurzavarban kerestem 7,5%-ot par nap alatt...

Elarulom neked a profik, nem a csucson adnak...es nem is az aljan vesznek, hanem fokozatosan epitgetik ill. csokkentik a poziciojukat...

a teljesen amatorok ill. akik nem ertenek hozza es megnyitnak 1 grafikont es evekre vissza menve elmagyarazzak, hogy miert volt pont ott a multban a csucs vagy melypont...
ezt egyebkent egy 8-10 eves gyerek is kepes megallapitani....
a problema abban van, hogy nem utolag kell okoskodni meg okosnak lenni, es nem a piacot meg az SNB vagy barmely mas kulso tenyezot kell szidni ha veszteseget erunk el...vagy ahogy te szoktad ...usa...
Hanem a vesztesegert es a nyeresegert is ugyanugy vallalni kell a feleloseget!
(persze konnyebb okosnak hinni magunkat amikor penzt keresunk es mast hibaztatni amikor vesztunk a piacon...de ez picit gyerekes dolog tunik szamomra)

es ha a jelenlegi helyzetet nem latod at akkor nezegesd peldaul a GFC-t vagy a Nasdaq bubble-t...
(GFC sem 2008-ban kezdodott es nem is a Lehmannal, jo nehanyan mar shortoltak 2006 vege 2007-tol...es vannak olyanok akik havi 10 millio$-t fizettek havonta azert hogy kesobb billio $-t keressenek...)

Nasdaq is jo buli volt a 90-es evek vegen, 98-99 kozott pedig nagyon jo volt, 99-tol pedig 2000 marciusaig elkepesztoen jo buli volt...aztan jott a kijozanodas es masnapossag...

A mostan helyzet sem mas, a tavalyi ev jo buli volt, es meg az is elofordulhat hogy osszel nem szakad rank a repedezo plafon, es a buli a tetofokara hag mondjuk oktobertol egeszen tavaszig..., de garantalja valaki szamodra hogy nem fognak az indexek esni 30,40,50 esetleg 70-80%-ot ha ez a hitel lufi kipukad....

Nekem nem garantalja ezt senki, igy meghagyom neked az esesek megvetelet, legalabb nem okozunk egymasnak konkurenciat....
;)

Sok sikert!

u.i.:
majd szolok ha longolom az aranayat..., fizikait csondben az okos penzel eggyutt gyujtogetjuk!!!
;)
pitcairn2 2015. 08. 09. 21:24
Előzmény: #1382  pomperj
#1386
az MNB elnököt különben 2 havonta Baselben a BIS meetingen okosítják ki:)

......... A Magyar Nemzeti Bank elnöke rendszeres résztvevője a kéthavonta sorra kerülő jegybanki kormányzók tanácskozásának, melyen a nemzetközi pénzügyi rendszer legaktuálisabb kérdéseit vitatják meg.......

A NEMZETKÖZI FIZETÉSEK BANKJA (BIS)
link

nem hiszem, hogy szembemenne az ottani jó tanácsokkal...
pitcairn2 2015. 08. 09. 21:21
Előzmény: #1382  pomperj
#1385
az USD erősödés már lezajlott, érdemi FED kamatemelés pedig nem lesz:)
Törölt felhasználó 2015. 08. 09. 19:15
Előzmény: #1375  Törölt felhasználó
#1384
arany egyébként 1.200,de inkább csak 1.400 felett lesz longos.
e szintek alatti long próbálkozásaiddal csak önmagadnak mondasz ellent,azaz esésben veszel,nem pedig emelkedésben-ahogy azt hírdeted!

ugyanakkor ha más indexek vételével próbálkozik,még csak nem is eső ciklusban,azt meg lesajnálod
Törölt felhasználó 2015. 08. 09. 17:53
Előzmény: #1375  Törölt felhasználó
#1383
mondtál valamit pisti,vagy csak akartál,de most sem sikerűlt?

legyen good luck-od :)
pomperj
pomperj 2015. 08. 09. 17:23
Előzmény: #1379  Törölt felhasználó
#1382
A link-et mar lattam. Abban az erdekes a "fairly valued" kifejezes, es az, hogy (nocsak!) megis tartja az 1 Mrd -os GLD poziciojat.

Meg erdekesebb az MNB monetaris tanacs tag nyilatkozata,

link

ket okbol.
Egyreszt ugy veli (nocsak!) hogy az USD erosodes es FED kamatemeles nem hat az MNB politikara (lasd: amikor a kiseger meg az elefant mennek a hidon),
es a pillanatnyi helyzet euforikus elbizakodottsagra osztonoz, es elhiteti hogy igy is marad, meg central bankart is. Hat, akkor mit varsz a "zemberek_-tol?
Emlekszem, 1959-ben azt mondta az akkori MNB elnok, hogy a nyugati gazdasagi valsag ide "nem gyurusik be"! Ugyanonnan, ugyanaz, mastol.

A masik, hogy nem ijedunk meg az inflaciotol, es hosszu tavon tartjuk az 1.35 Alapkamatot. Igen?
Akkor jo. Akkor erdemes lesz GLD-be fektetni. Es ez nemcsak a sajat velemenye, mas kozponti bankarok is igy gondoljak ma. Aztan egyszercsak megse.

buyandhold 2015. 08. 09. 16:42
Előzmény: #1380  Törölt felhasználó
#1381
profeta szoljon beloled

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek