Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 08. 09. 12:45
Előzmény: #1378  pomperj
#1380
2013. július 2. - 18:40
Szia,
az utolso 10 napon eleg sokat kommenteltem,


mert ugy gondoltam, talan segit nehany igazan nagyrabecsult itteni vita-partneremnek felismerni, hogy:

- vege az 50 honapja tarto globalis bullnak 2013.maj.22-ota

-minimum 4-6 honapra, de valoszinubben kb. 1 evre, bear piac kovetkezik,

-elkezdodik a kellemetlen, kimeletlen, stabil lejtmenet, es a vege sokkal rondabb lesz, mint barmelyikunk szamit ra.

Good luck.
sas pomperj

2013!
Gold only long, Bányász only long. :-))
Törölt felhasználó 2015. 08. 09. 12:33
Előzmény: #1378  pomperj
#1379
link

Mar majdnem 20% alatt van a Rv kitettsegem...
A kovetkezo 4-8 hetben valoszinuleg tovabb csokkentem 10-15% koruli ertekre...
Ha oktoberben elindulnank lefele 10-15%~tol konyebb megszabadulni Es kisebb veszteget mutat a portfolioban....

pomperj
pomperj 2015. 08. 09. 12:11
Előzmény: #1373  Törölt felhasználó
#1378
A hetvegen vezeto alapkezelo-managerek interjuit olvasgattam. A tartalmi velemenyuk nagyjabol az, ami a mienk.

A valosagot a DJIA, a TRAN, es mas indexek allapota mutatja. DJIA mar egyertelmuen leszakadasban van, tegnap eppen 3 bear jelet is adott.
Apple, az utolso 6 ev vezeto ikonjanak chartja egyenesen zuhanas-jeleket mutat. Es a sor folyathato: Kina osszeomlasban, Brazil es Russia a 2009-es valsag szintjen vagy alatta, stb.
A kerdes persze: szabad ezeket most is ignoralni?

Az USA piac mamoros tulertekeltsege 3 eve egyre nyilvanvalobb. Am 3 ev ota, megis, tartja magat. De nem csodaval es nagyszeru gazdasaggal ( a tozsde 3x-osra melekdett, a GDp meg osszesen taln 11%al),
hanem a FED penzevel, amelynek uszalyan a normalis invesztori penz kozel otszorosevel (5x) vett bele a piacokba. Igen, otszor annyi penz ment FED QEs+margin hitel+sajatreszveny vasarlassal+mas mnipulaciokkal a piacba, mint valos invesztori kereslet.
Ennek vege kell legyen egyszer.

Szerintem iden osszel megkezdodik a folyamat, es sok evig fog trtani. A vegen, evek mulva, sok ezert Dow ponttal lejjebb, rajtam kivul akkor a legvegen mindenki egyet fog erteni azzal, hogy "cash is king".
Na, akkor en megint egyedul leszek contrarian, mindenki mas panikban fog eladni. En ugy tervezem, akkor a legvadabb bull allasponton leszek, es vasarolni fogok a legjobbakbol.
Törölt felhasználó 2015. 08. 09. 11:49
Előzmény: #1376  Törölt felhasználó
#1377
Nem az aranyrol volt szo Es nem is az ezustrol...
:)
Törölt felhasználó 2015. 08. 09. 11:43
Előzmény: #1375  Törölt felhasználó
#1376
Minden riogatás ellenére előbb vagy utóbb emelkednie kell!

link
Törölt felhasználó 2015. 08. 09. 09:43
Előzmény: #1374  Törölt felhasználó
#1375
Szia,

Az a hsz nem neked ment (1373) .....
Elnezest kerek hogy mas velemenyem van mint neked!!!!
Parszor irtad nekem hogy nem kell mindenhez hsz-ni...., lehet hogy ezzel te is elhetnel, persze rad mas szabalyok vonatkoznak...
Ugye aki feltalalta a spanyol viaszt.....(lulo), az barmit megtehet...
es mivel te 1 ilyen kulonlegesen okos es intelligens kereskedo vagy, te csak vedd meg az osszes esest, lehetoleg minnel nagyobb tokeattetellel...
(azt is tudjuk, hogy te nem evekre tervezel), de felmerult mar benned hogy esetleg nehanyan 3-5 ev mulva is szeretnenek kereskedni, penzt keresni, ahoz pedig toke kell!!!
Addig is te csak duplazgass meg erj el havi 10% fixet....

Kerlek a kovetkezo videot ne nezd meg!!!
(mar lassan 20 honapja egyesek risk off modban vannak)
;)

link

(ez is csak 1 velemeny)
Törölt felhasználó 2015. 08. 09. 06:11
Előzmény: #1373  Törölt felhasználó
#1374


az eséseket meg ne vedd ám!

legyen neked is pisti! :)))
Törölt felhasználó 2015. 08. 08. 23:41
Előzmény: #1372  pomperj
#1373
Szia,

lehet hogy a DJT megis csak jelzett, mert a DJIA gyengelkedik...
es en egyelore nem latom benne az erot, mi lesz ebbol osszel....
(nagyon sokan elkenyelmesedtek, es mar szinte torvenyszerusegnek veszi mindenki, hogy az esest megveszik)...
tobben csak long lehetoseggel szamolnak...
szerintem nem art resen lenni....
legalabbis a reszvenyeknel ill. indexeknel...
(nyersanyag szektor az 1 kulon temakor...)

Legyen szep vasarnapod!
pomperj
pomperj 2015. 08. 08. 06:29
Előzmény: #1364  emerald
#1372
Epp 2 hete, hogy ezen a 1077 szinten egyre novekvo eselyu GLD fordulatot sejtek. Azota nem esett a fenti szint ala. Es van 2 ujabb kis pozitivum.

1)Egyik az, hogy ezust kitort a majus ota tarto parallel eso csatornaja fole.

Igaz, nagyon icipicivel, de felette is zart. Ha meg egyszer felette zar, akkor kesznek tekintendo az ezust (b) hullama lefele, es kovetkezik (c) felfele.
Ja, es (c) target legalabb 17.8, meg valoszinubben 18.5 koruli arat jelez a hullam-struktura.

2)Aranynal a napos zaro arakra ebben az utolso 2 hetben rajzolni lehet egy (iii-iv-v) minorka hullam szerkezetet, meg 2 db higher low-t.
De, rajzolhato egy oldalazo haromszog is, es az is szabalyos lenne, szoval akar meg egy leszuro tuske is kitorhet innen lefele.
De ezust kitoresi probalkozasa miatt megint egy kicsivel kevesbe valoszinu, mert kialakult a 2 fem kozott egy pozitiv divergenncia es no az esely felfele.

3)Van kis mandiner pozitiv hatas is. Euro/Dollar mostmar ketszer erintette az 1.080 es az 1.15 szintet, szoval savozni latszik. Csakhogy 2-2 erintes utan a harmadik-negyedik mar kitorest szokott hozni.
Nem kizart egyik USD irany sem. Most ujra felpattanni latszik 1.08-rol, a nagyobb esely talan az, hogy a sav kozepeig emelkedik, talan 1.11 szintre, mielott lenduletet vesz az USD a sav le-toresere. (Hosszabb tavon mindenkepp 1.0 iranyba kellene mennie.)

Ez viszont eltarthat 1-2 hetig, addig USD segiti GLD esetleges megindulasat fel, az ezust utan.
Törölt felhasználó 2015. 08. 07. 22:39
Előzmény: #1369  Törölt felhasználó
#1371
Szia,

Nem csesztem le oket, mondjuk ugy volt 1 kis velemeny kulonbseg...

Tobb brokert es CFD szolgaltatot hasznalok...
(CFD szolgaltatokat rovid tavra amikor nincs ido penzt utalni...); FXCM-et is ezert hasznaltam ill. idonkent hasznalok, persze a kamatkulonbsegek is valtoznak kulonbozo cegeknel az sem art figyelembe venni...

Nem szeretek egyebkent kisebb cegeknel tul sok penzt tartani...mert azokkal barmikor barmi lehet lasd MF Global veluk is volt szamlam,de nem nyertek el tulsagosan bizalmamat...(nem volt a szamlan penz amikor befucsoltak)....

(Broker es CFD szolgaltatok is bizonyos fajta kockazatot jelentenek...ezert erdemes a jobbak, megbizhatobbak kozul valasztani), ha pedig regisztralod azokat a reszvenyeket amik hosszabb tavra vannak akkor, nem kell azon agodni, annyira ha esetleg a brokerceg csodbe megy....

IB-nel bonyolitom a kereskedeseim 80%-at, kb. 10%-ot IG-nal es a fennmarado reszt nehany kisebb brokernel es CFD szolgaltatonal...

FXCM es hasonlo kisebb kaliberu cegek nagyon szeretnenek ugyfeleket szerezni a premium kategoriaban es ezert kepesek eleg jo felteteleket adni...
Egy jo cegnek bizonyitania kell mielott komolyabb penzt ill. pozikat veszek fel naluk...
(egyebkent nem tartom szerencsesnek, csak 1 broker hasznalatat...)
es ha gond van barmikor be lehet lengetni, hogy zarja az ember a szamlajat, szamlait...
viszont ezt csak ugy lehet hatekonyan csinalni, ha van az embernek B terve, hogy hol kereskedik...

A szamlanyitas sem 1 perc alatt tortenik...

Törölt felhasználó 2015. 08. 07. 22:01
Előzmény: #1365  pitcairn2
#1370
Ott a pont!
Törölt felhasználó 2015. 08. 07. 22:00
Előzmény: #1368  Törölt felhasználó
#1369
Ne haragudj, de volna egy kérdésem:

Ha ennyire nem megbízható az FXCM, akkor mit keresel ott? Persze jól hangzik, hogy lecseszted őket, de ezen túlmenően miért is kell szerződni velük? Ezt nem igazán értem...
Törölt felhasználó 2015. 08. 07. 21:26
Előzmény: #1367  pitcairn2
#1368
Szia,

minden normalisabb brokercegnel ill. CFD szolgaltatonal alapbol kap az ember visszaigazolast (emailben, txt uzenetet ha egy megbizasa teljesult), regebben meg levelben is ertesitettek az embert, de ez mar kiment a divatbol mert nem koltseg hatekony...

Ha pedig 1 megbizas teljesult es errol az ember visszaigazolast kapott akar emailben is...
(azon nem konnyu valtoztatni)...
mashogy szoktak a kisebb cegek trukozgetni...
lasd FXCM nem engedett ujabb poziciot nyitni nekem CHF/NOK-on, majd zarni akartak a meglevo pozijaimat...
persze felvilagositottam oket hogy arra csak nekem van jogom...
(nem is szoktam naluk 2-3 trade kockazatnal tobb penzt tartani...)
Ha ugralnak csak meg kell kerni oket hogy zarjak a szamladat es utaljak a penzt, majd megerositeni ezt emailben....
(altalaban ezek utan jon a magyarazkodas...)

;)

Erdemes komolyabb brokert valasztani, mint ahogy az ember a bankjat is megvalasza...(nem csak bemegy a legkozelebbibe...
pitcairn2 2015. 08. 07. 10:58
Előzmény: #1361  pomperj
#1367
egész pontosan ezt linkelték be

My Saxo Bank story

link

a történet akkor indult, amikor az SNB monetáris politika az __egyik pillanatról a másikra__ 180 fokos fordulatot vett...
pitcairn2 2015. 08. 07. 10:54
Előzmény: #1361  pomperj
#1366
A jegybanki szavahihetőség (és a TA indikátorok jelentősége… ill a brókerek megbízhatósága…) kapcsán különben van ma egy jó poszt a Portfolio.hu fórumon:)

Hogyan bukjunk 90.000$-t egy pillanat alatt a Saxo Bank segítségével?
link

pitcairn2 2015. 08. 07. 08:42
Előzmény: #1361  pomperj
#1365
én a TA helyett inkább abban hiszek, hogy a rövid és középtávú tőzsdei folyamatok - már bocsánat az erős kifejezésért - átbas@zásról szólnak...

és időnként a TA-hívőket is kirabolják... nem is kicsit...

mi több szerintem a legtöbb "TA kereskedő" végül nem ér jobb eredményeket azoknál akik szimplán a - jól beazonosított - fundamentumok alapján ücsörögnek a pozícióikban (persze ehhez hozzáértés, nagy hit és állhatatosság kell, a többség nem képes erre és pont akkor száll ki amikor nem kéne... igaz ez a "TA kereskedőkre" talán még inkább igaz:) )
emerald 2015. 08. 06. 20:16
Előzmény: #1363  pomperj
#1364
Igen, 1100-tól longolnám mindenképp.....😀
Vételi megbízásom is van beállítva 1110-en
pomperj
pomperj 2015. 08. 06. 19:44
Előzmény: #1362  emerald
#1363
Es az eso haromszog.
(ami nagyobb strukturak vegen szokott lenni)
Megis, vard meg a kitorest.
Eppen eleg lesz 1100-1300 kozott a pontokat begyujteni. Gyonyoruszep rugo alakul, es ha 4 nap egymasutan felfele megy, az eleg impulzus lesz, hogy meggyozzon?
Matol figyelj ;-)
emerald 2015. 08. 06. 19:16
Előzmény: #1361  pomperj
#1362
Arany beszűkült egy háromszógbe. Lassan kitörés lesz.
Ha 4h nézem akkor felfelé várnám, emelkedő aljak, de naposon nézve meg letörés is lehet.

Ha viszont a naptárra nézek, akkor azt mondom meg kell venni.
pomperj
pomperj 2015. 08. 06. 19:07
Előzmény: #1357  pitcairn2
#1361
Jo TA-snak lattalak, szoval,
szerintem higgy a szemednek.

Ha mar egy impulziv nap van, akkor nezz ra SP500 map-re; hatha egy ideig arra fele megy, amit ma mutat.
Meg fogsz lepodni, hol vannak a zold szamok, es hol pirosak.
Se Apple, se XOM nem hazudik ilyen napokon.
Ja, USD se.

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek