Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 08. 06. 14:48
Előzmény: #1357  pitcairn2
#1360
CAD nem fog tul gyorsan emelkedni es az AUD sem...
Fed se fogja elkapkodni a kovetkezo QE-t, csak ha 30%-nal nagyobbat esne az amcsi piac, vagy valami rendkivuli tortenne.....
Legalabbis a kovetkezo 6-9 honapba nem hinnem...

Nem az olaj ar fog igazan emelkedni hanem, a NGAS...es az se gyorsan hanem evek alatt (legalabbis szerintem), olajat egyelore jovo oktober-novemberig nem varnam 55-60$ fole...
A vasercben sem latom az erot es rezben sem...

ForcaG linkelt amiben hasonlo dolgokrol volt szo mint amirol mi itt a forumon beszelgettunk mar honapokkal ezelott...

Azzal nem ertek egyet hogy Kina 7%-ban fog novekedni, pedig en nagyon pozitivnak latom az Azsiai es Del-Azsiai es Oceaniai regiot...
Jo lesz az 4,5% max 5,5%-nak az is csak az ujabb Olimpia segitsegevel es egy kis kormanyzati statisztika megmanipulasaval...

Az igaz hogy tobb mint 7 millio egyetemista fog hamarosan munkaba allni (csak az iden), de olyan hireket is hallottam hogy jobb allasokra vadaszni kell es nehanyan 5-6 honapig keresnek munkat 600-650$-os fizetesert....
Az ingatlan Lufi es a tozsde Lufi ill. arnyekbankrendszer okozta sokk pedig meg fogja oket is viselni....

Szoval 1-et ertek azzal hogy lesz ujabb QE,de a korabbi varakozasomtol elteroen nem iden sokkal inkabb jovore talan a harmadik negyedevben....;
sot lesz olyan is hogy szinte mindenhol (Japan,kina,ECB,FED is kozosen fogja pumpalni a penzt...)
Elotte viszont mindenkit beultetnek a hintaba...
Törölt felhasználó 2015. 08. 06. 14:28
Előzmény: #1358  pitcairn2
#1359
a kamat emelesnek is vannak kulonbozo formai, mert trukkosek am a nagy varazslok ill. a vilagegyetem urai (jegybankarok)
Nalunk (mint irtam korabban) az APRA szigoritott a mortgage hitelek kihelyezesen...
Jo nehany banknak toke emelesre van lesz szuksege...
Ugye az RBA nem valtozotatott az utolso ulesen..., viszont 1-2 banknal mar emeltek ha jok az infoim 0,27-et a CBA-nal...a flexible home loan kategoriaban...
a tobbi bank sem fog tetlenkedni, szepen ok is elkezdenek majd emelni...
(mondjuk mar itt volt az ideje, mert jo nehanyan megorultek errefele...
lassan mar nincs olyan ismerose az embernek aki ne hallott volna olyanrol hogy emberek 60-80k fizetesre 1,2-1,5millios hitelt vettek fel, na nem uj hazra vagy palotara, hanem 30 percre a CBD-tol 10-20 eves hazakra....
szoval nem artana lehuteni a kedelyeket mielott teljesen iranyithatatlanna valik az egesz....
igy is eleg kockazatot hordoz magaban az itteni ingatlan piac....
pitcairn2 2015. 08. 06. 14:10
Előzmény: #1356  Törölt felhasználó
#1358
mintha itt se kapkodnák el ezt a kamatemelést:)

Bank Of England Post Mortem: Rate Hike On Hold Due To Crashing Commodities, Strong GBP
link

pitcairn2 2015. 08. 06. 14:08
Előzmény: #1356  Törölt felhasználó
#1357
CAD, AUD... ezek mintha "nyersanyagfüggő" devizák lennének...

egy újabb FED QE esetén robbannának a nyersanyagárak és szárnyalnának ezek a devizák, ergo lekerülne a kamatemelés a napirendről, az USD pedig zuhanna tehát az USA külkereskedelmi egyenleg is helyre kerülne...

mi több a "biztosra" játszó amatőr spekulánsokat, kisbefektetőket is kirabolnák a jól értesült nagykutyák

mi a hiba a fenti érvelésben? :)
Törölt felhasználó 2015. 08. 06. 13:41
Előzmény: #1354  pitcairn2
#1356
A sokk mar uton van....
csak nezz korul a kulonbozo devizaknal...
hasonlo dologrol volt fenn info az egyik portfolio blogerestol...
Ha megnezed az azsiai, del-amerikai devizakat, de meg a CAD es AUD is 25-30%-os esesen van tul, ha meg nagyobb idotavon nezed 30-40%-al lejjebb vannak a csucsoktol....
ez pedig nem csak versenykepesebbe teszi oket, de inflaciot is general...., amire elobb-utobb kamatemelesek lesznek a valaszok....
persze amcsiba nem fogjak tulzasba vinni....

a problema ott lesz, hogy nagyon sok amcsi cegnek a bevetele ugye globalis ertekesitesbol jon...
mint irta pomperj a blogjan hogyan alakulnak havi szinten az ertekesitesek es egyes cegeknel mar eves alapon is csokkenek az ertekesitesek....
(nem is 1-2-nek hanem jo parnak), nem emlekszem pontosan,de az 1.-ik brokerceg keszitett tanulmanyt es 6 ceg hozza a profit nagyon nagy %-at, Disney, Netflix, Apple, Google....

Korrekciotol nem problema a fednek, a problema ha 1 hasonlo helyzet alakulna ki mint a Shanghajban tortent....
Persze a kerdes soha nem a Fed volt, hanem hogyan fognak a piaci szereplok reagalni ezekre a dolgokra....
Nagyon sok alapkezelonek a szeme ill. 1-ik laba mar a veszkijarat fele van, es szerintem jo nehanyan szepen, okosan kezdik csokkenteni a portfoliojuk rv kitettseget, ha nem is az osszes szektorban,de jo nehanyban....
ki akar az utolso maradni, ki akar mindenkit udvariasan maga ele engedni....
En peldaul 30% alatt jarok mar es meg az is lehet, hogy oktoberig ez az arany 20-25%-ra csokken...ill. hogy a nemesfemek nagyobb szerepet fognak kepviselni a portfoliomban mint a reszvenyek...(majd meglatjuk)....
azert nem art figyelni....
Törölt felhasználó 2015. 08. 06. 12:57
Előzmény: #1353  Törölt felhasználó
#1355
pitcairn2 2015. 08. 06. 12:54
Előzmény: #1353  Törölt felhasználó
#1354
pontosan ez a "bizonyosság" aggaszt, egy kissé konteósan gondolkodva én vmi mindent űberoló Amerikán kívüli "externális sokkot" várnék az elkövetkező hónapban...

amire kutya kötelessége reagálni a főfőfőpénznyomdásznak:)
Törölt felhasználó 2015. 08. 06. 11:22
Előzmény: #1352  pitcairn2
#1353
ugye veletlenul kiszivargott, egy ugymond belso munka ahol is a FED funds rate 0.35%....
hitelesseg szempontjabol fontos lenne nekik...
(es mar talan nincs olyan hely a vilagon ahol errol ne tudnanak...)

szoval nem lesz meglepetes, legalabbis ha bekovetkezik amirol mar mindenki tud, vagy hallott, a meglepetes inkabb az lehet hogyan fogjak ezt a piaci szereplok kezelni....
erdekes osz ele nezunk....

a penznyomtatasra pedig szerintem se kell sokat varni 6-15honapnal tobbet nem adnek mielott belekezdenek...
pitcairn2 2015. 08. 06. 10:48
Előzmény: #1351  pomperj
#1352
pedig jó sansz van arra, hogy semmit sem emelnek és ha emelnek is vmit az se lesz érdemi (mondjuk max 0,25% vagy 0,1%)

több mint 9 éve nem emeltek ezek semmit, akkor fognak emelni érdemben vmit, ha __zuhanórepülésbe__ kapcsol a dollár árfolyama

és akkor sem fogják elsietni...

szvsz

sokkal hihetőbbnek tartom azt a verziót, hogy kamatemelés helyett masszív pénznyomtatásba kezdenek...
pomperj
pomperj 2015. 08. 06. 10:18
Előzmény: #1350  Törölt felhasználó
#1351
1)"kamatemelesig....." ?
A tegnapi Lockhardt nyilatkozat ota kevesse hiszem, hogy ujra eltoljak... a szo atvitt ertelmeben is. A TLT piac szerintem mar ezt arazza. Tegnap egyeves minimurol felpattant VIX is.

2)Tobben kerdeztek, mikor frissitek chartokat? Most nyaralas kozben keves az idom, (minden nap van szel, es jo az ido is). Raadasul elvallaltam baratoknak egy kis co-pluszmunkat a bond temaban, es nem akarom rosszul csinalni.

De hetvegen tervezek frssiteni. A short update-eket azert probalom tartani, lasd blog. Dolgozom a zart blog kibovitesen is.

Törölt felhasználó 2015. 08. 06. 08:38
Előzmény: #1348  pomperj
#1350
Szia,

link

link

Van 1 srac amcsiban oneki megvan evekre visszamenoleg, hogy a US mint mennyi arany es ezust eagle-t ertekesit havonta....

ha jol emlekszem, meg soha nem ertekesitettek annyit 5 het alatt mint (amennyit szoktak atlagosan az utolso 2 evben 2 honap alatt)...

Egyesek szerint az 500db-os monster boxokra varni kell...., azt tudom, hogy Singapore-ban hetekkel ezelott 2 het varakozas volt a kilos arany rudakra....es meg a 15 kilos ezust rudakra is...

Itt kisebb tetelben nincs hiany, de ha mondjuk egy 15 barbol allo boxot veszel abbol azert limitalt mennyiseg van, ha pedig ragaszkodsz bizonyos refinery-hez ( en ragaszkodok a PAMP-hoz) ott azert 2 doboz felett nem art elore szolni....
Mondjuk en a hivatalos forgalmazotol vasarlok...
Pedig en ill. a cegunknek is van szamlaja naluk ill. kapcsolatban vagyumk veluk ill. a vaultokba ahova szallitanak...
Perth mintnel varni kell a kilos barokra es a monster boxokra is...
(unallocated ill. allocated szamlaknal lehet venni egyelore barmenyit,de ha el akarod hozni a fizikait...ott varni kell, hogy mennyit nem tudom mert nem beszeltem veluk mar 2-3 honapja,de tudom hogy masok is eu-bol rendelik mar a rudakat, mert amcsinal es perth mintnel hosszabb a varakozasi ido....

Ha nem is imadkozok,de argus szemmel figyelek es az ujaim keszen allnak hogy ranyomjak 1-et a buy gombra...

(Pomperj szerintem a kamat emelesig nem kell kapkodni, szep csondben kell gyujtogetni...), lesz mozgas az osszel rendesen...

Azert utana kerdezek, hogy mekora menyiseget tudok elhozni, 2-3 napos hataridon belul....

Legyen szep hetveged!
Törölt felhasználó 2015. 08. 06. 08:02
Előzmény: #1347  Törölt felhasználó
#1349
Le a kalappal előtted, ez az első hozzám intézett, stílusában és mondandójának elfogadható leveled.

Respect érte!:-)
pomperj
pomperj 2015. 08. 06. 07:57
Előzmény: #1340  Törölt felhasználó
#1348
A Bloomberg feltett egy chartot a US eagle coin-ok fogyasarol. A lenyege, hogy iden Juliusban negyszer (4x) annyi fogyott, mint tavaly. Ja, es juniushoz kepest is +125% a kereslet ugras. Nem lennek meglepve, ha ez mind kinai piacon kelt el.

Tudsz valamit ott a fizikai piacrol?

A spot-price-on meg nem latszik, persze nem is csoda. Viszont ezust ara szepen rugo-formazik, azon kozelegni latszik a felpattanas.
Törölt felhasználó 2015. 08. 06. 05:56
Előzmény: #1346  Törölt felhasználó
#1347
korreláció,igaz-ebben igazad van és tudom is,csak elírtam

honnan veszem a 2.500-at?
ha már ennyire kritikus vagy,szépen visszakeresed azt is,meg fogod találni. nem holnapra várom oda,havi chartból olvasható és már akkor írtam ezt a szintet,amikor senki nem is hallott caldaroról itt a pf-n,de szerencsére még rólad sem!

amikor majd ott járunk,remélem akkor is emlékeztetni fogsz.

további jó fogáskeresést!látom nagy az igyekezet!
bocs,hogy 6h-kor írok megint
Törölt felhasználó 2015. 08. 05. 22:44
Előzmény: #1345  Törölt felhasználó
#1346
Kedves Lulo!

Várakozásokat írtam, nem elemzéseket, miről beszélsz már megint??? :-))

Az pedig, hogy mivel kapcsolatban írtad várakozásaidat, már ne haragudj, de a számosság szempontjából teljesen indifferens... :-)

Nem kolleráció, hanem korreláció... :-)))
(mondjuk a "dax-al" sem rossz) :-)

Még annyit: a tőled kiemelt idézettel nem várakozásaid számosságára akartam rámutatni (ezt megint honnan vetted? :-)) ) , hanem arra, hogy 2500-ra várod az SP-t (persze minden konkrétum nélkül), ami "véletlenül" éppen Caldaro elképzeléseivel esik egybe... :-)

Természetesen ebből nem feltétlenül következik, hogy tőle veszed, csak tudod nem derül ki, mire alapozod a véleményed, ennek hiányában meg tudod...

És igazad van, tőlem nem fogsz olyan "elemzést" olvasni, hogy 2500-ra várom az SP-t hosszabb távon, de ha jön az összeomlás, akkor nem... Én ilyen hülyeségekkel inkább nem terhelem a fórumot... Persze ettől te még lehetsz büszke erre a produkcióra...
Törölt felhasználó 2015. 08. 05. 19:16
Előzmény: #1341  Törölt felhasználó
#1345
ezzel az idézettel mit akartl bizonyítani te szerencsétlen?

nem úgy történt,ahogy írtam?

a sok sp elemzést nem láttál tőlem nem azt jelenti,hogy egyet se,az is csak a dax-al való kolléráció miatt van

na de tényleg végleg elég volt belőled!

amúgy leginkább akkor kritizálj,ha írtál hasonlót valaha is!
nem emlékszem,hogy történt volna hasnló

az időbeosztásomat remélem nem szükséges egyeztetnem veled!
Törölt felhasználó 2015. 08. 05. 18:53
Előzmény: #1343  Törölt felhasználó
#1344
pantya,

tényleg nincs sok nicked,mínuszolgassál csak,2 kattintás között meg keresd fel az elmegyógyászodat!

végülis a mínuszolással csak az irigységed fejezed ki!
Törölt felhasználó 2015. 08. 05. 17:59
Előzmény: #1333  Törölt felhasználó
#1343
pl-ul: (#162331)
Törölt felhasználó 2015. 08. 05. 17:29
Előzmény: #1337  Törölt felhasználó
#1342
tegnap szerettem volna tudni,de most látom,hogy elérte a múlt hétfőn és e hétfőn is írt céláramat,remélem örülsz neki te is!
igazából csak a poén kedvéért lettem volna kiváncsi a véleményedre,érdekelt volna mennyire találsz mellé,nyílván nem érdekel a véleményed sem a daxot,sem más terméket illetően se

el tudod te képzelni azt,hogy mennyire érdekel,hogy mit ajánlasz fel és mit nem,ugye?

ha nem árulod el senkinek,épp most sikerült dupláznom,szóval ha ráuntál a havi10%fixre,válthatsz mondjuk doppelmanra,vagy amire akarsz.

ha nagyon érdekel,szépen megkeresed a saxo-t,gondolom ekkora hatalmas alapkezelőnek,mint te azonnal vigyázba állnak és kiadják azt a kimutatást,amire kíváncsi vagy

egy kérdésem maradt viszont;amikor ilyen ultra tahó kijelentéseket teszel azoknak,akik épp nem értenek veled egyet,mint hogy valószínüleg te akkor már nem leszel itt,meg nem fogsz kereskedni,akkor mi motivál?

gondolom a személyeskedés és rosszindulat nem,talán a másik iránti tisztelet,vagy mi más?

a szabó-zs féle rajongóidnak mondd már meg,hogy keressenek valaki más beszélgetőtársat maguknak,mert van az a szint,ahová már én sem megyek le,veled kivételt teszek a régi barátságunkra való tekintettel

legyen.. :)
Törölt felhasználó 2015. 08. 05. 11:36
Előzmény: #1332  Törölt felhasználó
#1341
Volt egy pici időm...
Csak a puszta tények kedvéért, ha már... :-)

DAX topic

(#161414) Re: ...
Értékelés: 0
előzmény (#161409: luloo01) | válasz erre | 2015. július 20. - 12:08

sp pedig lokális csúcson éppen,Ath-ig még mehet,annak törésével nagy tér nyílik felfelé,hosszabb távon 2.500 környékére,ha csak nem jön közben a nagy összeomlás

elsőre valószínűbb lehet a lefordulás dupla,vagy tripla csúcsból

luloo01

Mókás, hogy én jobban emlékszem az általad leírtakra, mint Te saját magad... :-) Szólj, ha kell egy kis segítség... :-)

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek