Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 08. 04. 17:26
Előzmény: #1319  Törölt felhasználó
#1320
most linkeltem be,ott megtalálod,nincs változás a múlt hétfőihez képest.ha figyelmesen keresel,meg fogod találbni.

pistié is érdekeljen,ő mégiscsak nagyobb tapasztalattal és tudással bír-állítólag
Törölt felhasználó 2015. 08. 04. 17:24
Előzmény: #1318  Törölt felhasználó
#1319
Engem a tiéd érdekelne.
Törölt felhasználó 2015. 08. 04. 17:20
Előzmény: #1317  Törölt felhasználó
#1318
link

pistié érdekelne
Törölt felhasználó 2015. 08. 04. 17:11
Előzmény: #1316  Törölt felhasználó
#1317
A te várakozásod micsoda?
Törölt felhasználó 2015. 08. 04. 16:14
Előzmény: #1310  Törölt felhasználó
#1316
a dax várakozásod ötödszörre megtudhatnám?
Törölt felhasználó 2015. 08. 04. 16:08
Előzmény: #1310  Törölt felhasználó
#1315
:))))))))
pomperj
pomperj 2015. 08. 04. 15:53
Előzmény: #1312  Törölt felhasználó
#1314
1)Silver Wheaton (SLW) sokkal jobb mint PAAS, mint a masik US ezustbanyasz, az mar elso ranezesre is latszik.
2)Ugy nezem, 2014/15 a melypont. Ami persze nem meglepo. A legjobb eve 2012 volt (ara is akkoriban volt topon, 45 tajan), szoval sales 2.40 USD/sh szinten volt. Cashflow persze azota a felere esett, 0.98 volt tavaly, de iden 1.15 a varakozas, szoval felfele. A vicces a book value, mert tavaly 9.95 volt, idenre 11 koruli lehet, ami P/B=1.7, ami arany-ezust mufajba nagy ritkasag mostanaban. Nem felnek az investorok SLW kilatasaitol.
3) SLW mindig magas P/E-vel ment, szoval a 41-es szam 2014rol nem is veszes. Az operating margin nagyon eros, 65-70%, ez 10 eve igy van. Net profit tavaly 192M, iden 240M (!) varhato. Van 1.0B USD forgohitel-keretuk, szoval a bank nem lat sok rosszat SLW-ben.
4)A 800M USD adossaguk, a 6 Mrd Capitalizaciohoz kepest igazan kellemes, sot super. A ROE a csucs evben 20% volt, most 5% korul billeg. A management 43M uncia koruli termelest becsul erre az evre, szoval novekszik. Ha jol latom, atveszik Vale Salobo banyajat is, okosan eloszor 25% aranyban.
5)Summary: ez az ev rovidtavon fundasan meg nem lesz nagy csoda SLW-nek. Technikailag szerintem, 5-os a belepesi alkalom mostanaban; de lehet precizirozni. Lehet, hogy nem erdemes, ugrani kell.
De a legszebb: kozeptavon negyszerezni (4x) tudja a profitjat, volt is mar ilyen, csak az ezust aranak kellene mennie. SLW, mint ezust behemoth, matol fennt van a listamon.
Kosz.
pitcairn2 2015. 08. 04. 15:32
Előzmény: #1306  buyandhold
#1313
a tisztánlátás egy HUF-ban denominált chart-al kezdődik:)

link

abban korántsem olyan reménytelen a helyzet

még az ezüst esetében sem

link

Törölt felhasználó 2015. 08. 04. 14:54
Előzmény: #1311  pomperj
#1312
Szia pomperj,

kivancsi lennek a velemenyedre az SLW-vel kapcsolatban???

Szerintem nagyon erdekes idok ele nezunk a kovetkezo 3-4 honapban mind a nemesfemeknel mind az aranybanyasz szektornal...
ha nem is 1 audi araval,de 30-50k-val novelni fogom a nemsfemek ill. a banyaszokban levo pozicioimat....
Szerintem aug-nov kozott lesz meg megontes es remelem sikerul jo aron vasarolgatni majd februar-marciusig lesz benne egy kisebb bika, aztan meglatjuk hogyan tovabb....

Mondjuk az olajra is kivancsi leszek oktobertol....

az indexekrol es mas szektorbeli reszvenyekrol (nemesfemek es nyersanyag szektor kivetelevel) inkabb nem mondom el a velemenyem, mert nem biztos hogy olyat mondanek amit a legtobben hallani szeretnenek....

ne borzoljuk a kedelyeket, mindenkinek sok sikert!
pomperj
pomperj 2015. 08. 04. 14:41
Előzmény: #1304  Törölt felhasználó
#1311
1)Vannak itt elegen, akik nem szolnak hozza. Viszont szorgalmasan gyujtogetik masik hozzaszolasaiban a hibakat. Es ekozben a durva torzitasoktol, szandekos timeframe-es mas felrertesektol sem tartoztatjak magukat.

Itt intelligens es disztingvalni tudok olvasnak; nem kell oket segiteni abban, hogy hasznaljak azt a kepesseguket.

2)Viszont az egyyik linkedben tenyleg erdekes a kerdes, hogy vajon 1000 USD ar eseten vajon mely arany-banyaszok lesznek kepesek tulelni?
Vagy mennek csodbe mind, mint Allied Nevada vagy Midway Gold ?

Legyen a valaszto vonal a pelda kedveert Agnico Eagle, AEM,
melynek van evi kb. 2B USD jovedelme, es 1.2B adossaga, es P/B=1.15 korul.

Nos, az all-in sustaning cost 880-835 USD, es a Q2-ben eleg baratsagosan az alacsonyabb szam igaz. Kanadai a termeles nagyja, es USD-ben ad el, szoval a deviza translacio kedvezett mostanaban.

A termeles novekedett 16%ot, Q2-ben 403.000 Unciara, szoval kemenyen dolgoznak, nem csokkentettek a kitermelest. A full-year 1.6M Uncia meglesz.

A mai eladasi araknal van nekik 188M cashflow, amibol 80 korul marad Capex utan.

Ha kepesek igy tartani ASIC-et, akkor AEM tulelo 1000, sot 900 USD GLD arnal.

Akinek ez a ASIC magasabb, nos, az hamarabb szorul meg. Szoval, meg kell nezni, es hasonlitani a tobbiek merleget AE-hez kepest. Akie jobb annal, az tulelo lesz.

Törölt felhasználó 2015. 08. 04. 14:08
Előzmény: #1307  Törölt felhasználó
#1310
Lulo mit kellene vissza olvasnom???

Valotlansagokat allitasz, persze nem ez az elso eset,de ez most mindegy....

en nem allitottam rolad semmit, talan csak annyit hogy rugalmatlan vagy es hogy meg mindig nem erted, hogy a siker a kereskedesnel nem abbol szarmazik hogy igazad van-e....!!!

Ideznek toled, szerintem neked kellene valaszolni ezekre a kerdesekre:
"hogy állíthatsz rólam,ill. bárki másról névvel,vagy név nélkűl bármit is úgy,hogy fogalmad sincs,hogy mikor mit nyit,milyen irányba és hol zár,meg hogy milyen kereskedő valaki"
szoval valaszolj a sajat kerdesedre es majd rajossz milyen nevetseges amit itt csinalsz...

Te feltetelezgetsz folyamatosan ill. neha taxisgyuszi jon hogy en delibabos fundamentumok alajan kereskedek es hogy menyire nem ertek hozza ill. hogy vegig longoltam az arany eseset....Lehet a tenyeket csurni csavarni a tenyek tenyek maradnak....

NDX shortrol is volt fenn pontosan hogy hol es milyen hozam/kockazat arannyal leptem be grafikon is es szamok is...
paran meg emlekeznek, hogy mennyi ideig cukkoltatok, amikor azt irtam hogy elmeletileg ha a dax 10000 fole megy akkor longolni kell...(persze az lemaradt a szemelyeskedo hsz-bol, hogy irtam 250-300pipe vagy pontos stoppal), aki akarja vissza keresheti...

Nem vettem aranyat 1200-nal ezt csak te allitod....
aranybanyaszokkal kereskedtem,azt pedig mar vegig jatszottuk tazsomaruval....csak figyelned kellett volna, vagy olvass vissza!!! az eredmenyekrol pedig van fenn info mind szamszeruleg mind grafikonos ill. portfolio analizis utjan...
ezustot sem vettem mar jo ideje,de van fizikai ezustom es kereskedtem is jo nehany honappal ezelott es fogom is....
(fizikai ezust poziciom pedig minuszban van...)

nem muvelek evek ota itt semmit, mert kevesebb mint masfel eve irok erre a forumra...

Lulo a dax-ot en nem longolom mar nagyon reg ota, de majd szolok ha fogom..., bar nem biztos hogy te akkor is fogsz kereskedni ha egyaltalan kereskedsz..., mert toled meg tenyeket nem lattunk, csak hogy targyilagosak legyunk....
(persze feltetelezgetni meg valotlansagot allitani azt tudsz...)

Nem allitom, hogy longgal nem lehet penzt keresni, az elmult masfel eve, de shorttal is lehetett....
en pedig ugy kereskedek ahol szamomra a kockazat kisebb...
ezert volt az NDX short is, es ha a piac jelet ad megint fogom shortolni....(nem venni hogy ertsd hanem adni...)

Mennyivel nott a kereskedesi szamlad osszege ill. a kereskedesi szamlaid osszege???
(ha nott az jo, nekem nott remelem neked is), es talan 1 nap meg az is elofordulhat, hogy azonos oldalon leszunk a piacnak...,de ugye azert megengeded, hogy a sajat penzemmel azt csinaljak amit akarok es ugy kereskedjek ahogy nekem tetszik....

Ha tovabbra is megakarod venni az eseseket az a te dolgod,
en koszonom nem kerek belole...

Hogy mi az agyrem, szerintem nem neked kellene peldalozni...
(en piciket ovatosabb lennek a helyedben, mert nagy pofara eses lehet meg belole)...

Lulo ha nem haragszol, eleg volt beloled....ha pedig nem tunt volna meg fel ez a silver/gold topik...
buyandhold 2015. 08. 04. 14:05
Előzmény: #1308  Törölt felhasználó
#1309
bocsi, felreertettel...
nem szamonkerem, hogy eladta-e, nekem igazabol mindegy, csak kivancsi vagyok a sztorira, ahogy irtam is. mert az hogy veszek valamit, 2 honap alatt duplaz, utanna visszamegy, az mindenkeppen egy sztori.

az hogy ir valaki egy cikket, azt ertekeheted, csak nekem az a 9900-as arany ar kicsit furi. Nem tudom mi a acelja a cikkel, de nalam semmi hatast nem ert el. Nem hiszek jobban abban sem hogy annyi lesz, es abban sem hogy nem lesz annyi...

Törölt felhasználó 2015. 08. 04. 13:39
Előzmény: #1305  buyandhold
#1308
az hogy leirja valaki a velemenyet a piacrol az elismerest erdemel...
ha az informaciot ertekesnek tartod vagy sem az teljesen mindegy, de hogy valaki erre az idejebol szakit azt illene ertekelni....
persze kritizalni mindig konyebb....!!!

kinek a felelosege hogy valaki vett $5-an PBR-t es kinek a felelosege hogy eladta vagy sem $10-on, vagy hogy tartja???
esetleg eladja majd $4-on (1$-os bukoban reszvenyenkert), vagy esetleg eladja valamikor 13,17$-on....
(kinek a felelosege ez???)
aze aki velemenyt nyilvanit, vagy az-e aki kereskedik???

Erdekes elvarasai vannak nehanyaknak 1 ingyenes forumon...
Törölt felhasználó 2015. 08. 04. 13:38
Előzmény: #1303  Törölt felhasználó
#1307
hát ez elég tömörre sikeredett!

nem azért vagy itt,hogy másokról véleményt alkoss?
hm,olvasgasd már vissza magad azon a bizonyos oldalon!

azt gondolom,mindenki leszűrhette,amit akart és el tudott helyezni benneteket a megfelelő helyen mind emberileg,mind szakmailag!
jó kis visszaigazolás volt.
hogy állíthatsz rólam,ill. bárki másról névvel,vagy név nélkűl bármit is úgy,hogy fogalmad sincs,hogy mikor mit nyit,milyen irányba és hol zár,meg hogy milyen kereskedő valaki?
ha már a feltételezgetéseknél jársz!

semmit sem számít,hogy mit teszel fel ide,nem hinném,hogy bárkit is érdekel.
ha előre beírnád,hogy mit miért nyitsz,vagy javasolsz,mint pl az a híres ndx short az alján,vagy arany vétel 1.200-nál,az elárulja a "hozzáértésedet"

kb az volt az értelme offshort linkjenek,hogy belássátok,mekkora agyrém,amit itt műveltek évek óta.
de látom,nem sikerűlt

még mindig érdekelne a dax várakozásod,igaz még csak harmadszor kérdezem

legyen..
buyandhold 2015. 08. 04. 13:34
Előzmény: #1304  Törölt felhasználó
#1306
van aki szerint az arany 0-t er, (piece os rock)
van aki szerint meg 3300dollart

ezekre a velemenyekre nem nagyon lehet adni

ami aggaszto, hogy mar regota esik a szegmens, es semmilyen korrekcio nincs...
csak esik-esik
igaz januarban meg csak emelkedett, azt hittem sodem all meg...
buyandhold 2015. 08. 04. 13:30
#1305
Azert kivancsi lennek azoknak a sztorijara, akik marciusban 5 dollarert vettek a PBR-t.
Majusban halalkodtak a tippadonak, amikor 10 dollar volt.
Most ujar a 6 dollart nyaldossa, lehet nemsokara 5 alatt lesz.
Eladtatok valamikor? Vagy meg megvan?
Törölt felhasználó 2015. 08. 04. 13:29
#1304
Törölt felhasználó 2015. 08. 04. 12:45
Előzmény: #1297  Törölt felhasználó
#1303
Szia,

Mit szeretnel Lulo hallani, azt hogy gyenge adottsagu kereskedo vagyok aki mindenfele delibabos fundamentumok alapjan kereskedik.....???
Illetve hogy vegig longoltam az arany eseset es vegig shortoltam a Dax emelkedeset???
Legalabbis taxis kollega ezt probalta kihozni a 778-as hsz-bol....

amire egyebkent mar valaszoltam a 783 hsz-sal...., ha tenyleg kivancsi vagy olvasd el...

gondolom nehany aprosag elkerulte a figyelmedet:

link

Az igazat megvallva, nem tudom mit akart kihozni offshort a linkjevel az 1 eves bear regime-mel kapcsolatban....

es abban igaza volt hogy 8900-as szintet tartottam tavaly agusztus elejen elkepzelhetonek a Daxban es tevedtem mert 8400 ala is benezett...
es sajnos nagy reszet a profitnak ott hagytam, de 16 kontraktusnyi Dax-ot zartam 8700-8900kozott....
ha pedig megnezed a 783-as hsz masodik linkjet akkor lathatod, hogy azert nem volt az annyira rossz elkepzeles....
(persze tudom hogy nem vagyok 1 kereskedo bajnok,de szerintem nehany forumozo szivesen lett volna a helyemben hasonlo eredmenyekkel)

a targyilagossag kedveert azt hozza kell tenni, hogy a nyereseg nem csak Dax shortbol jott, volt ott NDX short is....olyan is ahol 5/1-es volt a hozam kockazat arany, es sajnos az 5 kereskedesbol csak 2 volt nyereseges...azert nem banom hidd el...

Nem igazan latom ertelmet kiragadni korabbi hsz-bol hogy mit mondtam es azt elferditeni vagy olyan modon beallitani, hogy ezzel rossz szinbe allits be engem ill. pomperj-t....
Ha ezt 1 ujsagiro esetleg 1 riporter teszi, hogy megprobalja a tenyeket ugy beallitani hogy ezzel szenzaciot keltsen azt meg valahogy megertem mert ezert kapja a fizeteset ill. lehet novelni a lap ill. a csatorna nepszeruseget,de 1 forumon nem igazan ertem milyen elonye szarmazik ebbol barkinek is....

Nem hiszem hogy barki szamara kellene bizonyitanom, de ettol fuggetlenul feltettem mar parszor hogy negyedeves, feleves idoszakokban milyen eredmenyt ertem el 1-1 szamlan es mas info-t is.....

toled hasonlot nem lattam, csak havi 10 fixet, meg feltetelezgeteseket....(tenyeket nem)....
kulonosebben nem erdekel a szamlad, hidd el eleg jol el tudom
helyezni a forumozok tobbseget a hsz-ik alapjan....

Megsugom, mert szamomra ugy tunnik meg nem jottel ra, hogy amig arra koncentralsz, hogy igazad legyen ill. hanyszor volt addig eleg messze allsz a kereskedestol....
(nem az szamit hanyszor van igazunk ill. latjuk helyesen a dolgokat a piacon, hanem amikor kereskedunk hogyan tudjuk a kereskedeseket kezelni menedzselni...)

Na ha erre rajossz akkor 1 osztallyal feljebb lephetsz ebben az egeszben...

Mit erek az igazammal, ha nem tudom profitta alakitani....
mit erek azzal, hogy irtma janinak hogy a USD/CAD 1,22 korulrol elmehet akar 1,3-1,4 koze is tavaly...
(sajnos csak 500pipet hoztam el az elmozdulasbol, pedig sokkal tobb volt benne, ja hogy tavasszal meg shortoltuk es meg szarvasvadasszal is beszelgettunk rola...)
vagy azzal hogy nehany nappal ezelott az EUR/USD topikba valaki irta hogy lehet hogy shortolni kene en meg irtam neki hogy vigyazzon mert 1,3-1,4 koze elmehet....

Lulo mit erek azzal hogy, nehany napja az AUD/CAD benezett 0.95 ala es volt benn 3 veteli megbizasom 0.9470-0.9420 kozott...???
es mivel tul gyorsan megkaptam az egyik pozit zartam...a masik kettore meg 0.962-0.965-en volt a celar...
(ja hogy kozben zartam 0.9570-0.9590 kozott), mert nem akartam a mai kamatmeghatarozo dontesre nyitva hagyni a pozit...
ja hogy igazam volt, hu de jo!!!, hogy ott hagytam a profit tobb mint 50%-at....(lehet hogy nem is volt olyan jo kereskedes, persze igazam volt....

Emberileg nem tudok velemenyt alkotni rolad mert nem ismerlek....., bar kicsit rugalmatlannak tartalak es az hogy mekkora jelentoseget tulajdonitasz a hibaknak azert abbol nehany dolgot le lehet vonni...,de nem azert vagyok itt hogy velemenyt alkossak rolad, hanem hogy kereskedesrol es ezzel kapcsolatos gazdasagi dolgokrol velemenyt csereljek nehany intelligens emberrel, forumozoval....
(szerintem erre lenne ez a forum, bar belatom nem mindenki ezert van itt, nem az en dolgom errol iteletet mondani)

Sok sikert!
;)
forest_30 2015. 08. 04. 09:19
Előzmény: #1301  pitcairn2
#1302
hello

egyre "nyomottabb" árakon az USA nem gyűjtögeti a kétes mennyiségét ?
erős dollár olcsó arany. Legjobb nekik, ha tankolni akarnak, hisz állítólag nagyon hiányzik a készletükből...

pitcairn2 2015. 08. 04. 09:10
Előzmény: #1299  buyandhold
#1301
szerintem a papírarannyal elsősorban __volatilisabbá__ lehet tenni az aranyárak alakulását

a 300 USD-s szcenárió szimpla baromság

huzamosabb ideig max egy masszív - valós alapokon álló - világgazdasági konjunktúra esetében tudnák lent tartani az aranyárakat

pusztán "naked shorting-al" ez nem fog menni...

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek