Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 08. 02. 21:28
Törölt hozzászólás
#1280
Törölt felhasználó 2015. 08. 02. 21:20
Törölt hozzászólás
#1279
pomperj
pomperj 2015. 08. 02. 21:14
Előzmény: törölt hozzászólás
#1278
De igen, pesszimistan latom.
Az a valoszinu realitas, hogy ugy megy tovabb minden meg 7 evig, mint a megelozo 7 evben.

Tehat, ahogy a mult 7 evben megharomszorozodott a reszvenyek ara, a most kovetkezo 7 evben ujra megharomszorozodik.

A kotvenyek ara is ugyanennyit emelkedik, a kamat meg tovabb zuhan, es mindenhol -5% korul lesz a penz kamata. Minden orszagok kituntetnek, amely nem fizeti a tartozasat.

A nyersanyagok es elelem hegyekben allnak, es se enni, se ruhat venni, se olajat es autot hasznalni nem akarnak es fognak az emberek: hadd eshessen ujra a felere a nyersanyagok ara.

Igy fog kinezni, ha minden ugy megy tovabb mint eddig. Ez a varhato scenario?
emerald 2015. 08. 02. 21:07
Előzmény: #1273  McDee
#1277
Én sajnos nem ismerem, csak azt a néhányat ami elérhető volt a brókernél.
Persze ettől még lehet jó.

Miért látod jónak?
buyandhold 2015. 08. 02. 19:45
Előzmény: #1275  buyandhold
#1276
SLW-rol nem hanzik tul jol... azert ez nem csak az arany ar miatt esett ekkorat...

link
buyandhold 2015. 08. 02. 19:42
Előzmény: #1267  Törölt felhasználó
#1275
SLW: az otlet jo, az meg nagyobbat esett...

a GDX annyival szimpatikusab hogy az tobb ceget tartalmaz, ha nagyobb gebasz lesz, valamelyik banya csak tuleli...az SLW meg egy ceg, vagy tuleli vagy nem...
de az otlet tetszik, lehet hogy vegyitem:
GDX+SLW+cash
Törölt felhasználó 2015. 08. 02. 19:40
Törölt hozzászólás
#1274
McDee 2015. 08. 02. 19:25
Előzmény: #1269  emerald
#1273
Nézem az aranybányászokat. A szektortársakhoz képest legnagyobb fantáziát/felértékelődési potenciált OceanaGold-ban látom.
Ismeritek, szerintetek?
pomperj
pomperj 2015. 08. 02. 18:53
Előzmény: #1247  pomperj
#1272
A kotvenyekrol nagyon elteroek most a velemenyek.

Ha (amikor) SPY leszakad, es ez latvanyosan vilagos lesz, akkor nagy menekules lesz a biztos Treasury, Bund, Bobl kotvenyekbe. Foleg persze a rovidekbe, dehat nincs annyi rovid, amennyi penzt menekiteni kell majd.

Es hiaba igaz, hogy a kotveny kibocsato kormanyoknak praktikusan nincs tovabbi realis hitelkepesseguk (tuladosodott lett az utolso 7 evben mindegyik un. stabil orszag),
es nincs elszantsaguk sem arra hogy megmentsek a gazdasagi szereploket (eleguk van a virtualis gorogokbol is)mint 2008ban,
megis,
mi a fenet lehet mas "biztosat" venni?
Ha raadasul meg a commodity piac egesze is oriasi deflacios arzuhanasban van?

Szoval, nincs hova bujni. Bar a kozeptavu, sot a rovidtavu kotvenyek 3-4 honapja mind csucsot utottek:
Bund 160.7,
10eves Austral 97.8,
Bobl 131.3,
long Gilt 122,
JGB 148, szinteken, ami hatalmas buborek normalis helyzetben,
dehat hova lehet menekulni?

A lenyeg, hogy korabbi velemenyemtol elteroen most azt gondolom, hogy boven lehet uj csucs meg. De orom abban mar nem lesz.
Talan csak a Bobl, a Japan es Austral kotvenyek nem lesznek up topra kepesek.

2)Az meg vegkepp vicc, ebben kisvuk velemenyevel nagyon egyetertek, hogy mig a 10 eves US treasury 2.3%, akozben
Italy 1.8%
Portugal 2.45%,
France 0.96%.
Ki a fenenek kellenek (relative) vajon ezek?
Törölt felhasználó 2015. 08. 02. 18:42
Törölt hozzászólás
#1271
seri2 2015. 08. 02. 18:24
Előzmény: #1264  buyandhold
#1270
soha ne legyen az indok egy vásárlásnál vagy eladásnál az,hogy épp milyen sokat esett vagy emelkedett,vizsgáld meg az okát és utána dönts.
emerald 2015. 08. 02. 17:35
Előzmény: #1264  buyandhold
#1269
Vigyázz!
Ha arany nem sokat, de még 1065-70-ig lenézne akkor GDX lehet újabb alajt ütne, de minimum a jelenlegi köré/alá kicsivel pattanna.....

Én ezt várom, persze majd h mi lesz az nem tudom, igyekszem rugalmasnak maradni.
Egy biztos, akkor fordul(hat) amikor lesz olyan nap amikor jónéhány bányász cég 10-15%-ot emelkedik napon belül, és arany is fordult.
Nem késő ott sem beszállni.
emerald 2015. 08. 02. 17:27
Előzmény: #1264  buyandhold
#1268
Hmmm....én nem adnék el semmit, egyenlőre kivárnék.
Ha ezüst letörné az alajat no akkor fedezném ellentétes irányú pozival és kivárnék.

SLV és GDX ugyanakkor fog fordulni/ugrani fel.
Majd ha jó irányba vagy akkor bővíts esetleg mellé mást a szektorból.
Törölt felhasználó 2015. 08. 02. 17:17
Előzmény: #1264  buyandhold
#1267
SLV helyett GDX...

es mi van akkor ha SLV helyett SLW-t veszel na nem az egeszert hanem mondjuk a feleert a masik feleert meg kesobb veszel GDX-et mondjuk szeptember korul..

ez nem tanacs vagy kereskedesi ajanlas, csak 1 otlet...
(az idotav es a kockazat turo kepeseged is erdekes lehet)...

Az ilyen idoszakok rendkivul jo alkalmak a felkeszulesre...es informacio gyujtesre...
Törölt felhasználó 2015. 08. 02. 17:09
Előzmény: #1261  pomperj
#1266
Szia,

Teljes mertekben egyetertek kezd a hangulat nagyon negativ lenni az arany korul.....es igen hosszutavon szerintem mar lehet talalni jo beszalokat...
hogy eshetunk meg innen 5-10%-ot....(sajnos nem lehet kizarni)
20%-ot eshetunk meg innen, na erre azert joval kisebb az esely...
a szint pedig 870-900-as zona lenne, ott mar jo nehany ceg csak vesztesegesen tud termelni....
a koltsegek csokkentesenek is vannak hatarai...
Sprottek a nagy cegeknel 50-70$-os koltseg megtakaritast tudnak meg elkepzelni....
Azt is erdekesnek tartom, hogy a Kinai aranykeszletrol szolo adatot mennyien negativan iteltek meg.....

Ugye vagy igaz vagy nem az adat amit nyilvanosagra hoztak...:
Ha igen akkor az szerintem inkabb jo hir lenne az aranynak....
ha meg nem akkor miert titkoljak az igazsagot...talan azert hogy meg tobbet tudjanak jobb aron vasarolni???

Amikor a piacon megvaltozik a trend ott szokta a legtobb kereskedo penzt vesziteni...(ez sajnos mindig igy volt)...

En nem tudom, hogy 1-2 heten belul vagy 1-2 honapon belul megvaltozik-e a helyzet...azt viszont tudom hogy hosszu tavon egyre jobban nez ki ez a szektor...

Persze ezt lekereskedni nem konnyu...
mint irtam korabban nalam a reszveny arany jelenleg 32%; es nemesfemek fizikai es mar van 40%-i keszpenz...
Nagy valoszinuseggel szeptember kozepeig.... a rv aranyomat csokkentem 20-25%-ra, ami azt is jelenti hogy 50-55%-ban keszpenzben leszek...
Aztan meglatjuk mit csinal a FED szeptemberben ill. hogy mit reagal erre a piac....

Lehet, hogy a valtozas nem a nyersanyagok ill. nemesfemek felol fog jonni hanem a reszvenypiacrol, mert ha ott elerjuk a kritikus szintet es beindulna 1 komolyabb korrekcio vagy esetleg a kotvenyeknel akkor nagyon sok piaci szereplo uj helyzettel fogja szembetalalni magat....

Az okos penz pedig szep csendben gyujtoget....
na nem reszvenyeket, mert mintha kezdene kirajzolodni hogy mely szinteken kerulnek az eladok tobbsegbe...ha csak az S&P500-at nezzuk 2080-2120-as szintek eleg topinak tunnek es lassan mar 8 honapja nem kepes az index ujabb csucsokra menni....

azt se szabadna elfelejteni a kinai gazdasag lassul amirol mar tavaly szeptember ota beszelunk es ott ar piacon elkezdodott szepen a korrekcio ill. kisebb bear market amit probalnak valamilyen szinten kezelni....
hogy kepes-e ez a vilag gazdasagra nyomast gyakorlni...
szerintem igen....(kina adja a vilag GDP-nek 10-20%-at) es a kinaba beszallito cegek ill. orszagok sem tundokolnek tulsagosan...

Szerintem csak figyeljuk altalanosagban a piacot....:

kotvenyek (pomperj ezekben nagy segitsegunkre van)
olaj
a nyersanyag devizak mozgasa (CAD,AUD,RUB)
a nagyobb indexek ill. szektorok mozgasa ill. a korrelaciok es azok valtozasa....

mint irtam arany es ezustben a korrelacio kezd megvaltozni a julius kozepetol (na az ilyen kisebb puzzle darabkakbol fog ossze allni a kep) es minnel tobb infonk lesz annal konyebb lesz kivalasztani a huzo legerosebb szektort a kozel jovoben...
aztan szepen ovatosan, (nem kell kapkodni el lehet kezdeni epitgetni a pozikat)...
;)
buyandhold 2015. 08. 02. 16:48
Előzmény: #1264  buyandhold
#1265
vagy ami meg jobb, a felebol veszek GDX-et, a felet meg dollarban tartom:
ha visszakorrekcio lesz, akkor a GDX-en tudok nyerni
ha tovabbi eses, akkor meg lesz toltenyem venni is...
...igen, ez jol hangzik...
buyandhold 2015. 08. 02. 16:46
Előzmény: #1263  emerald
#1264
azon agyalok, hogy csinalok egy cseret:
amit vettem SLV-t, az -5%ban van a beontes :)
miatt. Azt csialnam , hogy eladom, es veszek helyette GDX-et, mert az meg 20%-ot esett.
velemeny?
emerald 2015. 08. 02. 14:36
Előzmény: #1261  pomperj
#1263
Megnéztem....😉
Még annyit h míg arany elveszítette az értékének majdnem a felét csúcstól számítva, addig a bányászok(GDX) a 80%-át, némelyek mint IAG pedig a 90-95%-át a csúcstól számítva.....

Próbálok óvatos lenni, egy oldalazásban könnyebben találnék beszállót. Jelenleg úgy néz ki h júli 24-én van a mélypont.
Igyekszem figyelni, mert bányászokban 30-40% emelkedési potenciált látok amíg arany 10%-ot megy.
Cosinusrider 2015. 08. 02. 13:17
#1262
"Nagy vihar készülődik az arany piacán". Miért, eddig mi volt, szikrázó napsütés? :D Vagy, ha eddig a 800 dolláros esés nem a vihar volt, akkor a további 100 miért az?

Amikor 1800 körül volt az árfolyam, ugyanez a díszes bagázs határozottan állította, hogy "még idén látunk 2500-as árfolyamot". Senki nem beszélt 1070-es szintekről. Semmi mást nem csinálnak, mint, hogy az épp aktuális trendet kivetítik a jövőbe. Miért nem lehet inkább azt mondani, hogy: Emberek! A legkevesebb fingunk sincs arról, hogy mennyi lesz az arany holnap. Aki úgy érzi, drágább lesz, az vegyen, aki nem, az adjon el, csak egyet ne tegyen, hogy ránk hallgat.
pomperj
pomperj 2015. 08. 02. 12:49
Előzmény: #1260  emerald
#1261
Ha ranezel a blogra, akkor erdekes a Spot ar es a Minesr Index strukturajanak kulonbozosege:
- a GLD ara inkabb egy flat korrekcio, ami eppen rugot rajzol a vegen.
- a GDX meg inkabb Ending Diagonal.

Szoval, mindketto erosen bull formacio igy a vege tajan.
A COT supebear, meg az ujsagcikkek zaporozo bear hangulata menthetetlenul azt jelzi: itt van valahol a fordulat.

Persze, en is megvarom az elso nagy bull impulzus napot. Nagyon itt van valahol a sarkon.

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek