Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 07. 24. 12:51
Előzmény: #1099  Törölt felhasználó
#1100
remelem a bitcoinod meg van meg???
;)
azt mondtad julius elejen eladod a hetvegen...
kar volt erte...
csak piciket kellett volna figyelned....
Törölt felhasználó 2015. 07. 24. 12:25
Előzmény: #1098  Törölt felhasználó
#1099
"csak figyelned kellett volna, hogy mikor hol nyitottam"

hát ez az,pont azt figyeltem,hogy tudod ilyen pipre pontosan eltalálni az alját és ott shortolni :)

te,évi 10% fölött teljesítő alapot sokat tudnék ajánlani,annyiért kár egész nap itt rágnod a gittet,hódolhatnál inkább a szenvedélyeidnek

egy kis maradékkal megkínálhatnád a slepped,ilyen kitartóan és fáradhatatlanul mínuszolgatni azért mindenképp elismerésre méltó teljesítmény

ha még csak vicc lenne..

legyen..
Törölt felhasználó 2015. 07. 24. 12:14
Előzmény: #1097  Törölt felhasználó
#1098
NDX shortjaim vegeredmenye meg mindig profitosak...(persze a talalati aranyom 50% alatt volt, de az nem szamit...
csak figyelned kellett volna, hogy mikor hol nyitottam es jo parat zartam is, mondjuk tul sokat mar reg nem varok toled..., mert aki nehany hetre visszamenoleg nem tud emlekezni, attol nem lehet elvarni, hogy akar 1 evre, vagy 8-10 honapra emlekezzen...
elarulom aranyat nem 1200-an kezdtem venni es a banyaszokat sem...
Banyaszok csinaltak majdnem 50%-ot,de meg nem zartam az osszeset....
en evi 12% folott boldog vagyok...
persze aki havi szinten csinal 10%-ot ugye Lulo havi 10% fixel az ember konyen viccel...
;)
Törölt felhasználó 2015. 07. 24. 11:14
Előzmény: #1096  Törölt felhasználó
#1097
palacsintás szorbetet egyél mellé :)

vigyázz azzal a csipegetéssel,nehogy úgy járj,mint az arannya 1.200-nál,vagy,mint az ndx-el,amit jó érzékkel az alján kezdtél shortolni :)

nem kell vissza sietned még okt.13.-án se,viszont mehetsz előbb is-ha gondolod :)

legyen..
Törölt felhasználó 2015. 07. 24. 10:17
Előzmény: #1094  Törölt felhasználó
#1096
mint irtam nem tudod megallni, hogy ne irj ide, vagy hogy ne a tied legyen az utolso szo...
mikor is irtal ide a forum temajaval kapcsolatban???
;)
tudod egyre kevesebb poziciom van igy egyre tobb idom marad irkalni, mikozben keszulgetek a viharra ill. hogy a pusztitas utan miket fogok fillerekert, centekert megvenni azoktol akiket most meg csak ovatosan etetnek, nem akarom megvarni a tomes veget, mert az kellemetlen szokott lenni...
viszont imadom a libamajat, kacsa zsirral, eros zold paprikaval...
szerencsere ma kaptam egy kis szarvas husit, szoval osszedobok 1 vorosboros szarvas porkoltet....

Lulo ha sikerulne 24 oran belul gepre ulnod, akkor ehetnel belole...
;)

Legyen szep napod!

u.i.: Lulo elore szolok oktober 10-12 kozott nem nagyon leszek, szoval vegyel ki szabit...
Törölt felhasználó 2015. 07. 24. 10:08
Előzmény: #1090  Tibi0002
#1095
link

vennel ilyen cegeket, gondolom van 1-2 kozuluk..., eshetnek meg???
hat persze hogy eshetnek...

Nezd mint irtam korabban banyasz reszvenyeim voltak vannak,bitcoin, nehany short pozim....
es par hettel ezelott kevesebb mint 3%-nyi tokem volt cashben....
Ezt a hetet mar kozel 15%-nyi cashel kedtem a kovetkezot, pedig valoszinuleg mar 40% folotti cashel fogom kezdeni, attol fuggoen hogy mi fog torteni ma a piacon...
es az is lehet, hogy kovetkezo heten ill. hetekben mar nagyobb resze lesz a portfoliomnak nemesfemekben mint reszvenyekben...
ha pedig Helenke kamatot emelne en az elsok kozott fogok kiszallni az osszes reszvenybol ami meg megvan, talan 10-15% lesz a tokemnek akkor nehany ETF-ben....
egyelore en ezt igy latom helyesnek...
(banyaszok, olajosok es az egesz reszvenypiac is eshet hatalmasat, meg akkor is ha megprobaljak megmenteni oket...

Nalam a toke vedelme a legfontosabb, penzt kereshetek kesobb is, csak eletben kell maradni es minnel kisebb osszeget lenne jo visszaadni a nyeresegbol...

ahogy Pomperj is irta nem kell mindig a piacon lenni ill. nem kell minden szektorban szerepelni, ha latja az ember a vihar felhoket kozeledni...
Törölt felhasználó 2015. 07. 24. 09:40
Előzmény: #1091  Törölt felhasználó
#1094
de azért ide be fogsz jelentkezni minden nap 10x,ugye? :))
Törölt felhasználó 2015. 07. 24. 09:37
Előzmény: #1090  Tibi0002
#1093
Persze hogy van, mint irtuk a kisebb kockazatert, kisebb hozam...
plusz az eves koltsegek levonasa...
de ha mondjuk vesz GDXJ-t amiben 62 ceg van, akkor rovid es kozep tavon a tranzakcios koltsegek miatt elonyosebb, a masik dolog pedig hogy nem ismerjuk ill. tudjuk hol lesz az alja...
Ha mondjuk valaki 10000$-ert akarna vasarolni 62 cegbol vagy 40-bol mint a GDX, de ha csak 10-20-bol annak a koltsegei is joval magasabbak mint megvenni az ETF-et....
aztan ha szepen elkezdunk emelkedni es elindul a bika akkor lehet majd a nyero ill. legerosebb cegekben poziciot nyitni...
addig csak ovatosan...
pomperj
pomperj 2015. 07. 24. 09:35
Előzmény: #1089  Törölt felhasználó
#1092
A banyaszok ara egyreszt a nyersanyagok armozgasatol, masreszt a reszveny piactol fugg.
Akkor mennek jol, ha mindketto felfele tart. Mostanaban forditva van, mindeketto hatas inkabb negativ.

Raadasul a banyaszok tobbnyire EM orszagokban vannak, amik mind a 2 hatasra magas betaval reagalnak.

Nem lesz konnyu a fordulat es nincs is kozel, ha a fundamentumokat nezed. A deflacio oriasi erovel nyomja le a keresletet, ettol csokken a gyartashoz szukseges anyag mennyiseg, es a banayaszok egesz eszetlenul a termeles fokozasaval akarjak egymast kinyirni, amivel meg rontanak a helyzetukon. Az eddig gyenge szektorok tovabb gyegultek, a vezeto szektorok kozul 5 mostanaban kimondottan elgyengulobe fordult.
Nem kotelezo a piacban lenni, ha az nem jo.

Vigyazat: arany nem nyersanyag, hanem egyfajta fura tulajdonsagu penz. Ott a fortelyos felelem igazgat.

Törölt felhasználó 2015. 07. 24. 09:25
#1091
Gorogok, Puerto Rico, Kinaban a Shanghaj indexet probalgatjak menteni es nemsokara kimentik Ukrajnat...
Szerintem egyre ovatosabbnak kell lenni a longokkal...
Oszre meg olyan volatilitast varok amit reges regen nem latott a piac....
Inkabb elmegyek Oktober elejen hajokazni es oktober 22-en jovok vissza (2-3 naponta fogok csak a piachoz hozzaferni es azt is csak amikor zarva van), mar elore tervezem az ovintezkedeseket....
Csunya dolgok lehetnek ha szeptember 17-en kamatot emelnek, egyebkent is a legtobb index nagyon topi kepet fest, gondolom tomik a nepeket rendesen...
Tibi0002 2015. 07. 24. 09:20
Előzmény: #1087  felcsorgok
#1090
Azért az etf-nek is vannak hátrányai, egyéni ízlés kérdése, ki választja az etf-et, és ki vásárol egyedi cégeket.
Törölt felhasználó 2015. 07. 24. 09:19
Előzmény: #1087  felcsorgok
#1089
Sziasztok,

a nyersanyag árak növekedésével várható a bányászrészvények emelkedése is ?

Itt például úgy látom, hogy bár nagyobb elmozdulások esetén követi, de azért van egy függetlenség tőle, tehát nem egyértelmű a kettő közötti kapcsolat.

link

Egy nagyobb fordulás esetén,
az arany/olaj árának emelkedésével lehet arra számítani, hogy a részvény is fog ?
Törölt felhasználó 2015. 07. 24. 09:14
Előzmény: #1085  felcsorgok
#1088
GDX es GDXJ kozott az a kulonbseg, hogy a portfolioban szereplo cegeknek mekkora a merete, miota mukodnek es mekkora reszt vesznek ki a termelesbol...
nyilvan biztonsagosabb egy indexet megvenni, mint 1-esevel kivalasztani cegeket..., persze a kisebb kockazatert nyilvan kevesebb hozammal kell majd beerni...
egy jo aranybanyasz a kovetkezo evekben (5-10 ev alatt) mehet akar a 10-20szorosara....
az index meg ha minden jol alakul 3-7szeresere...

GDX-ben meg konyen benne lehet akar 25-30% lefele....
GDXJ-ben meg akar 30-50% is...(abban pedig igaza van Emeraldnak, hogy a volatilitas ebben nagyobb lesz), nyilvan tobb ceg fog tonkremenni ebbol ill. majd kesobb ezek a cegek lesznek jo felvasarlasi celpontok)...

en 1-1 kereskedesre maximalisan 0,6-0,8% kockazatot szoktam max. vallalni (reszveny,fx, egyeb instrument)
GDX-be valoszinuleg 2-5%-ot bele fogok tenni a sajat tokembol...
GDXJ-be max. 1,5-3%-ot ezek ETF-ek es mivel (GDXJ-ben jelenleg 62 ceg van, GDX-ben meg 40)...

en mar jo ideje nem azt nezem eloszor, hogy mennyit kereshetek, hanem hogy mennyit kockaztatok, veszthetek 1 kereskedesen....

Egyebkent nem csak a nyersanyag ETF-eket nezem, hanem orosz,indonez,lengyel, olaj szerviz, uranium es nuclear,emerging market ETF-eket is....
Ha minden jol megy meg iden el tudok inditani 1 ETF portfoliot....
Persze ehez varom Helenke segitseget, ha megtenne nekem azt a szivesseget, hogy kamatot emelne, akkor a USD hirtelen erosodne meg par napig es akkor en elkezdek ovatosan ETF-eket vasarolgatni....
a piacon hatalmas volatilitas lesz, akar 20-30%-ot is eshetunk nehany het alatt....
majd a Fedben akik eddig nem feltek, mert azert nehanyan mar kezdenek felni, ok is szepen maguk ala csi....-nak es par honapon belul elkezdik az ujabb QE-t hogy megmentsek a vilagot, a USD pedig szepen elkezd majd esni..., mert ha nem az Helenke munkajaba kerulhet...
;)
(rengeteg kereskedo ill. befekteto hatalmas penzeket fognak elbukni, ill. milliard $-ok fognak eltunni, elegni.....)
es eljon az evolucios kivalasztodas a piacon a legerosebb kezek, akik kepesek alkalmazkodni es allni a sarat csak azok maradhatnak...
a tobbiek meg elmondhatjak majd, hogy ok megprobaltak ill. a tozsde, piac az csak szerencsejatek...
felcsorgok
felcsorgok 2015. 07. 24. 08:44
Előzmény: #1086  emerald
#1087
Most gyorsan átfutottam mind a két ETF top10 részvényeit, a GDXJ-ben jóval kisebb kapitalizációjú cégek vannak, mint a sima GDX-ben. Ez számomra azt jelenti, hogy ha még sokáig ilyen nyomott áraik lesznek a nyersanyagoknak, vagy netán még mélyebbre is mennek, akkor ezek közül a kicsik közül jóval több ki fog esni a játékból.
Úgy hogy nekem jobb a sima GDX(még ha nincs is benne akkora nagy potenciál), mert a benne lévők ellenállóbbak és nagyobb a valószínűségi, hogy túlélik a mostani piaci helyzetet.
emerald 2015. 07. 24. 08:27
Előzmény: #1085  felcsorgok
#1086
Sokkal nagyobb mértékben is fog emelkedni....:)
Fogalmazzunk úgy nagyobb volatilitású index, emelkedésben persze csak ha már beindult, célszerűbb azt venni.
felcsorgok
felcsorgok 2015. 07. 24. 08:23
Előzmény: #1071  Törölt felhasználó
#1085
Köszi, ez nagyon jó ötlet, és lehet, h nincs is nagyon értelme egyesével kiválasztanom a bányászokat, hanem sokkal jobb és kevésbé kockázatos egy ilyen alapot megvenni.

A kérdésem már csak az, hogy Te látsz nagy különbséget a GDX (Market Vectors Gold Miners ETF) és a GDXJ (Market Vectors Junior Gold Miners ETF) között?

Ahogy látom a GDXJ nagyobb mértékben esett.
felcsorgok
felcsorgok 2015. 07. 24. 08:17
Előzmény: #1073  pitcairn2
#1084
Ezekkel az eshetőségekkel egyetértek, és úgy gondolom, hogy pont az ilyenek miatt kell számodra megfelelő mértékben kockázatot vállalni az adott szektorban.
Magyarán a tőkéd csak akkora részét rakod ilyen cégekbe, amelynek az esetleges elvesztése nem okoz jelentős tőkeveszteséget számodra (és minden este nyugodtan alszol, akkor is ha folytatódik a lejtmenet).

Csak, hogy a saját példámat mondjam, jelenleg a tőkém 10%-a csücsül olajos cégekben, ugyanis az utóbbi hónapokban fokozatosan vásárolgattam belőlük. Meg van az esély, hogy valamelyikük nem bírja a mostani nyomást, és csődbe megy? Simán, de az, hogy egyikük sem tudná átvészelni ezt az időszakot, annak szerintem már nagyon minimális az esélye(én személy szerint kizártnak tartom).
Természetesen nem pár száz millió dolláros cégekről beszélek, hanem több milliárd dollárosokról.

Jelenleg egy bányász cégem van, de nincs kizárva, hogy veszek még hozzá.
Törölt felhasználó 2015. 07. 24. 07:18
Előzmény: #1082  Törölt felhasználó
#1083
dehogynem , csak szórakoztatsz !
gyere fórumtalira , viszem a demó számlám , ott megnézheted :)

apropó , mikor csinálsz egy új topicot ,ennek már az egekbe emelted a szinvonalát ?! :)
Törölt felhasználó 2015. 07. 24. 07:11
Előzmény: #1081  Törölt felhasználó
#1082
en is mondhatnam, hogy nem birod megallni, hogy tied legyen az utolso szo...
;)
Törölt felhasználó 2015. 07. 24. 07:08
Előzmény: #1080  Törölt felhasználó
#1081
"Lulo nekem 1 forum nevem van, nem ugy mint neked....
nem nyomtam minuszt 1 hsz-ra sem mar jo ideje..., sem a tiedre sem masera "

neked még ezt is elhiszem :)

" de nem akarok mindent egyszerre elarulni... "

ne is! :))

" engem nem fojtogat a kivancsisag a szamladdal kapcsolatban es mas szamlaja sem erdekel "

nagyon helyes! ahhoz képest elég ritkán emlegeted :)))

"Elarulom Singapoure es mas nagyobb legitarsasagoknak sincs jarata Bp.-re.... "

köszi! csak futja egy elnöki külön gépre ?! :))))

legyen..

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek