Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 07. 24. 06:55
Előzmény: #1078  Törölt felhasználó
#1080
Lulo nekem 1 forum nevem van, nem ugy mint neked....
nem nyomtam minuszt 1 hsz-ra sem mar jo ideje..., sem a tiedre sem masera
(talan nehany honapja is van mar annak, hogy minuszt adtam volna valakinek)...
sot a te szemelyeskedo hsz kozul nehanyra pluszt nyomtam, hogy tovabb noveljem az onbizalmad...
;)
de nem akarok mindent egyszerre elarulni...

engem nem fojtogat a kivancsisag a szamladdal kapcsolatban es mas szamlaja sem erdekel, mert attol nekem nem lesz se tobb se kevesebb es azzal is tisztaban vagyok, hogy mindenkinek mas erteket kepvisel az eleteben a penz es anyagiak...

az hogy milyen hozamot ertem el, csak a targyilagossag miatt es hogy transzparens legyek tettem fel...
(ill. hogy en nem csak a szamat jartatom hanem kereskedek is..., es tudom hogy rengeteg jobb kereskedo van nalam...), remelem ezzel tisztaban vagy ill. azzal hogy ez rad is igaz lehet....

Elarulom Singapoure es mas nagyobb legitarsasagoknak sincs jarata Bp.-re....
London ill. Frankfurt-ra van...es onnan a one world csoport miatt a legitarsasagok ingyen Business classon eljutattnak BP-re...ha mar veluk repulted at a fel vilagot...
emerald 2015. 07. 24. 06:12
Előzmény: #1076  Törölt felhasználó
#1079
Köszi!
Törölt felhasználó 2015. 07. 24. 05:55
Előzmény: #1074  Törölt felhasználó
#1078
ki az a mindenki,te? mert az nem sokat számít!
szépen fogod magad,felülsz a singapour airlines budapesti járatára és megtekintheted-ha annyira fojtogat a kíváncsiság

legyen..

ps:próbáld már megértetni a mínuszolgató sleppeddel,hogy feleslegesen kűszködik
érdekes módon ázsia időben mindig megszaporodnak a mínuszok :))
Törölt felhasználó 2015. 07. 24. 00:23
#1077
Törölt felhasználó 2015. 07. 23. 23:37
Előzmény: #1066  emerald
#1076
itt tart nálam az arany. mondjuk csak TA.
link
Törölt felhasználó 2015. 07. 23. 22:53
Előzmény: #1073  pitcairn2
#1075
ezert biztonsagosabb megvenni a GDX-et...
bar az allamositasok egyelore picit maskeppen mennek mint 30-40 evvel ezelott....
lasd SBM es a Solomon szigetek kormanya....
(Solomon szigetek kormanya, ugymond megvette a szigeten levo aranybanyat az SBM-tol akik ugymond felfedeztek, az ugy erdekessege, hogy ott az AISC 1500 ill. 1800AUD volt...
;)

itt au-ban allamositasra nem sok esely van...
Ha a 3 legnagyobb termelessel foglalkozo ceget nezed:

NCM
EVN
NST

az utolso 12 honapban tobbszaz millio AUD-tol akar milliard AUD-ig vasaroltak csak ebbol a 3 cegbol....
Törölt felhasználó 2015. 07. 23. 22:46
Előzmény: #1069  Törölt felhasználó
#1074
Lulo mindenki arra var hogy te feldobsz 1 demo szamla erdmenyet ha az nincs feldobhatod az eles szamlad eredmenyet, mert eddig csak hatalmas mellebeszeles es szemelyeskedest hallottunk feloled....

En tobbszor megtettem, feltettem nem csak negyedeves eredmenyt, de a felevest is....(sot van ahol az egyik hobby szamlamrol azt is feltettem hogy mikor es mennyi penzt vettem ki a CFD szolgaltatotol....(nem szeretek naluk tul sok penzt tartani))
Utoljara ezt akkor tettem meg amikor taxis kolega 778-as hozzaszolasban szembeallitott magammal es en erre irtam a 783-as hsz-t....

Egyebkent az eredmenyrol nem csak en tettem fel julius elejen info-t csak hogy lassuk ki az aki kereskedik es ki az aki csak elmelkedig hanem Tazsomaru is, sot o meg azt is irta remeli masok is megteszik ezt....
(elarulom nem sokan tettek meg)....
koztuk te sem...(pedig mint irtam akar demosat is hasznalhatnal...vagy az "elest" ha annak jobb lett az eredmenye....
;)
pitcairn2 2015. 07. 23. 22:42
Előzmény: #1070  felcsorgok
#1073
biztos, hogy van benne lehetőség, de

1. a fene se tudja, hogy mi folyik mondjuk egy bányavállalatban
2. államosíthatják is ezeket meg hasonlók

pitcairn2 2015. 07. 23. 22:40
Előzmény: #1071  Törölt felhasználó
#1072
ihol lenne kedvenc aranybánya idézetem:)

" A gold mine is a hole in the ground with a liar on top"

Mark Twain

Törölt felhasználó 2015. 07. 23. 22:28
Előzmény: #1070  felcsorgok
#1071
Szia,
pont ezert irtam mert rendkivuli lehetosegek koze tartozik ami tenyleg csak 30-35 evente van....
ha valaki csak az indexet veszi meg GDX-et ott is 5-10szerezesre van lehetoseg kozep es hosszu tavon...
Ha a kovetkezo 10 evben a GDX veletlenul elszaladna 100$-ra az kozel 21%-os eves hozamot eredmenyezne....
Persze nem fog minden ceg eletben maradni, vannak akik tonkre mennek, vannak akiket felvasarolnak ill. osszeolvadnak,de nem hinnem hogy a szektor eltunik...
felcsorgok
felcsorgok 2015. 07. 23. 19:16
Előzmény: #1068  Törölt felhasználó
#1070
Pont ezért kiváló most a nyersanyag szektor a hosszú távú bevásárlásra, mert nem biztos hogy lesz még ilyen lehetőség a jövőben.
Törölt felhasználó 2015. 07. 23. 15:57
Előzmény: #1068  Törölt felhasználó
#1069
a goldmanos srácok? :)))

pisti-pisti... :)
na dobsz fel egy demo eredményt nekünk az elmúlt negyed-,vagy fél évről?
Törölt felhasználó 2015. 07. 23. 15:42
Előzmény: #1067  pitcairn2
#1068
Nyersanyagok 13 eves melyponton, aranybanyasz reszvenyek 35 eves melyponton....

Allamkotvenyek 35 eve nem latott csucson fordultak amcsiba, Franciaknal tobb szaz eves csucsrol...
Reszveny indexek 6,5 eves csucsok kozeleben extrem arazasok mellett....
kozben a valalati profitok csokkenek, Shanghaj index beszakadt a kinai kormany pedig mar tobbet koltott a piac megmentesere mint a 2008-as valsagban; NYSE-in eljatszottak 1 szoftver upgrade bakit, amit egyebkent hetvegen szoktak frissiteni...
persze hogy ezt most eppen miert a kereskedesi ido alatt kellett megtenni senki nem kerdojelezi meg...
(lehet hogy a valosag show-k es a media mesei helyett nem artana picit elgondolkodni...)

aranyra pedig hasonlo dumakat tolnak:

gold is like a pet rock...

kozben Goldman-nal mar 1000$ alatti aranyarral dobaloznak...

Kina bejelenti hogy csak 50T-val novelte arany keszletet, majd egy hetfo kora reggeli oraban amikor csak az Azsiai piacok vannak nyitva es a likviditas extrem alacsony valaki 5 percen belul elad 2,7billio$ erteku poziciot egesz veletlenul a tobb eves melypont kozeleben...

Persze hogy az elso negyedevben a nyersanyag derivativak tobb mint 96%-at a Citi birtokolja ill. birtokolta ( ok csak 6000 eves lufi kilukadasarol beszeltek...)

Szoval semmi gyanus nincs ebben az egeszben es abban se, hogy mikozben Cititol, Goldmantol,HBSC-tol,BNP-tol felvaltva jonnek a negativnal negativabb joslatok az arannyal kapcsolatban 800 ill. 1000$ koruli arakat vizionalva az elmult 6-12 honapban tobb szaz millio AUD ertekben vasarolnak ill. vasaroltak ausztral banyasz reszvenyekbol...

(ha jol emlekszem 2010-11 korul pedig mindenkinek ajanlottak ezeket a reszvenyeket)...

szoval gold is like a pet rock...

nem ketlem vannak meg nehanyan akiknek remeg a keze,de egyre kevesebben...
;)
pitcairn2 2015. 07. 23. 08:26
Előzmény: #1065  pomperj
#1067
"A FED varhato szeptemberi kamat emelese"

szórakoztató, hogy egyáltalán még van aki komolyan veszi ezt a hülyeséget...

persze ezzel nem rád céloztam, hanem a "jónépre", amely közel 7 év ZIRP után is hitelt ad efféléknek...

akkor fognak ezek (valóban, nemcsak egy icipicit) kamatot emelni ha zuhanórepülésbe vált át a dollár
emerald 2015. 07. 23. 07:49
Előzmény: #1065  pomperj
#1066
Én is amellett döntöttem h amíg ezüst nem szakad le addig aranyat nem shortolom vadul.....

Óvatosnak kell lenni, mert könnyű beragadni.
Ám egy erős felpattanásnál kis mennyiségű short pozicíóval majd próbálkozok, hátha sikerül tartani.
pomperj
pomperj 2015. 07. 23. 07:42
Előzmény: #1063  Törölt felhasználó
#1065
Nalam tartja magat GLD mindket valtozat:
a)Leeshet egeszen 960 USD koruli savba
b)rovid idon belul nagy fordulattal vadul elindul fel.

A kulonbseg a) es b) eselye kozott csokkeno: novekszik (b) valoszinusege.

Sorban jelennek meg cikkek az arany halalarol. Mindenfele indokokkal racionalizaljak az arany vegpusztulasat: A FED varhato szeptemberi kamat emelese nyomja agyon, a kotveny piac (latszolagos!) stabilitasa mint menekulo eszkoz, stb.
Ehhez kepest mint itt McDee is, kimutattak joparszor, hogy arany minden mas investicios eszkotol a leginkabb fuggetlen, nem korrelal semmivel.

Az viszont jo erv a kozelgo fordulatra, hogy egyre erosebb gold es silver kozott a divergencia: ezust kevesbe esik, es 14.5 korul 2 support vonala is fut. (persze, ha leszakad, akkor csinalhat tusket 14 szint ala is rovid idore).

vegul; az arany altalaban felpattan, ha a Daily Sentiment Index 10% ala esik. Most mar 5% korul jar, messze a szokasos alatt. Szerintem no az esely a felpattanasra.

Törölt felhasználó 2015. 07. 23. 06:28
Előzmény: #1063  Törölt felhasználó
#1064
nyílván :)) az tisztán látszik,hogy legalább te értesz hozzá :)

szerintem van 3. megoldás is,ha majd megvilágosodtál,talán rájössz,de inkább nem

túlértékeled magad-gondolod,hogy érdekel,hogy mi maradok neked?

továbbra is legyen!!!

jól szórakozom rajtad,te alapkezelek gyöngye/világ kincse :))
Törölt felhasználó 2015. 07. 23. 06:21
Előzmény: #1062  Törölt felhasználó
#1063
azert nem javaslod az esesek megvetelet az aranyban mert nem ertesz hozza...egy nap majd rajossz...

demora es havi 10 fixre pedig van nagyon egyszeru megoldas...:

vagy elhuzol ebbol a forumbol...
vagy belinkeled a negyedeves vagy fel eves eredmenyet barmely tetszoleges szamladnak csak hogy transzparens legyen ez az egesz...

egyebkent maradsz nekem havi 10% fix....
Törölt felhasználó 2015. 07. 23. 06:16
Előzmény: #1061  Törölt felhasználó
#1062
nekem 2.500
milyen mindenki,vagy te lennél az a mindenki? bár már azt is leírtam vagy 1.000x,ha lefelé megy,akkor short,ha felfelé,akkor long,de azért mantrázd csak tovább

ha majd sikerűl a kiscsoportos szintről eljutnod a középsőig,talán elfelejthetjük ezt a demo b....ságodat,én drukkolok nagyon,hogy sikerüljön megugornod a szintet,de a kételyek ezzel kapcsolatban továbbra is velem maradnak :)

legyen..

ps:próbáld megállni a választ! thx.
jah és az eséseket továbbra is megvételre javasolnám,no nem az aranyban
Törölt felhasználó 2015. 07. 23. 05:53
Előzmény: #1060  Törölt felhasználó
#1061
nekem 1 nickem van, neked hany volt es hany van jelenleg (jelenleg 4-5???)...
;)
lulo mindenki tisztaban azzal, hogy megint azert irkalsz ide, mert a daxli gyengelkedik...

nem kell szegyenkezni az eredmenyeiden, csak hogy lassuk ki az aki kamuzik es felre vezeti a tobbieket es ki az aki kereskedik....
(demo szamlat is linkelhetsz ha azon jobban ment)...
;)

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek