Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 07. 23. 05:25
Előzmény: #1059  Törölt felhasználó
#1060
ez most komoly?
nem lehetsz ennyire korlátolt!
(értem már a búvár szenvedélyed-kétségtelenűl szereted a mélységet,minden értelemben)

pisti,még mindig megakadt a lemez.
mivel még csak 376.x irod le ugyanazt a b.......ot,377.x már nem fogok rá válaszolni,gondoltam 376 válasz elég,hogy felfogd,de úgy látszik,hogy a 3.377.000 sem lenne elég

jaja,egyetértek-szerintem is lenne mit tanulnom tőle,annyit mindenképp,hogy mit,mikor és hogyan ne csináljak!
"stilus,kommunikáció"?????????
na igen,ha mást nem is,azt mindenképp :)))))))))))))))))))

tévedni,te? á dehogy-az lehetetlen :)))

az ilyen hsz-eid után tisztán kirajzolódik előttem a kép egy profi alapkezelőről :)

mégse menj pompival,kellesz udvari bohócnak :)
link

hány mínuszra tippelsz a sleppedtől?

na üdv. bugac alsóról és még mindig legyen.. :)
Törölt felhasználó 2015. 07. 22. 23:44
Előzmény: #1058  Törölt felhasználó
#1059
nincsennk remalmaim...

nagy duma az van de amikor eredmenyekrol kellene beszelni, na akkor jon a mellebeszeles...
(pedig demot is hasznalhatsz), gondolom azert nem osztod meg a demoszamlad eredmenyeit, mert attol felsz valaki meg jobb eredmenyeket ert el nalad...
;)

nem ertek egyet a bugaci kommenttel, de nehanyan sajnos tenyleg olyan szintet kepviselnek, hogy a p.... betus szo lett volna a helyen valo,de pomperj ennel tapintatosabb volt....(meg akkor is amikor elszakadt nala a cerna) szerintem lenne mit tole tanulnod...
es nem csak kereskedesre gondolok....
mondjuk stilus, kommunikacio stb.stb..
(persze lehet hogy tevedek, az is lehet hogy neked mar nincs mit tanulnod vagy esetleg szinte barkitol tanulhatnal ezen a forumon...)
Törölt felhasználó 2015. 07. 22. 21:34
Előzmény: #1057  Törölt felhasználó
#1058
eddíg is csak a rémálmaidban volt az :)
miért nem fekszel még vissza egy kicsit,kialvatlanul még több zagyvasággal fogod meglepni az olvasóidat?!

segítsd át a tűt a megakadt barázdán,ha rendesen felébradtél és kövesd szépen pompi példáját,vagy tarts eligazítát a cápáidnak!! csitrimúzsa segít,a problémáid adódnának :)

legyen...
Törölt felhasználó 2015. 07. 22. 21:27
Előzmény: #1056  Törölt felhasználó
#1057
meg mindig fix a havi 10% fix...???
;)
ha van kedved feldobhatsz akar demo szamlarol eredmenyeket....
Lulo aki feltalalta a spanyol viaszt...
;)

persze leirhatnad, hogy mi legyen a velemenyem es hany szoban fejthetem ki az altalad elfogadott dolgokat...(bar kicsit cenzurara es kommunista diktaturara emlekeztetne...viszont megfelelne a te elvarasaidnak...

Legyen szep heted!
Törölt felhasználó 2015. 07. 22. 20:06
Előzmény: #1046  pomperj
#1056
nagyszerű ötlet,meggyőzhetnéd erről a másik tengerentúli "kollégát" is-ha már olyan jól megértitek egymást

érdekes és érdemes lenne összevetned a vuk érkezése előtti írásaidat az utániakkal!

szerintem magad sem ismernél önmagadra

pisti,

hogy lehetséges az,hogy rajtad kívűl szinte mindenki pár sorban,lényegretörően és nem utolsó sorban érthetően(persze vannak kivételek nem bugacról)le tudja írni a gondolatait,te meg 200 sorban se?
nyílván személyeskedésnek veszed,pedig csak őszinte kiváncsiság

szerintem ennyi érdemi tartalom kb 2 sorban is elférne,mégse avulna el olyan gyorsan a klaviatúrád és a drága idődet is hasznosabban el tudnád tölteni
felcsorgok
felcsorgok 2015. 07. 22. 17:15
Előzmény: #1053  Törölt felhasználó
#1055
Húú, köszi szépen ezt a hosszú és kimerítő elemzést, ez bőven több mint amit vártam.

Én kis hazánkból semmit nem látok a menedzsmentjük működéséből, így ez a megközelítés külön hasznos volt számomra.

Még nem vettem belőle, helyette viszont újra visszavettem (sikerült olcsóbban kapnom, mint korábban) az Arcelormittal-t. Az előző hullámot viszonylag jól meglovagoltam benne, meglátjuk, hogy vajon most milyen paripa lesz belőle. :)

Egy jó kis cikk az arany ETF-ek zuhanásáról:

link
Törölt felhasználó 2015. 07. 22. 11:07
Előzmény: #1051  szarvasvadasz
#1054
Szia szarvasvadasz,

(kicsit off a topiktol)

ha a kovetkezo napokban lenne 1 kis idod erdekelne a velemenyed a GBP/USD-ban hol latsz EW-s alapon jo hozam/kockazatu szinteket...
en a short-ot nezegetnem ill. erdekelne,de ha long oldalon latsz erdekes szinteket azok is erdekelnenek....

koszi

Legyen szep heted!
Törölt felhasználó 2015. 07. 22. 10:58
Előzmény: #1030  felcsorgok
#1053
Szia,

Meg nem volt idom teljesen atvilagitani a ceget, de egyre rosszabb erzesem van...
Valoszinunek tartom, hogy a kovetkezo megbeszelesen a pozicio csokkentese ill. zarasa mellett fogok felszolalni...
(es kesobb akar 0,3-0,5A$ kozott valahol ujbol talan kisebb pozicioval megnezzuk megint)

Nezd en nem vagyok profi penzugyes, banyamernok sem es geologus sem..., persze tanultam angol nyelven foiskolai szinten gazdalkodast es ceg vezetest,de messze vagyok azoktol akik ezekbol van Master, PHD esetleg MBA-juk....

Meg nem sikerult vegig ragnom magam az osszes informacion es anyagon ami rendelkezesemre all, de az utobbi 2-4 ev kezd szamomra kirajzolodni...(en nem felek kerdeseket feltenni) es probalom az atlagostol elteroen megkozeliteni a dolgokat....

Jo dolgok Medusanal ha jol vettem ki a penzugyi adatokat (amik szamomra nagyon nem transzparensek):

-nincs adossaguk
-alacsony a cash cost
-elmeletileg alacsony lenne a labour cost is mert Fulop szigeteken sokkal olcsobb a munkaero
-a penzugyi szamok amire hivatkozok megtalalhatok az eves jelentesekben, amik szerintem erdekesen lettek ha nem is kozmetikazva, nevezzuk kialakitva, (tehat elmeletileg boseges informaciot bocsat rendelkezesre, az ovatlan ill. figyelmetlen penzugyeseknek)...ezt irhatjuk ill. irhatnank a vezetoseg generacios (regi tipusu penzugyi) ill. kommunikacios tevekenyseg szamlajara...
-elmeletileg van 25 ev engedelyuk ami szamomra nem egyertelmu hogy mikortol meddig es ujabb 25 evvel meghosszabithato
-folyamatosan a termeles mellett folyik a kutatas es feltaras
-es hatekonysag novelesere azt jeloltek meg hogy a lift 2-os szintu (racsos) lesz igy 12 helyett 24 embert lesznek egyszere kepesek eljutatni a foldalatti bannyaba ....stb...

Ami nagyon nem tetszik:

-teljes mertekben megkerdo jelezheto, hogy mekkora nyersanyagtartalom lett feltarva, megbecsulve ill. a banya elet tartama...
- elmeletileg informacioval szolgalnak, hogy melyik fo erben milyen mennyisegben talalhato arany ill. milyen melysegben
(arrol viszont nincs informacio ill nagyon keves hogy korulotte ill. a fo erek mellett milyen gazdag a banya...)
-az sem teljesen vilagos hogy kevesebb mint 4 ev alatt a cash cost hogyan tudott duplajara emelkedni, persze lehet ezt a foldalatti banyaszat rovasara irni szerintem az igen csak megkerdojelezheto ill. hogy az adatok amelyeket a ceg kozol mennyire fedik a valosagot
-ha az AISC-ot nezzuk es ebbol levonjuk a cash costot akkor azt latjuk, hogy a koltsegek tobb mint fele megy el uzleti tevekenysegre....(cost of doing business), meg ilyen piaci helyzet mellett is....persze kis cegrol van szo de akkor is...(velemenyem szerint ez rendkivul magas)
- a vezetoseg javadalmazasa, fizetese es egyebb benefit-ek is magasak, sot szamomra elfogadhatatlan...

ne erts felre en nem mennek le a fold ala..., es azt is elfogadom hogy 1 jo geologust ill. banyamernokot meg kell fizetni akik nem minimal es nem is atlagos fizeteseert dolgoznak,de ha itt Au-ban megnezel jo nehany ceget aki hasonlo szektorban tevekenykednek van ahol 1/3, 1/4-ert vallalnak sokkal nagyobb feleloseget es problemat cegvezetok...

(szemelyes velemenyem Medusa 1 aranybanya a legfelso vezetosegnek, a dolgozoknak ill. reszvenyeseknek nem biztos), abszolut nem latom a reszvenyesi erdekek figyelembe vetelet...
- az sem tetszik, hogy amikor rekord nyereseget ertek el akkor is szinte minimalis osztalekot fizettek, persze szamomra nem az osztalek a legfontosabb,de 1 nyereseges ceg ill. ahol a reszvenyesi erdekek figyelembe vannak veve ennel joval tobbet ad vissza, vagy legalabbis uj projektekbe fektet, hogy a ceg novekedni tudjon....Medusa-nal ezt nem latom...

Szamomra kicsit ugy tunik, hogy osszeallt nehany oreg banyamernok, banyasz szakember es 1 penzugyes, mert talaltak 1 lukat a Fulop szigeteken es szepen kipreselik maguknak azt amit lehet....a 2011-es piaci csucs utan pedig szepen feleltek a ceg megtakaritasait, a termelest nem mondom okosan es ugyesen es meg mindig nyeresegesen vegzik....

Velemenyem szerint a ceg uzleti eredmenye romlani fog, valoszinuleg kihoznak azert valami kisebb nyereseget papiron, jelenleg alacsony aron tobb aranyat adnak el mint termelnek...
Persze 3-4 evvel ezelotti araknal meg ultek a termeles 1 reszen...

Ha az arany ara tobb honapig kepes lesz nyomott szinten maradni (mondjuk 1060-1180 kozott) , ezt sem lehet kizarni sajnos akkor szerintem a cegbol kesobbiekben joval olcsobban is lehet majd vasarolni....
Az en tapasztalatom es szamaim szerint 0,45-0,55A$-nal lenne a hozam kockazat elfogadhato 1 ilyen cegnel...
0,30-0,35$-nal szerintem venni kell...
0,35-0,55$-nal ha valakinek nincs ebben a szektorban erdekeltsege es nem erdekli, hogy nem fizetnek osztalekot ill. lehet hogy 3-5 evig ulni kell a pozicion akkor erdekes lehet....
(penzugyi resz szerint jo vetel, ha nem zavarja az embert a vezetoseg susmakolasa)
(nagy valoszinuseggel a ceg nem fog csodbe menni mert a vezetoseg jol el van a ceg beveteleibol, es szepen kreativan mozgatja a szamokat, amik szerintem megtevesztesre vannak)...
es ha az arany ar 1szer csak emelkedesnek indulna es elerne az 1500$ ill. folotti tartomanyt van 1 olyan gyanum, hogy mindenki nagy meglepetesre kiderul, hogy a 450k nyersanyag tartalek mellett sikerult talalniuk masik 1,5-2M ounces-ot, esetleg meg tobbet....
(persze ebbol se a reszvenyesek fognak reszesulni, de az ujonan felugro spekiket es befektetoket majd a ceg reszvenyei fele lehet csalni es akkor konyen elmehet az arfolyam akar 3-5,5$-ig is...)

Szerintem nem veletlen, hogy komolyabb cegek messze kerulik a ceg vezeteset ill. nem igazan erdeklodnek mint befektetok, az igaz hogy Van Eck-ek benne vannak,de ok csinaltak 1 au-ral aranybanya alapot es amcsiban is ott vannak, nekik pedig az a 14-16M amit 1 ilyen cegbe tettek 1 morzsanak felel meg...

Ha megnezed ill osszehasonlitod az NST-vel, ahol a ceg kommunikacioja es tevekenysege sokkal jobban nyomon kovetheto es atlathato, persze (masik generacio szamlajara) is lehet irni...stb.stb...
Talan nem veletlen hogy a nagyfiuk miert vettek bele az NST-be:

HSBC 15%
JPmorgan 13.71%
Citicorp 4.1%
Van Eck 9%
Black Rock 14.23%
BNP es meg jo nehany komolyabb ceg....

Ha lesz tobb idom irok meg roluk, hogy mit talatam...
en SLR-ben mintha a hatterben tortenene valami...es EVN lehet erdekes rovid es kozeptavon...

Legyen szep heted!
emerald 2015. 07. 22. 09:14
Előzmény: #1051  szarvasvadasz
#1052
Köszi szépen Szarvasvadász!

Jól kereskedhetőek a grafikonjaid...😀
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2015. 07. 22. 08:06
Előzmény: #4  szarvasvadasz
#1051
Arany spot: közben az elsődleges célár teljesült, a másodlagos célár már 1000 körüli.

Napos (2015.05.08):
link

Napos ma:
link
buyandhold 2015. 07. 21. 14:17
Előzmény: #1045  buyandhold
#1050
tom19761976 2015. 07. 21. 14:08
Előzmény: #1048  pomperj
#1049
Köszi!
Pedig olvasom a lapodat,csak valamiért nem vettem észre a lap alján a cégeket!
Írtam egy mailt a citromail-es elérhetőségedre.
Köszönettel:
Tom
pomperj
pomperj 2015. 07. 21. 14:00
Előzmény: #1047  tom19761976
#1048
A Gold menupont legaljan talalod meg oket.

link

Olajban hosszu tavra PBR es RIG (es meg veszek beloluk, ha esnek),
kozeptavra semmi.
tom19761976 2015. 07. 21. 13:47
Előzmény: #1044  pomperj
#1047
Szia!
Ha nem titok,érdekelne,mely bányász (igazság szerint kíváncsi lennék az olajosokra is,bár ez offtopic kérdés lenne...)cégeket követsz és/vagy tartasz is hosszabb távú befektetési szándékból érdekesnek.
Köszi!
Üdv!
T.
pomperj
pomperj 2015. 07. 21. 13:26
Előzmény: #1044  pomperj
#1046
Jajjaj, latom, hogy olyan komplikalt lett az allaspontom, ami egyes Uraknak emeszthetetlen lett.

Tehat, akik tegnap beazonositottak itt magukat a "karogo bugaci oberokosok" jelzok alapjan, es kikuzdtek hogy magukra vehessek,

(es bizonyitekat adtak hogy keptelenek idoben/trade technikaban ertelmezni),

nagyon kerem, ne olvassak el az alabbiakat. Csufosan megzavarodnanak.

***************

Egyebkent, hamarosan kizarolag a blogban irom le a velemenyem, es kizarolag azok ferhetnek hozza, akik regisztraltak.

A fenti kiveteleken kivul, mindenkinek hagyok regisztralasra szivesen eleg idot.

buyandhold 2015. 07. 21. 13:19
Előzmény: #1044  pomperj
#1045
Vagy pl. ahhoz hasonlo, ami az OTP 3600-as szintjenek leszakadasa volt 7 honapja.

nekem is pont ez jutott eszembe....
pomperj
pomperj 2015. 07. 21. 13:14
Előzmény: #1020  emerald
#1044
Emerald,
egy picit vigyaznod kell a shorttal.

A velemenyem valtozott tegnap ota, pontosabban finomodott. Es napokon belul egeszen mas is kialakulhat GLD ugyben. Vagy pontosabban, vagy egy eros alternate is.

1)Igen, GLD zuhanasa egy (iii) hullam, a blogban is ugy szamoztam. Es ennek van is kb. 50-60% eselye. Ha a nyomas meg fokozodik is, peldaul mert valamiert a likviditas csokken pl. Kinaban, akkor meg eltarthat lefele a blogban is jelolt target arakig.

2)Csakhogy van mas scenario is, amibe belefer a mostani (iii) jelleg, megpedig azert, mert a (c of b) hullamoknak is ilyen az erzete. es annak is van 30-40% eselye.
Foleg 3 eros okbol erdemes megvizsgalni ezt a lehetoseget.

Egyreszt, ez az eses lehetett egy a-b-c fel-korrekcio (b) resze, a lemeno-hullamos szakasza is. Es akkor most (b) legvegen jarunk. Meretben eppenseggel egesz jol kijonne, Idoben is rendben volna. Az egesz Elliott 4 eves eso strukturat eppen ilyen strukturaval a legszokasosabb lezarni. Ami eddig volt, azt csak a legvegen, utolso 10 honapot kell atszamozni, es konnyu is, egyaltalan nem kell eroltetett megoldasokat alkalmazni.

Tessek megnezni a ma blogba tett uj chartot.

Mesreszt, az egesz zuhanas koruli helyzetnek van egy crisis jellegu, klimaktikusan szelsoseges volta.

Ami a “nagy piaci atveresek” scenario-ra emlekeztet engem. Vagy pl. ahhoz hasonlo, ami az OTP 3600-as szintjenek leszakadasa volt 7 honapja.

Most a vilagszerte megjeleno negativ cikkek ozonlenek GLD b borzalmas kilatasairol (Bloomberg, napilapok, mar csak Economist hianyzik) , es ezek hangulata alapjan az egesz cikk-ozon nem mas, mint egy nagy contrary indicator. Egesz mas lesz, a forditotja, mint amit a cikkek irnak, rovid idon belul.

A harmadik ervet mar irtam ketszer: a COT report azt jelzi, a szakmai insiderek vesznek. Nehany napja a Large Spekulators chartot is beraktam itt. Ok sokevesen minimal net longok. A banyaszok meg longok. Nem meglepo a veteli poziciojuk, mert vannak a banyaszoknak szallitasi szerzodesei, amiket teljesiteni kell. De ilyen arakon nem fer bele az All-in cost hataraikba. Nehanyuknak meg a opeartiv all-in koltsegukbe se. Szoval, olcsobb nekik megvenni a piacon.
Mar addig amig van fizikai GLD, es amig a veluk szerzodok hajlandok es kepesek is (??) fizikait szallitani ennyiert !

Kerdes: amikor ilyen extrem alacsony az ar, es a legjobban informalt szakmai jatekosok a piacon BUY pozicioban vannak es vesznek, akkor melyik oldalra is erdemesebb allni?

De legalabbi elgondolkodni kell a masik irany valodi tradelesi rizikojain. Szoval, en billegek a kilatast illetoen: nem shortolnek megse itt, hanem cash-ban varom a fordulatot. Nagy meglepetes is lehet.
eurocent 2015. 07. 21. 10:30
Előzmény: #1040  Törölt felhasználó
#1043
Na álljunk meg egy szóra!
Most nézem alaposabban az általad korábban belinkelt chartomat és yahoo aktuális chartot. Az elnagyolt márciusi projekcióm bizony-bizony bejött! Tessék jobban megnézni.
Na ebből ismételten csak azt akartam kihozni, hogy van értelme a rajzolgatásnak.
eurocent 2015. 07. 21. 10:23
Előzmény: #1040  Törölt felhasználó
#1042
Hát igen, ebből is látszik, hogy folyamatosan tanulni kell. Anno még nagyon kezdetlegesek voltak a chart projekcióim. Közben eltöltöttem 100-200 órát rajzolgatással... De még mindig van mit tanulnom!

Én örülnék, ha időnként megírnád pl arany/ezüst várakozásaidat!
oil120 2015. 07. 21. 06:51
Előzmény: #1032  eurocent
#1041
Sajnos kivette a stop

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek