Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
buyandhold 2015. 07. 19. 18:10
Előzmény: #939  Törölt felhasználó
#940
"persze ez nem jelenti azt hogy kozep ill. hosszutavon kisebb osszegekkel nem lehet penzt keresni vele..."

ezt nem nagyon ertem. ezek szerint nagy oszzeggel nem lehet vele penzt keresni, csak kis osszeggel?
rovid tavon ha duplazodik, mint 2010 szeptember, akkor miert nem lehet vele penzt keresni? miert csak kozep-hosszutavon?

privat valult-rol csak ennyit:
link

nem ijetszgetni akarlak, csak hogy ilyen is van
Törölt felhasználó 2015. 07. 19. 13:52
Előzmény: #936  buyandhold
#939
Nezd elbeszelunk egymas mellett...
Nem bankban vannak a nemesfemeim, hanem privat vaultokban...
nem kell hozza papir....
ami kell az:
a jobb tenyerem (a masik helyen a huvelykujjam), az arcom (Face recognition), elmeletileg ID de ahol bullion safe van a cegunknek ott ismernek szemelyesen igy tolem nem szoktak kerni, (a masik vaultban ott kell), magneses kod, pin kod es a kulcs...
szoval nem adnak ki semmit es azt se tudjak pontosan mi van a safeben...
Ugye nekem 2 kulonbozo vaultban vannnak nemesfemeim...
(egyszerre 2 helyre nem tudunk menni...., es hogy mikor melyikben mi van ill. lesz....)
;)

Elarulom ha Pamp-tol veszed ill. a PAMP hivatalos forgalmazojatol akkor egy lezart sealed muanyag dobozban jon barkoddal es folyamatosan nyomon lehet kovetni az utjat, sot a Pamp leszallitja es meg biztositast is kothetsz ra....

de latom sokaknak tetszik a hamisitasi tema en jobban agodnek hogy hamis penzt adnak vissza a boltban....
ill. a bankszamlamon levo penz miatt.....

Ha kereskedni veszed nem mint vagyon megorzes ill. biztositakent akkor vegyel SLV-t, bar ha elolvasod a prospektust....en attol jobban agodnek!!!!, persze ez nem jelenti azt hogy kozep ill. hosszutavon kisebb osszegekkel nem lehet penzt keresni vele...( en akkor mar SLW-t vennek,de ez is csak sajat velemeny)...
pitcairn2 2015. 07. 19. 13:32
Előzmény: #936  buyandhold
#938
én inkább vmi olyat hallottam, hogy sok trezorban több mint 40 évig (!!!) állt a felhalmozott arany

mondjuk az is jó nagy szívás volt...

és persze az semmire sem garancia, hogy az USÁ-ban nem nyitották ki a széfeket...
pitcairn2 2015. 07. 19. 13:28
Előzmény: #934  Törölt felhasználó
#937
mi több, a derék írek még árfolyam-nyereségadót is pakoltak az ÁFA mellé

Tax Obligations Pertaining To Silver Investments
link

mondjuk nem igazán értem, hogy ez hogy megy, eddig én úgy tudtam, hogy ÁFA esetében már nem lehet ilyeneket kivetni...
buyandhold 2015. 07. 19. 13:25
Előzmény: #913  Törölt felhasználó
#936
a fizikairol meg egy dolog:
szerintem csak akkor van ertelme, ha tenyleg othhon tartod, mint Dagobert bacsi.
Ha beadod a bankba/trezorba megorzesre, akkor mar neked sem lesz fizikai, csak egy papir, amire allitolag kiadjak a fizikait. Nem latok kulonbseget igy az SLV-hez kepest.
Anno mikor Roosevelt betiltotta az aranyat, akkor masnap a bankban/trezorban orzott arannyal volt a legkonnyebb dolga. Mire kinyitott a bank, mar el is vittek. A tulajdonos soha nem latta ujra. Aki otthon tartotta azt 10 ev bortonnel fenyegettek, de mivel senkit nem zattak be (1 kivetellel) gyanitom nem volt tul szigoru az ellenorzes.

AZ afat-t itt sajnos nem lehet meguszni, nemetek is par eve emeltek fel 7%-rol 20%-ra.
Ha kiszamolod, egy komolyabb portfolio mar tobb szaz kilo ezust, azt azert tarolni, hazavinni, stb. eleg maceras.
Itthon pont az SLV adomentes, TBSZ-re kell venni.

Az arany hamisitas nehez, de az ezuste konnyu. Nezegettem, hogy lehet megallapitani, azt mondja, a kisujjunkal pockoljuk meg, es mas a csengese...meg ilyenek
interneten hirdettek masodkezbol, ott afa nincs, de ugye ott meg nem megbizhato forrasbol veszed...bar mi szamit megbizhatonak, ha megnezed a szomszed forumokat, questor, stb. ma mar senki nem megbizhato forras...max. dragabb...

A certifikacio agy rakas szar, mer elnezest, egy fenymasolt papir. Amit vettem ott meg azt mondtak, hogy manapsag a foliazas a certifikacio. Ha leveszem, akkor mer nem veszik vissza, csak sokkal rosszabb aron. Sot a regebbieket, amiket 5 eve arultak, mar azokat is rosszabb aron veszik vissza. Kedeztem miert, nincs regi arany-uj arany, azt mondtak regi technologia volt, ja mondom, persze. Mivel nem vehetem le a folat, meg lemerni sem tudom, hany grammos, csak becsulni...
pitcairn2 2015. 07. 19. 13:21
Előzmény: #934  Törölt felhasználó
#935
én eddig ezt máshogy tudtam:)

"VAT rates on silver coins and bars in Europe:

Austria 20%
Belgium 21%
Denmark 25%
France 19.6%
Germany 7%
Italy 20%
Ireland 21%
Luxembourg 15%
Netherlands 19%
Spain 18%
United
Kingdom 20%"

link

Törölt felhasználó 2015. 07. 19. 13:18
Előzmény: #929  pitcairn2
#934
Angliaban es Irorszagban nekem ugy tunik nincs rajta forgalmi ado...
;)
pitcairn2 2015. 07. 19. 13:13
Előzmény: #930  Törölt felhasználó
#933
mármint azt, hogy lemehet 1000 USD alá az arany ára

de szerintem nem fog sokáig ott maradni, mivel a "manipulátorok"-nak sokkal fontosabb a manipuláció fenntartása a nyomott árak fenntartásánál

szvsz

ezeket még egy 10000 USD-s ár sem zavarná abban az esetben ha a sztori egy 80-90%-os negatív korrekcióval érne véget

sőt ez lenne számukra az ideális befejezés

elvégre ebben az esetben a __tövig rabolt jónép__ olyan leckét kapna amit hosszú évtizedekig nem felejtene el:)
pitcairn2 2015. 07. 19. 13:02
Előzmény: #930  Törölt felhasználó
#932
pontosan ezért írtam azt, hogy ezt sem lehet kizárni

én már csak "popcorn-t rágcsálva" figyelem ezt a szürreális sztorit:)
pitcairn2 2015. 07. 19. 13:01
Előzmény: #927  Törölt felhasználó
#931
egy kissé OFF, de ha már szóba került a turizmus

Szaúd Arábia már abból is nagyhatalom:)

Mecca makeover: how the hajj has become big business for Saudi Arabia
link

az összes nyugati szállodalánc képviselteti magát Mekkában

Mecca - best hotel chains
link

a város pedig egyre inkább ___Las Vegasra__ emlékeztet:)

Saudis "turning Mecca into Las Vegas"
link
Törölt felhasználó 2015. 07. 19. 12:59
Előzmény: #920  pitcairn2
#930
"ezen a ponton a durva manipulációt már eszméletlen durva manipulációval kell felváltani ahhoz, hogy egy ideig hatásos legyen... "

ez az "eszméletlen durva manipuláció" sokkal könnyebben kivitelezhető, mint gondolhatnánk. A xau/usd simán 1000 dollár alatt ragadhat akár hosszú évekre is. Ráadásul a kormányzati manipulátorok fejével gondolkodva feltételezhető, hogy a ciklikus mélypont táján adminisztratív eszközökkel fogják csökkenteni az arany-ezüst iránti kisbefektetői keresletet, ugyanakkor a korábban felhalmozott készletek eladás céljából történő (nyereséges) piacra vitelét is el fogják lehetetleníteni. Ezzel párhuzamosan gőzerővel fog haladni az "abolition of cash" folyamata is.

Más lehetőség pillanatnyilag nem látható a fiat-pénz rendszer további hatékony működtetésére.

Ne felejtsük el azt sem, hogy 2017 februárjától kezdve újabb 8 éves Bush-korszak előtt állunk, ahol mindennek a kivitelezése sokkal "olajozottabban" fog működni:

link

:)

pitcairn2 2015. 07. 19. 12:53
Előzmény: #926  Törölt felhasználó
#929
érdekel a téma

a rövid távú kereskedéstől persze már rég elment a kedvem...

és a "piac" alakulása felett is inkább csak ámulok és bámulok:)

PS.: a kommented elejére belinkelt honlappal (goldcore.com) mire akartál célozni?
pitcairn2 2015. 07. 19. 12:48
Előzmény: #927  Törölt felhasználó
#928
rossz nyelvek szerint sohasem ért véget a szaúdi olajipar feletti nyugati kontroll:)

JP Morgan Chase & The Saudi Oil Colony
link

a valódi profitot termelő feldolgozókapacitások még ma is nyugati kézben vannak, mi több az egykori USA (és kisebb mértékben UK) tulajdonosok még ma is képviseltetik magukat az ARAMCO igazgatótanácsában is!

Törölt felhasználó 2015. 07. 19. 12:41
Előzmény: #916  pomperj
#927
azert abban egyetertek emeralddal, hogy ha barokat hamisitanak azt nem a hatso sufniban teszik....

ha pedig nem csak arany hanem mas is van a barban, gondolom a sulyra es a meretekre figyelnek, ugye igy egy 2 vagy tobb ismeretlenes egyenletrol beszelnenk....felesleges erre tul sok idot pazarolni...

Uj barok lezart,certificate-l barkoddal ellatott dobozban jonnek, barmikor utana lehet nezni, nem csak annak hogy mikor es hol gyartottak,de a pontos helyet es hogy kik kerultek erintkezesbe a leszallitas soran...

nem tudom hol lesz az alja az olajnak de a kovetkezo 6-15 honap nehez lehet Iran miatt...

en is akarok olajcegeket venni de tul korainak tartom egyenlore, persze barmikor tevedhetek....

Bakken-rol 3 honapja azt az info-t kaptam, hogy 54-57$ korul van a break-even es ha jol emlekszem 1,25-1,75$ lehet a tarolasi koltsege az olajnak...

Nezd nem tudom es nem is kerdojelezem meg hogy milyen kotelezettsegeik, hiteleik vannak a fracking cegeknek....
azt tudom, hogy a Saudiak nem akarnak konkurenciat a kovetkezo 20-30 evben, a technologia rohamosan fejlodik...
gazdasagosabb nekik 2-3 evig minimalis profitot esetleg kisebb veszteseggel eladni az olajat 25-35$ kozott es miutan becsodoltek a cegek mondjuk 1,5-3 ev utan amikor jon az ar robbanas a fenn marado 17-25 evben amit lehet kipreselni belole...
nem veletlenul epitgetik a repuloteret, bevasarlo kozpontokat es felhokarcolokat amik kisebb varosnak felelnek meg es minden megtalalhato bennuk...
a problema ott lesz naluk, hogy nem kepesek a nyugati normakat at venni....

1 ausztral turista selfizet...mivel nem volt megfeleloen fedve a karja vala es kivagott top volt rajta majdnem 10000$-ra akartak buntetni (1 fotoert), megtagadta a buntetes megfizeteset majd bortonbe zartak es a betonon kellet aludni...2 nap mulva deportaltak...

Arabok (saudiak) okosak akarnak lenni,de 50-100 evvel le vannak maradva emberi jogokbol demokraciabol stb.stb..
hogy fog igy a turizus es egyebb menni...???
;)
Törölt felhasználó 2015. 07. 19. 12:15
Előzmény: #921  pitcairn2
#926
link

szia,

orulok hogy ertekes informaciokkal latod el a forumot...

Abban is tokeletesen egyetertunk, hogy fizikai aranyat es ezustot nem azert veszi az ember hogy eladja....
ha meg kell vallni toluk akkor nagy baj van....

Jo esetben 1 kereskedo, de meg 1 befekteto is, rendszeresen megtakarit, ezen azt ertem hogy a jovedelmeit nem kolti el...
a szazalekokon lehet vitatkozni....,de idealis esetben illik 10-20%-ot megtakaritani , kulonben minnek csinalja az egeszet az ember???

az hogy 1 ujabb kereskedesi rendszerbe, strategiaba fektet az ember (uj szamlat indit 1 strategiaval), esetleg 1 uj regioba fektet....stb.stb vagy a vagyonan belul atsulyozza az eszkozoket mint en reszvenyekrol nemesfemekre...
a megtakaritasom ami iden van, lesz ill. a kereskedesi tevekenysegbol bejovo bevetel 1 resze nemesfemekbe megy...
es lehet hogy lesz olyan idoszak amikor 5-10 evig nem fogok fizikait venni....

es ahogy mondtad, nem fogom eladni sem 1000$, sem 600-800$, sem 2000$ vagy 3000$-on sem....

ha kereskedni akarok arra tobb tizezer termek van...
pomperj
pomperj 2015. 07. 19. 12:15
Előzmény: #924  pitcairn2
#925
Kosz,
ez masoknak is segit.
Errol a COT "extreme" alacsony 7550 net long allapotrol irtam par napja. Nagyon ki van itt feszitve a manipulacio. Es mi lesz, ha egy kis likviditasi zavar miatt likvidalni kell short spekulatoroknak??

Itt ezen a charton meg jobban latszik, mint a Reuters elofizetesemen;-)

Lehet, hogy csak egy leszuras lesz abbol a GLD support leszakadasbol 960 iranyaba.
(Ennek ellentmond az szokasosan parallel olajnak a lassu esese, ott meg kell par (3-6) honap is a bottomhoz. Szoval a GLD le-tuske idoben nem jon ki.)
pitcairn2 2015. 07. 19. 12:02
Előzmény: #905  pomperj
#924
az előző kommentembe belinkelt grafikon neked ment:)

különben ehhez a mai cikkhez kapcsolódik

Gold and Silver Record Shorting
link

persze ettől még igazad lehet a negatív korrekció kapcsán - sajnos láttunk már ilyet
pitcairn2 2015. 07. 19. 11:59
Előzmény: #920  pitcairn2
#923
állítólag extrém módon shortolják már az ezüstöt

(lásd alábbi grafikon)

link

pitcairn2 2015. 07. 19. 11:51
Előzmény: #920  pitcairn2
#922
az 1000 USD-vel persze az aranypiacra gondoltam

(egy kissé összefolytak a gondolataim)
pitcairn2 2015. 07. 19. 11:45
Előzmény: #913  Törölt felhasználó
#921
látom az adózás részt már te is kilőtted

stornó, az előbb neked címzett kommentem:)

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek