Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pitcairn2 2015. 07. 18. 20:51
Előzmény: #892  Törölt felhasználó
#900
istenigazából szebben is be lehetett volna linkelni, pl. így:

Gold Price Suppression 101 - The Manipulation Exposed
link

a "silver investor" archívum egy kissé "konteósabb" ennél, de az ezüstpiac témakörben még nem találkoztam jobbal a neten:)
pitcairn2 2015. 07. 18. 20:47
Előzmény: #893  eurocent
#899
akkor még a BEA (U.S. Bureau of Economic Analysis) szerint is 17%-os infláció volt...
emerald 2015. 07. 18. 20:42
Előzmény: #885  McDee
#898
Majd privátban elküldök néhány egyéb információt, Neked és pl:Tazsomarunak meg néhányotoknak akiről tudom h ebben gondolkodik. Azért h lásd másképp a lehetőségeid.....
Dönteni meg majd eldöntitek okos fiúk vagytok h mi Nektek a legjobb...:)

A fórumtalira esetleg van kedved/lehetőséged eljönni...?
Július 31 péntek 16h-tól
itt:link
McDee 2015. 07. 18. 20:40
Előzmény: #894  emerald
#897
Ezt ma reggel már betoltam ide, de érdekel a véleményed , ezért újra:
- A large seller on Comex “dumped 1.4 billion of gold futures onto the market,” Ross Norman, chief executive officer at Sharps Pixley Ltd. in London told MarketWatch. “We have a peculiar world where the physical market is seeing very strong buying, but a large leveraged speculator is selling at these prices.”
- “No one dumps that much of a commodity that quickly to get the best price,” he said. “Their intended purpose is purely to drive the price down. It’s outright manipulation that wouldn’t be allowed in any other market.”

link
emerald 2015. 07. 18. 20:16
Előzmény: #894  emerald
#896
fikait-fizikait......jaj nézzétek el nekem, annyiszor melléütök h borzasztó...
seri2 2015. 07. 18. 20:16
Előzmény: #893  eurocent
#895
73-tól indultak a válságok az usá-ban szép sorban,mindegyikre a megoldást a mennyiségi lazítás formájában oldották meg.a fed pénzt pumpált a gazdaságba.
emerald 2015. 07. 18. 20:15
Előzmény: #880  McDee
#894
Jelenleg nem szeretnélek meggyőzni h vegyél fikait....😀

1) Te figyeled a piacot, okosan kereskedsz ellentétben az átlag náncsi nénivel akinek semmilyen pénzpiaci ismerete nincs.
2) bármennyire úgy tűnik h fordulnia kéne lassan, (szerintem) sokkal tovább fogják húzni mint azt gondoljuk. Tehát nem maradsz le semmiről. Max nem teljesen aljról lesz ha tévednék...;)
3) a fizikai marzs sokkal több mint a tőzsdei spread, tárolásköltségekről nem is beszélve.(abba ne menjünk bele h otthon lehet széfben, mert esetleg egy éjjel rád törnek és kinyitod jobb esetben odadod magadtól, rossz esetben megölnek érte-nálam ez nem alternatíva)
4) egy longból könnyebben, gyorsabban, olcsóbban tudsz kiszálni a tőzsdén mint eladni a fizikait egy további esés esetén.

Ám rábeszélnélek, hogy figyeld mikor jön el az az idő amikor érdemes hosszútávra aranyat venned és akkor fizikait vegyél!
Nem kell sok, de annyi amiből veszel egy repjegyet és megélsz fél/egy évig valahol annyi jó ha van. (Tekinsd nyugdíj vagy biztonsági alapnak)
Egy tény a fizikai ezüst-arany mellett:amikor nagy a kereslet megveszik ám spot felett is....ha nincs a piacon, annyiér veszik amennyiért kapják....😉
eurocent 2015. 07. 18. 20:00
Előzmény: #886  seri2
#893
pl 1979 környékén arany ára meredeken emelkedett. Akkor milyen mennyiségi lazítás volt?
Törölt felhasználó 2015. 07. 18. 19:49
Előzmény: #891  pitcairn2
#892
jó kis cuccok vannak a linkek alatt, thx. :)
pitcairn2 2015. 07. 18. 19:41
Előzmény: #873  seri2
#891
"na,szóval arra lennék kíváncsi,hogy konkrétan mi az amivel "manipulálják" az árfolyamot,mert ha egy bizonyos szinten nincs vevő vagy eladó akkor a büdös életbe nem lesz azon a szinten az árfolyam."

itt elég szépen összegyűjtötték ezt:

Gold Price Suppression 101 - The Manipulation Exposed
link

egyébként már több száz éve manipulálják a nemesfémek árat, az alábbi honlapon egy rakás érdekes esszé van erről

ESSAY ARCHIVES
link
Törölt felhasználó 2015. 07. 18. 19:41
Előzmény: #889  Törölt felhasználó
#890
csak azt nem értem, akkor miért vesződsz itt velünk, bloody amatőrökkel...

:)
Törölt felhasználó 2015. 07. 18. 19:38
Előzmény: #886  seri2
#889
A hsz-ed alapján neked már régóta multimilliárdos tőzsdecápának kell lenned - talán még kridácskánál is nagyobbnak -, hiszen elegendő megnézed mit mutat a "funda", oszt'.... ööööööö.... már dől is a profit. :)))

link

)
seri2 2015. 07. 18. 19:31
Előzmény: #886  seri2
#888
és ez már biza hosszú évek megfigyelése!
buyandhold 2015. 07. 18. 19:30
Előzmény: #885  McDee
#887
nem akarom kikeresni, de anno olvastam, hogy 1% alatt van az eves kezelesi koltseg. Ha ezt szetkenik 365 napra, akkor nem eszreveheto a koltveg. ugy emlekszem kb. 10 eves tavlatban jon ki az 5%, de ez csak nagysagrend, mar nem emlekszem a pontos adatra
seri2 2015. 07. 18. 19:21
Előzmény: #883  Törölt felhasználó
#886
semmi meglepő nincs rajta,csak azt szerettem volna jelezni,hogy a mennyiségi lazítás által kelt szárnyra az arany így aztán semmi meglepő nincs azon,hogy esik miután már a sarki zöldséges is tisztában van vele,hogy elkezdik a mennyiségi megszorítást. És a tőzsdék természeténél fogva fog újra emelkedni az arany ára miután mindenki felszállt az esés vonatára. persze sokan eszt is inkább a manipulációnak fogják tekinteni sem,mint megértenék vagy inkább megvizsgálnák (esetleg megtanulnák),hogy mi miért történik, persze sokkal könnyebb mindenféle tudományosnak vélt elliot,meg ta meg hasonló sületlenségek mögé bújni illetve,ha ezek épp nem működnek akkor manipulációt kiáltani.
McDee 2015. 07. 18. 19:18
Előzmény: #884  buyandhold
#885
Amennyire tudom - és nyilvánosan elérhető információk ezt támasztják alá - GLD mögött 100%-ban fizikai arany van. Ha ez valóban így van, akkor ennél a fizikai és GLD árának szétválása nem játszik. Egyszer összevetettem XAUUSD-vel és láss csodát, mondhatni tökéletesen leköveti annak árfolyamát. Az viszont nem értem, hogy a tárolási költségek és az ETF költsége nem igazán volt releváns. Meg kell ezt nézni újfent.
buyandhold 2015. 07. 18. 19:02
Előzmény: #880  McDee
#884
GLD-bol en is fizikait veszek, mert nincs ra AFA, es viszonylag kicsi a spread. Jo azert, ha zsebedben van :)
Mondjuk pont az arany ami nem esett, abban tenyleg nem latok nagy potencialt.

Az ezust fizikaiban ertelmetlen. Mar kissebb osszeg is kilokban merjeto, es 27% afa van rajta, amit helybol buksz...

vannak osszeeskuves elmeletek:
link
link
link

roviden az a lenyeguk, hogy jelenleg a papir arany/ezust tobbszorose a fizikainak. Ezt csak ugy lehet feloldani, ha a papir elertektelenedik, a papir es a fizikai ara szetvalik...
Ezert adjak most a papirt, es olcson veszik a fizikait.
Aztan egyszer a papir tulajdonosok fityisz kapnak....
Törölt felhasználó 2015. 07. 18. 18:56
Előzmény: #881  seri2
#883
Mióta ellentétesek a mindenki számára látható 'tények' az úgynevezett 'összeesküvések' eredeti céljaival? :)))

buyandhold 2015. 07. 18. 18:52
Előzmény: #879  seri2
#882
mondjuk ez a kamat dolog egy nagy bullshit. mennyivel emelik a kamatot? 0,1%-al? azert senki nem fogja lekotni a bankban. meg +1%-ert sem. Sot +5%-ert sem. Foleg hogy akkor az inflacio is megugrik.

Most azert eros a dollar, mert mindenki veszi, hogy utanna reszvenyeket vehessen.
Szerintem.

5-6 eve, amikor 170ft volt a dollar, az folyt a csapbol is, hogy csodbe megy az USD. Azota nyomtatjak, nincs a kamat, meg is szarnyal...
seri2 2015. 07. 18. 18:46
Előzmény: #879  seri2
#881
az aranyból.
lehet,hogy az ami látszik az egyszerűen az,aminek látszik.
persze sokkal hatásvadászabban hangzik,ha valami összeesküvést kreálunk,mint a tények.

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek