Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
McDee 2015. 07. 18. 18:44
Előzmény: #878  emerald
#880
Erősen megfontolnám a fizikai vételét, ha meggyőződnék annak jelentős előnyéről GLD-vel szemben. Meg tudsz/tudtok győzni?
seri2 2015. 07. 18. 18:43
Előzmény: #878  emerald
#879
vagy csak egész egyszerűen,most,hogy lassan adnak kamatot a dollárra elkezdett oda áramlani az "okos" pénz.
emerald 2015. 07. 18. 18:27
Előzmény: #877  emerald
#878
A lényeget nem írtam:
Annak köszónhetően h a dollár ilyen erős, sok országban nem érzékelik az eladók h mennyire olcsón adnak el....és eladnak fizikait.
emerald 2015. 07. 18. 18:24
Előzmény: #875  emerald
#877
Tudod mikor fogják az utolsó cseppet is felvásárolni a magán piacról.....?!

Amikor a trend már megfordult!
Na akkor végre van egy kis felpattanás, hát adjunk el, milyen jó árat kapunk érte.....
A másik: a mi forintunk semmit nem ér!
Azaz Ti nem veszitek számításba h aki 2011-ben vett a csúcson nem sokkal vette drágábban mint mint most tenné! Sőt, aki májusig bezárólag vett,
az is jól van....hiszen a dollár 160ft volt akkor, most pedig majdnem 300....!!!

Na gáz akkor lesz ha az ár dollárban is visszamegy, amihez esetleg egy még szarabb forint párosul....na akkor fognak a fejükhöz kapni a népek.
Ez a tendencia nem kizárólag magyarországi eset. Sok ország devizája alulértékelt a dollárhoz viszonyítva!
Törölt felhasználó 2015. 07. 18. 18:23
Előzmény: #872  seri2
#876
egy ekkora piacot csak szinte feneketlen pénzeszsákkal és apránként lehetséges manipulálni (jelen esetben lenyomni). Nyilvánvalóan az azóta hivatalosan "kivezetett" - persze a háttérben informálisan tovább működő - 'London gold fixing' nagybankjait is be kell vonni... ezt csak nagyon-nagyon magas helyről lehet feltűnés nélkül koordinálni... olyan magas helyről, ahol maguk a törvények és a tőkepiaci szabályozások is születnek.
emerald 2015. 07. 18. 18:12
Előzmény: #873  seri2
#875
nem tudom értelmesebben leírni, mint ahogy tettem....:)

A fizikai ill. a virtuális tőzsdei piac nem egy és ugyanaz.....

azonkívül lefele trenben mozog(remélem ebben egyértünk) tehát elég minden emelkedést besortolni, majd az eséseket fizikaival(tőkeáttét nélkül) megvenni.

Nem arról beszéltem h 10-50centért lehet venni ha oda adsz megbízást!

De náncsi néni akinek van 200gr aranya, az két esetben ad el: ha szüksége van a pénzre, mert akkor már mindegy épp mennyit adnak érte. Jó áron, ami az egy éves távlatban mondjuk jó árnak számít.
Egyszer nem ad el: ha nagyon magas az ár, mert akkor fél h lesz még több is, most már nem adja, inkább vesz még mert láthatóan jó befektetés....:))
Lent sem vesz, mert nem kell ez már a kutyának se, szóval lesz még olcsóbb is.
Törölt felhasználó 2015. 07. 18. 18:09
Előzmény: #873  seri2
#874
mongyuk egy feltűnésmentes fed épület harmadik emeletén vannak a marketmaker "eladók", a második emeleten pedig a marketmaker "vevők"... a lift ezeken a szinteken nem is áll meg, az oldalszárnyi lépcsőházat is csak mágneskártyával lehet használni... stb... stb.

:)

seri2 2015. 07. 18. 17:37
Előzmény: #872  seri2
#873
na,szóval arra lennék kíváncsi,hogy konkrétan mi az amivel "manipulálják" az árfolyamot,mert ha egy bizonyos szinten nincs vevő vagy eladó akkor a büdös életbe nem lesz azon a szinten az árfolyam.
seri2 2015. 07. 18. 17:27
Előzmény: #869  emerald
#872
és milyen a "piacmanipuláló pozíció"? reggel felkelt a srác és aszt mondja,hogy mostantól 1120 dollár lesz az arany? és aszt,hogyan hatja végre?
seri2 2015. 07. 18. 17:25
Előzmény: #869  emerald
#871
tehát,ha megfelelő mennyiséggel beteszek egy ajánlatot a határidős piacon akkor 50 centért leszállítanak nekem aranyat?
emerald 2015. 07. 18. 17:02
Előzmény: #859  Törölt felhasználó
#870
"Csak idő kérdése, hogy a nagy népességű és/vagy gazdaságilag erős országok kormányai mikortól fognak össze a törvényalkotás szintjén is annak érdekében, hogy a nemesfémek pénzhelyettesítő (felhalmozási) funkcióját adminisztratív úton is ellehetetlenítsék... a jelenlegi rejtetten manipulatív módszerek helyett. "

Ezt jó nagy és reális rizikó tényezőnek látom én is....:((

Ezzel nem azt akarom mondani h akinek van pénze az ne tartsa xy %-át nemesfémben. Sőt, hiszen én is ezt tettem. Csak sajnos mindenre ez sem megoldás.
emerald 2015. 07. 18. 16:52
Előzmény: #860  seri2
#869
Roppant egyszerű.....
Ha én pl: shortolom a tőzsdén (ami mögé nem kell fizikai tételt raknom),1300-tól aranyat, majd a megfelelő áron tegyük fel most:1130-on bevásárolok fizikait, akkor ugyanazt teszem amit ők.
Azzal a különbséggel h ők piacmanipuláló pozícióból sokkal könnyebben döntenek, másrészt ahogy Gyuszi írta egy virtuális likvid pénzből(amiből vették QE során az indexeket) kicsit jobb helyzetben vannak. Így jön ki az hogy valóban "mindkét lábon" nyereséget realizál, azaz olcsón/ingyen vesz, inkább úgy mondanám h csendben begyüjt.
Másképp hogy a fenébe tudná visszaadni a németek, franciák, osztrákok....stb. megőrzésre átadott aranyát.
Jut eszembe: arra kéne figyelni h a németeknek mikorra igérték a teljes leszállítás határidejét. Lehet az előtt nem sokkal fog fordulni az ár...

Törölt felhasználó 2015. 07. 18. 13:48
Előzmény: #867  Törölt felhasználó
#868
kepen nem vagyok lathato mert en voltam a "profi" fotos aki a kepet keszitette a safety stop-rol...
(nem szoktam selfizni azt meghagyom a fiatalabb generacioknak)

;)
Törölt felhasználó 2015. 07. 18. 13:30
Előzmény: #865  Törölt felhasználó
#867
A képen "a hallá változott királyfi" látható, ahogy éppen befektetési ötletekkel látja el ijedt békaemberek mit sem sejtő csoportját.

:)
Törölt felhasználó 2015. 07. 18. 13:08
Előzmény: #865  Törölt felhasználó
#866
hozzam ez a sport kozelebb all:

link
Törölt felhasználó 2015. 07. 18. 12:41
Előzmény: #863  Törölt felhasználó
#865
voltál síelni pisti?

de nem ám 2 oldalon keresztűl fogsz válaszolni :)
seri2 2015. 07. 18. 12:34
Előzmény: #861  Törölt felhasználó
#864
ebben az esetben adok megbízást nagy tételben az aranyra mondjuk 10 centen és én leszek az aranykirály!!! :DDD ja de előbb megvárom,hogy leszállítsák! :D
Törölt felhasználó 2015. 07. 18. 12:07
Előzmény: #858  Tibi0002
#863
Sziasztok,

Mi okozta a kommunizmus veget, esetleg a Szovjetunioet???
Lehet, hogy az olajar robbanas besegitett...

Szerintem nincs ertelme azon tul sokat lovagolni, ki mit mondott???
Ami igazan szamit 1 kereskedonel, hogy kepes-e penzt keresni a piacon, lehetoleg minnel kisebb kockazat vallalassal...

Hanyan mondtak evekkel ezelott, hogy az arany jo befektetes , az ar pedig 1400-1550 kozott jart....

Felkert az 1-ik baratom legyek Best man az eskuvojen...
A Csaladoktol meg kaptak: Uj kocsit, Hazat,stb...stb es kaptak aranyrudat es aranybol feszuletet a nagyszuloktol....

Az ar 1500-1550 korul volt...
Baratom megkerdezett mi a velemenyem az aranyrol...
Akkor azt mondtam neki, hogy szerintem nem er tobbet mint 600-800$/ ounces...
Lehutotte a kedelyeket a csaladban es nem csak aranyba fektettek az az evi ill. Kovetkezo evi megtakaritasaikat....
Az ar felment 1900-ra...( baratom meg mosolyogva mondta Tomi ez nem jott be...)...
Karacsonykor pedig arrol beszelgetunk, hogy milyen jo hogy nem csak aranyba fektettek...
Akkor meg arrol kerdezett, hogy az ingatlan piac mennyire megy es gondolkozik azon, hogy vesz 1 masik lakast befekteteskent....
Kerdeztem tole kell-e hitelt felvennie hozza...
Mondja hogy igen, kerdeztem azon az ingatlanon pozitiv lesz-e a cashflow..,.
Nem, de a negativ gearing miatt leirhatja az adojabol....
Kerdeztem mennyi depositja van, mondja hogy eladja az arany rudat es majd vissza veszi kesobb 600-on...

Mondom neki, nem nagyon hiszem hogy lesz 600 megint, de 1-3%-nal tobb eselyt nem adnek hogy lesz 800$....

Vegul nem vett ujabb befektetesi ingatlant..., de nem is adta el az arany rudjat!!!

Mennyi penzt vesztett semenyit...es menyi penzt keresett az arannyal
Semenyit, en kerestem penzt azzal, hogy adtam lefele 1700-tol.,..
Es mar kerestem az aranybanyaszokkal tobb mint 50%-ot az iden...

Eshet az arany ara???
Igen
Emelkedhet az arany ara igen?
Es ez ugyanugy igaz masra is, akar olajra is...
Menyi penzt kerestem azzal hogy tudtam, hogy nem fog gyorsan vissza pattani....???
Semmit, ja hogy igazam volt de jo, de azzal se nem tudok fizetni a boltban, azzal hogy elkezdtem banyaszokat venni azzal meg kerestem...

Miota mondom hogy venni kell az ezustot???
Tavaly junius ota, vesztettem vele penzt nem...
Kerestem vele penzt nem, volt mar a pozicio 10-15% minuszban, tokere vetitve pedig 3-4% minuszban???
Igen, de volt pluszban is picit kevesebbel mint minuszban...
Vehettem volna allamkotvenyeket helyette...,nem tettem

Nem igazan szamit mit gondolunk ill. Igazunk van vagy nincs...
Ezek csak velemenyek, ami szamit, hogy mit mutat negyedevente, felevente, evente a kereskedesi szamlak es mas ertek targyak osszege....
A tobbin lehet vitatkozni, de a szamok magukert beszelnek, beszeltek....
Törölt felhasználó 2015. 07. 18. 12:00
Előzmény: #861  Törölt felhasználó
#862
* az nemesfém = az adott nemesfém
Törölt felhasználó 2015. 07. 18. 11:58
Előzmény: #860  seri2
#861
az nemesfém határidős piacán óriási tételben esésre fogad (fiat pénzzel), majd a kontraktus kifutásakor effektíve kéri is az árucikk fizikai leszállítását... amit fiat pénzzel egyenlít ki. ---> mindkét lábon profitja van, bár a fő cél az, hogy mindenhonnan összeporszívózza az aranykészleteket. A bányász cégek meg le vannak xar-va.

:)

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók