Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 07. 17. 07:38
Előzmény: #799  Törölt felhasználó
#800
összekeversz valakivel pityukám,nem én vagyok,aki tudja mi fog történni a piacon,hanem...-na ki is??

de vígasztaljon a tudat,hogy ilyen ifás lajcsik,magellánok,szabó-zs-k mindig áhítattal fogják olvasni a soraidat :))

búcsúzom mára,remélem estére meglesz az ezer sor :)))
Törölt felhasználó 2015. 07. 17. 07:31
Előzmény: #798  Törölt felhasználó
#799
"jaja,ezt azok szokták mondani,akiknek ez kevésbé megy :) "
meg jo hogy neked az megy...
;)
csak nehogy 1 nap kideruljon, hogy amirol azt hiszed hogy neked megy...megse megy...

ezek utan csak az lenne a kerdes hogy kinek kellene szerenyseget tanulnia...

remelem miutan radobensz, hogy mekkora tevedes fele bandukolsz, bandukoltal utana is irni fogsz a pf-re...

nekem pedig ez jut eszembe azokrol akik tudjak, hogy mi fog torteni:

link

illetve a mi kis vitainkrol, hamarabb is felnyithatad volna a szemem...:
link
Törölt felhasználó 2015. 07. 17. 07:13
Előzmény: #796  Törölt felhasználó
#798
"es azt se allitom, hogy azon mulik hogy valaki sikeres legyen a kereskedesben, hogy hanyszor talalja el az iranyt... "

jaja,ezt azok szokták mondani,akiknek ez kevésbé megy :)

nem baj,szerencsére itt vagy te,akinek mindig sikerül emelni a szinvonalon

nagyon komoly lehet az alapkezelői tevékenységed,ha ilyen marhaságokra ennyi időt és energiát pazarolsz :)

szórakoztató egy figura vagy,semmi kétség,el ne hagyd a pf-t!
Törölt felhasználó 2015. 07. 17. 07:01
Előzmény: #796  Törölt felhasználó
#797
jól van pisti,meghajolok az emberi nagyságod előtt (is) :)))))))

csak kutyafuttábban olvastam,200 sor alatt tuti nem olvasom el szóról-szóra,ez meg ránézésre is csak max. 99 lehet

aki hüjének született,nagy esélyel az is marad,mondta vala csitrimúzsa.
egyelőre még nem cáfoltál rá az állítására,de próbálkozz csak kitartóan :))

legyen.. :))))
Törölt felhasználó 2015. 07. 17. 06:54
Előzmény: #795  Törölt felhasználó
#796
koszi lulo megint sikerult sokat hozzatenned a forumhoz...

nem en vadaskodom...es talan nem is en szemelyeskedek...
es azt se allitom, hogy azon mulik hogy valaki sikeres legyen a kereskedesben, hogy hanyszor talalja el az iranyt...
(ezen sem en szoktam lovagolni) es azon se hogy ki hanyszor tevedett....
ha nem tunt volna meg fel en eppen azok mellett allok ki akik beismerik a tevedesuket, szerintem ez emberi nagysagra vall....
es ez nem csak pomperj-re, stingy-re,tazsomaru-ra vagy Tibi0002-re all...

masok gyengesegen hibalyan az oviban szoktak nevetgelni, esetleg a kandikamera show-kban...

es talan akkor mostmar visszaterhetunk a forum temajahoz...

lehet hogy erdemes lenne ezt letolteni akit erdekelnek fundamentumok az arany piaccal kapcsolatban...:

link

Talan nem kell tul sokat visszaolvasni a rengeteg "magas szinvonalu hsz kozott" hogy mit irtam az elmult napokban a banyaszok all in costjarol....

"az igaz hogy az all in cost a legtobb cegnel csokkenhet az olcsobb olaj ar miatt es az erosodo dodo miatt...
en 820-850 koze varnam iden az also savjat a koltsegeknek a felsot pedig 930-980 koze...."

es mivel meg mindig divat arrol beszelgetni hogy mit hogyan kellett volna csinalni...(talan innen indult ki a velemeny kulonbseg...)
;)
link

most okosan elmondom UTOLAG
hogy junius 30-an 1,07-1,08 kozott kellett volna venni es akkor mar ma 30%-ot lehetet volna keresni kevesebb mint 3 het alatt...
es majd utolag megirom hogy hol volt a tetelye....
(milyen ugyes vagyok mi...)

neked pedig, hogy bizonyitsam icinke-picinke tapasztalatom van a piacrol (valoszinuleg azert irom mert nekem nem sikerult neked meg igen)
es ezt kinyomtathatod es felteheted a falra...:

773-as hsz

"1 masik erdekes gondolat bar ezt a tobbseg most nem fogja erteni majd utolag....:

72.oldal "...A Total kezdo..." ill. "a Fel Balek aki azt hiszi ratalalt a bolcsek kovere..." na arra az elmult nehany evben sokan ratalaltak...
es ezt irtak 92 evvel ezelott..."

kivancsi leszek milyen draga lecke lesz!!!.....es bocs hogy probaltam segiteni es azert is elnezest hogy megprobalok masokat felrevezetni....(esetleg felhivni valamire a figyelmet)...
meg az is lehet hogy nehany ezer forintos lecke lesz minden betuje annak amit belinkeltem a 773-as hsz-ban....

az ido majd eldonti....

Sok sikert!
Törölt felhasználó 2015. 07. 17. 06:09
Előzmény: #789  Törölt felhasználó
#795
valószínűleg arról is lemaradtál,amikor nagy rallyt vártam-tudod,épp akkoriban volt,amikor a másik nagy tapasztalatú barátoddal sokadszorra vártátok az összeomlást,leszakadó ed-t és 500-as sp-ről,meg arról papoltál,hogy meg ne vegyük az eséseket..

nos igen,nyílván az a helyes vá
lasz,ha vádaskodsz (lételemem a kötözködés,meg személyeskedés,hülyítem,félrevezetem a népet,stb..),ahelyett,hogy önkritikát gyakorolnál
remélem,már "fogalmazod" az újabb 200 soros váéaszt..

mínuszoló barátom, felesleges energia pazarlás,a vége úgyis semleges,vagy plusszos,lesz pár kivételtől eltekintve!

legyen..
kurkuma 2015. 07. 16. 23:31
Előzmény: #781  emerald
#794
Szia Emerald!

Köszönöm. A freemail címedre írtam.
Törölt felhasználó 2015. 07. 16. 21:07
Előzmény: #791  Törölt felhasználó
#793
..."" mit is jelolhetett,...

Feltehetőleg idézőjelet, bár nálad sohasem lehet tudni.

No de akkor kitől idéztél? Orrunkra kötnéd az eredeti szöveg forráshelyét, idejét, szerzőjét?
Törölt felhasználó 2015. 07. 16. 20:58
Előzmény: #791  Törölt felhasználó
#792
Attól, hogy csodás mesemotívumokkal is átszövöd az előbbi aforizma-tömörségű hülyeséget, még nem lesz benne automatikusan több értelem.
Törölt felhasználó 2015. 07. 16. 19:36
Előzmény: #785  Törölt felhasználó
#791
taxisgyuszi ha esetleg nem tunt volna fel nincsennek mar 1 jo ideje se jo minosegu!!!!
se magas hozamu allamkotvenyek!!!(gondolom nem a gorog ponzi kotvenyekre gondolsz)
(30 evvel ezelott voltak magas hozamu allamkotvenyek)...
es igy utolag elmondhatjuk hogy jo minoseguek voltak ha az amcsi kotvenyek annak szamitanak a te meghatarozasodban...

de legalabb nincs rajtuk kockazat...
;)
500billio$ ami meg eltunt a kotvenypiacrol...
nem osszeg legalabbis neked nem...

vegyunk allamkotvenyeket, foleg francia,olasz-t yieldjuk kevesebb mint az amcsie...
bar teljesen mindegy mert egyiket se fogjak visszafizetni mondjuk a 20-30 evesek kozul...
10 evesre pedig szepen fizetnek...azok kozul nemelyiket talan visszafizetik, hacsak el nem ertektelenednek...

"" mit is jelolhetett, valoszinuleg tobbet kellene olvasnom...ugye...
szerintem rajtam kivul ezt tobben megertettek, persze nem biztos hogy mindenki...
Törölt felhasználó 2015. 07. 16. 19:25
Előzmény: #789  Törölt felhasználó
#790
hülyékre nem pazarolok időt sem,energiát se-ez csak egy szabályt erősítő kivétel volt

minek tennék fel bármit is? a fórum nem a hencegésről szól,úgysem hinnéd el,írhatnék bármit

purlitzer díjra utólagos engedelmeddel felterjesztettelek,hátha..

jótékonykodási javaslatodat megfogadom,kűldd már át a számlaszámod!

na pá
Törölt felhasználó 2015. 07. 16. 19:18
Előzmény: #787  Törölt felhasználó
#789
1990-rol lefordulas varhato...
valoszinuleg lemaradtam valamirol...

es igen van akit a kotozkodes es eltet...
kerdes ki lehet az???

nincsenek moderator haverjaim...

soha nem allitottam, hogy en lennek a legjobb kereskedo, sot beallitani se probalom magamrol...

azert pedig mert 139 napbol 85-szor nekem ill. a poziciomnak ment jo iranyba a piac nem allitom magamrol, hogy jo kereskedo lennek...
ilyen is van es lesz meg maskepp is....
persze ez elofordulhat barkivel akar meg veled is...
;)
Te is nyugodtan feltehetsz barmelyik szamladrol barmilyen idoszakrol, negyedev, felev....hogy milyen eredmenyt ertel el, mekkora volt a hozamod esetleg mennyit penzt utaltal vissza a brokercegtol....
demo-sat is kuldhetsz bar ott ugye nem lesz cash out...

nem all szandekomban senkit felre vezetni, remelem te sem teszed...

vissza keresheted a hszaim-bol hanyszor irtam le azt hogy hanyszor tobb jobb kereskedo letezik mint en...
nem csak ma hanem korabban is...

Szerintem olvasas senkinek sem art meg lehet hogy te is talalnal ertekes informaciokat...

Csendben megjegyeznem, hogy nem en osztottam az eszt hogy utolag mit hogyan kellett volna csinalni!!!
sot arrol is eleg gyakran irok, hogy hanyszor tevedek ill. hogy az esetek tobbsegeben tevedek....ez nem jelenti azt hogy nem lehet penzt keresni a piacon...

hogy mit hogyan kellett volna csinalni...
(szerintem semmi koze a kereskedeshez)...
bar jol el lehet rajta vitatkozni...

Legyen szep heted ill. hetveged Lulo!

u.i.:egyebkent a nap csak nemreg kezdodott...(nalunk)
pedig latod szoltam elore...
;)
Törölt felhasználó 2015. 07. 16. 19:07
Előzmény: #786  Törölt felhasználó
#788
szívesen átadom neki, de majd csak később... decemberig valahol az Arunácsala környékén bóklászik, kissé ugyan ritkás arrafelé a 3G/4G térerő, ellenben (állítólag) annál jobb a levegő.

nem akarom elrontani a kedvét azzal, hogy a legendás kipárolgásodra kelljen emlékeznie.

:))
Törölt felhasználó 2015. 07. 16. 18:57
Előzmény: #784  Törölt felhasználó
#787
de még mennyire hogy kinek
!?
vikit ne vezesd félre , bár te ugye soha senkit se szoktál.

sőt, biztos sokan elhiszik , hogy te vagy a világ legjobb kereskedője , én engedelmeddel kételkednék , de csak egy icipicit , mint amennyire szerény állításod szerint értesz a kereskedéshez.
emlékszel bizonyára az arany vételi javaslatodra , amikor jelezni próbáltam , hogy 1.990 környékéről lefordulás várható

megint sikerült magadból hülyét csinálni,de azért csak oszd az észt továbbra is,mindig lesz vevő az ostobaságaidra

ezt is elteheted a nagytudású moderátor haverodnak,gyűjtögesd neki az e havi adagot,ahogy az oviban szokás,te alapkezelők gyöngye!

remélem ma is szép naood van / volt
Törölt felhasználó 2015. 07. 16. 18:57
Előzmény: #785  Törölt felhasználó
#786
Köszönjük birkanyiiroo!
Törölt felhasználó 2015. 07. 16. 18:49
Előzmény: #783  Törölt felhasználó
#785
"mondhatnank jo minosegu es magas hozamu allamkotvenyek helyett"

ha már ennyi időt eltöltöttél köreinkben, legalább annyit megtanulhattál volna, hogy a "jó minőségű és magas hozamú államkötvény" önmagában vett ellentmondás.

A hozzászólásod többi része innentől kezdve érdektelen, hiszen aki többszöri nekifutásra is képtelen ezt az egyszerű összefüggést felfogni, az hogyan értelmezhetne helyesen ennél lényegesen bonyolultabb tőkepiaci jelenségeket?
Törölt felhasználó 2015. 07. 16. 18:25
Előzmény: #780  kurkuma
#784
"mi a problema velem"

valoszinuleg a szerenyseggel van problema csak kerdes hogy kinek???
Törölt felhasználó 2015. 07. 16. 18:23
Előzmény: #778  Törölt felhasználó
#783
Igazad van taxisgyuszi itt az ideje, hogy szembe nezzek a tenyekkel!!!

"nem az a baj, hogy NEM shortolod - bámennyire is szeretnéd így beállítani a dolgot -, hanem az, hogy makacs meggyőződés alapján végiglongoltad az esést"

az aranyban az eses eleg reg ota tart mar majdnem 4 eve, mint emlitettem en adtam 1700$-tol lefele te adtad???, felajanlottam ha nem komentalod a hsz-mat es 1 evig nem irsz a topikba akkor bemasolom a kereskedes referencia szamat, idejet...stb.stb...

sajnos az a resze az allitasnak sem allja meg a helyet, hogy longoltam, nem longolom az aranyat es az ezustot sem hanem fizikai-t vasarlok, "mondhatnank jo minosegu es magas hozamu allamkotvenyek helyett"
a kotvenyek helyet a portfoliomban fizikai arany es ezust kepviseli...

nem hulyeztem soha le senkit, a forumon meg biztos hogy nem...az egyszeru szot szoktam helyette hasznalni...

szembe nezek magammal es beismerem szeretnek sokkal jobb kereskedo lenni, mint azt legtobben szeretnek ezen a forumon....
azt is elismerem, hogy sok szaz, ezer, akar tizezer jobb kereskedo letezik ill. letezhet...

mindenesetre en csak olyan instrumentekhez szolok ill. fejtem ki a velemenyem a forumon amivel kereskedek...

persze vannak nalam nagyobb szakertok akik ugyje tudjak, hogy mi lesz; persze nem kereskednek se arannyal, se ezusttel, sem EUR/USD-al de a velemenyuket kifejtik es hangulatot keltenek anelkul, hogy egyaltalan kereskednek...
esetleg be-be szologatnak olyan forumozoknak akik lehet hogy piciket tobb idot toltenek a kereskedessel...
(valoszinuleg ez is en vagyok)

koszonom szepen, hogy emlekeztettel ra hogy nezzek magamba!!!

link

link

ha pedig 1-1 hobbi kereskedesi szamlan sikerul neha 1 kis nyereseget elerni, amivel a piac megjutalmaz neha a kitartasomert akkor azt alazattal elfogadom es tisztaban vagyok vele hogy rengeteg jobb kereskedo van nalam, valoszinuleg meg itt a portfolion is...

mindenesetre toled meg nem lattam hogy milyen eredmenyt ertel el legalabb 1 szamlan, mondjuk 1 negyedevben vagy iden...
en feldobtam ket hobbi szamlam eredmenyet...
az egyiken hogy mennyit penzt utaltam vissza az egyik ugynevezett (sikatorbeli penzvaltoktol talan annak nevezted...)
ill. 1 masik szamlan, hogy milyen hozzamot ertem el az iden az aranybanyaszokkal, nem az arannyal, hanem a banyaszokkal na azokat longoltam....(igazad van magamba kellene neznem es beismerni hogy nagyon gyenge adottsagu kereskedo vagyok)...

igerem igyekszem, es meg mindig kereskedek 13 ev utan is, sot nem csak hobbi szamlan...

remelem te is fogsz...(egyebkent senkinek nem kivanok rosszat mert mindenki onmagaval kuzd ill. versenyez...en is te is...)

Egy dolgot azonban sikerult az egyszeru eletecskem alatt megtanulnom, hogy a rossz indulat nem vezet sehova...
ezert kerlek vigyazz vele mert rosszul sulhet el....

u.i.:latod pedig most szoltam elore...(Hofi)

A legjobbakat kivanom neked!

buyandhold 2015. 07. 16. 18:17
Előzmény: #772  kurkuma
#782
persze, erdemes lehet a sav tetejen eladni, aljan visszavenni oldalazas eseten. en is hasonloan csinalom...
csak ahhoz hogy lassuk hol a sav alja, teteje, addig par kor mar lefutott...
utanna is ember legyen a talpan, aki eltalalja az aljat, tetot: van, hogy tovabb esik, van hogy elobb elindul felfele...
ha ovatosan csinalod, es nem maradsz le egy korrol sem, akkor jo ha 10%-ot tudsz egy koron nyerni...de ekkor felteteleztem hogy csucs kozelben eladtad, alj kozelben visszavetted...
Ha ezt 10-szer megcsinalod, akkor 100%, aminek kicsi az eselye... viszont minden csucson eladassal kockaztatod, hogy lemaradsz a bull-rol, amire vartal...
oszinten en azet nem nagyon adom el a sav tetejen, mert nem erdekel 10%...en a 200%-ra hajtok...

raadasul idoben is diverzifikalva szalltam be...ugy voltam vele, ha felmegy jol jarok a pozival, ha lemegy olcsobban veszek meg... tegnap diszkont aron vettem meg egy jelentos pozit... ha meg lentebb megy az ezust, akkor meg veszek hozza, es orulok hogy olcsobban vettem...
most mar eleg sok penzzel bent vagyok, valoszinu 16 korul adnek el SLV-t...
oszinten az elozo csucsnal is el akartam adni, de vartam hatha felmegy 17-re, mint az elozo korben, de hirtelen lefordult, tehat lemaradtam arrol a korrol...ember legyen a talpan aki ezt megjatsza,utolag persze konnyu...
elozo aljnal vettem 15 alatt SLV-t. Hagytam penzt, hogy ha lentebb megy, akkor veszek meg...erre megindult felfele, es bosszankodtam, hogy szabadon all a penz, pedig emelkedik az arfolyam...
rengeteg variacio van, nem egyszeru...

arrol ugy en beszeljunk, hogy a 300% amit irtal, lehet hogy csak 30%, mert nem az egesz pozival szallnal ki (hiszen a 100-200%-ra hajtunk), csak mondjuk a pozi 10%-val...meg azt is soknak tartom...

a kiszallasi strategia nehezebb mint a beszallasi, az biztos... ha felmegy az arany ara 3-szorosara: eladom? Lehet hogy utanna 10szeresere megy...nem adom el? lehet hogy visszaesik es ugrott a 3-szoros profit, pedig mar a kezemben volt...

en kb. ugy kepzelem el, hogy ha duplazodik, akkor a pozi felet eladom... ekkor marad eleg pozim, ami tovabbi emelkedes eseten profital, viszont nincs kockazatom, mert a penzemet visszakaptam, es ingyen van a pozi. A visszajaro penzel meg lehet uj sztorit keresni...
emerald 2015. 07. 16. 17:54
Előzmény: #779  kurkuma
#781
Ügyes voltál, gratulálok!
Nem kis dolog végigülni hónapokat!

János biztosan örül h Te sikeresen kereskedtél és hasznodra fordítottad az információit.
Ám ez semmit nem von le a Te érdemeidből, hiszen a lehetőség adott volt másoknak is, ám ügyesnek is kell lenni h tudd mit mikor és hogyan hasznosíts...😀

Nem kell mindenkivel törődni, van akit a kötözködés éltet, de ne menj bele hagyd válaszolatlanul mert sose lesz vége

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek