Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kurkuma 2015. 07. 16. 17:07
Előzmény: #778  Törölt felhasználó
#780
Kezdem érteni, mi a problémád Kisvukkal.
kurkuma 2015. 07. 16. 17:05
Előzmény: #777  Törölt felhasználó
#779
Remélem nem haragszik meg János, még csak nem is reklámnak szánom. A dátum látszik, nem kamuból írtam be. Azt is leírtam párszor, ez nem az én érdemem.

jún. 26.

címzett: Janos
Szia János!
Köszönöm a választ! Az olajosok szépen esnek, pont ahogyan vártad. Tegnap zárás előtt én is mindent eladtam, Indiát is zártam ma. Köszönöm meg egyszer!
Törölt felhasználó 2015. 07. 16. 16:55
Előzmény: #765  Törölt felhasználó
#778
Ideje volna szembenézned a tényekkel... nem az a baj, hogy NEM shortolod - bámennyire is szeretnéd így beállítani a dolgot -, hanem az, hogy makacs meggyőződés alapján végiglongoltad az esést, akik pedig azt mondták h. nagy valószínűséggel még sokáig esni fog, azokat végig lehülyézted és kioktattad.

Ideje volna, ha magadba néznél és beismernéd, hogy nagyon gyenge adottságú tréder vagy.
Törölt felhasználó 2015. 07. 16. 16:52
Előzmény: #775  kurkuma
#777
mit lattunk maskepp, hogy te se tudod es en sem hogy mi lesz 5 perc vagy 5 nap esetleg 5 het mulva....

most azt mondod
UTOLAG!!!!

hogy el kellett volna adnia 50% pluszba, szerinted ha biztosan tudta volna Tibi0002 hogy vissza fog esni az osszes profit es meg minuszba megy szerinted nem adta volna el???
ugye ezt nem gondolod komolyan,mert ha igen akkor bocsanatot kellene kerned Tibitol hogy minek nezed...

hol lesz az olaj ara augusztus 17-en???

ennek semmi koze a szerenyseghez vagy ahoz hogy milyen kereskedo az ember!!!

de ha van kedved kerlek mond meg most hogy a mostani es augusztus 17-i ar kozott hol lesz a melypont ill. a csucs az olaj araban???

En nem tudom megmondani, ha tippelnem kene akkor azt mondanam, hogy talan lejjebb lesz, talan lejjebb lesz mint 50$, de arra azert nem tennek penzt, hogy nem lesz mondjuk 55 vagy 57$...

szoval hol lesz az elkovetkezo 22 kereskedesi napban a csucsa az olajnak es hol lesz a melypontja....???

en meg majd el mondom neked augusztus 18-an hogy hol volt es hogyan kellett volna azt lekereskedni....(Hu de okos leszek)
Ehez aztan kell szerenyseg, na bravo!!!

Sok szerencset!

viki1 2015. 07. 16. 16:46
Előzmény: #767  Tibi0002
#776
És ezeket az elveket honnan lehet tudni mik ezek?
kurkuma 2015. 07. 16. 16:09
Előzmény: #773  Törölt felhasználó
#775
Ezt marhára másként látjuk, nincs értelme ezen tovább forogni.

Semmilyen bölcsek kövéről nincs szó, erre is felesleges reagálni.

Én azt gondolom, tudom a helyem a kereskedők között, neked sem ártana némi szerénység.

Törölt felhasználó 2015. 07. 16. 16:08
Előzmény: #770  buyandhold
#774
biztos hogy a speki orul 5-10%-nak es nincs 2-3szoros kereskedese...

hany es hany ugynevezett befekteto van a piacon akik vesznek 1 jo nevu ceg reszvenyeibol es varjak, hogy valamifele csoda tortenjen...

szerintem sokan akik azt hiszok magukrol hogy befektetok,es valojaban a rossz szerencsejatekos kategoriaba tartozik legalabbis a statisztika ezt mutatja...
Törölt felhasználó 2015. 07. 16. 15:56
#773
elofordult-e mar valakivel akik kereskedik, hogy vett 1 instrumentet amin lett 1 kisebb profit majd a profitbol kisebb veszteseg lett es mivel nem akartunk nagyobb veszteseget esetleg nullaba huztuk a stoppot es kivagott vagy zartuk a poziciot....
majd nehany oraval, nappal, hettel esetleg honappal kesobb pedig az ar elerte a celarunkat esetleg meg azon is tul ment boven???

es akkor utolag elmondjuk es megmagyarazzuk, hogy miert kellett volna megse lezarni a pozit...

vagy jelen esetben miert kellett volna 50%-nal zarni....

erre mondta putyin hogyha a nagymamajanak futykose lett volna akkor nagypapanak hivtak volna...

link

74. oldal "...Egyik nap egy Elmer..."

1 masik erdekes gondolat bar ezt a tobbseg most nem fogja erteni majd utolag....:

72.oldal "...A Total kezdo..." ill. "a Fel Balek aki azt hiszi ratalalt a bolcsek kovere..." na arra az elmult nehany evben sokan ratalaltak...
es ezt irtak 92 evvel ezelott...
;)
hmhmhm...
lehet hogy nem artana klasszikusokat olvasni..
kurkuma 2015. 07. 16. 15:47
Előzmény: #770  buyandhold
#772
Abszolút én is így látom. Viszont december óta annyira le-föl rángatózik az olaj piac, hogy az első stratégiával is lehetett 7-8 hónap alatt 300%-os profitot hozni, míg a másodikkal akár a nullán, vagy mínuszban is ülhet az ember.
Én is a hosszabb távnak vagyok a híve, de az elmúlt bő félévben nem ez volt a kifizetődőbb az olajcégeknél.
Törölt felhasználó 2015. 07. 16. 15:34
#771
ez 1 piciket erdekes lehet...,tul jo eredmenyt nem varnek... meg ugy se hogy csokkentettek az elorejelzest....
delutan meg Helenke fog meselni....
van 1 olyan erzesem lesz 1 kisebb hullamvasut mind a fobb Fx parokon, mind a fobb indexekben....
buyandhold 2015. 07. 16. 15:33
Előzmény: #768  Törölt felhasználó
#770
szerintem itt 2 dolgot keverunk, Kosztolanyi konyveiben jol elmagyarazza:
van a spekulans, aki vesz valamit, es 5-10% haszonnak orul...
van a befekteto, aki vesz valamit, es 2-3-szoros aron adja el...

az elso kenyszerbol csinalja, mert nincs penze, nincs ideje, gyorsan kell penzt csinalnia...

a masik is kenyszerbol csinalja, mert van penze, es ideje, hogy kivarja a megfelelo alkalmat...

el kell donteni, hogy melyikbe tartozunk (illetve nem kell, mivel adott, hogy van-e mar sok penzunk vagy nincs), es eszerint kell strategiat valasztani. Nincs ertelme a kettot osszekeverni.

kurkuma 2015. 07. 16. 15:30
Előzmény: #768  Törölt felhasználó
#769
Nézd, nem szeretnék ezen vitázni. Csak azt állítottam, most ez kissé előreláthatóbb esés volt, nem volt érdemes kiülni. Azt is leírtam, hogy tőlem sokkal-sokkal nagyobb tudással, tapasztalattal bíró kereskedők is óvatosságra hívták fel a figyelmet. A magam részéről mindenki úgy csinálja, ahogyan akarja, a saját teljesítményemmel tökéletesen elégedett vagyok, s őszintén vállalom, ebben a teljesítményben Pomperj írásainak is hatalmas szerepe van.
Segítő szándékkal írtam, a saját tapasztalatomat osztottam meg, mert néha én is feleslegesen ültem ki néhány pozíciót, amit így is szép profittal zártam, de ésszerűbb lett volna az adott helyzetben zárni, lejjebb visszavenni.
Törölt felhasználó 2015. 07. 16. 15:08
Előzmény: #766  kurkuma
#768
ja a mese konyvekben vesz valaki 10$-on valamit ami mindenfele korrekcio nelkul elmegy 16$-ra majd 1 hirtelen legbol kapott otlet alapjan eladja az ember es utana az ar vissza esik 9,5$-ra...
;)
honnan tudod hogy nem lesz az ar 16$ utan 17...
esetleg 15$ utan 15,5 esetleg 16$???

azert mert valaki penzt keres a piacon 1 kereskedessel az nem jelenti azt hogy jol kereskedett es azt se hogy rosszul....(ennel kicsit osszetettebb az ugy....

legyel olyan kedves mond meg hogy mikor kell az olajat venni...???
esetleg adni...???
azt se tudjuk hol lesz 5,15perc mulva nem azt hogy hol lesz 1 nap, het vagy honap mulva...

tudod-e biztosan allitani hogy Tibi0002 reszvenye ami volt 50% pluszban nem fog-e meg iden 100 vagy 150% pluszba lenni....
es kijelentheted-e 100%-os bizonyossaggal hogy a 10%-os minuszbol nem lesz 15 vagy 20%-os....???
;)

ugye ezt te sem gondolod komolyan
Tibi0002 2015. 07. 16. 15:05
Előzmény: #761  viki1
#767
konkrét cégeket nem szeretnék írni, csak annyit, hogy Benjamin Graham és Walter Schloss elvei alapján választom ki őket.
kurkuma 2015. 07. 16. 14:53
Előzmény: #765  Törölt felhasználó
#766
Persze, felesleges a csúcsok, aljak keresgélése, de például 17,5 USD és 12.5 USD között szerintem komoly hiba bent ragadni az elmúlt hetek függvényében.
Mondom úgy, hogy Pomperj is nagy segítséget nyújtott az elemzéseivel, amelyeket ezúton is köszönök! Szerintem ezekből a hibákból kell, és érdemes is tanulni, csak erre szerettem volna rávilágítani.

Törölt felhasználó 2015. 07. 16. 14:27
Előzmény: #763  kurkuma
#765
en sem azert irtam, (mert ugy gondolom hogy okoskodasnak irtad)
hanem azert mert most ugy tunik, hogy jobb lett volna eladni...
es mi lesz ha 6-12 honap mulva 100-130%-os profittal eladja...
akkor meg mondhatjuk azt hogy jo dontes volt...
vagy azt hogy 50% pluszban el kellet volna adni es 12% minuszba visszavenni, de honnan tudjuk hogy hol lesz, volt az alja vagy a teteje???
utolag a legtobb dologot egyszeru megmagyarazni, elore ill. kozben pedig 1 masik tortenet....
szerintem 1 kereskedo feladata nem az hogy eltalalja az osszes hullam aljat ill. tetejet, hanem hogy 1 jelentosebb elmozdulasbol minnel nagyobb reszt elhozzon...
Na en eppen ezert nem akarom shortolni az aranyat es ezustot...
minek kinlodnek es vesztegetnek idot 2-3%-os elmozdulasra ha a masik oldalon 50,100,200%-os elmozdulas is lehet...???
kurkuma 2015. 07. 16. 14:08
Előzmény: #763  kurkuma
#764
Bocsánat, egy nulla lemaradt. Helyesen Tibi0002.
kurkuma 2015. 07. 16. 14:02
Előzmény: #760  Törölt felhasználó
#763
Azzal teljesen egyetértek, hogy a jelenlegi árnál jóval többet érnek azok az olajcégek amelyekkel kereskedek, tehát néhány év távlatában valószínűleg szép profitot hoznak.
Viszont a jelenlegi esésre azért lehetett számítani, kifizetődő volt az óvatosság, függetlenül a befektetés időtávjától. Tibi002 írásait olvasva, biztos vagyok benne hogy sikeresen kereskedik összességében, nem is okoskodásnak szántam, csupán úgy gondolom, ez most egy elkerülhető kör lett volna, csak szerencsésebb alacsonyabb áron visszavenni, a közbenső short lehetősége meg csak ajándék volt.
Törölt felhasználó 2015. 07. 16. 13:41
#762
a regi idok es a tapasztalatom miatt, mint korabban irtam en varok az olaj ill. az olajos cegekkel szeptember vegeig-oktober kozepeig...
szamomra ott fog eldolni, hogy latok-e majd bennuk lehetoseget long vagy short oldalon...
viki1 2015. 07. 16. 13:40
Előzmény: #755  Tibi0002
#761
Mely olajpapírok és bányászcégek részvényeit veszed meg?

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek