Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 07. 16. 13:38
Előzmény: #757  kurkuma
#760
Ennel kicsit osszetettebb az ugy...
sok mulik azon hogy valaki milyen strategiaval kereskedik....
csak hogy 1 esetet emlitsek tavaly vettem NST-t....
nehany honap alatt felment 50% pluszba...
majd amikor megontottek az aranyat es ezustot nehany het leforgasa alatt az 50% profitbol lett majdnem 5% minusz a belepesi arhoz viszonyitva...
(megneztem a ceg negyedeves jelenteseit es lattam, hogy nem csak koltseg csokkenteseket hajtottak vegre hanem a kitermelest is sikerult novelni.....
igy amikor az elso pozicion lett nehany cent nyereseg megint, megduplaztam a pozicio meretet, es szorosabbra huztam a stoppot..., majd 20% emelkedes utan vettem meg 1 kisebb adagot...es a stoppot breakevenbe huztam....
jelenleg mar 2szer annyi profit a zsebembe van mint a kezdo kockazat es meg mindig van belole...(es meg osztalekot is fizetnek)...

nem ismerem Tibi002 strategiajat azt tudom hogy Graham modszere alapjan kereskedik...
a kockazatot kezelese pedig ugy tunik szamomra az atlagon feluli....
(lehet de nem biztos hogy rosszul dontott)
Tibi0002 2015. 07. 16. 13:32
Előzmény: #757  kurkuma
#759
szerinted egyértelmű, szerintem pedig soha nem az.
kurkuma 2015. 07. 16. 13:25
Előzmény: #757  kurkuma
#758
Sőt, én shortra álltam át, így jóval több volt benne.
kurkuma 2015. 07. 16. 13:22
Előzmény: #756  Tibi0002
#757
Szia!

Szerintem egyértelmű hogy dobni kellett az olajosokat, Pomperj sokat írt az olaj árának várható eséséről, tehát nem utólagos okoskodásról van szó. Bár ez is egy tapasztalat volt számodra.
Tibi0002 2015. 07. 16. 13:03
Előzmény: #755  Tibi0002
#756
Elfelejtettem hozzáírni:
Volt tehát olajos papírom, ami 50% pluszban volt, de most -10%-on áll. Ilyenkor egy kicsit bánom, hogy nem adtam el. :) Ha viszont az olajár nem visszaesik, hanem tovább megy 70$-ra, akkor az árfolyam is talán duplázódott volna.
Tibi0002 2015. 07. 16. 12:58
Előzmény: #753  viki1
#755
Nem olajat veszek, hanem olyan olajcégekbe fektetek, amelyek ilyen ár mellett is túlélésre, vagy akár nyereség elérésre képesek. A szektor gyengesége miatt pedig ezen cégek között akadnak nagyon vonzó áron megvehetőek.

Az elmúlt hónapokban is voltak olajpapírjaim, melyek 40-50%-ot emelkedtek a kezem alatt, de ezeket csak részben értékesítettem.

Ugyanígy járok el a bányászcégekkel is.
Törölt felhasználó 2015. 07. 16. 12:43
Előzmény: #751  pomperj
#754
mondjon nekem valaki 1 olyan eszkozt ahol nincs nagyobb kockazat mint 10-15%....
(aranynal 10-15% az a buvos 1000$ kornyekere esik...erre en nem fogadnek, persze nem lehet 100%-osan kizarni)...
az igaz hogy az all in cost a legtobb cegnel csokkenhet az olcsobb olaj ar miatt es az erosodo dodo miatt...
en 820-850 koze varnam iden az also savjat a koltsegeknek a felsot pedig 930-980 koze....
ha 30%-os premiumot szamolsz a legalso varhato koltsegektol a nagyobb banyaszoknal akkor kb. 1060-1080$...
30% premium a legtobb uzleti vallalkozasnal alap, nyersanyag kitermelesnel, banyaszatnal 50%-os premium ill. az folotti jellemzo...

igaz, hogy Kinaban kozpontilag megprobaljak a Shanghaj index eseset megforditani kerdes, meddig lehet szellel szemben p...-ni...
azt se lehet mindn nap eljatszani, hogyha a Dow 200pont minuszban van akkor technikai okokra hivatkozva leallitani par orara a kereskedest es az osszes bentlevo ordert torolni....

Azt hittem (bar tevedtem), hogy ez az elonytelen (megallapodas ha ezt lehet annak nevezni, en inkabb eroszakos diktatumnak hivnam) ami az EU es a gorogok kozott tortent 3-5 evvel eltolja a problemat,de lehet hogy meg addig sem kell varnunk....

a kerdes hogy valaki elkepzelhetonek tartja, hogy ilyen gazdasagi intezkedesek es reformok utan a gorog gazdasag nojon???
ha pedig nem fog noni, akkor minek extra hitel-t adni 1 olyan orszagnak aki kisebb adossagot is keptelen volt finanszirozni...
ja hogy megszavaztak a gorog parlamentbe...az jo, kerdes meddig maradnak kormanyon...???
ha valaki bemegy a munkahelyere es folyamatosan nem azt teszi amiert fizetik elobb-utobb megvalnak az illetotol, ez meg a politikaban is elofordulhat, talan nem is 1-2 orszagban....

Lehet hogy a kovetkezo 3-4 hetben, honapban esetleg az arany gyengelkedik, szezonalisan,de meg mindig a nemesfemeket tartom az 1-ik legjobb befektetesi eszkoznek jelenleg a piacon...
ez alol kivetel lehet rovid tavon 2-3het esetleg honap a CAD shortot....(talan elmegy 1,38-1,4-re a USD-al szemben...szoval 6-8% benne lehet meg...
batrabbak pedig probalkozhatnak szeptemberrig USD/CHF longgal...
viki1 2015. 07. 16. 12:21
Előzmény: #747  Tibi0002
#753
Olajat én is figyelem. 42$ a támasz most szerintem egy zászló alakba fog jönni le. Ott bele lehetne venni. Mit gondolsz?
Törölt felhasználó 2015. 07. 16. 12:12
Előzmény: #750  Törölt felhasználó
#752
koszi...
nekem nincs igazan forintom, talan visszajarobol megmaradt nehany szaz esetleg ezer ft....
;)
Keszpenzem: AUD,USD es GBP-m van de azt most hedgelem a USD FX pozicioval...
(cash nalam jelenleg ~8%)
majdnem 5% fizikai arany
20% fizikai ezust
kozel 60% reszveny amibol kozel 55% arany es ezust banyaszokban van...
van nehany short pozim (technologiat meg mindig shortolom (NDX),(HTZ) Hertz es AVIS-t (CAR)-t is shortolom...
ill. adom a CAD-t AUD-al szemben...
es vannak sentinel pozicioim GDX-ben kozep tavra vetel...
es mar tobb mint 1%-nyi Bitcoinom...
van GCC-m, es mai nap nyitasban veszek EWJ,IYR,XLF (ETF-eket)...
pomperj
pomperj 2015. 07. 16. 11:39
Előzmény: #748  Törölt felhasználó
#751
Azert most van par fundamentalis ok is, hogy arany ara essen.
Az elso a Kozelkeleti arab/torok zurzavar, ami miatt az arab orszagok ekszer kereslete esik. A masodik a Kinai korrupcio ellenes kampany, mostanaban ovakodnak bemenni egy ekszerboltba, mert "honnan ra a penz?" kerdesre neha nehez felelni.
Ez a WGC szerint is nyomja a ekszer keresletet, ami nagyjobol -3% tavalyhoz keper. Egyedul India a vidam pont.

Aztan van a bar+coin investment kereslet, ami ugyanezekben az orszagokban es ugyanilyen okbol (plus a Kinai tozsde mania miatt) visszahuzodoban van.

Aztan a banyaszok is fogytan vannak az All-in-cost csokkentesi otleteknek. Szinte mindnel 100-200 USD-vel mar csokkent 2011 ota ez a szam, most 800-1100 USD kozott van. Mindenhol a jobb erceket banyasszak, az olajar csokkenes levitte az energia koltsegeket, es masban sincs inflacio. Kiveve a berkoveteleseket Del-Afrikaban.

Nincsenek uj exploration kiadasok, sehol nem latjak indokoltnak.

Szoval, megeshet hogy ez az agressziv teszteles a 1140 USD kornyeken egy nap atszakitja a supportot. Es meg par honap eses lesz belole.
Törölt felhasználó 2015. 07. 16. 11:29
Előzmény: #748  Törölt felhasználó
#750
Tibi0002 2015. 07. 16. 10:47
Előzmény: #748  Törölt felhasználó
#749
Igen, usd erősödés. Van usd-ből is egy rakat, de én azt lehetőség szerint részvénybe fektetném.
Törölt felhasználó 2015. 07. 16. 10:39
Előzmény: #747  Tibi0002
#748
Attol fugg hogy nezzuk hogy az arany esik vagy esetleg a USD erosodik...

link

csak csendben megjegyeznem, hogy NZD es CAD ujabb melypontra gyengult az USD-al szemben, az AUD-ban sem duzzad az ero....
nem kell hozza tul sok fantazia hogy mi kovetkezik ebbol...
talan az EUR gyengulese segitheti picit a DAXli-t es meg az is elofordulhat ha igy folytatodik penteken nehez napja lehet az amcsi indexeknek, persze ehez folytatodnia kellene a USD erosodesnek...
van 1 olyan erzesem hogy fog...
;)
Tibi0002 2015. 07. 16. 10:23
Előzmény: #746  viki1
#747
Hát...ez esik. Türelem rózsát terem, remélhetőleg. Én emellett még az olajra, és a többi fémre is figyelek, hátha.
viki1 2015. 07. 15. 17:13
Előzmény: #745  pomperj
#746
Nézd a mai napot ,megint jól beverték az aranyat.1142$
pomperj
pomperj 2015. 07. 15. 12:35
Előzmény: #733  pomperj
#745
A COT report elofizeteses chartjat megtalaltam mashol, es errol volt szo:

link

De ez nem timing tool, sem napos sot hetes tavlatban sem, szoval erdemes kivarni amig megfordul a COT net pozicio.

Törölt felhasználó 2015. 07. 15. 09:48
Előzmény: #743  Törölt felhasználó
#744
A piac manipulalasabol nem a banyaszok huznak hasznot hanem az a nehany befektetesi bank akik ebben reszt vesznek....
Elmeletileg a piacon rengeteg szabaly van..., sot tobb is mint kellene,de nem a szabalyok mennyisegen mulik hogy a piac kepes legyen rovid tavon is a kereslet kinalat alapjan, manipulaciktol mentesen mukodni...
Ha 2 vagy tobb kereskedo ossze all es egyuttesen elmozditjak az arfolyamot 1 csendesebb idoszakban es ezen nyereseget ernek el, akkor elobb utobb borton es penzbuntetessel kerulnek szemben...; ha ezt a nagyfiuk teszik es evekkel kesobb kiderul akkor pedig kisebb penzbutetesekkel megusszak, nem tul sokan vegzik racs mogott...a befektetesi bankoknal a penzbutetesek nagysaga olyan, hogy egyszeruen a buntetest ugy veszik mint 1 egyseri koltseg a ceg nyereseges mukodtetese kapcsan...( cost of doing business)...

A masik dolog amivel nem ertek egyet, hogy a spekik tobbsege trendkoveto... es a kereskedok tobbsege trendkoveto...
en inkabb ugy fogalmaznek hogy a spekik tobbsege long oldalon kereskedik (ugye ez nem egyenlo a trendkovetessel)...

Egy masik komoly felre ertes hogy a short selling ill. azok akik ezt teszik manipulaljak a piacot (lasd mi tortenik a Shanghaj indexnel...) ez megint nem igaz, short sellerek csak hatekonyabba teszik a piacot...
a manipulalas akkor tortenik amikor 2 vagy tobb piaci szereplo kevesbe forgalmas idoszakban eltolja az arfolyamot azert hogy ezzel nyeresegre tegyen szert....
azt viszont nem szabad elfelejteni, hogy rovid ideig szinte barmit ill. barkit lehet manipulalni...de elobb-utobb a piacnak tukrozni kell a gazdasagi folyamatokat...

Trendfordulonal pedig nem csak a kis spekik es kereskedok serulnek hanem a hedge fundok es nagyobb piaci szereplok is....

Velemenyem szerint a legtobb penz ill. a legnagyobb profit ott talalhato a piacon ami a tobbsegi velemennyel ellentetes...
(es amikor a tobbseg felismeri hogy tevedet rosszul merte fel a helyzetet, vette fel a poziciot ill. a trade rossz oldalan all akkor a piac kepes olyan hatalmas elmozdulasokra amikre matematikailag szinte nem lenne esely...

Azzal egyet ertek hogy idonkent a nyitott poziciok valtozasabol le lehet vonni kovetkezteteseket, mint irtam korabban nagy valoszinuseggel az osszi idoszakban hatalmas volatilitas lesz, es nehany orara esetleg 3-5 napra meg fogjak onteni az arany-ezust es mas egyebb nyersanyagokat ill. instrumenteket...

Eppen ezert akik hosszabb tavra vasarolnak, esetleg cost avareging alapjan havonta vagy hetente gyujtogetnek, azoknak sokkal erdemesebb arany ill. ezustnel akkor vasarolni amikor a nagyfiuk eltoljak az arfolyamot...
aranynal 3-5% esesnel
ezustnel 5-8% esesnel

(viszont fontos lenne azt megjegyezni, hogy cost avareging nem mukodik tokeatteteles szamlan ill. reszvenyeknel es FX-n...
fizikai arany-ezust vasarlasanal igen, foleg ilyen piaci kornyezetben), az aljat pedig senki nem ismeri...
hogy hol volt az alja, mikor ert veget az eses mindig utolag tudjuk meg...
(utolag pedig aranylag egyszeru okosnak lenni..)
;)
Törölt felhasználó 2015. 07. 14. 22:55
Előzmény: #742  Törölt felhasználó
#743
Szia,

koszi az infokat amit feltettel...
remelem sokan kepesek lesznek ertekes informaciot szerezni belole....

Nehany dologban nem ertek egyet pomperj-el, nehany dologban pedig veled...

Mindenki velemenyt formal a piacrol, es mindanyian nagyon gyakran tevedunk, persze vannak kivetelek akiknek mindig igazuk van, de azokat hagyjuk meg azoknak akik meg mindig hisznek az esti meseben....

Nem ertek egyet pomperjel sem abban hogy a kereskedok hogyan kereskednek, sem abban hogy a banyaszcegek mikor es miert ertekesitenek..., mondjuk kicsit pontatlannak tartom....

Kereskedok ugye 1 eleg tag fogalom....
spekik, fel profik, profik, bef alapkezelok, hedge fundok, befektetesi bankok stb.stb..
a piac nem 100%-ban a fundamentumokrol szol rovid ill. akar kozep tavon...
Ha valaki akarja visszakeresheti azt a hsz-mat ahol a nagyfiuk derivativ poziciorol volt info...
Deutche Banknak kb.akkora derivative pozicioi vannak ami megfelelne a nemet 20 eves GDP-nek...Azert azt ne feledjuk barmenyire eros a nemet gazdasag, a nemet gazdasag nem europa csak a legerosebb gazdasag jelenleg, DB pedig nem nemetorszag hanem a nemet gazdasag 1 szereploje....

Szoval a piac rovid tavon nem a gazdasagi folyamatokrol szol, sokkal inkabb szerencse jatekot csinaltak belole..., ha pedig neha nem jon be ill. a megszokotnal nagyobb elmozdulas jon akkor pedig a kormanyok kenytelenek kimenteni a bankokat....
(ez sem lesz igy orokke, mert ok is lassan a csod szelen allnak...)

folyt kov...
Törölt felhasználó 2015. 07. 14. 21:48
Előzmény: #733  pomperj
#742
"Nem masolhatom ide a chartot (szerzoi jog miatt)"- majd segítek, vállalom a felelősséget:)
link
link
link
link
de ha valakit a "forrás" érdekel, az sem nagy titok:link
a large speculators még mindig nettó longban vannak, és nem 7500, hanem 50.000 kontraktusnyi nyitott nettó long pozijuk van.
a trendváltás - általában- nem akkor történik, amikor a nagy spexek long pozíciói csökkennek...most csökken, 1 hét múlva meg nő.
a trend megfordulása akkor várható, ha a commercial hedgers-ek nettó longban vannak.(akár gold, akár más áruféleség)
ennek az egyszerű magyarázata, hogy ha már a termelő is veszi (nettó longban van) a saját termékét, akkor a jelenlegi piaci ár közelíti, v alatta van a termelési ktg-ekenek.(nagyon leegyszerűsítve)
mivel a termelőknél senki sem ismeri jobban a piacot, és a költségeket, ezért akkor mennek nettó longba, ha már látják, h "ennyiért" nem éri meg termelni.(sajna ez azonban évekig is tarthat, ezért cot alapján én nem kereskednék, kiegészítő infónak viszont kiváló)
amíg a "termelők" nettó shortban vannak, addig inkább korrekcióról van szó, mint trendfordulóról.mivel még ilyen áron is megéri eladni a termékét.
nyilván mindenki azt csinál, amit akar, de én azért nem trédelnék a large speculatorokkal szemben (de bátraké a szerencse?:))

egyébiránt bocs, de innen jutottál eszembe:link
ahogy látom mobius 48/52-es guru volt;)
elgondolkodtató, hogy aki rendszeresen olvasott gazdasági cikkeket, oldalakat, az óhatatlanul is belebotlott.(itt a pf-en is sokszor)
ezek szerint nincs egyenes arányban a teljesítmény a kinyilatkoztatások mennyiségével;)
oil120 2015. 07. 14. 21:46
Előzmény: #731  viki1
#741
Az egy tökéletes pozicionálás volt.
Pontosan így szokott menni nekem is, tudok venni a csúcson és eladni az alján, vagy pont a fordulóig tartani

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek