Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 07. 02. 13:18
Előzmény: #639  Törölt felhasználó
#640
Lulo ezt kicsit kifejthetned jobban hogy mire ertetted????

aki tudja,csinálja,aki nem,az tanítja...

tudni,vagy azt hinni,hogy tudjuk,az nagyon nem ugyanaz,igaz pisti???
Törölt felhasználó 2015. 07. 02. 13:02
Előzmény: #638  Törölt felhasználó
#639
aki tudja,csinálja,aki nem,az tanítja...

tudni,vagy azt hinni,hogy tudjuk,az nagyon nem ugyanaz,igaz pisti? nem kell válaszolni,főleg nem olyan tömören és érthetően,ahogy szoktad
Törölt felhasználó 2015. 07. 02. 12:33
Előzmény: #636  Törölt felhasználó
#638
Szia,

aranyat en csak biztositaskent tartok a portfoliomban (fizikait), mert nem kivanok komoly valsagot...
elmeletileg minden konzervativ portfolioban kellene lennie 5-10%-nak(fizikai) minimum, persze ez csaladi helyzettol, kortol es meg jo nehany dologtol valtozhat....
-igazan nem az ar a fontos, hanem hogy a vagyonod bizonyos resze megorzi a vasarlo erteket....

(fizikai aranyat nem azert vesz az ember, hogy eladja, hanem hogyha valami nagyobb problema lenne, akkor azzal biztositani tudja a csaladja jovojet amig rendezodnek a dolgok...)
persze lehet venni spekulacios cellal de ahoz kell 1 kis tapasztalat, aranybanyasz reszvenyekben viszont nagyobb a volatilitas es megfelelo kockazat kezelessel 2,3-5 even belul tobbszorozni lehet....
ha az ar esik fizikait veszek meg, ha az ar emelkedik akkor pedig a banyaszokban levo reszesedesemet novelem...
;)

igazan az arany arahoz ismernunk kellene nehany dolgot hogyan hatarozuk meg a realis arat:(ilyenek pl:
FED funds rate,Treasury yieldjet, olajar, M1 ill. M2 penzmenyiseget a G8 orszagokban ill. ezeknek az orszagoknak adossagat...stb.stb...

a fobb cegek kitermelesi koltsegeit ismerjuk,
bar a Q1 ill. Q2 eredmenyeket meg nem ismerem 2015-bol;...
ha az olaj ara tovabb esik akkor az atlagos kitermelesi koltsegek 875-975-rol eshetnek akar 800$-ig is....
(mint irtam korabban vannak banyak ahol kisebb mennyisegeket kepesek 500-600$ kozott termelni,de itt nehany 10000, esetleg 100-200k ounces-ot tudnak termelni ilyen szinten....
a banyaszok hatalmas koltseg csokkenteseket hajtottak vegre az elmult evekben...
pl.10-20%-os munkaero leepitest, 20-tol akar 45%-os kulso vallalkozoktol valtak meg, es mar tobb mint 1-1,5 eve a high grade banyakra koncentralnak, a hatekonysagnak is vannak hatarai es a koltseg csokkentesnek...
jelenleg a banyaszok mar akiknek van haszna azok a 1998-2002-es premium felevel 2/3-val dolgoznak mar most, a legtobb kutatast es uj lelohelyek megtalasara levo projektek el lettek halasztva vagy le lettek allitva....
legrosszabb esetben 5 even belul 1500$ korul lehet az ara, 10 even belul meg a modelek ill. a szamokat amit hasznaltunk 98%-os valoszinuseggel 1700$ fole varja,de kozel 50%-os valoszinusege volt 2400-2700 korul ha jol emlekszem....
Szeptember-Oktober korul ujra kalkulalunk ahogy az ujabb adatok a birtokomban lesz....

majd irok ha upgradetlem a szamokat...

ha jovo heten 1900-2400$ kozott lenne az arany ara akkor se adnam....

Jim Sinclair 50000$-os arral riogat....
(valoszinuleg megmondo gurunak fogjak mondani, o sem ert hozza, csak van 1 exploration cege es Executive Chairman, Singapore Precious Metals Exchange-en)
Persze nem biztos hogy ert hozza,de ha csak 10%-ban lesz igaza es mondjuk 3 vagy 7 ev mulva lesz 5000$...nem hiszem hogy bankodni fogunk...

Jo nehany kereskedo, befektetesi alapkezelo 2008 utan akik barbaly ereklyenek tartottak addig az aranyat Pal fordulason mentek keresztul es eleg komolyan gyujtogetnek....

u.i.: Citibank meg 6000 eves arany lufirol beszel, meg 600-800$-os arral riogatnak kozben reszesedest vasarolnak olyan banyakban ahol az elozo evben 925$ korul volt az all in cost...(eleg transzparens dolognak tartom)
;)
eurocent 2015. 07. 02. 12:32
Előzmény: #605  szarvasvadasz
#637
Köszönöm az emlékeztetőt.

Kérdés: a chartod alapján arany törte a piros vonal szintet?
Törölt felhasználó 2015. 07. 02. 10:51
Előzmény: #635  Törölt felhasználó
#636
Szia Kisvuk,

elég durva szinteket írsz. Most így hirtelen nehezen tudom elképzelni, hogy ez megtörténne, de nem zárom ki igazadat. (de kicsit reménykedek, mert nekem is van :))

Szerintem lehet igazad arannyal/ezüsttel kapcsolatban, egy nagyon komoly emelkedéssel, de ahhoz minimum egy válság kéne szerintem. (De hogy az mikor lesz, nehéz kérdés.)

Abban egyébként egyetértek, hogy érdemes tartani, később ha esetleg lejjebb menne, akkor még többet venni.

Meredek kérdés: Szerinted, mi lenne a tipped, 2-3-5 éven belül hol lesz az arany ?
Törölt felhasználó 2015. 07. 02. 10:27
Előzmény: #633  krida
#635
Szia,

ne ijedj meg, nem shortoltam az aranyat mar jo regen (egeszen pontosan utoljara 18/12/2012-en nyitottam short pozit benne...; most mar tudom hogy koran zartam a pozikat)...
utana mindig konnyu elmondani mit hogyan kellett volna...

szarvasvadasszal csak velemenyt, otletet probaltam cserelni ill. probaltam megismerni, hogy o hogy lat benne shortra eselyt....

en nem fogom adni az aranyat 1 jo darabig...
ez alatt ertem hogy nem fogom shortolni:
1500,1700,1900 es meg az is lehet hogy 2500-40000$ kozott sem....
ahoz jo sok dolognak meg kellene valtoznia a vilaggazdasagba....
(majd szolok ha legkozelebb shortolom,de ahogy elnezem ez el fog tartani 1 darabig...)

Mondjuk 2400$-os arnal es ha mondjuk a Svajci 10 eves allamkotvenyek 6-7%-on forognanak, vagy a nemet 7,5-9% kozott akkor inkabb azokat vennem...., hogy diverzifikaljam a portfoliom,de ezektol egyelore messze vagyunk meg ettol...

Sokan nem ertik, hogy az arany ara nem csak 30-50%-ot erosodhet, hanem akar 10-40szeresere is....(persze hogy az arany ara hogyan juthat el 5000-45000$-ig az 1 masik temakor), nem az a lenyeg hogy mennyi lesz az ara, hanem hogy megorzi a befektetett toked a vasarlo erteket.....,de az aranynal az ezust sokkal jobb befektetes jelenleg...
Ezustnel az ora ketyeg, hamarosan olyan szinten beszukulhet a kinalat, hogy a nagyfiuk bekeritik sajat magukat....
Azt a hullamot meg erdemes lesz meglovagolni..
Törölt felhasználó 2015. 07. 02. 02:52
Előzmény: #632  Tazsomaru
#634
gyonyoru eredmeny, csak gratulalni tudok!!!

A szamlat aminek belinkeltem az eredmenyet sajat szamlas (aranybanyasz ill. mas csak au-s rv. , csak long es tokeattetel nelkul....)

FX-re es Indikre masik szamlakat hasznalok az esetek nagy reszeben masik brokert ill. ha nincs ido penzt utalni akar CFD providert vagy mas market makert....
FX-n es Indiken mar jo nehany hete nem kerestem penzt kivetel ez alol GBP/USD long....
vesztesegem van Bitcoin-on is, bar az eleg apro pozicio...(0,1-0,15%-os lehet)...
Ezust pozicio erdekesebb ott USD-ban nezve csak nehany centes veszteseg van,de mivel en AUD-ban nezem a dolgokat mar picivel tobb mint 1%-os veszteseg van....
Raadasul az ezust pozicio mereteben is kezd szep helyet elfoglalni a (sajat) kereskedesi tokemnek; kozelitek a 20%-hoz es remelem sikerul 30-40%-ra novelnem az iden.....
(en a nemesfemeket eroltetem a kotvenyek helyett...)
es ha tovabb folytatodik az orultseg a piacon akkor akar 15%-os fizikai arany es 45%-os ezust pozicioig is elmegyek sajat szamlan ill. vaultokban......
(bar ehez 1 ujabb kotvenypiaci rally szukseges) amire a jegybankok rasegithetnek, hacsak ok nem generaljak az egeszet....

krida
krida 2015. 07. 01. 22:50
Előzmény: #606  Törölt felhasználó
#633
Ne ijjeszgessetek má az arany- ezüst shortokkal!Tanácsodat megfogadva sorba veszem itten az aranyrudakat, má nem is férünk tőlük, rakom a spájzba, persze selyempapírba csomagolva, hogy ne legyen feltünő, erre azt mondjátok, esni fog. Remélem azér nem kell majd ezt a sok drágaságot a kukába hajítani majd...
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 07. 01. 21:37
Előzmény: #601  Törölt felhasználó
#632
köszi, hogy megosztod Q2-t!
szép eredmény, grat!
beteszem én is, hátha mások is kedvet kapnak.

link

ez a speka számla, csak opció határidős piacon.
olaj (CL), gáz (NG), euró (6E) és bond (ZB).

neked ez csak a bányászok, vagy fx is benne van?

"A kulonbozo befektetesi alapokbol pedig mar jo nehany hete a toke kifele aramlik.... "

ez jó! :)

viszont különböző befektetési alapokba pedig mar jó néhány hete a tőke befelé áramlik....
;)

egyébként most egyet kell értenem a "Cash is king!" -el. :)

ott a momentum link első 5 helyen elég egyértelmű.
;)
Törölt felhasználó 2015. 07. 01. 19:36
Előzmény: #629  Törölt felhasználó
#631
el ne aruld senkinek erdekes dolgok zajlanak a piacon.....(persze nem biztos hogy feltunt)

a fun klubbot te hoztad fel, nem ertem mi baj van vele...

Szerencsere akkor kelek ill. fekszek amikor kedvem tartja...
magellan2214 2015. 07. 01. 19:31
Előzmény: #626  Törölt felhasználó
#630
magellan2214
Törölt felhasználó 2015. 07. 01. 19:16
Előzmény: #627  Törölt felhasználó
#629
te éjjel negyed négykor ezzel töltöd az idődet? bravó

ez nyílván egy fórumba illő hozzászólás...

igencsak aktuális lenne már az a saját fórum,remélem viszed magaddal a sleppedet is!
Törölt felhasználó 2015. 07. 01. 19:15
Előzmény: #611  seri2
#628
:))

hogy írhatsz ilyet, mikor nem is értesz hozzá? Mert ha értenél hozzá, akkor ugye zsákolnád...

;ÐÐ

Törölt felhasználó 2015. 07. 01. 19:08
Előzmény: #626  Törölt felhasználó
#627
a sehol nem vagyok hozzad kepest es a te kis fun klubodhoz viszonyitva...

link
link
Törölt felhasználó 2015. 07. 01. 18:42
Előzmény: #623  Törölt felhasználó
#626
szólj lajosnak,ha világkörüli útra indulnál,biztos szorít neked helyet az ifa platóján :)

jó kis fun klubod van, lajcsi,pompi,a tekintetes úr(apropó,hova lett?),magellan,stb..
Törölt felhasználó 2015. 07. 01. 18:39
Előzmény: #624  szarvasvadasz
#625
link

Szoval ugy erted, hogy short mondjuk 1170 korul
Celar 1080-1120 kozott
Stop pedig: 1220-25 korul...???

Azt meg ertenem hogyha 1130-ra benezne ott megnone a volatilitas es lenne benne 1 kis momentum amit meglehet probalni elkapni es menni vele...de nem latom a fantaziat benne a hozam/kockazt oldalon...

az EUR/USD-os elkepzelesed 1,08-1,10 kozotti vetel es 1,14-es celarban latok fantaziat, bar kicsit jobban meg kell vizsgalnom a helyzetet....
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2015. 07. 01. 18:20
Előzmény: #619  Törölt felhasználó
#624
Semmi gond, arany shortra értettem a kérdésed. Ahhoz minden infó ott van a linkelt májusi postban.
Törölt felhasználó 2015. 07. 01. 18:13
Előzmény: #617  seri2
#623
Ugye azert erosodot tavaly a dodo mert mindenki elkezdett a dodo fele fordulni a lehetseges kamatemelesek miatt, (kozben meg Eu-ban QE-t inditottak)....

Lenne nehany kerdesem gondolom pomperj kisegit minket....

Magasabb FED fund ratehez alacsonyabb vagy magasabb US Treasury yield tartozik???
milyen valtozast okoz 1 kotvenyportfolioban ha a FED kamatot emel???
Kik rendelkeznek amcsi allamkotvenyekkel, ill. hasznalnak-e leverage-t???
Esetleg JP Morg vagy CITI esetleg Goldman vagy a FED-nek is van???

picike informacio:

link

egyebkent ennek nincs jelentosege...

u.i.: ki az aki bloffol???
Törölt felhasználó 2015. 07. 01. 18:10
Előzmény: #621  Törölt felhasználó
#622
Figyuka Troll csapat!
Nem mennétek el vissza a lyukba?
Nem unod?
Törölt felhasználó 2015. 07. 01. 18:03
Előzmény: #620  Törölt felhasználó
#621
gyuszi sok mindent írt,milyen érdekes,hogy csak ez ragadt meg a csöppnyi kis agyadban :)
a saját árnyékodat mikor ugrod már át?
ha értékes hsz-t keresel,magadat kell olvasgatnod,bizonyára kellemes időtöltés lesz :)

ha nem tudsz aludni,használd ki az időt és lapozgasd át az első elemis nyelvtan könyvet! (ki tiltat=kitiltat)

bírom az ilyen alapkezelőket,komolyan :))))

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek