Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 07. 01. 17:55
Előzmény: #614  Törölt felhasználó
#620
linkeld be...

tudod taxisgyuszi irta neked hogy nem kellene ebbe a topikba irnod....

mindenesetre olvasgasd vissza a daxos hsz-dat persze ma sem szemelyeskedtel, persze nem csak rolam...

egyebkent nem emlekszem mikor nyomtam minuszt 1 hsz-ra....
egyszruen csak atugrom, ha ertektelen dolgot olvasok....
(persze a tiedet elolvasom, mar amelyiket sikerul mielott valaki ki tiltat...)
sikerult lemaradni nehanyrol azota rosszul alszok...
Törölt felhasználó 2015. 07. 01. 17:49
Előzmény: #613  szarvasvadasz
#619
szarvasvadasz nem roszbol irtam...
szamszeruleg erdekelne hova tenned a stoppot 1 ezust shortnal....
(csak azert mert szeretnem latni erteni mirol beszelsz....)
ha arany shortra van elkepzelesed kerlek oszd meg....
engem nem zavar, ha talalsz jo hozam/kockazat aranyu short belepesi jelet, en nem fogom kereskedni,de ez nem jelenti azt hogy ezzel masoknak ne segitenel...

egyebkent hogy en mit tartok elkepzelhetonek es mit nem az teljesen mindegy mert nagyon gyakran tevedek, ezert nagyon fontos a kockazat kezeles, legalabbis szamomra....

egy jo kereskedesi otlet ahol a hozam kockazat arany megfelelo teljesen mindegy hogy long vagy short oldalon van....

(bar en a nemesfemeknel jelenleg a long oldalon keresgelem a belepesi jeleket, mert hosszabb tavon a trend szamomra ezt valoszinusiti...)
seri2 2015. 07. 01. 17:49
Előzmény: #617  seri2
#618
ja és semmi garancia nincs rá,hogy a következő válság bekövetkeztekor "menedék" lesz belőle.
seri2 2015. 07. 01. 17:48
Előzmény: #615  Törölt felhasználó
#617
az arany ára akkor szállt el amikor a dollárt elkezdték gyengíteni.
Törölt felhasználó 2015. 07. 01. 17:41
Előzmény: #612  Törölt felhasználó
#616
te napszúrást kaptál,még te se kapsz annyi mínuszt,mint én

persze egyszerűbb rám aggatni a saját tetteidet is

hiteles,komoly alapkezelőként nyomod a hülyeségeidet

mondjuk irigyellek egy kicsit,ha netán nem menne a kereskedés-ami ugye nem fordulhat elő-a világ összes cirkuszában tárt karokkal várnak bohócnak,vagy porondmesternek
Törölt felhasználó 2015. 07. 01. 17:40
Előzmény: #611  seri2
#615
koszi seri2, errol ez jut eszembe....

link

;)
Törölt felhasználó 2015. 07. 01. 17:36
Előzmény: #610  Törölt felhasználó
#614
pont a duplája a tiednek pityu!

gondolom a saját soraid abszolút mentesek a személyeskedő provoló szándéktól,igaz?
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2015. 07. 01. 17:35
Előzmény: #606  Törölt felhasználó
#613
"...Te hova tenned a stoppot a shortnal???..."

Az objektív szabályokkal operáló EWT módszertan adja rá a választ: a lovagolt hullámszint függvényében a zöld vonalak fölé.

Szerencsére én sem tudom, mi lesz, csak mondom a magamét az alapján, amit a "tömegpsziché" lenyomataként a chart az adott hullámszinten éppen sugall - mint 2011-ben a csúcs előtt a vételben gondolkodóknak, hogy pár száz pontos nagy zakó előtt állunk.

Akkor érdemes pozícióba lépni, ha van hozzá set-up. A többit a bölcs piac eldönti.
Törölt felhasználó 2015. 07. 01. 17:35
#612
Lulo de legalabb nepszeru vagy ebben a topikban is...
szarvasvadasz es nekem is sikerult nehany minuszt osszegyujteni,de legalabb te nepszeru vagy ha nem is havi 10% fix,de az fix hogy van vagy 4-5 nicked...

Nagyobb pozikkal nem boldogulnal a piacon mert ahogy a hsz-kat dijazod az nagyon atlatszo...
...

Legyen szep napod!
seri2 2015. 07. 01. 17:31
Előzmény: #606  Törölt felhasználó
#611
úgy hogy,csak óvatosan az arannyal. főleg a fizikaival,mivel az ékszereken kívül nem nagyon lehet mit kezdeni vele.Ráadásul óriási a spreed,azonkívül elég nagy tévedés,hogy "menekülő eszköz" lenne.
Törölt felhasználó 2015. 07. 01. 17:27
Előzmény: #607  Törölt felhasználó
#610
USD/JPY arrol is irtad korabban hogy 47-re varod technikailag...(na arra varhatunk) meg 1 darabig...
;)

elfelejtetted a negyedeves demoszamladdal kapcsolatban az eredmenyeidet megosztani...
(tudod a havi 10% fix-est),de legalabb a talalati aranyod jo...
;)

Akar az elso feleves hozamodat is belinkelheted...
(abban nem vagyok biztos, hogy sikerult a havi 10% fix, nekem 45% folott jott ossze...,de azert annyira naiv nem vagyok hogy azt higyem, hogy ez havi 6,5%-os hozamnak felel meg)....

Egyebkent sellMcsitri ratapintott a lenyegre, mert tenyleg jo haverok vagyunk, csak nem veled....
;)
Törölt felhasználó 2015. 07. 01. 17:08
#609
Kerlek benneteket, ha nincs kedvetek fundamentalis dolgokkal vacakolni akkor lehet hasznalni a grafikonokat is...

erdemes lenne megnezni:
DJIA
S&P500
DAX
ASX200
es meg sorolhatnam...
(200MA) piciket segithet a helyzet felismeresben....

Ne feledjetek mi tortent januar 17-en, elotte 3-3,5 evig ugye az SNB tartotta az EUR/CHF-nal az 1,2-as savot...aztan elengedte...

Lehet hogy 1 nap nem fogjak megvenni az eseseket ill. a jegybankok nem fognak beavatkozni es nem fogjak venni a ......
lehet hogy ez ezen a heten kezdodik, vagy jovo honapban vagy evben....

A reszvenypiacok nem csak emelkedni tudnak!!!!
(ezt az aprosagot nem szabadna szem elol teveszteni)

Sok sikert a longosoknak, shortosoknak es a konzervativoknak is akik keszpenzben csucsulnek...
;)
Törölt felhasználó 2015. 07. 01. 17:08
Előzmény: #607  Törölt felhasználó
#608
"tömören

a más véleményért pedig nem kell bocsánatot kérni,sok minden másért viszont kéne!
Törölt felhasználó 2015. 07. 01. 17:07
Előzmény: #606  Törölt felhasználó
#607
nem szeretsz tömörön fogalmazni,megteszem helyetted én;
a technikai kép lefelé mutat,190-200-ról le kell fordulnia,első megálló 130 körül
Törölt felhasználó 2015. 07. 01. 16:52
Előzmény: #605  szarvasvadasz
#606
Bocs szarvasvadasz,de 830-as aranyarnak kisebb eselye van mint 0,75-os EUR/USD-nak....
Tudom nagy divat lett a nemesfemek shortolasa, de mindig erdeklodessel hallgatom az ilyen otleteket....
Pf-n is irtak, hogy 15-15,5$ ala esik az ezust akkor konyen beeshet 13,5-14$-ra (foldbe dongolik az ezustot...)
Elofordulhat???
Hat persze hogy igen, de milyen hozam kockazat arany tartozik hozza????
Te hova tenned a stoppot a shortnal???
Meg mindig nem ertem miert akarnak emberek elkapni 1-2$-os elmozdulast, amikor a masik oldalon:
rovid tavon benne lehet: 3-5$
kozep tavon: 9-14$
hosszutavon: 30-120$

Nekem ez kicsit olyannak tunnik, hogy megprobaljak meggyozni a kisbuffiket es veluk kifizetetni a jo long beszallasi lehetoseget...(persze lehet hogy csak megprobalok belekepzelni dolgokat)

Lassan mar 2 eve varjak ugymond szakertok a 800$-os aranyarat es ezzel shortra buzditjak a nepet (lasd Citi 6000 eves arany Lufi vagy ABN-Amro mesei...), aztan nem kepesek az ugyfeleknek leszallitani az aranyat hanem keszpenzes elszamolast csinalnak....

Nem emlekszem, hogy shortolasra buzditottak volna a nepet 1900$-nal vagy 1700$-nal; en shortoltam az utobbinal...
Lefele nem raktak be circuit break-et folfele meg van 400$-os elmozdulas utan....???
de miert is kell folfele ezt megtenni???
(na ez az 5ft-os kerdes???)

Ne csak USD-ban nezetek az arany arat!!!

u.i.:
Targyilagossag kedveert a fizikai ezust poziciom picivel tobb mint 1% minuszban van jelenleg, banyaszok meg hoztak mar majdnem 45%-ot....
Nagyon sok ember nagyon meg fog lepodni ami a nemesfemek piacan fog tortenni....
a nyari szezonalitast meg nem kellene kihagyni a kepbol....
;)
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2015. 07. 01. 16:12
Előzmény: #603  eurocent
#605
Arany: emlékeztetőül, még mindig érvényes:

link

A hosszabb távú célár 830 körüli jelenleg, de ez most még nagyon korai (2016/Q1 környéke).
Törölt felhasználó 2015. 07. 01. 15:18
Előzmény: #602  pomperj
#604
Az elso fel ev nekem is jol sikerult osszesegeben...
bar FX-n es indexek shortolasan januar ota nem kerestem osszesegeben; reszvenyek, aranybanyaszokbol viszont szep profitot ertem el...

Kotvenyekkel nem foglalkozom, csak fel szemmel figyelgetem, hetfon volt bennuk 1 kis volatilitas, de a jegybankok szepen lerendeztek a piacot....
Azert azt jo volt latni hogy ha rovid idore is de visszatert valami realitas a piacra, de kezdjuk megint elvesziteni....
Spanyol, Olasz 10 eves kotvenyek mar megint kevesbe kockazatosak mint a US treausury, legalabbis ezt arazza a piac "ill. igy arazza felre az ECB a vasarlasaival"...
Nem lesz ennek jo vege...
(sok befekteto fog csunya arat fizetni azert ami a kotvenypiacon tortenik...)

Olvasgattam a pf-en hogy ausztralia ill. az ausztral infrastrukturalis beruhazasok mennyire nepszeruek....
az igaz, hogy amcsi piacokhoz kepest premiummal forognak egyes cegek,de historikusan egyaltalan nem olcsok a reszvenyek, persze lehet kalkulalgatni a novekedest a kovetkezo evekben....,de itt sem art ovatosnak lenni...

es mint irtam korabban BHP sem olcso, azota esett is 1 picit...

Nezz ra a commodity index fundokra, ha van idod...
;)
eurocent 2015. 07. 01. 14:38
Előzmény: #548  eurocent
#603
link
Ahogy látom arany délnek vette az irányt. Ebből nem lesz az általam várt 1210-es célár. Kár, hogy nem shortoltam be 1205-ön. Ehhh...
Esetleg egy 1207-es felpattanás még lehetséges de kétlem. Bár certiben longolják, de lehet az is csak egy kamu pakk.
pomperj
pomperj 2015. 07. 01. 14:33
Előzmény: #601  Törölt felhasználó
#602
Nekem jo felevem volt. Semmi spektakularis, csak kellemes. A rovid manuverek kevesebbet hoztak mint a kozep es hosszutavu startegiak, szoval nem erte meg nagyon, hogy viszonylag szorgalmas voltam.

Mostanaban nem ejtettunk szot a bond piacrol, es az arany piac allapotarol. A blogomat sincs kedvem frissiteni, talan hetvegen raveszem magam.

1)A 30 eves BUSY30 yield szerintem megcsinalta a (b) hullamos top-ot 3.24% szinten, es egy flat formaju korrekcioban van, annak a kozepen.

ha igy van, akkor mostanaban indul lefele (c) hullam. Ha a charton a szokasos (4) hullam aljaig varjuk, es meg a paralel csatornat is figyelembe veszem, meg a Fibo 38% szintet, akkor kb. 2.84% korul lesz a korrekcionak vege.
Ha lenne hosszu bond-om, ott eladnam. Es rovidekre valtanek.

Dehat most meg 3.0% korul van, es addig kell meg jopar nap, amig leer oda.

Ha az megvan, akkor kesz az elso 1-2 hullamparos a kamatemelkedesi ciklus elejen. Szoval, a bond piac kis megnyugvast jelez rovid tavra; de onnantol megint izgalmasabb napok johetnek.

2)Az arany viszont Juliustol tul van a szezonalisan leggyengebb idoszakan. Meg is latszik rajta, mert januar ota 100 USD-vel lett olcsobb. De meg mindig nem szakadt le se a kritikusnak latszo 1162 menetkozi alj ala, es az utolso supportot (1134) vegkepp nem probalta tesztelni. Szoval, szezonalisan javulo idoszak kezdodik.

A GLD hullam stuktura nalam valtozatlan: a Marciusi (1) top ota lassan erodalodo, rengeteg atfedeses (2) hullam van folyamatban.
Amig nem tor ki 1210 fole, vagy az elobbi supportok ala, addig igy is marad.

Az ezust gyengebb kicsivel. De nem szakadt az se 15.5 szint ala. Az elso jel, hogy eledezni kezd egy ezust bull, az valahol 16.10 folott lenne sejtheto.

3)Nem lennek meglepve, ha a fizikai vasarlashoz septemberig maradna nyitott az ablak. Utana mar az is megeshet, hogy evekig nem lesz ilyen olcso. Most a kis 100gr-os rudakat 3750 CHF korul vesztegetik a Bahngofsrassen.
Törölt felhasználó 2015. 07. 01. 13:33
Előzmény: #561  pomperj
#601
Nos befejezodott Q2....
Ha csak az elozo 3 honapot nezzuk akkor talan nem tul nagy kijelentes, hogy nem is akkora butasag a keszpenz...
Ha a Daxlihoz viszonyitjuk vagy a TLT-hez 3 honap alatt eleg szepen felulteljesitette mindketto-t, a kockazatokro (nem beszelve)...es mellekhatasokrol kerdezze meg kezelo orvosat vagy gyogyszereszet....
;)

link

A kulonbozo befektetesi alapokbol pedig mar jo nehany hete a toke kifele aramlik....

Erdemes lesz figyelni a Citibankot, az usaban levo nagyobb penzintezetek kozul ok vannak legnagyobb tokeattetellel ott a legtobb eszkozosztalyban, ebbol pedig erdekes dolgok adodhatnak a kesobbiekben....

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek