Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 06. 23. 15:07
Előzmény: #519  Törölt felhasználó
#520
Köszönöm!
Kedvet csináltál az elolvasásához.
Törölt felhasználó 2015. 06. 23. 14:41
Előzmény: #518  Törölt felhasználó
#519
:)

A másik oldallal kapcsolatban Tom Williams könyvét ajánlom link , mint oly sokszor tettem azt más topikokban. A szoftverével kapcsolatos promóciós részekkel nem kell foglalkozni... ami lényeg, az a könyvben leírt koncepció, ill. az a fajta magasrendű "piaci" gondolkodásmód, amit Williams itt leír.

Ha nem vagyunk gyengeelméjűek, akkor abból kell kiindulnunk, hogy "a másik oldal" célja mindig is az volt a tőzsdék történetében, hogy a fogalmatlan befektetők pénzét elszedje... az ebből fakadó konzekvenciákat lásd a fenti könyvben.

:)
Törölt felhasználó 2015. 06. 23. 13:09
Előzmény: #515  Törölt felhasználó
#518
Lehet egy szakmai kérdésem?

A kisbüfik gondolkodását már kezdem érteni neked köszönhetően.
Foglalkoztál-e a másik oldallal, vagy hibátlan robotokkal küzdünk?
pandatag 2015. 06. 23. 13:04
Előzmény: #504  pomperj
#517
Igaz, a pszichoterapeuták, kineziológosuk ebből élnek- a gyerekkori blokkok feloldásából :)
pandatag 2015. 06. 23. 13:03
Előzmény: #511  Törölt felhasználó
#516
Vagy kognitív terápiával.:)
link
Béla bá' kedvenc
Törölt felhasználó 2015. 06. 23. 12:11
Előzmény: #514  Törölt felhasználó
#515
tudom... ez a szakmám. )
Törölt felhasználó 2015. 06. 23. 12:10
Előzmény: #511  Törölt felhasználó
#514
Ott a pont...
Törölt felhasználó 2015. 06. 23. 12:07
Előzmény: #512  Törölt felhasználó
#513
Ezek az emberek...
Törölt felhasználó 2015. 06. 23. 12:05
Előzmény: #504  pomperj
#512
Ezek emberek soha nem fognak felnőni...
Törölt felhasználó 2015. 06. 23. 11:58
Előzmény: #510  Törölt felhasználó
#511
"

Ilyenkor a következő módokon képzelhető el a disszonancia felszámolása:

- a választás elkerülésével (ez nem mindig lehetséges)
- a választott alternatíva felértékelésével és a nem választott leértékelésével
- a választott alternatíva ellen szóló érvek figyelmen kívül hagyásával.

...

"

:))

link
Törölt felhasználó 2015. 06. 23. 11:44
Előzmény: #507  Törölt felhasználó
#510
"...ezért mindig bujkálnia kell majd önmaga elől."

csak ez sajnos illuzórikus megoldási kísérlet a felbukkanó kognitív disszonanciákra, mivel a külvilág mindig átlát a szitán... :))

pld. itt is nagyon elkelne már egy kis kreatív újraalkotás (vagy legalább egy halk beismerés), mivel az nem "kreatív alkotás", hogy ami századszorra sem működik egy bizonyos módon, azt százegyedszer is ugyanúgy akarjuk "kitalálni":

link

;)
seri2 2015. 06. 23. 11:39
Előzmény: #508  seri2
#509
kauzalitás :DDDDDDD nagyon dúrva!
seri2 2015. 06. 23. 11:26
Előzmény: #506  Törölt felhasználó
#508
link

:DDD
Törölt felhasználó 2015. 06. 23. 11:22
Előzmény: #504  pomperj
#507
a gyerekkel kapcsolatban ez igaz, mivel a tapasztalat is ezt mutatja.

Viszont ha így nevelték, akkor felnőttként sem esik majd nehezére beismerni, ha tévedett.

Akit viszont nem így neveltek, az felnőttként is a végletekig ragaszkodik majd a hibásnak bizonyuló nézeteihez, ezért mindig bujkálnia kell majd önmaga elől.

:))
Törölt felhasználó 2015. 06. 23. 11:20
Előzmény: #494  Törölt felhasználó
#506
belőled hőst,vagy mártírt? jajistenem,ez most komoly?
pedig kellene,mégpedig sűrgősen!
bár gyuszinak igaza van,kellesz komédiásnak ide!
nem kell ajánlatot tenned,valószínüleg,ha ezer oldalon keresztűl dicshimnuszokat zengenék rólad,te azt is személyeskedésnek vennéd,persze arról diszkréten megfeledkezel közben,hogy 1-2 kivételteltől eltekintve,minden hsz-ed nem másról,mint burkolt személyeskedésről szól

kicsit gyakran keveredsz ellentmondásba önmagaddal,"a csatát elvesztetteded mielőtt felálltál volna a rajtvonalhoz,vagy valami ilyesmi,most meg win-win"? legyél csak te a győztes,már ha csatázni akarsz!

nézd,írom,amit gondolok,ha tetszik,az is jó,ha nem,az se baj

akkor érezném csak igazán rosszul magam a bőrömben,ha neked,pompinak,cellux,szabó-zs,tőzsdenyúl,odipil,placa féléknek akarnék megfelelni-na az már tényleg a világvége lenne!

tibi, reálisan úgy tudsz valakiről verdiktet mondani,ha ismered őt,a sikereit,kudarcait,körülményeit és sok egyebet,pár hsz alapján nem kéne.
és persze nem megfeledkezve magáról az okról,nem csak az okozatot vizsgálva!
Törölt felhasználó 2015. 06. 23. 10:58
Előzmény: #497  Tibi0002
#505
Szia Tibi002,

Nem akartam irni a value investing topikba, meg hatra van 1 kis ido....
Szerintem BHP-t meg lehet venni 25-30%-al olcsobban is a jovoben es akkor se lesz extrem jo vetel....
P&G egy nagyon jo ceg,de kicsit tul hatalmasra nottek, 1 ekkora ceget pedig nem konnyu hatekonyan mukodtetni....
en peldaul szivesen vennek belole,de kellene hozza 1 nagyobb valsag, a ceg vezetesenek folytatnia kellene a ceg atepiteset, egyszerusiteset es fokuszalni a legnyeresegesebb uzletagakra...
kb.55-65$ korul kezdenem el nezegetni....

Tudom, hogy Buffet nezeget mas cegeket is az Ausztral piacon, arrol is szol a pletyka hogy esetleg az ANZ bankban lat lehetoseget....
(hogy ebbol mi igaz azt nem tudom),de ha bank papirokat kellene vennem ebben a regioban en is az ANZ nezegetnem, mert a ceg vezetese, uzlet politikaja ill. ahogy megceloza az Azsiai piacot nekem tetszik, raadasul kisebb kitettseggel rendelkezik az au ingatlanpiacon mint mas nagyobb bankok....,de azt ne felejtsuk Buffet szerintem az eros USD es gyengelkedo AUD miatt keresgel nalunk.....
raadasul az itteni cegek P/E-je az amcsi cegekhez viszonyitva eleg komoly premiummal forognak es a novekedesi potencial hosszutavon erdekesse teheti....
ANZ bankot en 12-21$ korul kezdenem nezegetni...

Szerintem azoknak akiknek nem USD-ban van a befektetesi kereskedesi tokejuk, azok szerintem jobban jarnak ha olyan EM piacokon keresgelnek mint peldaul Brazilia, Orosz piac...stb.stb. persze van politikai kockazat,de meg az is csokkenhet....
Gyengelkedo Euroval en nem keresgelnek az Usaban cegeket legalabbis nem most....
pomperj
pomperj 2015. 06. 23. 10:51
Előzmény: #497  Tibi0002
#504
A gyerek-pszihologianak van egy fontos valaszto vonala.

Minden gyerek imad alkotni, szines kockakbol epiteni, fura formakat rajzolni.
Amikor odamegy a szulo, es a gyerek alig varja, hogy reagaljon, ketfelet tehet:

a)Megdicseri, hogy milyen ugyes.

Es a kisgyerek ezt tobbszor tapasztalva, egesz eletere kreativ lesz, es imad felnottkent is alkotni. Akar egy festmenyt, uj keritest, vagy forumbeli hozzaszolast.

B)"Mit pazarlod az idot?
Azonnal menj a szobadba rendet csinalni, nem megmondtam!"

Es a kisgyerek, ezt sokszor tapasztalva, utalni fogja (nem a szulot, mert azt nem teheti) a kreativitas minden formajat. Felenottkent utalni fogja masok ugyesseget, irigy lesz, rombol ahol tud, es kotekedo magatartasu egesz eleteben.

Kedves forumozok: fontos a gyerek-phihologia. Dicserjetek a gyerekeiteket.

Kulonben olyanok lesznek felnott korukban, mint a cimbeli 2 nick itt.

Az kulon fejezet lenne, hogy milyen az, ha egy orszag vezetoje ilyen gyerekkort elt meg.

Törölt felhasználó 2015. 06. 23. 10:43
Előzmény: #498  Törölt felhasználó
#503
"inkabb az orca-k nemzettsegebe tartoznek.."

:)))))

hát jah, az orcád már kétségkívül megvan hozzá.

:ÐÐ
tberki 2015. 06. 23. 10:42
Előzmény: #497  Tibi0002
#502
...olyan.
+1
Törölt felhasználó 2015. 06. 23. 10:38
Előzmény: #496  seri2
#501
koszi szepen...

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek