Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 06. 20. 17:50
Előzmény: #458  McDee
#460
17:36 | Bejelzett a mutató - Sosem volt még ekkora félelem

link

:))

5 éven belül Nikkei225 = 35k-40k között...(?)

who knows?

)
Törölt felhasználó 2015. 06. 20. 17:37
Előzmény: #458  McDee
#459
This time it's different...(?)

:ÐÐ

link

who knows?

;)
McDee 2015. 06. 20. 17:11
#458
A vég kezdete, vagy a kezdet vége? link
Törölt felhasználó 2015. 06. 19. 19:53
Törölt hozzászólás
#457
emerald 2015. 06. 19. 18:30
Előzmény: #448  Törölt felhasználó
#456
:) jól van nah....
Ott a pont!
Törölt felhasználó 2015. 06. 19. 15:57
Előzmény: törölt hozzászólás
#455
Kedves AABBCC…XXYYZZ!

Hogy te milyen rafkós emberke vagy, ez ám a behúzós csel, erre senki nem számított… LOL! Veled tényleg nagyon kell vigyázni … :-)))))

Tisztelet, megbecsülés – ezek valóban fontos dolgok… Ahogy látom a szervilizmus szedi áldozatait, úgy tűnik számomra, hogy neked fokozott igényed van arra, hogy valahova tartozhass, valaki(ke)t követhess, és persze ezt önfeledten reklámozod is (szegény Emerald) – persze ez nem puncsolás, mert te csinálod, a kettős mérce Téged, mivel igen inteligencs vagy, nagy ívben elkerül… LOL

Rossz hírem van: Kisvukot érintő kritikád sok tekintetben megáll, egyéb kommentem ezzel kapcsolatban nincsen, engem ez a kérdés nem foglalkoztat. Remélem fogtad, lassan írtam, hogy Te is megértsd.

Ha pedig igaz az, hogy már többször el akartátok űzni Kisvukot, és ahogy látom, nem sikerült, és ezek után te még mindig napi szinten vagy elfoglalva ezzel a „feladattal”, pláne ilyen módon, akkor azt tudom mondani kedves XXYY –(mi is a „valódi" nicked?) , hogy ama lámpást lehet, hogy mégis inkább neked kellene vinni helyettem, de ha már úgyis ott jársz, jobb ha magadnak is viszel egyet…

Luloxxxxx futárának innen üzenem, hogy megint küldhet egy számot, de ne Kovács Katit, mert nem szeretem, de lehet, hogy tudta valahonnan és ezért direkt tőle küldött egyet… :-) Remélem meghallgatta párszor (legalább ő)…

Többet ebben a témában nem írok, és én ezt be is fogom tartani…

Pusszantalak
Törölt felhasználó 2015. 06. 19. 10:28
#454
pitcairn2 2015. 06. 19. 09:48
Előzmény: #384  Törölt felhasználó
#453
nem szállok vitába az általad felvázolt helyzetképpel, mindössze annyit szeretnék jelezni, hogy a végkifejlettel kapcsolatban több forgatókönyv is van

és én a magam részéről leginkább abban hiszek, hogy a válság végére egy cirka 1 milliárd fős transzatlanti birodalom fog összeállni

pitcairn2 2015. 06. 19. 09:44
Előzmény: #451  Törölt felhasználó
#452
a rövidtávú kereskedés annak való aki bennfentes információk birtokában kereskedik:)
Törölt felhasználó 2015. 06. 19. 09:38
Előzmény: #440  Törölt felhasználó
#451
Szia,

"- konkrét stratégiára épülő, sallangmentesen gyakorlatias, a stratéga alkalmazására fókuszáló kereskedés orientált a tréning,
- passzol a személyiségedhez is a módszer,
- és jó a tréner

akkor abban segíthet egy kezdőnek, hogy rengeteg időt spóroljon - akár éveket, fölösleges köröket futva."-ezzel nagyon egyetertek...

Azzal egeszitenem ki, hogy strategiat konnyu talalni, szemelyiseghez megfelelot pedig nem konnyu....

nem vagyok biztos benne, hogy 1 kereskedo ill. traner kepes megtalalni ill. meghatarozni a szemelyiseghez illo strategiat masnak...(ehhez nagyon jol kellene ismerni a szemelyt ill. hogy milyen helyzetekben hogyan cselekszik, reagal)

A masik erdekesseg a strategia kovetese sokkal nehezebb feladat mint megtalalni azt!!!(erre szoktam irni egeszen mas ismerni az osvenyt es jarni rajta)

Kovetni 1 strategiat ami eppen penzt csinal nem nevezheto tul bonyolult feladatnak,(bar nehany embernek ez is nehezseget jelent); az erdekesseg akkor kezdodik amikor eppen a strategia veszteseget termel, na ez az a resz ahol is a tobbseg elbukik...
(a variaciok szama szinte vegtelen, kifogasok:
- a piac megvaltozott..;)
- a strategia nem mukodik tobbet..;)
- egyaltalan mukodo kepes-e a strategia
- miert kovetne az ember 1 strategiat ami eppen nem termel penzt???
- kockazat magasabb mint amire szamitottunk
- az elkepzelt 25-30%-os DD amit terveztunk, egyszeruen keptelen a kereskedo elfogadni
...es a sort sorolhatnank)

Ha jol emlekszem korabbi hsz-bol, szamodra nehezseget jelentene 20%-os DD....
a legtobb mechanikus strategia ennel tobbel dolgozik, ill. joval kisebb pozikkal kellene operalnod....
ebbol pedig csak az kovetkezi, hogy nagyobb toke kellene vagy olyan termekekkel kellene kereskedned amik mar onmagukban diverzifikaltak....
a masik oldalon pedig kisebb DD-hez kisebb hozam fog tartozni...
(ez alatt ertem, hogyha 20% DD alatt akarod tartani a strategiadat a hozam oldalon 7-11% kozott fog szorodni nagy valoszinuseggel a hozamod...jo esetben...)

Nem valo egyebkent mindenkinek a kereskedes, ha belevagsz eleted 1.-ik ha nem a legnehezebb vallalkozasa lesz...
megfeleloen kivalasztot befektetesi alapokkal, sokkal kenyelmesebb az utazas...

Legyen szep hetveged!
eurocent 2015. 06. 19. 08:57
Előzmény: #427  eurocent
#450
Véleményem szerint USD index 2015 szeptember első feléig (közepe) komótosan emelkedni fog kb 98,03 szintig. Közben nem eshet 93,3 alá.
Amennyiben helyesnek bizonyúl az elképzelésem, akkor Arany/bányászok eddig az időpontig esni fog (pontos célárat még nem számoltam).
Érdekes, hogy energia/basic material műfajban chart alapján 2015 szeptember nekem vízválasztónak tűnik.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2015. 06. 18. 23:37
Előzmény: #440  Törölt felhasználó
#449
Ha:
- konkrét stratégiára épülő, sallangmentesen gyakorlatias, a stratéga alkalmazására fókuszáló kereskedés orientált a tréning,
- passzol a személyiségedhez is a módszer,
- és jó a tréner

akkor abban segíthet egy kezdőnek, hogy rengeteg időt spóroljon - akár éveket, fölösleges köröket futva.

EWT alapú tréningeket nem javaslom, mert a többségnek ez a megközelítés egyszerűen nem való (alkati kérdés is), beviszi az erdőbe és egy összezavart, frusztrált ember lesz a többségből a végén + nincs annyi ideje sem, hogy esélye legyen ezt valaha munkára fogni - a sikeres kereskedéshez teljes mértékben szükségtelen. Mondom ezt én, aki el sem tudná képzelni nélküle a kereskedést és az élményt, amit a chartra pillantva látok. De iszonyat energiát fektettem bele, más módszerrel jóval kevesebb kell.
Törölt felhasználó 2015. 06. 18. 23:09
Előzmény: #444  emerald
#448
"és elégettnek látszanak..."

hát ezen nem csodálkozom... Freud bácsi üdvözletét küldi Bécsből!

;)

[bocs, ezt muszáj volt] Ð
seri2 2015. 06. 18. 20:44
Előzmény: #444  emerald
#447
kíváncsi lennék velem mennyire lenne lojális?
Törölt felhasználó 2015. 06. 18. 20:38
Törölt hozzászólás
#446
Tibi0002 2015. 06. 18. 20:13
Előzmény: #442  eurocent
#445
Fogalmam sincs. Nem tudok senkiről, aki előre meg tudná mondani.
emerald 2015. 06. 18. 19:39
Előzmény: #440  Törölt felhasználó
#444
Pomperj bizti jobban tudja(nekem anno pozitíve nyilatkozott róla) de van néhány volt diákja akik a szombati Coffe club tagjai, és elégettnek látszanak....

Ám az a gyanum h akkor érdemes hozzá menni ha megvannak az alapok...
Te vagy akit olvastam magyar nevűt a fórumján...?!
Sokaknak válaszol a kérdéseire ott....
Én több mint egy éve követem, két dolog biztos:objektív a piacon és rendkívül lojális mindenkivel.
eurocent 2015. 06. 18. 19:33
Előzmény: #440  Törölt felhasználó
#443
Amennyiben személyes (skype) kontakt órák vannak, akkor jelentkezz egy alkalomra, azonnal kiderül, hogy neked való-e. Tanár és tanár között nagy különbség van. A név semmit sem jelent (tapasztalatból mondom).
eurocent 2015. 06. 18. 19:28
Előzmény: #438  Tibi0002
#442
link
Megtippelheted, hogy mennyit kell még aludni a bear piacig.
Törölt felhasználó 2015. 06. 18. 19:24
Előzmény: #440  Törölt felhasználó
#441
Szia,

szerintem kovesd figyelemmel szarvasvadasz hsz-it....
igaz legtobbszor EUR/USD-on teszi, de neha mas parokra is alkalmazza...

Ha fogod magad es raszansz idot, hogy elolvasd kinyomtasd a hsz-t, velemenyet, majd osszehasonlitod hogy mikor mi tortent, szerintem tanulhatsz EW-rol tole; raadasul ingyen...
(igy is ugy is lehetosegekkel kell kereskedned ill. hogy milyen hozam/kockazat aranyoknal lep be ill. keres....

1000$ jelkepes osszeg, de nehany emberke par ezer$-al kezdi, nekik nem biztos hogy nem 1 jelentos resze a tokejuknek....

Sok sikert!

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek