Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 06. 08. 18:54
Előzmény: #297  pomperj
#300
Szia,

szerintem amit irtal az nem csak a magyar (hosszu) allampapirokra igaz, vannak sokkal veszelyesebbek is.....
a sor pedig hosszu,de ez igaz az amcsira is, csak hogy 1 peldat mondjak....
Törölt felhasználó 2015. 06. 08. 18:41
Előzmény: #297  pomperj
#299
szüleim összes megtakarítása is ilyen állampapírokban van.(pmák)
2012-ben vettem, infla+5%-ra.(tehát 5% reálhozammal).
egy része lejárt idén márciusban, azt kifizették, és vettem 2018-as lejáratú, infla +4%-osat.
valamint van még 2017-es infla +5%-os.
ha lejár, majd megújítom, v beteszem vmi másba.

szóval ezek után kifejtenéd miért is lesz ebből akkora ráfázás?
(ezek spec.lakossági papírok, utána kéne nézni a feltételeknek, mielőtt riogatunk, kedves pomperj....)

az tényleg más kérdés, h van-e értelme ilyeneket eladni, mikor sokkal jobb feltételekkel vonhat be ma az állam a piacról forrást...

salander 2015. 06. 08. 17:29
Előzmény: #297  pomperj
#298
pomperj: Ezek amiket a lakosság vesz magas kamatprémiumú változó kamatozású (inflációhoz és DKJ hozamhoz kötött) papírok.

Az állam milliárdokat bukik rajtuk a futamidő végéig (illetve csoportosít át az adófizetők között a vagyonosok zsebébe), ahhoz képest ha szimplán eladná bárkinek a jelenlegi körülmények között a normál állampapír / DKJ sorozatokat.
pomperj
pomperj 2015. 06. 08. 17:15
Előzmény: #294  Törölt felhasználó
#297
Mai Pf cikk:

"Május hónapban 112 milliárd forinttal növekedett a kifejezetten lakosság számára értékesített állampapírok állománya, amelyből örvendetes módon ismét a hosszabb futamidejű lakossági államkötvények értékesítése játszotta a meghatározó szerepet"

Elkepeszto.
"orvendetes", hogy sokat adtak el, es orvendetes hogy a hosszu futamidejuekbol.

Ahogy devizahitel-mania idejen nem szolt senki, hogy az egyben a CHF shortolasat is jelenti,
ugy most sem szolnak, hogy a hosszu allampapir a kamat shortolasat jelenti.

Es legalabb akkora rafazas lesz belole, csak most nem a hiteleseknek, hanem a beteteseknek. Ha nem lattam volna mar sokmindent, nem hinnem el, hogy ez igy egyidejuleg, csoborbol vodorbe, lehetseges.
magellan2214 2015. 06. 08. 11:35
#296
eurocent 2015. 06. 08. 08:51
#295
XAUUSD 1W Log: link
Véleményem szerint Arany 2011 közepe óta tartó lejtmenetének 5 hullámát formálja, amiből már megcsinálta az 1 és 2-tőt. Most indul a 3 le hullám. Ha így lesz az esés napokon (esetleg 1-2 hét) belül begyorsul.
Törölt felhasználó 2015. 06. 07. 05:40
Előzmény: #290  pomperj
#294
Tudod mi volt ill. mi a velemenyem a kotvenyekrol, egyebkent nalam sokan szebben leirtad...
A Gorogok problemaja sokkal osszetettebb mint legtobben gondoljak es ok csak elol jarnak az Europai uton, szepen sorban fogjak kovetni idoben jo nehany europai allam...
Az egesz vilagban,de legalabbis nagy reszen hitel buborekok alakultak ki,de nem csak allami szinten, hanem a magan es vallalati szektorban es jo nehany eszkozosztalyban....
Na ha az a hitel lufi osszeomlik akkor nem kell felni 1300-as S&P-tol ill. 6000-es Dax-tol mert azok inkabb 500-800-as ill. 3500-5000-es erteket fognak felvenni...

Mindig erdeklodessel olvasom, hogy sokan az arany ill. ezustben komoly kockazatokat latnak lefele....
nezzuk az aranyat nagy valoszinuseggel meg lehet lefele 30-80$ ez a jelenlegi aron szamolva 2,5-7%-os kockazat, ha ennek a duplajat neznek aminek pedig eleg kicsi az eselye mert az aranybanyaszok 70-80%-a nem lenne kepes nyeresegesen termelni 1 olyan piacon ahol a kereslet meghaladja a jelenlegi kinalatot...(es nagy valoszinuseggel ezen az aron a kinalat csokkeni fog...)
Nincs tul sok eszkoz osztaly jelenleg ahol a kockazat 5-14% lenne nagyon nagy valoszinuseggel...

Persze hogy a Dax esetleg ASX200 esik 8-10%-ot kevesebb mint 6 het alatt az rendben van...

Ha tenyleg jo allapotban van az amcsi gazdasag es beindul a kamatemeles es megprobalnak elinflalni az adossagot, akkor ugye a nyersanyagok akar jol is teljesithetnek rovid ill. kozep tavon, ha pedig megis csak 1 kisebb recesszioba sulyed amcsi ill. a vilag gazdasag akkor a jegybankok ugye folytatni ill. novelni fogjak a QE-t ami megint csak kozep ill. hosszutavon inflaciot okozhat....
szoval szerintem a nyersanyagok ill. nemesfemek no brainer dontes (a kerdes sokkal inkabb az idotav)...
RV-ek ill. kotvenyeknel szerintem joval osszetettebb es kockazatosabb a kep rovid tavon, kozep es hosszu tavon ilyen szinteken meg nem latok tul sok fantaziat bennuk...

Az hogy a hitel buborek mikor fog kipukadni senki nem tudja, lehet hogy osszel es lehet hogy 5 ev mulva,de egy 10,15,20%-os korrekcio siman benne van az amcsi piacokban rovid tavon 6-24honap...(es az meg nem a vilag vege csak 1 korrekcio)
Persze mindig utolag tudjuk meg hogy az eppen korrekcio volt vagy eppen 1 medve piac kezdete...
emerald 2015. 06. 06. 21:03
Előzmény: #292  emerald
#293
Helyesen:
Abból a szempontból h nem ér az semmit, nem menekülő eszköz..stb
emerald 2015. 06. 06. 21:00
Előzmény: #290  pomperj
#292
No és még valami, figyelni kell aranyat, mert ha annyi sok hiányzik, akkor bizony nyomni kell még az árát, azt pedig úgy tudják ha némileg "szinten" tartják a tőzsdét....

Abból a szempontból h nem az semmit, nem menekülő eszköz...stb.
Még nem hisz eléggé mindenki. Most épp a 10xx-es nagyon jó vételre várnak. Bányászok se mentek tönkre....kéne néhány csődbement cég...

Persze kicsit sem biztos h jól látom....tudom h Te már tapasztaltad a válságot nem egyszer. Tulajdonképp én nem is ezektől félek, hanem attól amit egy 1300-as sp index hozna...vagy valami hasonló.
Tudom h majd eljöhet az is, de remélem lesz még vagy 2-3-4 évem addig.
emerald 2015. 06. 06. 20:48
Előzmény: #290  pomperj
#291
Itt egy cikk számokkal, de tán olvastad is...
link

Ám valamit megtanultam, a bármire kell készülni, jelenleg három alternatívát "dolgoztam ki" közép és rövid távra.
Mármint a kereskedésben. Azon a szörnyű napon amikor cégek omlottak össze a svájci jegybank döntése következtében, némelyik svájci részvény szinte a legjobb vételként kínálta magát, ill. a dax index úgy ott hagyta félévre, meg 2000pontra a long setupra vágyó kis tapasztalatlanokat(mint én) hogy beletelt pár hétbe mire felfogtuk mi is történt. Aztán emlékszel az újabb japán QE-ra....na az meg szépen lemosta a P4 hullám "c" ágát...azt is csak vártuk, vártuk aztán át kellett számozni, én meg a 1823-as sp longomat kivágtam 1900-nál mondván bármikor fordulhat.
Láttam egy érdekes grafikon már nem tudom hol, de a lényeg ha
van egy nagyobbacska korrekció(5-8-10%)azt még megveszik majd ha a
csúcs előtt nem sokkal eladják....akkor figyelni kell mert ilyenek előzték meg a 2002, 2008, 2011-es nagy eséseket.

pomperj
pomperj 2015. 06. 06. 19:56
Előzmény: #288  Törölt felhasználó
#290
Az Europai kotvenyeknel sok erdekesseg van; nem egyedul az fontos, hogy kiesett a Bund az emelkedo csatornabol es 5 het allatt ledolgozott 5 honap emelkedest.

Indulaskent nagy jobbegyenest vitt be Draghi 1.0 trillio Euros QE programjanak.
A nagy pozitiv varakozas QE-re maris hangulatilag megfordulo allapotban van, ha a sajto jol tukrozi a profik velemenyet. Mahoz 1-2 evre a "legostobabb monetaris lepes volt, amit valaha lattunk" pszihologiaba fordulhat at.
Eddig mindenki azt hitte, hogy ha az ECB 1 trillioert vesz kotvenyt, akkor kizart, hogy az ara essen. Nos, eddig baljos 6-7%-ot esett az ara; marmint a nemetnek, mert az ir-spanyol-italia-portugal ennel tobbet.

Es megis, ez nem a vege. Hanem az eleje a tortenetnek. Es kiszamithatatlanul mukodik, de sokkal nagyobb kart okozott maris, mint az egesz gorog katasztrofa-beomlas. Annal "csak" 175Mrd-rol beszelunk, de az EU kotvenyek eddigi ertekcsokkeneset most ennek duplajara becsuli az FT. Mindegyik orszag nyakig el van adosodva, sokukhoz kepest a magyar 80% nem is rossz. De az is blokkol minden fejlesztesi lehetoseget sajat erobol. Es Europa mas orszagaiban?

Az is fontos lehet, hogy Europa (es a vilag) tele van buborekkal: Londoni ingatlanok, Ny-i luxus apartmanok, elsokategorias Sotheby festmenyek, 101 Freeway menti startup cegek, Eu pharma es biotech cegek, Kinai reszvenyek, stb. De mindegyik kozos vonasa, hogy az elete a hitelpiac "nagy likviditasatol" fugg.

Nos ez mind, megkapta az elso nagy pofont.

Törölt felhasználó 2015. 06. 06. 13:56
#289
Törölt felhasználó 2015. 06. 06. 12:26
Előzmény: #287  Törölt felhasználó
#288
Orulok hogy kezded felfedezni a kockazatokat...
gondolom a mentorok es ez a nehany honap,het segitett picivel mas szemszogbol latni bizonyos dolgokat....
(nem hiszem hogy az investopedia-t upgrade-eltek volna...)

link

Gorogoket azert ne hassonlitsuk az USA-hoz es talan Venezualat se....

Gondolom a 14-15K DAX elkepzeles kicsit elnapolva, persze elobb utobb lesz annyi is de nem mindegy, hogy 1-2 even belul vagy 1-2 evtizeden belul...

Egyebkent szivesen olvasok toled hsz-kat nemelyikben lehet erdekessegeket talalni...

Tehat ha velemenyed van DAXrol,amcsi piacokrol,arany-ezustrol kotvenyekrol vagy mas piaci tenyezokrol kerlek ne fogd vissza magad, tudom, hogy te kepes vagy szemelyeskedes es hangulatkeltes nelkul is kommunikalni...
Törölt felhasználó 2015. 06. 06. 08:38
#287
"... hanem mert a penztulajdonosok felnek az allamok adossagatol. Gorog, Venezuel, Brazil, Russia, Turk...melyik rizikosabb?"

ezek közül magasan a hamburgerzabálók államadóssága a legrizikósabb... :o)
pomperj
pomperj 2015. 06. 06. 08:22
Előzmény: #285  Törölt felhasználó
#286
Az evnek nagyjabol a felenel jarunk.

Szoval, erdemes lassankent egy hosszabbtavu kitekintessel probalkozni.

1)Az USA piacain iden:
-a DOW transports -7%,
-a DOW utilities -9% es
-a DOW Industrials +0.2%.
Ha ezt valaki bull piacnak hivja, akkor nezze meg Kinat;-)) Ez, kedves elvtarsak, legjobb esetben is atmeneti allapot a bullbol a bear iranyba.

Aki netan tud, rajzoljon az idei DJIA topjaira es bottomjaira vonalat: kap egy egy szukulo, emelkedo eket, ahogy kiadodik. Aztan nezze meg a legvege kornyeket is: bizony, az utolso napokban az Ending Diagonal leszakadasat gyanithatja.

De, legyen a support visszintes. Akkor DJIA 17730 korulig meg bullnak nevezheto, es meg van -120 pont addig. Az egy "rosszabb" napnyi tavolsag, nem tobb.

EU piacai kozul DAX EUR-ban emelkedett, USD-ben zero. A CAC es FTSE pozitiv, +10% korul. Az utolso napokban erosen gyengultek.

2)A kotveny piacon a 30 es 10 eves kamat csucson jar, kitort a tobb eves esesbol. Az amerikai, nemet piacok vezetik a fordulatot.

Megvan az 5 hullam felfele februar ota(tehat arrafele van a bull), es bar mostantol johet egy a-b-c korrekcio, de ...
de megtort a kamat lenyomasanak vilagtrendje. Lehetetlen tovabb lennt tartani a piac elleneben.

Es nem azert emelkedik, mert keves a likviditas (egyelore); hanem mert a penztulajdonosok felnek az allamok adossagatol. Gorog, Venezuel, Brazil, Russia, Turk...melyik rizikosabb?

3)Arany-ezust esett megint, atszakadt a ferde support vonal. Innentol 1130-1140 savba varhato, (talan piacit lejjeb is ha expanded flat forma lesz)
szoval, at kell irni a chartomon az utolos eso agat A-B-C -re, es most cban esik, hogy megcsina;lja a (B) also veget. Onnan meg mindig rallyra szamitanak leginkabb 1300 fele.

4)Azsia piacain egy sokeves bull piacban vagyunk. Annak most elso ciklus-hullamanak, (1) szakaszanak vegen jarunk. Kina, India, Japan iden mind eros pluszban vannak. Es a kisebb regiok se rosszak.

De most kozel van a korrekcios idoszak, Kinaban mmar shortolasra keszulok, igaz csak par hetre vagy honapra. Mert aztan megint johet a meg erosebb bull, a (3) hullam.
Indiaban is tart a korrekcio, majdnem egy eve oldalaz. Japanban talan mostanaban kezdodik egy hasonlo.
Szoval, hosszu tavon bull allasponton maradok Azsiaban, de roved tavon korrekciok sorozata johet.
Törölt felhasználó 2015. 06. 05. 22:38
Előzmény: #279  pomperj
#285
Szia,

hat en nem tudom, hogy mennyire vagyunk a csucstol,de amcsi reszvenyeket mar lassan masfel eve nem vasaroltam...
itt Au-ban van nehany long pozim, foleg a banyaszok,de szep lassan sulyozom at a profitot...es ha meg osszesegeben nem is vagyok elado,de van S&P500 es NDX shortom is, csak hogy csokkentsem a long pozijaim kockazatat...

Szerintem sokan nem teszik fel a megfelelo kerdeseket...lehet hogy a piacok fognak meg emelkedni,de akar eshetnek is (persze ez nehany emberkenek ill. kevesbe tapasztaltabb kereskedok nehezen ertik)....
Helyes kerdesek:

emelkednek a vallalati profitok???
GDP hogyan alakul???
erosodhet a USD???
ezek kapcsolatai ill. variacioi???
ha a DAX index kepes volt eddig majdnem 10%-ot vesziteni az ertekebol elofordulhat-e az amcsi piacokon esetleg 10,15,20%-os korrekcio???
szerintem igen, es ha igy lesz akkor sem biztos, hogy eljott a vermedve, csak a rendkivul tulertekelt reszvenyek az atlagosnal piciket dragabbak lesznek...de nem rendkivul dragak!!!
En probalok olyan helyzeteket kialakitani ahol a hozam/kockazat arany az en oldalamon van ill. ahol kisebb a kockazat hosszutavon....

Szerintem rendkivul nagy kockazat reszvenyeket vasarolni mostanaban...igy a nyeresegeimet ill. megtakaritasaim nagy reszet nyersanyagokba ill. nemesfemekbe teszem, itt kisebb a kockazat es jobbak a lehetosegek...

Ne felejtsuk 1700-as S&P500 az is csak korrekcio ami barmikor johet gyengebb gazdasagi teljesitmenynel esetleg 1 kisebb recesszional, ha pedig nem lesz az eros dollar ill. az esetleges kamatemeles is csokkentheti a vallalati profitokat tehet akkor azert lesznek az amcsi reszvenyek meg tulertekeltebbek...

En igy latom aztan majd meglatjuk ki keres penzt es mivel a piacon....
Tibi0002 2015. 06. 05. 19:25
Előzmény: #281  upgrayeddAKS
#284
link

A tvk topicba írtam 2 éve, 2100 forint környékén. :)
Tibi0002 2015. 06. 05. 19:21
Előzmény: #281  upgrayeddAKS
#283
2013 áprilisában regisztráltam, ha jók az emlékeim.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2015. 06. 05. 18:55
Előzmény: #279  pomperj
#282
"2)Szoval a Karcagi Marika azonos semaja gyenge kezdo hozza kepest! penzben, de az 5000 fo is stimmel, es persze megvan a 3 brokerhaz-beomlas is, aminek mar a nagysagrandje megfelel Madoff-nak. Es ezek ugyanugy a piac topjat jelzik Mo-on 2015ben."

Nekem a 2005-2006-os időszak tanította meg: bármilyen gyenge lábakon is áll az ország, nincs specifikusan magyar "összeomlás". Ha a világ tőzsdéi korrekcióznak vagy kialakul a medvepiac, akkor mehet a BÉT a levesbe, de addig nem nagyon fog. Az elmúlt időben is "csak" alulteljesítők voltunk, de nem volt komoly zakó 2011 óta. Inkább lecsorgás volt, annak is gyenge. Ezért is nem nagyon lehetett shortolni, fene ezt a hülye országot :)
(Na így tértem vissza a jó öreg cherry pickinghez btw. :) F..ck the indices :) Nem szabad egy kisbefektetőnek "ideológiákat" követnie a bef. döntései nyomán. Csakis a tényeket szabad figyelembe venni: lehet vmi bármilyen sz..r, akkor is venni fogják. Ilyen pl. a magyar állampapír :) is...)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2015. 06. 05. 18:48
Előzmény: #280  Tibi0002
#281
Sőt, már 2006. elején egy Japánba szakadt hazánkfia, bizonyos Gábor (talán blogja is volt) részletesen írt az ingatlanpiaci lufiról, ami kidurranóban van az USÁ-ban. Persze elég sokat kellett rá várni, de 2007-ben már valóban pukkant a lufi, és el is indította a subprime válságot. Viszont, ha a LB-t nem hagyják csődbe jutni, akkor a 2008. szept. és 2009. ápr. közötti "vérmedve" valószínűleg oldalazás lett volna, esetleg szelíd macika :)
Ami különös számomra, hogy a magyar állampapírokat nem "mészárolták le". Bár volt egy elég rövid időszak, amikor nem jutott likviditáshoz az akkori kúrmány (amit most sokan visszasírnak emezek ámokfutásai miatt), ez nagyon hamar lecsengett. Kellett hozzá az IMF+EU kölcsönmegállapodás, de az a 20 mrd. EUR hitelkeret nem volt olyan sok... az EUR sem volt 327, stb. Szóval annak ellenére, hogy masszívan csalt a kúrmány a hiányadatokkal + minden szempontból NAGYON sérülékenyek voltunk akkortájt, egész jól tartotta magát az ország. Valószínű, hogy ez az EU-tagságnak köszönhető: tudhatták a spekik, hogy egy ilyen kis országot az EU "mellényzsebből" kiment, ha kell. Ennek fényében (is) elég vicces, amikor egyesek a kilépésről ismertetik a kocsmaforradalmároknak a fantazmagóriáikat... node nagyon elkalandoztam... 2007-ben is írtál már ide, vagy csak visszaolvastál mostanában?

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek