Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 06. 02. 10:13
Előzmény: #237  eurocent
#240
En nem latom az abradon, hogy mibol josolsz mit. Nehany komment, meg tobb szinu csatorna segithetne.

Ha van ket (erdekes) csucsod, akkor azokra illeszthetsz egy egyenest: igy kapsz egy trendvonalat, ami, ha a csucsok jol vannak valasztva, support/ellenallas lehet a kesobbiekben.

Ez Elliott nelkul is igy van. Az Elliott csak segithet ugyesen valasztani az erdekes csucsokat, hogy erdekes trendvonalat kapjal.

A kerdesre, mely szerint "vajon atuti-e az arfolyam a trendvonalat?" a valaszt azonban senki nem tudja.
Törölt felhasználó 2015. 06. 02. 10:11
Előzmény: #236  Törölt felhasználó
#239
Szia,

ha a minuszokrol beszelsz megertem....
olvastam am en 1-2 hsz-ast amiben meg jelzok sem voltak, megis sikerult nehany minuszt osszeszednie....
ha pedig azt is nezzuk, hogy ki irta z eppen adott hsz-t na ott is vannak erdekessegek....
nem vezetek rola statisztikat,de szerintem 1 atlagos kepessegu kereskedo a minuszokbol kb.2nap-2het alatt kepes rajonni nagy valoszinuseggel, hogy ki az aki a minuszogat osztogatja...

tagja vagyok mas forumoknak is....
az egyik legprofibbnal a negativ jellegu visszajelzesek atlaga 3-4% korul van...
nyilvan az ilyen minuszolasok rengeteget elarulnak a forum szinvonalarol...

Bocs kicsit ritkabban irtam, raadasul a napokba megyek nehany napra feltoltodni a hegyekbe es elore szolok Oktober 12-22 kozott sem leszek nagyon...

Latsz valami erdekeset a piacon???

Nekem mintha pillanatnyilag a dollar eroben lenne kisebb megingas, kivancsi leszek mi lesz belole...
Törölt felhasználó 2015. 06. 02. 10:11
Előzmény: #236  Törölt felhasználó
#238
kedves ZSücike,

aki kurtizánnak áll, ne sírjon ha mindig csak kopulálni akarják...

)
eurocent 2015. 06. 02. 10:04
Előzmény: #224  pomperj
#237
Pomperj, Szarvasvadász és minden profi Elliottos!

Szeretném megkérdezni tőletek, hogy Elliott, vagy bármilyen más hullámelmélettanban van olyan szabályrendszer amelyik kimondja, hogy pl amennyiben összekötöm a bull trend X-dik hullámának a csúcsát/alját a bear (korrekció) trend Y-dik csúcsával/aljával és ezt több hullámmal elvégzem, akkor ezen vonalak keresztmetszetében elég nagy pontossággal megkapom a ... trend Z-dik csúcsának/aljának a várható értékét?

link

Pl itt a USD index chart. Nekem úgy tűnik, hogy nem véletlenszerűen alakulnak ki a fordulópontok (még akkor sem, ha így tanítják). Azaz néhány hullám kezdete/vége elég jól "megjósolható" az előzményekből. Jól gondolom?
Törölt felhasználó 2015. 06. 02. 09:57
Előzmény: #234  Törölt felhasználó
#236
Jó lenne, ha belehúznál, mert én tegnap 3 hozzászólással tudtam 28 pontot szerezni, igaz mínuszban, de hát ennek kell tudni örülni... :-)

Komolyan mondom, tiszta óvoda... :-)

Törölt felhasználó 2015. 06. 02. 09:44
Előzmény: #231  emerald
#235
Nem gondolom, hogy van ember, aki tudja biztosan, mit hoz a jövő rövid/hosszabb távon, és azt sem, hogy vannak olyan technikai elemző módszerek (indikátorok), amelyek tökéletesen működnének (eredményesek persze lehetnek) - ha lenne ilyen, már rég mindenki azt használná, bár azzal meg az lenne a baj, hogy nem lehetne vele keresni...

Egyébként a befektetési döntések meghozatala szempontjából az is intő jel(sok egyéb mellett természetesen), hogy egy felmérés szerint a nagy elemzőházak előrejelzései (ha jól emlékszem) 45-50%-os pontosságúak voltak, azaz annyit értek, mint ha feldobnának egy pénzérmét - az persze megint más kérdés, hogy amiket "kinyilatkoztatnak", hány százalékban tükrözik a tényleges várakozásaikat és hány százalékban próbálják a piacokat a maguk hasznára befolyásolni...

A fórumon elsősorban infokat keresek, nem pedig tanácsadókat, akikbe kapaszkodhatok - ettől függetlenül nem egy ember van itt, akinek a véleményét -szerintem- érdemes megfontolni... :-)
Törölt felhasználó 2015. 06. 02. 09:30
Előzmény: #231  emerald
#234
Szia Emerald,

probaltal mar Madleines sutni?
esetleg kiwi sorbet csinalni?

Probald meg ezekkel a fejed utan menni...
vagy esetleg tanulj olyanoktol akik kepesek megmutatni hogyan kell ezeket csinalni, is miutan elkovetsz nehany hibat es valaki elarulja, hogy hol hibaztal, nehany alkalom utan a mentorod, a recepted es a sajat hibaidbol tanulva hamarabb jutsz el a sikerhez mint ha csak a sajat fejed utan mennel....

Ugy tudom eleg jol fozol, sutsz....
a sajat fejed utan mentel???
vagy eloszor megtanultad az alapokat, nehany receptet, kisebb sikereket ertel el es miutan megfelelo gyakorlatra tettel szert utana, a recepteket amik bevaltak a sajat ill. a csaladod szajizlese szerint alakitottad....

Van recepted a sikeres kereskedeshez????
es hasznalod-e???

Egy alap recept a kereskedeshez:

-megfelelo toke (meg van-e???)
-megfelelo broker (???)
- legalabb 1 strategia ami mar masoknak is bizonyitott es kepes vagy kovetni???

(na ezt hasonlithatod kb. ahoz hogy a palacsintahoz, kell liszt,tojassargaja,tej,szodaviz,so,cukor, olaj),de tenyleg....
most olyan aprossagokba ne menjuk bele, hogy a palacsinta tesztaba 1 fel mandarin leve jobb mint a cukor....
;)

Szoval ha szeretned tudni hogy hol tartasz a kereskedesben, akkor nezd meg hogy a 3 nelkulozhetetlen hozzavalobol mennyit x-elhetsz ki...(az aranyokrol, sorendrol es ugye ezzel meg nincs kesz a palacsinta...)

Gondolom tudod, tavaly a kereskedesre forditott koltseged a tokedhez visszonyitva hany % volt???

hmhmhm

es nem bantasbol irtam,de tudom hogy annak fogod venni....
Tibi0002 2015. 06. 02. 09:22
Előzmény: #232  Törölt felhasználó
#233
2007-ben koncepció nélkül daytradelgettem, de befejeztem, mert nem láttam eredményét.

Azóta nem kereskedem, műveleteimre a befektetés kifejezést használom. :)
Törölt felhasználó 2015. 06. 02. 09:10
Előzmény: #230  Tibi0002
#232
Kereskedted is???
(mas kivulrol mint vegig csinalni)

Egyebkent visszaterve DAX-ra, most ellenoriztem a mechanikus BB strategiat amire inditotam 1 toppikot....
Ha lenne EWZ vagy EWG (ami a nemet tozsde indexnek az ETF-je)
azokon jelenleg mar zarasi ( a meglevo poziciokat zarni kell ill. eladasi jelzes van rajtuk)...

Persze ez nem jelenti hogy itt a vilagvege,de a vasarlasokkal en ovatos lennek, foleg tokeatteteles pozikkal!!!
emerald 2015. 06. 02. 09:03
Előzmény: #226  Törölt felhasználó
#231
Akkor még fogsz csalódni elárulom....

Ám adok neked egy jó tanácsot, ingyen:
Ne halgass senkire, menj a saját fejed után, természetesen fogsz bukni, remélhetőleg tanulni is belőle. De így tudsz fejlődni
Tibi0002 2015. 06. 02. 08:50
Előzmény: #229  Törölt felhasználó
#230
Ebből a szempontból remek időpontban kezdtem, ugyanis 2007. ősze óta követem nyomon az eseményeket. 2011-ben kezdtem elemezni a részvényeket a value investing szerint, és a visszamenőleges adatokban még a 2006-2007-es időszak is benne volt, tehát mindegyiknél láttam (illetve emlékeztem), milyen magasságokból hullottak alá az árfolyamok, és mennyire észnél kell lenni.
Törölt felhasználó 2015. 06. 02. 08:39
Előzmény: #228  Tibi0002
#229
Szia,

Teged nem feltelek, mar amennyire a strategiadat es a poziciod mereteidet illeti....
azonban a medve piac a vizvalaszto 1 kereskedo, befekteto eleteben.....
aki kepes eletben maradni ill. tovabb folytatni a strategiajat a korulmenyektol fuggetlenul azokbol lesznek kereskedok...
(a tobbiekbol pedig akik megprobaltak...)

egyszeruen hangzik a medve piac pedig eppen az ellenkezoje igaz ra....
(az viszont igaz, hogy rengeteg penz fog gazdat cserelni...es ilyenkor lehet a legjobb veteleket csinalni,de nem olyan egyszeru mint ahogy hangzik....)

-strategia
-kockazatkezeles
-allhatatosag
-turelem
es hit nelkul a legtobben elvesznek

( a tokeattetel pedig kulonosen veszelyes, ugyanis ilyenkor jon ki a hatranya igazan...)

Egyebkent felesleges beszelni rola mert meg kell tapasztalni....

aztan meglatjuk hanyan lesznek a regebbi forumozok kozul velunk....

Raadasul jelenleg nem csak a reszvenypiacok hanem a kotvenypiacon is esszerutlen arazasok alakultak ki, es attol tartok ha nem 1 korrekcio lesz, a tobbseg el sem tudja kepzelni mi var ra, mindenesetre nem valoszinu hogy akik reszt vesznek benne azok elfelejtik majd 1 hamar....

Mindenesetre sok sikert mindenkinek!
Tibi0002 2015. 06. 01. 20:34
Előzmény: #227  Törölt felhasználó
#228
Nem találok már a stratégiám szerint vételre alkalmas egyedi részvényeket...szóval nekem kifejezetten jól esne az a bizonyos esés.
Törölt felhasználó 2015. 06. 01. 20:17
Előzmény: #222  Tibi0002
#227
szia Tibi,

szerintem a legfontosabb kerdes a kamatemelesi mese a kovetkezo 3 honapban....
ha megnezed EUR, GBP, JPY, AUD, NZD az USD-al szemben akkor lathatod, hogy rendkivuli szintre epultek a spekulativ poziciok mindenki vagy legalabbis majdnem mindenki mindet ad az USD-al szemben....ennek sem lesz jo vege....
FED meg egyre rosszabb gazdasagi adatokkal talalja szemben magat....
es probaljak mindenfelevel magyarazgatni....
az igazsag az hogy az US gazdasaga egyaltalan nincs jo helyzetbe, es amirol nehany honapja beszeltunk hogy a vallalati profitok esni fognak, ez most mar teny.....

Ha az EUR tovabb lenne kepes gyengulni akkor a DAX mehet uj csucsra egyebkent, kisebb a valoszinusege....
(bar a kerdes tovabbra is ha biztosan tudnad hogy a DAX index kepes 10-20%-ot emelkedni innen akkor erdemes-e venni ha lefele ennek akar 1,5-2 szereset is kepes korrigalni jo esetben, a rossz esetet hagyjuk....)

;)
Törölt felhasználó 2015. 06. 01. 20:08
Előzmény: #225  Törölt felhasználó
#226
Az a gond, hogy nagyon kevés embertől lehet infokat összeszedni, topiconként 2-3 fő max. , Kisvuk már felsorolta, kikről van szó...

Törölt felhasználó 2015. 06. 01. 20:05
Előzmény: #224  pomperj
#225
Tanulok, röviden ennyi... :-)
pomperj
pomperj 2015. 06. 01. 20:01
Előzmény: #223  Törölt felhasználó
#224
A reszvenypiaci professzionalizmus egyik jele, ha valaki koveti a kotvenyeket is;
ugyanis a csuf dolgok mindig onnan indulnak el a reszvenyek fele. Szoval, jol teszed ha figyeled.

Ma meglepoen eros kamat emelesi impulzust latok.
A TLT ara 123.5 szintrol 121-ig esett;
es ez NAGY eses. A zalogba helyezett treasury papirok sok tranzakciot fedeznek szerte a vilagban. Matol 2%-al kevesebbet.

A 10 eves papirok kamata meg egyenesen 4% korulit emelkedett; szoval kezd a (3) hullam jelleg kialakulni.
A kovetkezmenyek egyre nyilvanvalobbak.

Ha veletlen igazam lenne, es tenyleg attori a Maj.19 szintet par nap mulva, akkor az mar kis foldrengest fog okozni.

Dow Composite Average ma pattant fel 7. alkalommal a supportrol. Igaz, kicsit. Ketlem, hogy nyolcadszor is igy lesz.
Törölt felhasználó 2015. 06. 01. 19:40
Előzmény: #180  pomperj
#223
Minden elismerésem....

Egyelőre úgy tűnik, hogy a kötvények az általad megadott szintről pattantak, de majd meglátjuk...

DJT nem tudott korrigálni, azaz érvényben van az általad jósolt irány... :-)

Tibi0002 2015. 06. 01. 11:21
#222
szerintetek a dax ad még új csúcsot a közeljövőben? vagy innen már inkább lefelé csorog?
magellan2214 2015. 06. 01. 11:06
#221

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek