Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 05. 27. 22:49
Előzmény: #158  tberki
#160
Jó az neked, ha ellenségeket szerzel magadnak???

oil120 2015. 05. 27. 22:27
Előzmény: törölt hozzászólás
#159
Tökéletes! Még ha le is maradt egy p
tberki 2015. 05. 27. 22:13
Előzmény: #156  Törölt felhasználó
#158
link

11:20

;)
Törölt felhasználó 2015. 05. 27. 21:56
Előzmény: törölt hozzászólás
#157
Gratulálok. :)

Három szóban is lehet nagy művet alkotni...

)
Törölt felhasználó 2015. 05. 27. 21:53
Előzmény: törölt hozzászólás
#156
Csak a te kedvedért:

(#8240) SP 500
Értékelés: 0
válasz erre | 2015. május 9. - 23:08

Szerintem még benne van egy kisebb esés az SP-ben (2060-2080 tartomány - vagy akár 2050 környéke), mielőtt (nagy valószínűséggel) új ATH-t üt (2135?), de attól tartok, ott sem fog kiderülni semmi, mert ismét belekezd az eddig látott hullámázásba (60-80 pontos sáv), csak hogy boldoggá tegye a két (short/long) oldalt, azaz pont annyit fogunk tudni, mint most... :-)
Szabo-Zs

2015.05.12. - 2085,5
2015.05.20. - 2135,2 ATH

No comment...

Tulajdonképen ilyenkor te mit kompenzálsz?

emerald 2015. 05. 27. 20:43
Előzmény: törölt hozzászólás
#155
Igértél nekem valamit....😔
Légyszi ne háborúzz
Törölt felhasználó 2015. 05. 27. 19:36
Törölt hozzászólás
#154
Tibi0002 2015. 05. 27. 18:06
Előzmény: #147  emerald
#153
Longban vagyok abból a szempontból, hogy van néhány arany és ezüstbányász cégem.
Törölt felhasználó 2015. 05. 27. 16:10
Előzmény: #149  return.value
#152
1. ezuston (fizikain) nagyobb a veteli es eladasi ar kozotti kulonbseg...(6-12% broker es orszagtol fuggoen)

2. mo-on es nehany orszagban nem szamit hivatalos penznek, fizeto eszkoznek az ezust es AFA-t ill. mas adot kell fizetni a vetelnel...
nem tudom mekkora mo-on az afa,de gondolom ez az egyik oka a hatalmas ar kulonbsegnek

3. ha nem ajandekba veszed ill. nem vagy gyujto komoly tapasztalattal, ne vegyel ermeket...
befektetesi celbol nem jo, csak a nemesfem brokerek profitjat noveled vele....
(ez alol elmeletileg kivetelt kepeznenek a monster box-ok 250 ill. 500 ounces, amit a hivatalos penzverdek vernek kulonbozo orszagokban)
lasd US silver eagle, Canadian maple leaf vagy az Austrian Philharmonic Monster Box...
ezeken is z atlagosnal 1,5-2szeres a rudakon levo premium,de ezek biztositaskent jol mukodhetnek....

Befektetesnek kg-os, 100 ounces ill. 1000 ounces barok amik 999 tisztasaguak es LBMA, Comex good delivery markajuak...

elmeletileg ha vam szabad teruleten veszed ill. tarolod akkor nem kell az AFA reszt fizetned, persze nem kell mo-on venni ill. nem muszaly mindenkit ertesiteni mindenrol, sajnos az unios szabalyokat nem ismerem, szoval ebben nem tudok tanacsot adni...

ha veszel rudat, rudakat probalj minnel kozelebbi arat kapni a spot pricehoz 4-8% rud markajatol jonak szamit a meretetol fuggoen...
az hogy mennyiert veszik vissza az 1 masik kerdes, ezert jobb olyan barokat venni amiknek van minosegi bizonyitvanya ill. szamozottak es good delivery markajuak (comex,lbma)

legrosszabb esetben vehetsz SLV-t aminek ha jol tudom a kezeloje JP Morgan, ha ugy gondolod, hogy ok tul elik a kovetkezo menetet, ill. megbizol bennuk akkor aranylag olcson talan evi 0,35-0,5%-os jutalekert lehet ebben a befektetesed....

return.value
return.value 2015. 05. 27. 15:44
Előzmény: #150  Törölt felhasználó
#151
Köszönöm! Jelentkezni fogok!
Törölt felhasználó 2015. 05. 27. 15:20
Előzmény: #149  return.value
#150
Kedves Return.value!

Ha olcsó ezüstöt szeretnél venni, akkor gyere be hozzánk és válogathatsz visszavásárolt ezüst érmékből. Ezek jóval olcsóbbak. Pár száz gramm mindig van, ha nagyobb tétel kell, akkor szólunk ha összejön,de előtte mindenképp érdemes személyesen átbeszélni mi az igény. Elérhetőségre keress rá, mert a fórumban nem szokás direkt kitenni.

Üdvözlettel:
Conclude

return.value
return.value 2015. 05. 27. 14:36
#149
Sziasztok, a tanácsotokat szeretném kérni fizikai ezüst vásárlása ügyében. Aranyat eddig a www.aranypiac.hu oldalon vettem és meg vagyok velük elégedve. Van náluk ezüst is, de számomra nem teljesen világos okokból kifolyólag ezüstnél óriási a vételi és az eladási árfolyam közötti különbség. (Lásd: link A kérdés, hogy tudnátok-e ajánlani más céget, aki fizikai ezüstöt forgalmaz? Illetve kérdés még, hogy a fent említett cég árai szerintetek mennyire elfogadhatóak? Előre is köszönöm a segítségeteket!
Törölt felhasználó 2015. 05. 27. 12:48
Előzmény: #143  pomperj
#148
Szia,

szerintem a Yen ev vegeig elmehet 135-145$ koze, de ez az energia araktol es a dollar erejetol is fugg....
szezonalisan meg beleferne 250-500pippes visszateszt a kovetkezo 2-3 honapba,de ebbe a gorog story kicsit beleszolhat....

arany es ezust:

szerintem ha nem lesz tul nagy rumli a gorogok miatt akkor az arany akar tesztelheti a 1140-es hatart, bar az en velemenyem, hogy 1140-1180 kozott nagyon jo vetelnek szamit,
mondjon meg valaki nekem 1 olyan penzugyi istrumentet amelyiknel 5-10%-os kockazat mellett akar 10-20%-os eves hozamot erhet el az ember????
talan az ezust,de abban inkabb 10-15%-os kockazathoz tartozik kb. 30-40%-os hozam, csak az iden es ez 1 nagyon konzervativ megkozelites....
16$-os ar alatt en ra duplazok a pozimra sajat szamlan...
- ev vegeig pedig 100-150%-kal fogom sajat magamnak novelni a fizikai ezust poziciomat es kb. 50%-al a fizikai aranyamat...

nemes femek a kiraly es csak aztan 15-20% keszpenz (otthoni vagy privat szefekben), nem bankban, se nem broker szamlan!!!!

(u.i.: nekem kevesebb mint 1-1,5% vagyonom van broker es egyeb bankszamlakon, mert hivatalosan unsecure lender lettem ha naluk van a penzem, az meg nem tul biztato esetleges bank run-nal)
emerald 2015. 05. 27. 12:14
Előzmény: #146  Tibi0002
#147
Jó helyen van az😉
Vagyis akarom mondani (szerintem) vízválasztóhoz értünk....

Ha nem menne 1175-70alá hanem 1180körül fordulna, akkor mehet akár 1320-ig. Én inkább jó long setupot vélek látni itt, jó RR-el.

Ha 1170-alá esik akkor jön a nyári "uborkaszezon" és akár új mélyponttal lehet venni a fizikait...😀
De minimum az eddigi alj tesztelése jöhet(ne) első körben.
Amúgy egy téli és egy nyári mélypont tízből 9x megfigyelhető....😉
Június eleje-augusztus vége közt, majd legkésőbb szeptemberre egy gyors 10%-os emelkedés várható 2-3hét alatt.

Nem tudom nézted-e, ezeket a grafikonokat:
link
ezt is szeretem:
link
Tibi0002 2015. 05. 27. 11:46
#146
Gyerekek, az aranyunk nem muzsikál túl jól.
1,186 $
pomperj
pomperj 2015. 05. 27. 10:33
Előzmény: #143  pomperj
#145
Ja, a lenyeget kihagytam;-)
Ha meg nem tetted, vegyel YCS-t ha tetszik a JPY letore. Yen most el tud menni 127 szintig is. De 124-ig biztosnak latszik a trade.
Törölt felhasználó 2015. 05. 27. 08:02
Előzmény: #142  pomperj
#144
Köszönöm a gyors választ!

Picit félreérthető voltam, én a 10 év alatt nem a grafikon időskálájának a beosztását, hanem az elmúlt 10 évet értettem, és ezen időtávon feketén-fehéren látható, hogy a 2 index lényegében együtt mozgott, majd a QE programok beindulását követően a két index elvált egymástól. 2014. novembere óta látszik, hogy megindult a korrekció, lefelé...

A több 10 éves időtávot illetően természetesen teljesen igazad van.

pomperj
pomperj 2015. 05. 27. 07:28
Előzmény: #138  Törölt felhasználó
#143
1)Igen a Yen nagyon szakad. Az FXY mar januar ota egy eso haromszogban van, a 80 szint tartotta.
De leszakadt, es az megint jelent valamit.

Annyit biztosnak gondolok, hogy NIKKEI ettol jobban fogja tartani magat, mint a tobbi vezeto index. De a kulfoldieknek NIKKEI esetleges emelkedese kevesebb lesz mint a deviza eses, szoval eltanacsolnam azokat, akik megprobalnak erre jatszani.

2)Nem tudom, olvasod-e Richard Russelt. A most 90 eves doyen uj levele nagyon jo.

A szemeben a FED haboruja a deflacio ellen tovabb tart: es nem lesz kamat emeles iden, de QE4 sem.
Arra szamit, hogy a piac beszakadasa utan indul egy nagy KOZMUNKA program Amerikaban (!), ujra epiteni az infrastrukturat. ES indul egy nagy fegyverkezesi program, mert lathatoan gyorsuloan rohan a Kozelkelet egy kontrollalhatalan kaosz fele, tele haboruval.

Nala a 2 kritikus szam az 5000 (NASDAQ), 18000 (DJIA). Ha az olvasoi kovetik a tanacsat, akkor kint vannak a reszvenyekbol, es legfeljebb rovid Treasurykat tartanak a fizikai arany melletti szefben.

3)Marc Faber uj interjuja meg borusabb. De azt nem irom le, eleg az igeket: imploding, bankrupt, back yuan with gold, end in tears.

pomperj
pomperj 2015. 05. 27. 07:03
Előzmény: #141  Törölt felhasználó
#142
1)Az eszreveteled jogos.

De: a 10 eves chart nem divergenciat, hanem hosszu tavu trendet, es sector fejlodesi kulonbseget jelent. Es a trend valoban ez: a kozlekedesra 70-szeres inveszticio ment, mikozben az Industrialsra 20-szoros; az emberek es aruk mozgasa gyorsabban nott 40 ev alatt, mint az aruk termelese (pl. minden Kinaba megy, es jon onnan!)

2)"ennek a fontossága megszűnni látszik"

Dehogy, eppen ellenkezoleg.
A Transportation leszakadasa tovabbra is determinalo minden kilatasra.

Es eppen ma, a divergencia figyelesbol mintha mar latszana, hogy melyik iranyzat fog engedni.
Konnyu megsugni: DJIA enged, megy Transports utan lefele, es nem forditva.

A DJTA tegnap a leszakadast veglegesitette, mar 8350 szinten zart. Ez mar 200 ponttal van a support alatt; innen nem varhato, hogy vissza maszik. Legfeljebbb alulrol vissza-tesztel. De ezt is ketlem.

link
ES most is gyorsabban esik (-1.55%),mint DJIA (-1.05%).

3)Es van meg egy Elliott-os erv: Transports lathatoan (iii) hullamban zuhan. Nem hiszem hogy tevedek.

Mar 6 honapja 1-2 hullamok sorozatat rajzolta lefele, es majusban egy leading diagonal van, ami bevezetni szokta a crash-szeru zuhanast.

Es most, hogy a kritikus leszakadas megtortent, teljes a lendulet lefele, ez bizony (3) hullam.
(legutobb az olajnal latszott ilyesmi, nagyjabol tavaly osszel)

Ami gyors, eroszakos, szakadatlan, es gyorsulo eses, a kozepen szokasosan egy gap-el. Az meg hatra van.

Fogalmazhatnek ugy is: a DJTA mutatja az utat minden mas indexnek, es vezeti a mezonyt lefele.

Cash is king.
Törölt felhasználó 2015. 05. 26. 22:49
Előzmény: #140  Törölt felhasználó
#141
Egy kérdés lemaradt: nem sokkal ezelőtt még jelzésértékűnek tartotta a DJT 8500-as szint alatt történő zárását.

Ezt most is tartja? Azért kérdezem, mert 8350-e n zárt s a megnyilvánulásaiból úgy érzem, ennek a fontossága megszűnni látszik...

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek