Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 05. 22. 10:12
Előzmény: #98  emerald
#100
sajnalom hogy ilyen konyeden feladod...

szerintem emerald picit valtoztatnod kellene a tarsasagon akikkel ugymond kapcsolatot tartasz kereskedesi temaban...
lehet hogy jot tenne...(persze tevedhetek is)
nem kell toluk orokkre megvalnod,de talan jobb volna ha a kereskedesi donteseidet nem befolyasolnak...(mert ugy latszik nem jo uton haladsz)
Bocs a szemelyes velemeny miatt!!!

Erdekesnek tartom, hogy emberek hajlandoak heti 40 orat dolgozni es azt csinalni amit masok meghataroznak ill. 12-16 evet tanulni, vagy iskolaban eltolteni, hogy megfelelo munkat kapjanak....

ha kereskedesrol van szo akkor viszont egeszen mas az atlagostol nagyon eltero elvarasaik vannak...
Sajnalom hogy sok embert felre vezetnek a kereskedessel kapcsolatban....

ezert is irtam korabban ha valaki peldaul 1 mechanikus strategiat kereskedik sok rengeteg illuziot ill. vagyalomtol kell megszabadulnia...
Törölt felhasználó 2015. 05. 22. 09:59
Előzmény: #96  Tazsomaru
#99
???mekkora elonyre tett szert???
es mert pont 13 eve???
miert nem 48 eve peldaul???
Hajnalban kelsz naphosszat a geped elott gornyedsz????
;)

Livermore-t ill. eletet picit felre ertetted, az en olvasatomban...

ami pedig a legerdekesebb hogy 1 szerencse jatekoshoz hasonlitod....

Ne ugy fogd fel a piacot mint valamifele szerencse jatekot, legalabbis szerintem nem...

ha ugy latod hogy a tozsde szerencsejatek nem szabadna se kereskedned se spekulalnod egyebkent tenyleg ertelmet nyeri a ruletkiraly konyv.

Ahogy en latom az eletem:

Assisi Szent Ferenc-et megkerdeztek, hogy mit csinalna ha tudna hogy nemsokara meg fog halni...
es azt felelte folytatna a kaszalast...

Te mit csinalnal ha azt tehetned amit akarsz ill. mit csinalnal ha tudnad hogy nehany honapod van hatra???

Gondolom nehez heted volt, vagy csak erdekes milyen iranyban szall a fantaziad....

Legyen szep hetveged!

emerald 2015. 05. 22. 09:51
Előzmény: #96  Tazsomaru
#98
++

Pont erre a következtetésre jutottam mint anno Te írtad.
Lehet jó a kereskedés naponta, amíg a gyakorlatot megszerzem.

De hosszú távon sokkal jobb az amit egy index hoz.
tberki 2015. 05. 22. 09:28
Előzmény: #96  Tazsomaru
#97
+1
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 05. 22. 09:17
Előzmény: #95  Törölt felhasználó
#96
azt kiszámoltad már, hogy az elmúlt 13 év alatt mekkora előnyre tett szert az S&P? vagy az nem számít? :)

szerintem nem az a fontos, hogy jobban teljesítesz, mint egy index. nekem sokkal fontosabb, hogy milyen áron. hajnalban kelsz? naphosszat a gép előtt görnyedsz? vagy elég heti pár óra és a többit a családommal, barátaimmal tölthetem el?

sok speki Livermore-t tekinti példaképének. Te is a legfontosabb írásnak tartod a róla szóló könyvet. szerintem is egy tanulságos történet.

Livermore, miután többször is elveszítette a vagyonát, szinte nincstelenül öngyilkos lett. hasonló életpálya, minta a hírhedt Rulettkirály Gály Lajosé link . Bár Ő nem végzett magával, csak a családi vagyonnal.
;)
Törölt felhasználó 2015. 05. 22. 05:14
Előzmény: #92  Törölt felhasználó
#95
nem veszek befektetesi alapot...
;)
kozep es hosszutavon is verni fogom az S&P500 indexet...
;)
majd vissza terunk ra kesobb, nem akkora ordongoseg, de ne lojjuk le a poent ideje koran...
salander 2015. 05. 21. 14:09
Előzmény: #93  salander
#94
De úgy általában az egész rövid kötvény szegmens hozama a nullához tart még akkor is, ha nem lesz hozamemelkedés. Ha megveszed és tartod az 1,4% hozamú DKJ-kat (és közben felszámítasz 1,2%-1,4% alapkezelési díjat) akkor nagyon meglepő dolog nem történhet.
salander 2015. 05. 21. 14:00
Előzmény: #86  Törölt felhasználó
#93
Az OTP Optima teljesen profilt váltott az elmúlt 2 évben (ahogy óriásira hízott a vagyona) és azóta alul teljesít még a rövid kötvény alapok között is.

Ma is 50-60% bankbetét van benne... Annyira vigyáznak hogy ne legyen bukó (ne kelljen az OTP-nak a garanciát biztosítani és ne olvadjon a 430 milliárdos (!) vagyon), hogy hozam sem lesz benne semmi.

Akkor lehetne jó, ha hirtelen nagyon nagy hozamemelkedés jönne a hozamgörbe rövid oldalán, és akkor is csak a többi "rövid kötvény" alaphoz képest.
Törölt felhasználó 2015. 05. 21. 13:49
Előzmény: #91  Törölt felhasználó
#92
"azzal viszont nem ertek egyet, hogy nem lehet felulteljesiteni az atlagot ill. S&P vagy a nagyobb ETF-eket.."- nem ezt mondom, nyilván mindig lesz, aki felülteljesíti a benchmarkot (legyen akár sp500, rmax, akármi). a probléma abban rejlik, hogy senki sem tudja előre, hogy ki lesz az,tehát nem tudsz ma venni olyan alapot, akinek a kezelője teljes biztonsággal túlteljesít hosszú távon.azt viszont tudod, h 10+ év távlatában az alapkezelők 5%-a!!!! teljesít felül. tehát 95% az esélyed, hogy évtizedes időtávon a ma vett bef. alapod alulteljesíti a benchmarkját.
akkor meg inkább alacsony ktg-ű etf a jó választás a passzív befektetőknek.(legalább extra ktg. ne terhelje a pénztárcáját)
Törölt felhasználó 2015. 05. 21. 12:56
#91
Az teny hogy nehany alacsony koltsegu ETF konyeden fogja verni a legtobb befektetesi alapot...
a koltsegek pedig nagyon fontos hosszutavon...

azzal viszont nem ertek egyet, hogy nem lehet felulteljesiteni az atlagot ill. S&P vagy a nagyobb ETF-eket...

ETF-ek hozzak az atlagot es a kisebb koltsegek miatt verik az atlagos befekteteseket,de ha megveszuk az atlagot csak ugy tudunk nagyobb hozamot elerni ha tokeattetelt hasznalunk....

Ha peldaul valaki az S&P500 index kivul mondjuk Russell2000-en kereskedi ugyanazt a strategiat sokkal tobb lehetoseget kap mar csak szamszeruleg is, a kockazata is csokken ...
olyan aprosagokrol nem beszelve hogy mivel az S&P500 nagyon nepszeru viszont azon kivuli reszvenyeken a volatilitas megnott az S&P500-hoz viszonyitva nagyobb volatilitas mellett konyebb kereskedni...

olyan aprosagrol nem beszelunk, hogy regiok es egyes piacok es ill. sectorok felul fogjak teljesiteni az atlagot...

hogy mik lesznek ezek a sztorik....???
van 1 olyan erzesem, hogy nem az energia szektor lesz a legerosebb...

technologia, health care, agrikultura erdekes lehet....

(Nem adtam fel celom verni az atlagot)
pomperj
pomperj 2015. 05. 21. 12:50
Előzmény: #80  Törölt felhasználó
#90
A Magyar allampapir alapok, mint 2 eve a legnepszerubb befektetesi forma, kezd forro lenni.

Az MKB Allampapir Alap februar ota esik, 6.55 csucsrol 6.4 szintre esett.
A Budapest 1. Allampapir Marcius elej ota esett 7.88rol 7.84-re.
AEGON belfoldi kotveny 4.91-rol 4.88-ra.

Ez meg nem sok, 1-2% a minusz.

Szoval, elindult az allampapir csodas hozam erozioja. A bukas sokkal nagyobb lesz osszesegeben, mint ami a broker-botranyokbol osszejott.

Ideje ujragondolni a nagyon nepszeru es "biztos" befekteteseket.

Tibi0002 2015. 05. 21. 12:27
Előzmény: #87  Törölt felhasználó
#89
És ahogy egyre nagyobb, úgy egyre nehezebb versenyképes hozamot elérnie a Berkshire Hathaway-nek. Jó story volt a semmiből egy ekkora céghalmot összehozni, de nem mernék rá fogadni, hogy a múlt dicsőségét meg tudja őrizni.
tberki 2015. 05. 21. 12:04
Előzmény: #87  Törölt felhasználó
#88
koszonom a valaszokat. megfontolando amiket irtok.
Törölt felhasználó 2015. 05. 21. 11:58
Előzmény: #81  tberki
#87
még eszembe jutott vmi erről, de ezután tényleg befejezem mára:):
"Arra sincs hogy Warren Buffett a kovetkezo 10 evben is sokat fog keresni, de miutan az elozo 30 evben ezt tette sokan elhiszik hogy igen. "

azt ne felejtsük el, h ezeket az alapokat alapkezelők menedzselik.(akik között tudjuk, h vannak jók, csak nehéz megtalálni- 10 év után gyak lehetetlen)
Buffett inkább a pár évtizeddel ezelőtt "élte virágkorát", mára azonban (utolsó 10 év) kb. hozza az sp hozamát.
vagy pl.mi történik,ha a sikeres alapkezelő céget vált?
és te továbbra is tartod a bef. alapot? pedig alapvető feltételek változtak?
sok itt a bizonytalanság:)))

többen több helyen levezették, h hozamok helyett kifizetődőbb a költségekre fókuszálni, és ezen elv mentén kialakítani egy diverzifikált portfoliot.(hosszú távra)
egy kh.v akármilyen bef.alap a díjak levonása után hosszú távon esélytelen egy 0,1-0,3%-os éves díjjal dolgozó etf-fel szemben.

szvsz hosszú távra (10+év) egy alacsony ktg-ű etf-ekből összerakott portfóliót nem nagyon lehet megverni.
Törölt felhasználó 2015. 05. 21. 11:41
Előzmény: #84  Tibi0002
#86
OTP optima aranylag regebbi alapok koze tartozik, es amikor en neztem nehany eve utoljara akkor 8-9%-os hozama volt, normalis kockazat kezelessel......
szerintem a kovetkezo evekben inkabb max 5,5-7,5% lesz majd, remelhetoleg nem valtozik majd kockazatkezelesuk...es nem probalnak hozam vadaszatot jatszani.
mert nehez idok jonnek...

DD (drawdown) a portfoliod legutobbi csucsa es utana kovetkezo legutobbi melypont kozotti kulonbseg %-ban...
Törölt felhasználó 2015. 05. 21. 11:30
Előzmény: #81  tberki
#85
" De a hosszu tavu atlaghozam a lenyeg, szerintem. ". az csak egy tényező a sok közül.(és mint olvashattad a blogbejegyzésből,simán manipulálhatják- otp supra.
ne érts félre, én sem vitatkozni akarok:) szvsz minden ilyen befektetésnél a no.1 szempont a DD tűrő képesség. tudod, h hosszú távon visszamegy, de meg tudod-e várni 40%-os dd-ben, ez a kérdés:)
a kh2 alapnál is látszik , egy, utólag nem jelentős visszaesésnél a befektetők a bef.jegyeik 85%-ától megszabadultak.
20mrd-ből lett 3.
ezt meg csak érdekességképpen:link
Tibi0002 2015. 05. 21. 11:28
Előzmény: #81  tberki
#84
1995. idején, illetve utána is igen magasak voltak a kamatok, az nagyon felhúzza az átlagos eredményeket.
Törölt felhasználó 2015. 05. 21. 11:20
Előzmény: törölt hozzászólás
#83
drawdown: a portfoliód, vagy egyes elemei legnagyobb visszaesése egy adott időszakban.
pl: van 1mft értékű otp-d jan.01-én. ez ér márc.01-én 700eft-t,de visszamegy 1,2mft-re júniusra. akkor 300.eft a DD.(nem realizált veszteség)
Törölt felhasználó 2015. 05. 21. 11:15
Törölt hozzászólás
#82
tberki 2015. 05. 21. 11:06
Előzmény: #80  Törölt felhasználó
#81
igy van garancia nincs. Arra sincs hogy Warren Buffett a kovetkezo 10 evben is sokat fog keresni, de miutan az elozo 30 evben ezt tette sokan elhiszik hogy igen.

Ertelek titeket, nem akarok vitatkozni sem. Ezzel egyutt a befektetesi alapokat alaphangon megiscsak a multbeli teljesitmenyuk "adja el". Lehet hogy lesznek rossz evek, Tibi strategiajaban is vannak. De a hosszu tavu atlaghozam a lenyeg, szerintem. A 90-95%os tokevedelem meg jo dolog. Az otp optima bef alap pl 100% tokegaranciaval ha jol neztem 95 ota tud atlag 10% korul. Igen vannak benne rossz evek, lesznek is. Ilyen az elet. Viszont semmi mas dolgod nincs vele nincs beallitani havi egy vetelt az altalad megvalasztott osszegert oszt jonapot kivanok. A kh valogatott alapok is duplaztak 10 ev alatt kb, az is atlag 8% ha jol szamolok. En - mindenfele befektetett munka nelkul - ezzel meg tudok elegedni.

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek