Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 05. 21. 10:58
Előzmény: #77  Törölt felhasználó
#80
Tokeletesen egyetertek stingy-vel, hogy ne csak a hozamot vizsgald, raadasul az elozo 10 ev semmifele garanciat nem ad a kovetkezo akar 5 evre.....

2 linket erdemes megnezni...

mar nem emlekszem melyik linkben de valahol megemlitik, hogy milyen eszkozokbe fektetik a penzed....

en nem allitom, hogy valamifele ossze-eskuves elmelet lenne ill. hogy letre hoznak alapokat amiket majd kesobb bezarnak....stb..stb..
inkabb ugy fogalmaznek hogy olyan piaci ciklusban amikor az emberek kepesek megtakaritani akkor a bankok ill. mas penzugyi csoportok a keresletre valo igeny miatt letrehoznak jo par alapot....
nyilvan visszaeso, gyenge gazdasagi ciklusok soran az emberek nem azzal vannak elfoglalva, hogy hova fektessek be a felesleges megtakaritasukat....
nyilvan a toke kiaramlas ill. a megtakaritasok hianya arra keszteti az alapokat hogy nehany alapot bezarjanak vagy beolvaszanak, igy nyilvan lehet koltseget csokkenteni....
az hogy milyen modon kezelik a penzed eleg fontos lenne, nem hiszem hogy tudatosan akarnanak veszteseget okozni,de peldaul abszolult hozamu alapoknal, ahol jelentos tokeattetelekkel dolgoznak jelentos kockazatnak van kiteve a penzed....
a bef.managereken nyomas van hogy minnel magasabb hozamot erjenek el, kulonben vagy a piacon 1 masik szereplo, vagy 1 esetleges management valtas akar az allasukba is kerulhet....
lasd OTP-s alapokat amikor is EUR/CHF utan 8,10 es meg 25%-os netto eszkozertek visszaesest szenvedtek ill. szenvedett el 1-1 alap, ja hogy a pozicio merete csak EUR/CHF-n 95%-a volt a NAV-nak....

nem sok kereskedot ismerek aki a tokejenek 95%-at tenne 1 poziba...

10%/pozicio is jelentosnek szamit a legaggreszivebb hedge fundok-nal....

ha pedig igy nezed tberki akkor az OTP-s hozamok 10-20% a kockazathoz viszonyitva egyaltalan nem jo....

olyan alapok akik gazdasagi ciklusoktol fuggetlenul kepesek 8-11%-os hozamra, kevesebb mint 15-20% DD-vel na azoknak van jovoje,legalabbis a piac egyelore ezt mutatja...
ami pedig erdekes, hogy a befektetok nem ugy valasztanak hogy 8% vagy 9-10%, hanem akik ertik a dorgest, hogy 19% DD helyett csak 12-14%-os (a 8-8,5%-os hozam mellett)...
Törölt felhasználó 2015. 05. 21. 10:44
Előzmény: #78  Tibi0002
#79
nem hittem volna, hogy meg lehet verni a MESTERT: link

valakinek mégis sikerült:)

az előző kh 2 alaphoz még:
ha megnézzük a nettó eszközértéket,akkor látható, h 2006-ban volt egy csúcs benne.(gondolom akkor is megvették a kisbüfik múltbeli teljesítmény alapján. de nézzük csak, mit is csinált utána:
hozamok: 2006:5,79% 2007: 4,8%, 2008:-0,74
és láss csodát, a netó eszközérték 20mrd-ről visszaesett 3mrd-ra.érthetőbben a megégett kisbüfik eldobálták a bef.jegyüket.
no és mi történt utána: szépen megnőtt a hozam, amit legtöbben partvonalról szemléltek...
szvsz tanulságos sztori annak, aki csak a visszamenőleges hozamok alapján választ.
Tibi0002 2015. 05. 21. 10:34
Előzmény: #77  Törölt felhasználó
#78
Első magyar daytrade származtatott nyíltvégű befektetési alap.
öt éves hozam: -28%
:)
Törölt felhasználó 2015. 05. 21. 10:20
Előzmény: #75  tberki
#77
csak óvatosan a múltbéli hozamok alapján történő választással!
itt egy tanulságos bejegyzés:link

és itt az általad írt KH 2.alap nettó eszközérték változása:
link
milyen érdekes, h a nettó eszközérték 2014 végén kezdett exponenciális növekedésbe...

ha így megy tovább ez (is) lehet a következő supra, vagy concorde vm, moneymaxx.

soha ne annak alapján válassz, hogy egy alap milyen hozamokat produkált a múltban.
Törölt felhasználó 2015. 05. 21. 10:00
Előzmény: #75  tberki
#76
linkeld be az alap weboldalat, bar szerintem ne szanj ra sok idot, mert ido veszteseg...
tberki 2015. 05. 21. 06:33
Előzmény: #73  Törölt felhasználó
#75
Kh alapok alapja junius
Kh valogatott 2 alap.

Törölt felhasználó 2015. 05. 21. 00:25
#74
majdnem 7 billiora buntetettek a 6 legnagyobb bankokat az FX piacon tett tevekenysegukert....) manipulaltak az arakat...
"snapshot time"
Libor story mar regi....
mekkora lesz a buntetes majd az arany piacan ha kiderul hogy a naked short poziciok miatt gyakorolnak nyomast az arany arfolyamara.....???
;)
Törölt felhasználó 2015. 05. 20. 15:09
Előzmény: #71  tberki
#73
8-10%-os eves hozam mellett nincs tokegarancia!!!
szerintem azt elnezted...
Tibi0002 2015. 05. 20. 14:27
Előzmény: #71  tberki
#72
tőkegaranciával 10%??? Ezt megnézem!
tberki 2015. 05. 20. 14:25
Előzmény: #70  Törölt felhasználó
#71
nem akarom reklamozni a kh-t de nekem tetszenek itthon a bef alapjaik. Vannak abszolut hozamuak, vannak fixek, es boven lehet talalni 90-95% de akar 100% tokegaranciaju alapokat amelyek egyebkent 8-10%os eves atlaghozamot produkalnak sok eve.
Törölt felhasználó 2015. 05. 20. 14:19
Előzmény: #68  tberki
#70
bocs csak lassan mar felek megemliteni a kockazat kezelest.....

kulonben igenis lehet talalni megfelelo befektetesi alapokat, ami szerintem sokkal jobb valasztas ha megfelelo korultekintessel lettek kivalasztva ill. kombinalva es sokkal kevesebb idot igenyelnek....mint a kereskedes,de azert resen kell lenni mert nagyon nepszeruek lettek a szarmaztatott alapok es nem hiszem hogy mindegyikben megfelelo kockazatkezeles folyik,de majd ezt az ido eldonti, ez sem az en problemam...
Törölt felhasználó 2015. 05. 20. 14:11
#69
nyersanyag koltsegek nagy resze attol fuggoen hol folyik a kitermeles az adott orszag devizajaban keletkezik, nyilvan vannak koltsegek olaj, penzugyi es ertekesitesi koltsegek amiket USD-ban szoktak megadni...
legtobb penzugyi jelentesben nem csak a helyi koltsegekben kozlik az eredmenyeket hanem USD-ban is....

pl. itt au-ban hiaba esett az arany az elmult 2 evben 15%-ot (2013 majus-2015 majusa), kozben az AUD esett 20-25%-ot....
ezert is kezdett nehany aranybanyasz ceg trendelni felfele...
Nalunk mar a legerosebb cegek 50-100%-os arfolyam nyeresegen vannak tul....

tberki 2015. 05. 20. 14:11
Előzmény: #67  Törölt felhasználó
#68
koszonom a tippeket.

ps: miert kellene haragudni?
Törölt felhasználó 2015. 05. 20. 13:53
Előzmény: #65  tberki
#67
McDee szokott korrelaciokkal kapcsolatban anyagokat feltenni....
egyebkent a munkaja nagyon ertekes es eleg pontos, hasonlo munkakert ill. adatokert szep penzt szoktak fizetni en is ill. a cegunk is fizetett mar hasonlo anyagokert korabban.

stoq-on ha jol emlekszen megnezheted ill. a legtobb brokercegnel lehet olyan szoftverekkel talalkozni ahol nem csak grafikusan hanem szamszeruleg tablazatban is megjelenitheted...

nem vagyok biztos de talan a kitco-n is (ingyen) le lehet tolteni nehany nyersanyag arat a kulonbozo devizakba tobb evre visszamenoleg...

esetleg nezd xe.com nekik peldaul remek appjuk van erre...., bar ez inkabb rovidebb tavra alkalmas....

az igaz hogy a legtobb nyersanyag ar az esetek nagy reszeben akkor erosodik ha a dollar gyengul, de a gazdasagi aktivitas es egyeb dolgok is befolyasoljak a kulonbozo nyersanyagarakat.......

szerintem nagyon okos dolog a toked 1 reszet nyersanyag alapokba fektetni, es itt meg a dollar cost avareging hatast is hasznalhatod ha nincsenek tul magas koltsegek....
(persze nem art tisztaban lenni hogy az alap milyen nyersanyagokba fektet, lehetoleg nem csak olaj es energia...)
6% szerintem csodalatos picit kevesebb mint fel ev alatt 1 olyan piaci kornyezetben ahol 2-3%-ert is meg kell kuzdeni, lasd allampapirokat....

akik a jelenlegi piaci kornyezetben kepesek 8-12%-ot csinalni azokat meg kell fizetni, ha ezt megfelelo kockazatkezelessel teszik!!!

ne haragudj
Törölt felhasználó 2015. 05. 20. 13:31
Előzmény: #64  Törölt felhasználó
#66
Tavalyi evben 20%-al nott az arany ertekesitese Nemeteknel....

lehet hogy nem sok ertelmet latjak banki betetekben tartani a penzuket....
tberki 2015. 05. 20. 13:21
Előzmény: #64  Törölt felhasználó
#65
visszaterve a forum temajara:

Kisvuk, te ha jol tudom foglalkoztal azzal hogy mennyire korrelal a nyersanyag ar a dollar keresztekkel. Van esetleg olyan diagram ahol latszanak a nyersanyagarak mas fontosabb devizakban?

A KHnak van egy nyersanyag alapja forintban, az kb 6%ot erosodott ev eleje ota, szoval emelkedik de nem kell tole elajulni.

Szinten erdekes lehet a legnagyobb olajos/gazos/aranybanyasz cegek koltsegei fokent mely devizaban keletkeznek
Törölt felhasználó 2015. 05. 20. 12:39
Előzmény: #63  tberki
#64
"Eddig Putin fenekenek beolajozasa es celbavetele volt porondon, nem tudom elertek e vele valamit."

:o)

hambisék azt hiszik (vagy inkább azt akarnák elhitetni a vazallus EU-val) h. igen...;) pedig Oroszország nem Korea, Vietnam, Irak vagy az észak-afrikai arab országok ahol éles lőgyakorlatokat lehet tartani ha éppen ahhoz szottyan kedvünk...;) tanulmányozhatnák előtte Bonaparte N. vagy Adolf H. nagy dérrel-dúrral megkezdett majd annak rendje-módja szerint kudarcba is fulladt kísérleteit.

Hagyományos hadviseléssel és/vagy politikai-diplomáciai kamarillázással az oroszt nem lesznek képesek legyűrni... messzebbre egyelőre ne szaladjunk, mert az már az egész bolygót érintené... az meg már inkább patológiai/elmekórtani és nem "sima" gazdasági-politikai-hegemonisztikus téma volna.

Az olajos témákkal kapcsolatban pedig a lentebb ajánlott könyv olyan mennyiségű és minőségű információkkal szolgál, hogy itt nem is akarnám őket idézgetni, mert utálom a hosszú hsz-eket...;)

meg fogsz lepődni, hogy mennyire keveset tudtál előtte az olajról és a nagypolitikáról mire a végére érsz... velem ugyanígy volt. :)
tberki 2015. 05. 20. 12:08
Előzmény: #61  Törölt felhasználó
#63
"az meg h. 1.4 a benya a fritznél az 'eur/(petro)usd' kereszt miatt van. ;)"
szia gyuszi, erre akartam kilyukadni. az hogy 60usd korul van az olajar az rendben. Ez biztosan faj az amerikaban termelo cegeknek (ezert nem erdeke az araboknak csokkenteni a kitermelest) de a tobbit annyira nem zavarja mert adott devizaban denominalva sokkal baratsagosabb.
Erdekodve olvastam azokat a fejtegeteseket mostanaban hogy az arabok nem tudjak befolyasolni az olajarat... hat szerintem meg rohognek a markukba mert igy is jol elnek, es jol alatesznek a palaolaj vagy tengeri olajos bandanak. Hambiland, meg eppen nem tudja mit csinaljon, szopassa tovabb az oroszokat, vagy inkabb segitsen a sajat palaolajos szektoran, Eddig Putin fenekenek beolajozasa es celbavetele volt porondon, nem tudom elertek e vele valamit.
Törölt felhasználó 2015. 05. 20. 10:42
Előzmény: #58  pomperj
#62
Szia pomperj,

amirol en irtam az nem 1 joslat hanem 1 velemeny volt Diego Parrilla-tol akinek olajmernoki vegzettsege van es az olaj uzletben tobb mint 20 evet eltoltott es nem csak olaj cegeknel hanem olyan kisebb befektetesi bankoknal dolgozott mint JP Morg, Goldman es nehany Hedge Fund....
persze ez nem jelenti azt hogy o latja helyesen a vilagot,de szerintem erdemes a velemenyet picit megvizsgalni...
aztan majd az elet eldonti hogy mi es hogyan lesz....

Egyebkent en is magasabb oajarral szamoltam tavaly ilyenkor es velemenyem szerint is 80$-os ar jobban elkepzelheto hosszutavon mint a mostani szint,de nem art minden lehetoseget megvizsgalni...
Törölt felhasználó 2015. 05. 20. 10:20
Előzmény: #60  tberki
#61
ez a petrodollár hatása... ami hambiland (jelenleg még meglévő) gazdasági hegemóniájának legutolsó bástyája. :)

ha gyakran jársz reptereken, vedd meg Marin Katusa ezzel foglalkozó remek könyvét ('The Colder War')... én is ott vettem néhány hete.

az oroszok elleni offenzíva is emiatt van, mivel ők el akarnak szakadni a petrodollártól... ezt bármi áron meg kell akadályoznia a jenkinek.

az meg h. 1.4 a benya a fritznél az 'eur/(petro)usd' kereszt miatt van. ;)

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek