Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 03. 09:51

Quaestor részvényesek, nem a kötvényesek !!!  

Összefoglalná valaki az eddigi tudnivalókat?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 11. 17. 07:46
Előzmény: #3267  watson
#3280
Q Kurázsi:

Az alap 2015. októberi tájékoztatója szerint nem tartalmazott vállalati hitelviszonyt megtestesítő értékpapírokat.

link
mahatma2 2015. 11. 17. 07:45
Előzmény: #3274  watson
#3279
Koszonom
Törölt felhasználó 2015. 11. 17. 07:43
#3278
Valaki NYESZ-es itt ?
Törölt felhasználó 2015. 11. 17. 07:38
Előzmény: #3266  Törölt felhasználó
#3277
Q Kurázsi akkor veszít az értékéből ha a kincstárjegyek hozamai emelkednek.

Ha megszüntetik az alapokat akkor a mögöttes termékeket értékesítik.

Ez a Szombati Zsigmon felügyelő pedig csinálhatna valami hasznosat:
szerződjön forgalmazóval!
Törölt felhasználó 2015. 11. 17. 07:36
Előzmény: #3268  Adofo
#3276
De a kamatot azt zsebre rakták a fiktív kötvény után!

Azaz ha kamatot kapok akkor kötvény ha vissza kell fizetni a tőkét akkor nem kötvény.

Ez az új instrumentum. Kaméleon értékpapír...
Törölt felhasználó 2015. 11. 17. 07:09
#3275
Sziasztok! Mit jelent transzferálási díj és mennyibe kerül a közjegyző ellenjegyzése? Köszi
watson
watson 2015. 11. 17. 06:53
Előzmény: #3273  mahatma2
#3274
szurkolok neked :)
mahatma2 2015. 11. 17. 06:33
Előzmény: #3272  watson
#3273
A tegnapi nap folyaman elkuldtem a kozjegyzo elott hitelesitett transzfer formanyomtatvany, a megadott cimre. A fogado penzintezetnel beelesitettek a tbsz szamlaimat. 1500 ft-ot fizettem a kozjegyzonek. Kivancsian varom, es izgatottan a fejlemenyeket. Ugy velem ez az 1500 ft, nem olyan sok, hogy nem kellett volna meglepnem a kinalkozo lehetoseget. Ketelyeim nekem is vannak, de a puding probaja az eves. Meglatjuk mi lesz, a fejle,enyekrol ertesitelek Titeket
watson
watson 2015. 11. 17. 01:18
Előzmény: #3271  Törölt felhasználó
#3272
Erste tájékoztató: "ÁTVEZETÉS TARTÓS BEFEKTETÉSI SZÁMLÁK KÖZÖTT
2014. január 1-től lehetőség van arra, hogy a számlatulajdonos a TBSZ számla megszüntetésével a befektetési szolgáltató, illetve a hitelintézet által vezetett lekötési nyilvántartásban rögzített pénzösszegek, pénzügyi eszközök egészét – a megszűnt szerződéssel azonos célra – a lekötés megszakítása nélkül másik befektetési szolgáltatóhoz, illetve hitelintézethez utaltassa (transzferáltassa) át.

Amennyiben a számlatulajdonos a lekötést átvevő befektetési szolgáltatónál (pl. Társaságunknál) a lekötési átutalással érintett állomány elhelyezési éve tekintetében már rendelkezik TBSZ számlával, úgy Társaságunk az adott naptári év tekintetében vezetett lekötési nyilvántartásban rögzíti a lekötési átutalásban szereplő pénzügyi eszközöket. A TBSZ számlán lévő papírok transzferálása adózásilag nem minősül a TBSZ számla feltörésének, így ennek vonatkozásában adó- és EHO kötelezettség sem merül fel.

Ez a gyakorlatban az alábbiakat jelenti. Ha a számlatulajdonosnak egy másik befektetési szolgáltatónál is van TBSZ számlája, lehetősége van azt Társaságunkhoz oly módon áttranszferáltatni, hogy a TBSZ számla kedvező adózását nem veszíti el, tekintettel arra, hogy 2014. január 1-jétől a TBSZ számla „átmozgatása” nem eredményezi adózási szempontból a TBSZ számla megszüntetését."
Törölt felhasználó 2015. 11. 17. 00:22
Előzmény: #3264  Törölt felhasználó
#3271
A telefonos hölgy nekem azt az indokot mondta,hogy várják az NGM állásfoglalását, hogy milyen módon transzferálható a TBSZ.
Na innentől kidobhatom a hitelesített papíromat mert mi a garancia, hogy a TBSZ-re nem lesz új nyomtatvány?
Mi a P-át csináltak 10 hónapon keresztül???
watson
watson 2015. 11. 16. 23:02
Előzmény: #3269  Adofo
#3270
:) lehet már shortolni a kötvényed? ;))

amúgy mit akarsz a psfn-től? részvényt, kötvényt vagy nem létező kötvényért pénzt vissza?
Adofo 2015. 11. 16. 22:56
Előzmény: #3253  Törölt felhasználó
#3269
Én a minap az Mnb rögzítéses vonalán nyomtam fel a psfn-t, mert sem emailekre nem válaszolnak már vagy 4 hónapja és a telefonon is csak (kb 20 alkalommal random időpontokban "nyitvatartási idejükben") az automata jelntlezett be, amelyik elmondta, hogy olvassam a weboldalukat, majd szétkapcsolt a vonal.

Az mnb-s ügyfélszolgálatos azt mondta, hogy írjammmeg emailben, amire aztán kiakadtam. Mi a fenéért rögzítéses, ha aztán írnom kell. Továbbítsa legyen kedves a hangfelvételt. :-) Elmagyaráztam nekik, hogy a magyar nyelvtanban a felügyelet mit jelent. Az ő jozzáállásuk pedig nem ezt tükrözi.
A nagy talány továbbra is az, hogyan tudom megjátszani az Mnb-nél azt, hogy 10 milliós cégalapítással kiadhassak 10 milliárdnyi kötvényt? Vennétek belőle? :-) Csak gondoljatok bele: 2-szer biztonságosabb lennék, mint a Qiaestor Hurira! :-)
Adofo 2015. 11. 16. 22:45
Előzmény: #3261  smallinv
#3268
Akkor sokadszorra magyarázom el más nem érintettekkel együtt. Ha sima kötvényt veszel, akkor eben guma. De itt olyan kötvényt adtak el, ami nem is volt kötvény ("fiktív instrumentum"), csak azért nevezték fiktív kötvénynek, hogy az átlagember is megértse.
Szóval csalással árult semmiért kiadott pénz igenis màshol is visszajárna, ha már az "okos/művelt" felügyeleti szerv (mnb) nem felügyelt!
watson
watson 2015. 11. 16. 22:25
Előzmény: #3263  Törölt felhasználó
#3267
Várható volt hogy elkaszálják a több ponton alkotmányellenes Q tv-t.
Itt egy újságírói infó: link

Q. Kurázsi alap: Mit tegyenek ha nem tisztázott a vagyona? Mennyit érnek benne a Q. kötvények pl.? ;)
A felfüggesztés csak halasztja a felismerést, hogy nincs mit forgalmazni.
Törölt felhasználó 2015. 11. 16. 21:33
Előzmény: #3265  Törölt felhasználó
#3266
értem ! A "megszüntetik"-et nem tudom, hogy pozitívan, vagy negativan kell e értékelnem. Vajon miért nincs forgalmazó?! Veszíthet e az értékéből? Elméletileg az összetevői miatt nem !!
Törölt felhasználó 2015. 11. 16. 21:20
Előzmény: #3262  Törölt felhasználó
#3265
Kurázsi kérdés:

Max 1 évig lehet felfüggeszteni, ezért 2016 március-április a végső kifutása.

Ekkor lehet hogy megsüntetik az alapokat.

Az alapkezelő állítása szerint arra vár hogy áthelyezzék az egész állományt és akkor azzal szerződik forgalmazásra akinél van az állomány.

Engem az nem hagy nyugodni hogy az MNB-től kivezényelt Szombati Zsigmond mit kever az Alapkezelőnél. Szerintem Ő is köteles lenne forgalmazóval szerződni, pláne ha már kiadható lenne a befjegy transzferálással.

Mondjuk az alapkezelőnél is jó dolog hogy kapják a fizetésüket, pedig nincs is forgalmazás, azaz nincs mit dolgozniuk...
Törölt felhasználó 2015. 11. 16. 20:47
Előzmény: #3257  Törölt felhasználó
#3264
Igen, telefonon tájékoztattak.
Törölt felhasználó 2015. 11. 16. 19:46
Előzmény: #3259  Törölt felhasználó
#3263
Szia, honnan ez az infó?
Törölt felhasználó 2015. 11. 16. 19:41
Előzmény: #3261  smallinv
#3262
Még egyszer próbálkozom a kérdéssel, hátha valaki többet tud :

"Q.Kurázsival rendelkezők ( pillanatnyilag nem rendelkezők ) információját várom azoktól, akik többet tudnak annál, minthogy :
- az alap forgalmazásának felfüggesztését 2016.májusig meghosszabbították.
- forgalmazója nincs.

Kérdés : miért hosszabbították meg, ha minden benne szereplő összetevő hiánytalanul rendelkezésre áll?
Miért nincs forgalmazója, egy több milliárdnyi értéket összegyűjtő alapnak?

Ami a válasszal kapcsolatban bennem felmerül, az remélem fals gondolat. (szívesen megosztom, de előbb várom, hogy kinek , milyen infója van ) "
smallinv 2015. 11. 16. 19:20
Előzmény: #3259  Törölt felhasználó
#3261
Hát..., lássuk be, ha az AB elfogadja, akkor beindul egy lavina. Mennyiben különbözik a Q-s kötvény a többi kötvényhez képest ? Ezt most teljesen komolyan kérdezem bárkitől, mert ez határozza/határozhatja meg.

Topik gazda

Keszthely
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek