Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 03. 09:51

Quaestor részvényesek, nem a kötvényesek !!!  

Összefoglalná valaki az eddigi tudnivalókat?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szisti 2015. 11. 03. 16:00
Előzmény: #3177  BudFox
#3180
Sziasztok!
Tudtok-e olyanról, akinek összetett portfóliója volt (több magyar és több külföldi részvény), és hívták, valamint érdemi transzfere, illetve osztalék utalása is megérkezett?
Törölt felhasználó 2015. 11. 03. 15:19
#3179
Sziasztok tudtok olyan NYESZ-esről, akit már hívtak időpont egyeztetésre ?
Törölt felhasználó 2015. 11. 03. 11:36
Előzmény: #3177  BudFox
#3178
Állományáthelyezést választottam ,mert kevés a részvény az is 2 fajta (2x5400ft)+ útiköltség legalább 20 000 ft minusz.A számlán lévő kp. ami jóval több mint a részvény értéke ezzel az úttal még nem oldódik meg. (Nekem úgy tűnik azért húzzák az állomány áthelyezés pályázatát,mert utána senki nem fog transzfert kérni.Addig még egy bőrt le lehet húzni. ) Ha nagyon csúsznak beadom kárigényként az egészet a Beva-nak. Az ügyintéző azt mondta ha meggondolom magam és transzferálni szeretnék mégis bármikor hívhatom őket.
BudFox
BudFox 2015. 11. 03. 10:41
Előzmény: #3175  Törölt felhasználó
#3177
Üdv, majd írjál amikor megérkezik a papír...

egyébként megy most is az ügyfél behívás ?
mert engem még nem hívtak..marha nagy a csend...
Törölt felhasználó 2015. 11. 02. 07:11
Előzmény: #3174  Törölt felhasználó
#3176
mert úgy van
Törölt felhasználó 2015. 10. 31. 10:56
Előzmény: #3174  Törölt felhasználó
#3175
csütörtökön hívtak ! én meg várom az állományátruházást !
Törölt felhasználó 2015. 10. 31. 09:26
#3174
Miért érzem azt, hogy leállt minden és szarnak ránk ? Egyeztettek vkivel időpontot az elmúlt napokban ???
BudFox
BudFox 2015. 10. 30. 16:49
Előzmény: #3170  Törölt felhasználó
#3173
Köszönöm az infót... azért lehet felhívom mégegyszer azt a nőt az MNB -nél és jól leb*szom :D

meg majd írok ennek a kollégiumnak is.
BudFox
BudFox 2015. 10. 30. 16:48
Előzmény: #3171  mr_oven
#3172
f*sza :-(
mr_oven 2015. 10. 30. 16:44
Előzmény: #3165  BudFox
#3171
Szépen felépített államban élünk, ugye ?
Ha nem fizetnél adót, akkor te tudnád a nyuszira kenni ?
Törölt felhasználó 2015. 10. 30. 15:01
Előzmény: #3169  Törölt felhasználó
#3170
Személyes tapasztalataim:

MNB szarik az egészre, bár kényelmetlen neki az ügy néha hívogatja a felszámolót.

PSFN nem foglalkozik a panaszokkal, nincs válasz, ügyintézők nem csinálnak semmit.

Egyedül a Fővárosi Törvényszék Gazdasági Kollégiuma - Felszámolási csoport (1535 BP Pf.: 887. tel.: 1/4892729) illetékes olyan ügyben ha a fleszámoló valami nem tesz meg ami a kötelessége. Ide lehet 8 napon belül bejelenteni a kifogásokat ami illetékköteles, de ők továbbítják a felszámolónak és a felszámoló köteles reagálni rá. Ez az egy módja amit nem tudnak a szőnyeg alá söpörni. Persze mellékletekkel kell beadni, bizonyítandó az abban szereplő kifogásokat.

Valakinek ha van ettől eltérő véleménye, tapasztalat ossza meg legyen szíves!
Törölt felhasználó 2015. 10. 30. 14:35
Előzmény: #3167  BudFox
#3169
Az MNB fogyasztóvédelmével én is beszéltem. Azt mondják, nem az ő hatáskörük.
Törölt felhasználó 2015. 10. 30. 14:34
Előzmény: #3167  BudFox
#3168
ELőször ide kellene írni

link

és ha nem történik semmi, ide :

link
BudFox
BudFox 2015. 10. 30. 13:49
Előzmény: #3166  Törölt felhasználó
#3167
Van rajta NNYI telefonszáma, címe,stb..
úgyse tesznek semmit..
Üdgyvédem is mondta hogy nem ismeri részletesen a felszámolási torvényt. Ide olyan ügyvéd kell aki nagyon ismeri a felszámolási törvényt, mert az elég szövevényes.
Gondolom azért úgy működnek ahogy a törvény írja...de nagyon a határán mozognak.

Mi meg csak várhatunk, várhatunk...nem történik semmi.

Ha lesz tárgyalás is...gondolom az ügyész 5 perc alatt lesöpör minket.
Törölt felhasználó 2015. 10. 30. 11:57
Előzmény: #3165  BudFox
#3166
Van valahol elerheto utmutatas feljelentes tetelehez?
BudFox
BudFox 2015. 10. 30. 11:22
Előzmény: #3164  Törölt felhasználó
#3165
Visszajött a tértivevény a PSFN -től, hogy átvették a fizetési felszólítást.

----------------------

A Pénzügyi fogyasztóvédelmi központból is megjött a viszontválasz, miszerint...ahogy kiveszem belőle...
Az MNB nem felel a felszámolóért, mert a felszámoló a törvény szerint működik.
Az írja hogy a Beva szabályozási rend szerint zajlik minden - mondjuk ezt azért itt mi kétségbe vonjuk - tehát azt kérik hogy a választ fogadjam el..

hát szerintem fel fogom hívni őket...

a levél alján azt is írják hogy fontoljam meg hogy a Nemzeti NYomozó irodához forduljak.
Törölt felhasználó 2015. 10. 30. 11:12
Előzmény: #3163  Törölt felhasználó
#3164
Az is abszurd hogy az első pályázatról semmi információ nem szivárgott ki. Le vannak szarva az értékpapír tulajdonosok.

Egyszerűen csak leváltották a felszámolót és hallgat a PSFN hogy miért nem kapta már meg valaki a meglévő állományt.

Mindenki csak ül a fenekén (Alapkezelő, Felszámoló, Beva, MNB ...) mivel ők időbéresek és nem teljesítménybéresek. Nekik nem sürgős.
Én visszaperelném a bérüket is, mert édemben nem csinálnak semmit.
Törölt felhasználó 2015. 10. 30. 09:09
Előzmény: #3161  Törölt felhasználó
#3163
Abszurdisztan strikes again.
filter 2015. 10. 30. 07:20
Előzmény: #3161  Törölt felhasználó
#3162
Törölt felhasználó 2015. 10. 30. 06:28
#3161

Október közepén indult el a Fővárosi törvényszéken az a per, amelyet a Legfőbb Ügyészség és Polt Péter indított Szigetvári Viktor ellen - értesült az Index. A legfőbb ügyész szerint az Együtt elnöke megsértette a személyiségi jogait, amikor a Quaestor-ügyben bűnsegédnek nevezte, és a lánya és Tarsoly Csaba titkára közötti élettársi kapcsolatot feszegette. Ezért tavasszal beperelte.

Szigetvári Viktor március 27-én Dombóváron tartott sajtótájékoztatóján beszélt az akkor éppen forró Quaestor-ügy és a legfőbb ügyész kapcsolatáról. Előző nap került őrizetbe Tarsoly Csaba, a Quaestor vezetője, holott a botrány már hetekkel korábban, március 9-én kipattant. Szigetvári az ügyészség késlekedésének okait firtatta az ügyben.

Szigetvári az MTI szerint a tájékoztatón ilyeneket mondott:

Az elmúlt két hétben az ügyészség hagyta szabadon futni Tarsoly Csabát.
Az Együtt elfogadhatatlannak tartja, hogy Polt Péter nem reagált arra a hírre, miszerint lánya és Tarsoly Csaba személyi titkára élettársai kapcsolatban vannak.

Másnap Szigetvári Viktor a Kossuth rádióban azt állította:

Polt Péter legfőbb ügyész családi elfogultság okán bűnsegédként hozzájárult ahhoz, hogy Tarsoly Csaba, a Quaestor tulajdonosa két, két és fél héten keresztül menlevelet kapjanak, illetve elrejtsék a pénzeket.
a Fidesz által foglyul ejtett állam mondott csődöt az elmúlt hetekben – a fideszes ügyészség, jegybank, kormány – azzal, hogy engedte azt a "förtelmet, ami ebben az ügyben kialakult".

Ezek miatt a kijelentések miatt indított pert az ügyészség és Polt Péter, az idézeteket a per anyagához is csatolták. Polték szerint ezekkel a kijelentésekkel Szigetvári megsértette az ügyészség és Polt Péter személyiségi jogát, ezen belül a becsületét és a jó hírnevét. Az ügyészség Polték szerint független, önálló alkotmányos szervezet. A sérelemre pedig csak egy ilyen perrel tud válaszolni.

Topik gazda

Keszthely
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek