Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 03. 09:51

Quaestor részvényesek, nem a kötvényesek !!!  

Összefoglalná valaki az eddigi tudnivalókat?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 07. 17. 12:19
Előzmény: #2159  BudFox
#2160
Fizetésre nincs határideje.
75 nap múlva (ápr 22-től) össze kell hívnia a hitelezőket ha jól tudom. Ez lett volna július 06. Engem nem hívott meg a választmányba azt tudom.
Fizetési határideje a BEVA-nak van 90+90nap. 90nap a visszaigazolásra, és onnan 90 nap a fizetésre. Persze amig a felszámoló nem küld nekik semmit addig ők sem tudnak semmit.
BudFox
BudFox 2015. 07. 17. 12:10
Előzmény: #2158  Törölt felhasználó
#2159
Rendben, tedd azt...

majd megírod hogy mit beszéltél az ügyvéddel.

az érdekel hogy mikortól kéne a PSFN -nek fizetnie ? mi a legvégső határidő ?
mert másnaptól már lehet küldeni nekik a fizetési felszólítást.
Törölt felhasználó 2015. 07. 17. 11:35
Előzmény: #2157  BudFox
#2158
Én elmegyek ügyvédhez és megindítom a polgári pert amelyben követelem a meglevő vagyontárgyak kiadását. Ez az időhúzás többe van már mint egy peres lejárás.
Erre talán reagál majd (kénytelen lesz) a felszámoló.
BudFox
BudFox 2015. 07. 17. 11:20
Előzmény: #2156  Törölt felhasználó
#2157
Ha hó végéig nem történik semmi és meg akkor a PSFN -hez küldök egy fizetési / transzferálási felszúlítást.
Törölt felhasználó 2015. 07. 17. 11:15
Előzmény: #2155  mahatma2
#2156
Egyetértek. Ennyit az MNB-ről.
Én a Fővárosi Törvényszéknek írtam, mert ők rendelték el a felszámolást és náluk lehet kifogással élni ha a felszámoló valamit mulaszt.
Valaki majd csak utána néz hogy miért nem megy a vagyonkiadás.
mahatma2 2015. 07. 17. 11:14
Előzmény: #2154  mahatma2
#2155
Ennyit er az mnb-nek benyujtott panasz rv ugyben
mahatma2 2015. 07. 17. 11:12
Előzmény: #2153  mahatma2
#2154


Iktatószám: 128425-2/2015

Tisztelt



A Magyar Nemzeti Bankhoz (MNB) a Quaestor Értékpapírkereskedelmi és Befektetési Zrt. "f.a."-val (Befektetési vállalkozás) kapcsolatosan megküldött beadványára tekintettel az alábbiak szerint tájékoztatjuk:

Tájékoztatjuk, hogy az MNB 2015. április 17-én visszavonta a Befektetési vállalkozás tevékenységi engedélyét, és kezdeményezte annak felszámolását. Tájékoztatjuk, hogy 2015. április 22-én a Befektetési vállalkozás felszámolása megindult.

Tájékoztatjuk, hogy a kártalanítást a BEVA eljárási rendje, a felszámolási eljárás szabályai és a folyamatban lévő büntető eljárás szerint történik. Ezekben az eljárásokban az MNB nem érintett.

Felhívjuk a figyelmét, hogy a Befektetési vállalkozás vonatkozásában a Nemzeti Nyomozó Iroda valamennyi értékpapírszámla zár alá vételét feloldotta, ezért a Felszámoló megkezdte az értékpapírok kiadását. A Felszámoló az alábbi internetes oldalon részletes tájékoztatást ad az értékpapírok kiadására vonatkozóan. (link

Tájékoztatjuk, hogy a Felszámoló egyezteti az ügyfélköveteléseket az ügyfelekkel, és felméri a meglévő és kiadható ügyfélvagyont, ami után indulhat meg a Befektető-védelmi Alap (BEVA) kártalanítása.

A Felszámoló elérhetőségei:

Postacím: 1055 Budapest, Bajcsy-Zsilinszky út 78.;

Központi telefonszám: +36 (1) 321-0116

Központi telefax: +36 (1) 321-0209

Központi e-mail: info@psfn.hu

Internet honlap: www.psfn.hu



Felhívjuk a figyelmét, hogy a BEVA honlapján a kártalanítással kapcsolatos teendőkről tájékoztatást nyújtott az ügyfelek számára, melyet az alábbi linkre kattintva találhat meg.

link

A Befektetési vállalkozással szemben tett büntető feljelentésre tekintettel javasoljuk, hogy fontolja meg annak lehetőségét, hogy követelését a büntető eljárásban polgári jogi igényként is bejelenti!

Felvilágosítást a Nemzeti Nyomozó Irodánál (cím: 1062 Budapest, Aradi u. 21-23., telefon: 06/1/428-9200) kérhet.

Az MNB az ügyfelek tájékoztatása érdekében a kárrendezésről és a témához kapcsolódó egyéb információkról folyamatosan frissülő információkat tesz közzé honlapján (link

Kérjük, kövesse nyomon a tájékoztatók tartalmát.

Üdvözlettel:

P
mahatma2 2015. 07. 17. 11:10
Előzmény: törölt hozzászólás
#2153
javascript:;
Törölt felhasználó 2015. 07. 17. 06:47
Törölt hozzászólás
#2152
Törölt felhasználó 2015. 07. 16. 13:17
Előzmény: #2150  BudFox
#2151
Jó ötlet, mert a kormány ismét bizonyítja erőtlenségét az ügyben. Tényleg fogy a türelem, szeretném a saját tulajdonom visszakapni! Amikor a Fideszre szavaztam nem hittem volna, hogy a hatalom hajkurászása mellett már ennyire nem érdekli ha baj van.. Már pedig egyértelműen nem foglalkoznak az üggyel..
BudFox
BudFox 2015. 07. 16. 11:16
Előzmény: #2149  BudFox
#2150
a Jobbik nak is elküldöm a levelemet...hátha ők is akcióba lépnek megint.

Addig kell csinálni srácok amíg valami előrelépés nem lesz.
BudFox
BudFox 2015. 07. 16. 11:15
Előzmény: törölt hozzászólás
#2149
kicsit kiegészítettem még a levelet.

"Tisztelt Magyar Nemzeti Bank

Alulírott xy, cím
azzal a panasszal fordulok a Magyar Nemzeti Bankhoz,
hogy a Quaestor felszámolását végző PSFN Kft. részemre semmilyen tájékoztatást nem hajlandó kiadni.
Nemcsak az én részemre, hanem a többi részvényes részére sem ad ki semmilyen közleményt.

A részvényeink zárolása megtörtént Március 9. -én. azóta semmi biztosat nem tudunk a részvényeink holléte felől,
és azt nem tudjuk hogy mikor kapjuk vissza jogos tulajdonunkat.

Van itt a részvényesek között olyan társunk, aki még közvetlenül a zárolás után felvette a kapcsolatot a KELER -el, hogy a MOL utáni osztalékát egy másik számlára utalják, ne a Quaestorhoz, És Ő már megkapta az osztalékot hiánytalanul, tehát kvázi a KELER már visszaigazolta hogy a részvényei rendben megvannak.
Ezért is érthetetlen számunkra hogy a részvényesek miért nem akarják vissza a tulajdonukat.

Amennyiben tovább húzódik a részvények transzferálása, az a tulajdonnal szembeni rendelkezés megszegését, tulajdonosi jogok illetéktelen korlátozását jelenti Önök részéről.
Tehát minél tovább húzódik az ügy, jogi szempontból annál inkább válik perelhetővé az MNB és a PSFN.
Ezért lenne célszerű a gyors cselekvés.

Már eltelt 4 hónap, tűrhetetlen hogy a PSFN megtagad minden tájékoztatást az üggyel kapcsolatban, csupán semmitmondóan nyilatkozik néha-néha valaki a telefonban, hogy a "türelmünket kérik"

Ara kérem a Magyar Nemzeti Bankot, és a többi részvényes is !!! ,
hogy részünkre szíveskedjenek tájékoztatást kiadni hogy :

- Az adategyeztetés, illetve annak feldolgozottsága hogy halad
- Mikorra várható az első részvényesek tulajdonának visszaszolgáltatása
- Hogyan fog történni a részvények visszaszolgáltatása.

Kérem panaszom továbbítását az illetékeseknek,
és panaszomra kérnék egy visszajelzést is hogy megkapták - foglalkoznak a problémával.

Válaszukat mielőbb várjuk.
Ha nem történik előrelépés ügyemben, és a többi részvényes ügyében
annak jogi következményei lesznek .

Tisztelettel, xy
tel : 30 /
BudFox
BudFox 2015. 07. 16. 11:01
Előzmény: #2136  nemoland
#2148
Szevasz.

A tiedet már kvázi visszaigazolták, mert osztalék megjött..

Akkor az OTP is meglehet.

Megint el kell küldenem azt a tegnapi levelet is úgynézem, mert nem jött viszontválasz
Törölt felhasználó 2015. 07. 16. 10:16
Törölt hozzászólás
#2147
nemoland 2015. 07. 16. 10:14
Előzmény: #2145  nemoland
#2146
...maximum amíg szabin vannak elvégződne a munka...
nemoland 2015. 07. 16. 10:12
Előzmény: #2144  nemoland
#2145
a PSZÁF nem végezte jól a dolgát...de úgy látszik ahelyett, hogy most minden gyors és 'penge' lenne, hogy igazolja mennyire volt értelme az integrációnak, megy a bürokratikus ügyhúzás...ezzel azt érik el, hogy most az MNB-re fog ez átragadni...

...pedig talán nem kellene más, mint egy megfelelően hatékony vezető a megfelelő helyre...

ennyi erővel 10 fórumtársammal saccra kb. 1 hónap alatt mi is elvégezhettük volna ezt a munkát...lehet, hogy jelentkezni kellene a PSFN-hez, ha már ilyen jók a kondíciók...és ennyire ráérősen és kontroll nélkül lehet dolgozni...
nemoland 2015. 07. 16. 10:03
Előzmény: #2143  Törölt felhasználó
#2144
...simán mennek a törvénytelen ( vagy pontosabban törvénnyel ütköző) dolgok a PSFN-nél (akinek az MNB az egyik alapítója) és EGYETLEN hivatalos szervet se érdekel...

...Senkit...csak TÜRELMET kérnek....

Szeretnék én is így dolgozni...

"Főnök...miért cseszeget, hogy nincs kész a munkám ?!...Csak egy kis türelmet kérek... még vagy 2 hónapig...mert most pl. szabin leszek és nyaralnom kell, meg különben sem érek rá...
...jah...és amúgy sincs a felszámolási törvényben leírva mikorra kell elvégeznem a munkát...így nem mindegy ?!...én ráérek...mit izgul ? ...k.pja be mindenki, én most inkább nyaralok..."

Szégyenletes...se egy felügyeleti szerv ejnye-benye, se egy MNB nyilatkozat, hogy felügyeli a felszámolást annak elhúzódása miatt, se pl. rendőri büntetőjogi vizsgálat estlegesen hűtlen kezelés gyanúja miatt...se semmi...

Ha így dolgoznánk a munkahelyünkön nem lenne állásunk 1 hónap múlva se...nem hogy 4 hónapig...
Törölt felhasználó 2015. 07. 16. 08:25
Előzmény: #2142  Törölt felhasználó
#2143
Példátlan hogy beva biztosított befektetéseim kártérítésénél fontosabb biztosítatlan vállalati kötvények kártérítése.
Törölt felhasználó 2015. 07. 16. 08:23
Előzmény: törölt hozzászólás
#2142
A panaszomat az mnb-nek én is elküldtem ! Aki még nem tette ne késlekedjen !
Törölt felhasználó 2015. 07. 16. 08:05
Törölt hozzászólás
#2141

Topik gazda

Keszthely
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek