Topiknyitó: Tibi0002 2015. 04. 29. 12:41

Value Investing  

Minden létező gondolatra van már fórum, erre a kb. 80 éves stratégiára pedig még nincs... a value investor a részvényt annak tekinti, ami valójában: üzletrésznek. Eszerint értékeli azt, és diszkontáron vásárol belőle.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
felcsorgok
felcsorgok 2021. 02. 03. 07:51
Előzmény: #5679  Tibi0002
#5680
90-en zárta végül a napot, -60%-al lejjebb. Várható volt, hogy ez lesz, csak nem tudtuk, hogy hány nap kell hozzá. 
Tibi0002 2021. 02. 02. 14:02
#5679
A GME majdnem 500$-ról már visszaesett 140$-ra. Szépen füstölnek el a marginszámlák.
carcassonne 2021. 02. 01. 12:26
#5678
Érdekes amit írsz. Abszolút nem követem az ezüstöt és az egész "commodity" szektort sem. 
Jó 10 éve úgy tudom Jim Rogers azt mondta, vagyis a blogjában neki tulajdonították azt, hogy bármennyi lehet az ezüst ára, hiszen sok mindenhez kell, ipari alapanyag is. szóval akár egyszer majd talán 100 usd körül is jegyezhetik Rogers szerint. 
festina88 2021. 02. 01. 08:02
Előzmény: #5672  davidmate85
#5677
Azert az nem ugy mukodik h ma kitalalom es holnap mar ki is bocsatottam az uj reszvenyeket..
Törölt felhasználó 2021. 02. 01. 00:58
Előzmény: #5675  Placi82
#5676
Azt írják mindig, hogy aki teheti fizikailag is szerezze meg.
Rengetegen írták mindenfelől, hogy tegnap délutánra kvázi bezártak az online kereskedők, mert nincs fizikai ezüstjük, és nem fogadtak több rendelést, amíg ki nem nyit a piac és nem tudnak venni. Egyébként jelenleg 30$on megy.
Placi82 2021. 02. 01. 00:54
Előzmény: #5674  Törölt felhasználó
#5675
Ne csak vásároljanak a reddites fiúk, hanem kérjék a fizikai ezüst lehivásat. Az oda ütne :) 
Törölt felhasználó 2021. 01. 31. 22:27
Előzmény: #5673  Placi82
#5674
Placi82 2021. 01. 31. 22:16
Előzmény: #5671  Törölt felhasználó
#5673
Lattam. Nagyon meredek. :) 
davidmate85
davidmate85 2021. 01. 31. 20:46
Előzmény: #5669  felcsorgok
#5672
Lényegesen egyszerűbb a cégnek uj részvényt ki bocsajtani amit lejegyez a shortban levo szereplő es a lufi ezzel le is engedhet. Mas megoldása ennek nincs 
Törölt felhasználó 2021. 01. 31. 20:12
Előzmény: #5669  felcsorgok
#5671
A reddites banda, most csütörtök óta az ezüstnek is nekifeszült, vertek is 10%ot rajta, úgy, hogy igazából péntek késő délután (amcsi idő szerint) álltak neki vásárolni, szóval érdekes lesz a nyitás majd holnap reggel. Illetve már ma éjjel, a kínaiakat nézzük.
festina88 2021. 01. 31. 19:56
Előzmény: #5669  felcsorgok
#5670
Eladni mindig fog engedni... azt nem tilthatja meg.
felcsorgok
felcsorgok 2021. 01. 31. 16:38
Előzmény: #5667  carcassonne
#5669
Ha be is szállsz, csak játékpénzzel tedd, aminek az esetleges elvesztése kicsit sem fog fájni. Mert ami most történik ezekkel a papírokkal, az nem befektetés, még nagyon technikai kereskedésnek sem hívható, inkább lutri, szerencsejáték kategória. Pillanatok alatt lehet duplázni/triplázni, de felezni és harmadolni is. Arra is készülj fel, hogy a brókercéged simán ellehetetleníti ezekkel a cégekkel történő kereskedést, ha eladnál, akkor éppen nem fogja engedni, vagy a vásárlást korlátozzák. 
Tibi0002 2021. 01. 31. 14:20
Előzmény: #5667  carcassonne
#5668
Érdemes lehet, de arra is lehet számítani, hogy pont a pozíció futása közben hoznak egy pénzügyi szabályt, ami miatt nem tudod elrakni a nyerőt. 
Én nem szálltam be ilyesmibe, viszont lehetségesnek tartom, hogy valamelyik kisebb papíromat megtalálják majd ugyanígy. 
carcassonne 2021. 01. 31. 09:24
#5667
... az AMC, Gme stb. " short kiszoritas" sztorit hogy látjátok? ez folytatódni fog? érdemes lehet az előbbiben meg esetleg beszallni? 
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2021. 01. 30. 19:32
Előzmény: #5656  hellforceone
#5666
Azt gyanítom, vannak itt azért hiányos infók, amik a neten keringenek... Egyáltalán nem baj, ha nem hallgatsz rám, de szerintem az AMD jobban „szopóágon” van most, mint az Intel. Pl. ezért: 1. az Intel bármikor ki tudja szervezni a gyártást, de az AMD nem tud bármikor belépni a gyártói piacra. (Utalok itt egy közkeletű tévedésre: az AMD csak tervezi a chipeket, de nem gyártja le azokat. Ahogy a QCOM, Apple, stb. sem gyárt, csak tervez.) A TSMC gyárt meg az Intel, meg még néhány kisebb-nagyobb, pl. gyárt még a Samsung is, a többi jellemzően kínai cég, ill. ugyebár a TSMC tajvani. (Kína egyelőre csak álmodozik róla, hogy kínai legyen, hehe.) 2. a RISC vs CISC fronton fog eldőlni elsősorban a „háború”, nem az Intel vs AMD fronton (persze ez sem mellékes frontvonal). 3. az Intel valószínűleg legyártatja a 7nm-es technológiát igénylő chipeket a TSMC-vel, erről voltak tárgyalások, de hogy mi lett a konkrét „vége”, azt nem tudom, valószínűleg üzleti titok egyelőre minden részlete... ami biztosnak tűnik: az Intel már az 5nm-re gyúr. Van pár tényező azonban, ami az AMD mellett szól: az ő GPU-juk bevett termék a piacon, ATI (+ATI Radeon) néven fut, mert az ATI nevű céget vették meg anno. Az Nvidia a fő versenytársa. Az Intelnek az Iris nevű GPU-ja nem tudott még elterjedni, igaz azonban, hogy új is, 2020-as. Az Intel azonban diverzifikál: van a Movidius Myriad nevű VPU-ja (szintén megvett cég a Movidius), de ott van a ML/A.I. terén is pár cippel: Mobileye chipek és a Loihi nevű, neurális hálót mintázó chip. Ilyenek nincsenek az AMD-nél, ők kvázi a gamerekre fókuszálnak. 2020 a COVID miatt biztosan jó évük volt, meg még kitarthat a lendület valameddig... aztán mi lesz? Nem tudom, mindenesetre én anno dícsértem a Ryzent itt a fórumon is, amikor megjelent, azt persze nem gondoltam volna, hogy 100 közelébe el fog menni az akkor cca. 12-vel küszködő AMD. (Ki is vágtam elég „hamar”.) Szerintem aki most AMD-t vesz, az nem a „piac előtt jár”, hanem mögötte. (Magánvélemény.) Az járt a piac előtt, aki 3 éve vette. Az nyilván kérdéses, hogy mekkora bevétele lesz pl. az Intelnek a felsorolt chipekből. Lehet, hogy jobban kellett volna fókuszálnia a „core business”-re, de az is lehet, hogy nem. Annyi infóból, ami nekünk, mezei kisbüfiknek van, abból nem nagyon tudjuk eldönteni. A Cramer-féle „celebek” és egyéb hangemberek meg nem érdekelnek. Azok csak ugatják ezt a piacot, persze az AMD és az Intel fejeseihez képest itt mindenki csak ugatja :) így nyilván én is. Ettől függetlenül: az Intel szerintem veszélyes vizeken van, és nem az AMD jelenti a fő kihívást, hanem en bloc a RISC architektúra, ami persze az AMD-re is veszélyes. Persze ez inkább közép+hosszú távú veszély, mert rövid távon még nincsenek komoly gondok a CISC architektúra háza táján. De azt a 2 lábat, amin az AMD áll (leegyszerűsítve: CPU+GPU) könnyebb kirúgni, mint azt a sok lábat, amin az Intel. A sokból ráadásul még csak „növeszti” a GPU, VPU, stb. lábakat. (Magam sem tudom, hogy milyen esélyei vannak ezeken a területeken a komoly, több milliárdos éves árbevételre.) Egy 50 körüli / alatti INTC-nek tudnék örülni, mert bár visszavettem a felhúzásban kiszórt inteles pakkomat, azért spejzolni is kész vagyok, ha jó a RRR. Lehet, hogy lesz medve, de akkor majd veszek még többet. Szerintem egy igazi medvepiachoz kellene valami igazi indok, mondjuk általános recesszió (ilyen FED, BoE, BoJ, stb. mellett mennyi is rá az esély?) ill. ki kell törnie a Yellowstone-nak, mutálódnia a koronavírusoknak, stb. Esetleg egy elhúzódó háború ba..ná szét a világgazdaságot, vagy kiderülne, hogy a szupergazdagok tele vannak shortokkal, stb. Szóval csak úgy, wishful thinking-ből, mert sokan akarják/várják az összeomlást, attól még nem fog bekövetkezni szerintem. Olyan persze bármikor lehet, hogy megütik a piacokat, csak mert... (utólag mindig lesz rá ok, lásd még Robert Solow mondását). Ja, és sztem mindig kell valami, amiből lehet rv.-t vásárolni, de ez nem feltétlenül kp./bankszlapénz. Én nem tartok fizikai aranyat (minimális van csak, amolyan smuck insurance), de akár ez, akár más jó lehet rv.-t venni egy flash-crash vagy hasonló szcenárióban. Egy biztos: ha az amcsi piacokat megütik, meg még néhány egyéb rv.-piacot is nyilván (mivel szorosan korrelálnak), akkor biztosan lesz olyan piac, ahol érdemes lesz vásárolni: arany, crypto, egyéb commodity, vállalati/szuverén kötvények, stb. Nem is beszélve az alulértékelt részvényekről a világ számos piacán. Egy ilyen szcenárióban az INTC a kezdeti esés után hamar biztos támaszra találna, szóval lehet, hogy érdemes ezt megvárni (hátha eljön) és ott bespájzolni. Sztem én is tolnék még bele lovettát (a mainál jóval kedvezőbb árakon). Mondjuk akkor meg a Tesla shortokon lehet majd inkább keresni :) 
felcsorgok
felcsorgok 2021. 01. 29. 13:03
Előzmény: #5663  Tibi0002
#5665
Felhozom már ismét a listára a topicot. 
pFModi-1fsz-bsszakrvaanyjat2 2021. 01. 29. 05:11
Törölt hozzászólás
#5664
Tibi0002 2021. 01. 28. 20:30
Előzmény: #5662  kozi723
#5663
A várt nyereség alapján inkább BP, de a várakozást csak elég tágan szabad értelmezni.
kozi723
kozi723 2021. 01. 28. 12:40
#5662
Üdv Urak. Value szempontból BP-t vagy XOM-ot tartjátok jobbnak? A kettő teljesen eltérő taktikával szeretné átvészelni a COVID és olajárzuhanás okozta válságos időszakot. XOM egyértelműen az adósság csökkentése érdekében próbál erőfeszítéseket tenni, míg BP a céget teljesen más irányba kormányozza a hajót (gondolok itt elsősorban a zero net projektre és a megújuló felé történő nyitásra). Az adósság szempontjából viszont debt/eq lényegesen jobb XOM esetében, ráadásul a menedzsment az adósság harmadát rövid időn belül tervezi kezelni. Számomra ez kisebb kockázattal járó lépés volna mint a BP féle zöld irányba nyitás. A jövő viszont egyértelműen az utóbbié. Osztalék szempontjából túlzottan nagy eltérés nincs közöttük. Nekem BP jobban tetszik, de kizárólag a zöld vonal miatt húzok abba az irányba. Mit gondoltok?
Tibi0002 2021. 01. 28. 08:14
Előzmény: #5659  bluefrog
#5661
Teva lehet, hogy kínzóan hosszú idő alatt éri el azt az árat, amit szeretnék érte kapni - ha eléri. De ha sikerül, megéri.

Topik gazda

Tibi0002
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek