Topiknyitó: Tibi0002 2015. 04. 29. 12:41

Value Investing  

Minden létező gondolatra van már fórum, erre a kb. 80 éves stratégiára pedig még nincs... a value investor a részvényt annak tekinti, ami valójában: üzletrésznek. Eszerint értékeli azt, és diszkontáron vásárol belőle.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
hellforceone 2021. 01. 06. 14:00
Előzmény: #5537  Tibi0002
#5540
Ok, ezt így teljesen elfogadom
McDee 2021. 01. 06. 13:59
Előzmény: #5537  Tibi0002
#5539
Én igyekszek folyamatosan az aktuális letéti követelménnyel legalább megegyezö értékű szabad, tőkeáttétel nélküli likviditást tartani.
McDee 2021. 01. 06. 13:54
Előzmény: #5535  hellforceone
#5538
Így van. A későbbi lebegő veszteségre viszont kell tartalékolni fedezetet.
Az opció lehívásától pedig nem kell tartani. Nagyon ritka esemény. Amíg van a prémiumban időérték, nem éri meg s vásárlónak lehívni. Ha delta +1/-1 értéket találná felvenni DITM-é válás miatt, akkor is minimális a veszély lejárat előtt, mert az esetek 90+ %-ban nem meglévő stock- ra veszik a put-ot, hanem naked long put-ról van szó. Ha mégis lehívnák, akkor jön képbe a 2x tőkeáttétel buying power számításakor. Ha nagyon nem kell a stock, az első következő kereskedési napon nyitás után azonnal eladod.
Tibi0002 2021. 01. 06. 13:44
Előzmény: #5534  hellforceone
#5537
Azért zárnám rögtön, hogy minél nagyobb cash-el minél több put-ot tudjak folyamatosan kiírva tartani. Ha rámhívnak egy csomag AT&T, akkor 2930$ *3 (ha Mcdee szerint kb. 30% a letéti igény) értékben csökken a kiírható putok értéke. 
Tibi0002 2021. 01. 06. 13:40
Előzmény: #5532  Franky
#5536
Szóval alapvetően járhatónak tűnik ez az elgondolás, ha jól értem :)
hellforceone 2021. 01. 06. 13:38
Előzmény: #5531  McDee
#5535
Ok, akkor ha jól értem, akkor nem kell a kiírásakor a teljes tőkének (mint az említett példában a 2500 USD) lététként rendelkezésre állnia? Köszönöm válaszod!
hellforceone 2021. 01. 06. 13:36
Előzmény: #5530  Tibi0002
#5534
Ha fennáll a lehívás "veszélye", akkor miért akarod rögtön zárni vagy ha rád hívják esetleg eladni? Szerintem az egyik lényeges szempont - amennyire én látom -, hogy olyan papírra és olyan árfolyamon írj ki opciót, amit és amin akár tényleg szívesen meg is vennéd. Persze ez csak az én meglátásom. A covered call sem egy rossz verzió szerintem. Leginkább mondjuk olyan papírra írnám ki, mint mondjuk egy T, ami tényleg alig akar mozogni, de jó az osztalékhozama. Egy olyannál, ami szépen menetel felfelé inkább tartanám a papírt. Persze az opció is kiírható mindig magasabb és magasabb áron. A próba, amit leírtál, nem lenne rossz mondjuk, kiváncsi lennék a tapasztalataidra.
McDee 2021. 01. 06. 13:21
Előzmény: #5532  Franky
#5533
Chemours, CC short put 17 01212022 @2.3 a BEP-re vetítve 16% hozampotenciál. BEP-ig van 45% biztonsági margin.
Franky 2021. 01. 06. 13:07
Előzmény: #5530  Tibi0002
#5532
Jelenleg a nagy nehézség, hogy olyan jó árra írj ki DOTM PUT-ot, ami még értelmezhető hozamot is biztosít. Osztalékos papírok esetén a 10-es delta (10% valószínűség), ami már mondjuk egy value értékelésben nem feltétlenül vakon venni-t jelent,  45-60 napra igencsak 10% alatti évesített hozamot ad lejáratig. Jelen tudásom alapján. :-)
McDee 2021. 01. 06. 12:41
Előzmény: #5529  Franky
#5531
Margin csak stock vásárláskor játszik. Ha letétet kell biztosítani (legyen az opció vagy futures), akkor csak a szabad likviditás játszik, de ezt IB mutatja. 
Naked put kezdeti letéti követelménye kb. a strike 25-30% - a. A kapott prémium viszont növeli az excess liquidity-det. Így fordulhatott elő, hogy van olyan pozícióm, ahol annak megnyitása után a likviditásom még növekedett is. Ehhez viszont magas prémium, extrém IV és/vagy távoli lejárat szükséges
Tibi0002 2021. 01. 06. 12:35
Előzmény: #5528  hellforceone
#5530
Az én elgondolásom jelenleg a következő. MIvel kívülálló vagyok, és az esélyeket sem ismerem, lehetnek benne alapvető hibák. Szóval, induláskor a befektetési keret 100%-a cashben heverne a számlán. Cash 4x értékű részvényre írnék ki put-okat. Csak olyan részvényre, és csak olyan árra, amit és amilyen áron egyébként megvenném.  Ha az opció lehívásának veszélye fennáll, zárom. Ha rámhívják, esetleg tartom, és CALL-t írok ki rá, de inkább eladom a részvényt. Kb. ennyi egyelőre. Ha az IB demo-t nem unom meg, ilyesmit próbálgatok rajta mondjuk1 évig.
Franky 2021. 01. 06. 12:14
Előzmény: #5528  hellforceone
#5529
IB-nél van 2x marginod, ha így nézed, fele pénz elég. Ha jól gondolom. (?)
hellforceone 2021. 01. 06. 12:02
Előzmény: #5527  Tibi0002
#5528
Pontosan erre és én, ahogy erről olvastam, nos, ez tényleg így is van. Nekem pont ezzel van a bajom. Ugyanakkor meg ez így is lenne logikus, hiszen ha rád hívják, akkor nincs mese, fizetni kell, vagyis a likviditasnak a szamladon elérhetőnek kell lennie. Ha mondjuk más részvénycsomag is nyújthatna fedezetet, akkor még talán-talán, de ugye az meg azt jelenti, hogy az egyéb részvénycsomagod a szükséges fedezet mértékéig, mind árfolyamban, mind darabszámban ott adják el, ahol éppen van a szükséges összeg erejéig... ez elég meredek lenne. Nagyjából, mint egy napon belüli short pozi, amit kényszerlikvidálnak, ha nem zárom. 
Tibi0002 2021. 01. 06. 10:42
Előzmény: #5525  hellforceone
#5527
Arra gondolsz, hogy kell-e a számlán hevernie legalább 2930$-nak, ha egy PUT-ot szeretnél AT&T-re kiírni? Azaz kell-e 100%-ban fedezni? Érdekel engem is a válasz, feltételezem, hogy elő van írva egy %-os fedezeti igény, de nem 100%.
hellforceone 2021. 01. 06. 10:40
Előzmény: #5525  hellforceone
#5526
És persze a put opciónak valóban ott a nagy előnye a rizikóval szemben is, hogy egyrészt kiírod és lehet, hogy sosem teljesül és ott a prémium vagy ha teljesül, akkor az általad kívánt belépési áron vettél, nem kell figyeld folyamatosan a piacot, közben még pénzt is kerestél. Ugyanakkor, ha le kell kössem a tőkét ugyanúgy, mintha meg is vettem volna azt a részvényt, akkor meg nagyon tőkeintenzív. Lehet, hogy sosem fogom megvenni a papírt, keresek a tőkére vetítve 1-2%-ot a prémiummal, miközben a valós részvényárfolyam ment 50%-ot.
hellforceone 2021. 01. 06. 10:33
Előzmény: #5524  Tibi0002
#5525
Ebben is igazad van, de ez csak a következő lépés lenne számomra, egyelőre az lenne a fontos, hogy valójában mennyi tőkét is kötök le vele. Persze az is gond lehet, hogy amit én olvastam eddig, ott sem annyira volt kiemelve, hogy hol is van a rizikó. Persze az az extrém helyzet nagyon jól körül lett írva, hogy abban az esetben, ha mondjuk van egy put opcióm egy termékre és a cég mondjuk márol holnapra nullára esik, akkor nagy valószínűség szerint rám fogják hivni, magyarul realizálok egy nagy bukót, de ez az extrém eset. Persze lehet egy csupán 20-30% esés is, ahol rád hívják és az arfolyam soha többé nem megy a te szintedre, akkor ülsz egy nem realizált bukón.
Előnye, hogy pl. ha van AT&T reszvényem, aminek az árfolyama nagyon nem megy semerre, de közben bezsebelem az osztalékot, akkor covered call opciókkal még plusz hozamot érhetnek el, mert az árfolyam nagyon nem akar 30 felett maradni, tehát pl. 35-ös call opciókat folyamatosan írhatok ki (most lényegtelen, hogy mennyi lenne ezért az aktuális prémium) persze ha mégis elmenne addig, akkor oda kell adjam a pakkom, de szép rajta a hozamom is és nem hiszem, hogy pont T fog mondjuk a következő hónapokban 50-ig menni és mennyivel jobban jártam volna, ha... 
Amivel problémám van, az a tőke lekötése, ha valóban úgy működik, ahogy én értettem.
Tibi0002 2021. 01. 06. 09:10
Előzmény: #5522  hellforceone
#5524
Még azt is ki akarom deríteni, hogy ilyen jó hozam extra kockázat nélkül hogyan létezhet, mert a piaci logika szerint sehogy. De nem zárok ki semmit.
Franky 2021. 01. 06. 08:14
Előzmény: #5509  Tazsomaru
#5523
Tazsomaru, köszönöm az új stratégia ötletet, igen érdekes. Ami felmerült bennem kérdésként:
- hol és hogyan tudom tesztelni, illetve hol találhatók tesztek arról, hogy az összeomló IV kikompenzálja hónapokon keresztül a kevesebb időkiesést?
- kb. milyen hozam érhető így el?
- jelenlegi túlhúzott piaci helyzetben van egyáltalán stabil osztifizető papír, ami még remekül árazott, hogy ha rámadják ne legyek szomorú? Mert ez az egyik kulcsa a stratégiának. Pár REIT maradt még leütve talán okkal, esetleg néhány pénzügyi cég, bár azok is jönnek szépen vissza. A márciusi mélylpont már a legendás múlt, de az okt-nov esés is kezd távol lenni.
hellforceone 2021. 01. 06. 01:32
Előzmény: #5518  Tazsomaru
#5522
Korábban már elkezdtem foglalkozni az opciókkal, de ahogy Tibi is írta, nekem is túl komplikáltnak tűnt az egyszerű részvény vétel és tartáshoz képest. Valamint volt akkor egy másik problémám is, amit - ahogy most olvaslak titeket -, lehetséges, hogy rosszul értettem, ezért lenne a következő kérdésem. Ha kiírok mondjuk egy put opciót AT&T-re, mondjuk 25 USD-re, akkor ugyebár 1 opció esetén 100db részvény vételére elegendő cash-el kell rendelkezzek a számlámon, vagyis 2500 USD-t elvileg "lekötöttem" az opció lejáratáig vagy legalább a pozíció zárásáig. Azt írod, 80-100 opciós kiírásod volt 2020-ban, bizonyára nem csak 5 dolláros cégekre írtál ki opciókat. Akkor most végül mekkora fedezettel kell rendelkezzek - ne érts félre kérlek, nem a számla méreted akarom megtudni, tőlem bárki kereskedhet 10 millió USD-vel is, nem érdekel, a saját számlám egyenlege érdekel csupán -, mert ha mondjuk 10-20 dolláros cégekre van egyszerre kiírva csupán mondjuk 10 darab 1-1 darabos put opciód, már akkor is 10-20 k összeget kötök le fedezetként. Én a könyvekből is, amiket olvastam úgy értettem, hogy tényleges cash kell legyen a fedezet, nem adhatok meg mondjuk más, a számlámon lévő részvénycsomagot fedezetként - persze a covered call esetén igen, hiszen ott a pont meglévő csomagomra írom ki az opciót, ha jól értettem. Szóval a kérdésem lényege, hogy jól értettem e ezt egyáltalán, mert én emiatt hagytam az opciózást úgy, ahogy van, pedig lehet, hogy csak félreértettem valamit, mert összességében meg jó dolognak tartanám. Elnézést a hosszú magyarázatért, de tudni akarom, hogy jól gondoltam e. Köszönöm válaszod!
Franky 2021. 01. 06. 00:48
Előzmény: #5509  Tazsomaru
#5521
wow, nagyon köszi, elmélyedek benne.

Topik gazda

Tibi0002
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek