Topiknyitó: Tibi0002 2015. 04. 29. 12:41

Value Investing  

Minden létező gondolatra van már fórum, erre a kb. 80 éves stratégiára pedig még nincs... a value investor a részvényt annak tekinti, ami valójában: üzletrésznek. Eszerint értékeli azt, és diszkontáron vásárol belőle.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
felcsorgok
felcsorgok 2020. 03. 27. 13:44
Előzmény: #4399  hellforceone
#4400
Nagyon jó ötletnek tartom. Lehet, hogy ez nem pont egy új technológia, de például érdekes lehet a Beyond Meat, és a húsnélküli hús jövője. 2 dolog miatt is érdekes lehet. Az egyik ,hogy az emberek egyre inkább tudatosak ami az egészségüket illeti, egyre jobban oda figyelnek arra, hogy milyen alapanyagokból készűlő termékeket vásárolnak. Másrészt nagyon felkapott topic és befektetési téma manapság a globális felmelegedés/környezetvédelem stb., amit jelentősen befolyásol az élelmiszer ipar kibocsátása is. Ebből a szempontból is érdekes lehet a Beyond Meat. Gondolkodok egy kis kezdő csomag vásárlán belőle. 
 https://99designs.com/blog/business/eco-friendly-brands/
hellforceone 2020. 03. 27. 12:33
Előzmény: #4398  hellforceone
#4399
Szerintem amúgy érdemes lenne egy olyan témát feldobni - ha ez a topic gazdának nem tetszik, akkor egy új topikot nyitni (bár szerintem Tibi is benne lenne) - ahol megvitatnánk, hogy ki miről hallott, mi az az új technológia, ami megjelenik a piacon és amire érdemes figyelni. Vagy egy új, de ígéretes cég valami meglévőben már stb stb... bármilyen ötlet jó lehet :)
hellforceone 2020. 03. 27. 12:30
Előzmény: #4395  rbbj11
#4398
Abszolút így gondolom én is, hogy a jövő a technológiáé és a tech cégek továbbra is jelentősen felül fognak teljesíteni. Folyamatosan azt kell szerintem kutatni, hogy mi lesz az az új dolog, új technológia, ami a következő nagy változást hozza majd az életünkben, mert ha valaki azt és azokat a cégeket a legelején el tudja csípni, akkor tuti, hogy nagyot szakít idővel. 
Fuleee_Bear
Fuleee_Bear 2020. 03. 27. 06:42
Előzmény: #4387  hellforceone
#4397
Nem rád mondta a tagadást és a mohóságot, hanem a piacra.
Szerintem lesz még egy lejtmenet az átmeneti felpattanás után.
Maximum nem az alján veszel, nem kell mindig a feneket kergeti.
rbbj11
rbbj11 2020. 03. 26. 23:34
#4396
Tudjátok mikor jön ebből friss érték? Michigan Index of Consumer Expectations
rbbj11
rbbj11 2020. 03. 26. 23:26
Előzmény: #4388  Tibi0002
#4395
Valamit egy pillanatra sem szabad elfelejteni , amit WB is mondogatott jo ideje. A történelmi átlag feletti 30% os premium árazásból indult idei esés. Korona vagy nem korona, nasdaq elemeire 29es forward pe átlag nem igazán volt hosszú távra tartható. Vannak és a mélyponton voltak jó value részvények olcsón. De azt sem szabad elfelejteni , hogy a value cégek legalább 10 éve alulteljesitik a piaci átlagot. Nem hiszem, hogy ez meg fog változni a most felgyorsult digitalizációban: sőt,  ellenkezőleg esélyes. 
Összefoglalva semmit nem estünk, csak kiárazódott a premium. 
A value cégek többsége hiába egész olcsó, az is maradhat és az új bika nyertesei is a tech cégek lesznek.
Tibi0002 2020. 03. 26. 21:36
#4394
Nem tudom, ez a cég jól jön-e ki a mostani helyzetből, de lehet, hogy a szolgáltatásaira növekedni fog az igény:
Automatic Data Processing, Inc. provides cloud-based human capital management solutions worldwide. It operates through two segments, Employer Services and Professional Employer Organization (PEO) Services. The Employer Services segment offers strategic, cloud-based platforms, and human resources (HR) outsourcing solutions. Its offerings include payroll, benefits administration, talent management, HR management, workforce management, insurance, retirement, and compliance services. The PEO Services segment provides HR outsourcing solutions through a co-employment model. This segment offers protection and compliance, talent engagement, comprehensive outsourcing, and recruitment process outsourcing services. The company was founded in 1949 and is headquartered in Roseland, New Jersey.
Tibi0002 2020. 03. 26. 21:23
Előzmény: #4392  hellforceone
#4393
Nekem nincs. 
hellforceone 2020. 03. 26. 20:32
Előzmény: #4391  Tibi0002
#4392
Van bármilyen nemesfémmel kapcsolatos befektetésed egyébként? Mindegy mi, részvény, etf, fizikai, bármi, bármilyen formában?
Tibi0002 2020. 03. 26. 16:17
Előzmény: #4390  trochosa
#4391
A haszonnál fontosabb, hogy lelki nyugalmad legyen, és jól tudj aludni. Ha a kiszállással ezt elérted, akkor így cselekedtél helyesen. :) 
trochosa 2020. 03. 26. 15:52
Előzmény: #4389  hellforceone
#4390
Azt mondja az USA pü. miniszter, nem is érdekes a 3 milla munkanélküli egy hét alatt, oda sem kell figyelni rá. Majd visszaveszik a munkáltatók a dolgozókat a kormányzati csomag hatására. Erre kíváncsi leszek.
Én biza most szégyenszemre megfutamodtam. Semmim nincs, csak dollárom és forintom. Elúszott az elmúlt évek hozamának a harmada. Örülök, hogy ennyivel megúsztam. Ha zuhanna újra, majd beszállok. Ha be nem zárják a tőzsdéket. Tudom, ez nem egy value tempó, de nekem most ez megfelel. Az indexek még most is az egekben járnak...
hellforceone 2020. 03. 26. 15:29
Előzmény: #4388  Tibi0002
#4389
Ezzel maximálisan egyet is értek, jó cégeket akarok még venni, de szerintem még magasak az árak ehhez. A "világvége" topikban írtam éppen most, hogy lehet, hogy a piaci átsúlyozás miatt van most a felhúzás, más tippem nincs. Ha így van, akkor 1 hét múlva újra zuhanni fogunk. Lehet, hogy nem rögtön szerdán vagy csütörtökön, de szerintem a péntek már kemény lehet. Meglátjuk, csak tippelgetni tudok, mint most sokan mások is. :)
Tibi0002 2020. 03. 26. 15:08
Előzmény: #4387  hellforceone
#4388
Ott van a logika, hogy lezajlott pár hét alatt egy 30-35%-os leértékelődés, ami rendkívül jelentős. Azzal minden ismert adatot és várakozást beárazott a piac.
Azt meg kár találgatni, hogy innen még 30%-ot esünk, vagy esetleg már emelkedünk. Szerencsére nem kell előre tudnunk...kitűnő üzletrészekbe fektetünk, és érezhető mennyiségű puskaport szárazon tartunk a még jobb vételekhez. 
hellforceone 2020. 03. 26. 15:01
Előzmény: #4385  Fuleee_Bear
#4387
Nem, nincs bennem semmi ilyesmi, tévedsz. Nem mohóság vezérel, nem tagadok én semmit, csak szeretném érteni a folyamatokat, ugyanis az az érzésem, hogy a piacnak lassan semmi köze a realitáshoz. Ez már nem annak tűnik, amire kitalálták, egy kaszinó az egész, ami lassan félreáraz mindent. Hosszútávú befektetés??? Mégis hogy, amikor a piac a fundamentumok elvesztését is emelkedéssel értékeli... hol van itt a logika??
Tibi0002 2020. 03. 26. 14:58
Előzmény: #4384  hellforceone
#4386
A piac mindig is ilyen volt...és minden elemző mindig mást mond :) Ha nem árfolyamcsökkenéssel, akkor inflációval fizetünk meg az átmeneti leállásért...aztán minden megy tovább. Nem érdemes túlbonyolítani. 
Fuleee_Bear
Fuleee_Bear 2020. 03. 26. 14:57
Előzmény: #4384  hellforceone
#4385
Pszichológia: tagadás fázisa és mohóság
hellforceone 2020. 03. 26. 14:50
Előzmény: #4383  Tibi0002
#4384
Megértek én (szinte) mindent, de ez a piac beteg már. Estünk a csúcsokról 30-35 %-ot, Grundlach pont, amikor 3000 körül volt csupán az S&P, már nagyon kritikus volt, hogy túlértékelt, felpumpálták, recesszió lesz stb stb. A nagy részvények most cca. 20-25 %-al vannak már "csak" a csúcshoz képest lentebb és akkor jönnek most hirtelen olyan nyilatkozatok, hogy minden fasza, már be kell szállni, mikor a munkanélküli kérelmek hirtelen 1 hét alatt a 12szeres értékre szaladtak. Én is optimista vagyok, venni akarok, hosszútávra, egyértelmű, de ha nekem erre valaki tud adni egy elfogadható magyarázatot, akkor én vagyok nagyon hülye. Valahogy nem áll össze a kép, vagy előzőleg hazudnak, vagy most, de baromira nagyot. 
Tibi0002 2020. 03. 26. 09:50
Előzmény: #4381  hellforceone
#4382
A fertőzésen nagyjából mindenkinek túl kell esnie idővel. Vagy természetes úton, vagy a leendő vakcinával. 
Ha teljesen leállna a gazdaság, az rosszabb lenne a társadalomra nézve, mint egy közepes szintű korlátozás. A jó megoldás valahol a kettő között (full  leállás/mindent hagyni a régiben) lesz talán. :) 
hellforceone 2020. 03. 26. 09:28
Előzmény: #4380  Tibi0002
#4381
Igen, ez egy pozitív jel, de Észak- és Dél-Amerikában még most várják majd a csúcsát, ami lehet, hogy még 2-3 hétig tarthat. Ráadásul a problémát én abban látom, hogy ez a stabilizáció a karanténok miatt van, ami persze jó, de meddig kellene fenntartani?? Hiszen az emberek ha ritkán is, de valahogy mégis kontaktusba kerülnek, bevásárlás, gyógyszertár, munkahely - még nincs mindenütt totális lock-down és homeoffice. Ez pedig újra és újra ahhoz vezethet, hogy valahol felüti a fejét újra a vírus. A hosszú lappangási idő nagyon megnehezíti a helyzetet. Az ellen a megoldás tényleg az lenne, hogy totális lezárás, senki se be, se ki, vásárolni sem és mondjuk a hadsereg gondoskodik az ellátásról. Nem azzal van a baj, hogy esetleg idővel ne lennének az emberek elég fegyelmezettek, hogy otthon maradjanak, ne bulizzanak stb., de vásárolni kell. Ha pedig elmész vásárolni, már az maga is egy rizikó. Éppen most olvastam egy cikket itt a portfolion, hogy szinte biztos, hogy lesz egy második hullám. Az elsőn valahogy még át is kecmergünk, rendben, de ha jön egy második és a gazdaság és a társadalom is már eléggé "padlón" van, akkor a második hullám bizony... hát, hogy is mondjam, nem akarok pesszimista lenni, tényleg nem, de nagyon szar lehet még... én is szárazon tartom a puskaport és a végén lehet, hogy lemaradok életem legnagyobb lehetőségéről, de szerintem inkább maradjon ki az ember valamiből, mint bukjon egy orbitálisat. Meglátjuk, szinte naponta változnak bennem is az érzelmek :o))

Topik gazda

Tibi0002
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek