Topiknyitó: Tibi0002 2015. 04. 29. 12:41

Value Investing  

Minden létező gondolatra van már fórum, erre a kb. 80 éves stratégiára pedig még nincs... a value investor a részvényt annak tekinti, ami valójában: üzletrésznek. Eszerint értékeli azt, és diszkontáron vásárol belőle.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
rbbj11
rbbj11 2020. 03. 16. 17:08
Előzmény: #4319  Tibi0002
#4320
ezüst nagyrészt iparfüggö
Pedig Buffett örök példája is az, hogy egy óriási aranytömb az égvilágon semmit nem termel. Egy aranybánya után van osztalékod.
Tibi0002 2020. 03. 16. 12:31
Előzmény: #4318  rbbj11
#4319
Én fordítva, inkább vennék nemesfém etf-et, mint aranybánya részvényt. 
Ezüstöt nagyon szórják, 12.4$, 14.4%! :/ 
rbbj11
rbbj11 2020. 03. 16. 08:50
Előzmény: #4317  Törölt felhasználó
#4318
A fizikális arany helyett épp ezért aranybánya részvényeket favorizálom. De jelenleg azok is összeomlóban, persze termelni emberek nélkül nem lehet. Emberek ha nem mehetnek ki az utcára, aranyat és ékszereket se fognak venni. Valójában kezdem azt hinni, hogy ilyesfajta leállás esetén nincs menedék. Aranyat megenni sem lehet, márpedig áruhiányos idöszakban, termelés összeomlása esetén ez is aktuálissá válhat?
Törölt felhasználó 2020. 03. 16. 08:05
Előzmény: #4314  rbbj11
#4317
Az arany mindig is egy erdekes valami, manipulaljak is rendesen.
Tisztan aranyba fektetni rizikos, mert hosszu ideig tudja keretni magat. 
En azt tartom, hogy mindegy, hogy milyen kozgazdasagi hokusz-pokusszal varazsolnak, a gazdasag (a valos es nem az influencerek vilaga) nem tud a vegtelensegig elszakadni a termeszettol. Egeszen egyszeruen azert nem, mert mi is a termeszet reszei vagyunk. A fizika alaptorvenyei kivaloan mukodnek.
Ha pedig nem tud elszakadni es az arany ennek a termeszetri vilagnak egyik, ha nem Az ertekmeroje elobb-utobb a helyere kerul. A problema mindig a hosszas intervallumokkal van, de aki csaladban es evtizedekben gondolkodik, annak nem jelent az aktualis aringadozas akkora gondot. 
McDee 2020. 03. 16. 05:53
Előzmény: #4307  hellforceone
#4316
Kenneth R. Trester: 101 Option trading secrets, utána
Lee Lowell: Get rich with options
hellforceone 2020. 03. 16. 00:43
Előzmény: #4314  rbbj11
#4315
Várd ki az igazi piacot... nem biztos, hogy az arany nem fog még rallyzni... 
rbbj11
rbbj11 2020. 03. 15. 23:46
Előzmény: #4313  Tibi0002
#4314
úgy tűnik minden ráció oda.... ha minimális gondolkodás marad volna, akkor aranynak már előző héten sem esni kellett volna kamatcsökkentésre , most meg aztán égbe kellene menjen. De nem, alig vánszorog ....
Tibi0002 2020. 03. 15. 23:42
Előzmény: #4311  JeGeMeLOV
#4313
Ha többszöri FED lépésre ennyire esik, akkor szerintem sem ússzuk meg ennyivel. 
Tibi0002 2020. 03. 15. 23:34
Előzmény: #4306  hellforceone
#4312
Köszi, igyekszem higgadt maradni valóban, hisz kapkodással nem jutunk előrébb. :) Hogy mi segít nyugodtnak maradni...talán a 2008-as válságban szerzett tapasztalat (az -60%, most -30%-ig jutottunk, eddig), illetve a gazdaságtörténeti könyvek, hogy bizony tényleg lehet bármekkora összeomlás...de azt egyikünk sem ússza meg. Lélekben felkészülni rá, vagy bepánikolni nem ugyanaz.  
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 03. 15. 23:30
Előzmény: #4310  Tibi0002
#4311
Tibi0002 2020. 03. 15. 22:55
Előzmény: #4305  smith83
#4310
Szia, amikor az ember elad részvényt, hogy olcsóbban visszavegye, akkor statisztikailag kb. annyiszor jár vele jól, mint rosszul. Erre még rájön az eladási és a visszavételi tranzakció, tehát ezt a két jutalékot biztosan bukja. Így jön össze az a sokszor idézett statisztika, hogy az aktívan kezelt alapok fele el sem éri az indexkövető alapok eredményét. Nézd meg az OTP Supra alapot. Ha valakiknek van tapasztalata, információja, tudása, azok például ők. Tudnak elliotozni, elemezni, stb, és mit csináltak? Az utóbbi 3 hónapra összehoztak -31 (!) százalékot, az utóbbi 5 évre pedig 0, azaz 0 százalékot. 
Én személy szerint bull piacon az évekig gyengélkedő, felkelni képtelen papírokat kidobom, ugyanezt medvében már nem biztos, hogy megtenném. A GME-et eladtam jópár hete, olajos papírt régóta nem tartok, de nem is tervezek venni. 
rbbj11
rbbj11 2020. 03. 15. 22:19
Előzmény: #4305  smith83
#4309
nekem is szimpatikus Roku, de még nem került sor rá.Egyébként rv piaci esés a héten szerintem elnapolva : https://on.mktw.net/2TQBuEACheck out this article from MarketWatch - Fed slashes key interest rates to 0% and announces $700 billion QE program, dollar swap to address coronavirus panic
rbbj11
rbbj11 2020. 03. 15. 22:16
Előzmény: #4306  hellforceone
#4308
Bocsánat hogy válaszolok én is.
Szerintem a volatilitás nem számít , ha olyat vettél , amit vagy örökre akarsz tartani vagy legalább nem zavarna, ha 5 évig ki se nyitna a tőzsde?!
hellforceone 2020. 03. 15. 20:11
Előzmény: #4302  McDee
#4307
McDee, megkérdezhetem, hogy opciókkal kapcsolatban milyen könyveket javasolsz a leginkább? Látom, hogy nagyon profin érted a dolgot. Nem annyira akarok belemenni az opciós kereskedelembe, de biztosításként a részvény-pozíciókhoz szeretném jobban megismerni és felhasználni. Köszönöm valaszod!
hellforceone 2020. 03. 15. 19:58
Előzmény: #4301  Tibi0002
#4306
Abszolút egyetértek veled! Felüdülés végre nem azt olvasni, hogy 5000 pontig esik a Dow. Amúgy a múltkor, mikor kérdeztem, hogy van e olyan a fórumon, aki a sok olajos és gázos mellett esetleg olyat is tart, hogy Apple, AMD stb, akkor tudtam, hogy tőled biztos, hogy az a válasz jön majd, hogy igen. Ami meglepett, hogy senki mástól... ha az utóbbi években mindenki inkább ezekre a tech cégekre figyelt volna, hatalmas lehetőségek voltak bennük... nekem rokum és qorvom van, de a másik topikban ilyet le se mernék írni, mert rögtön lehülyézne mindenki... :o) mondjuk az utóbbi 2 évem egyéb dolgok miatt sajnos nem volt túl sikeres, sokkal jobb is lehetett volna, de privát dolgok elterelték eléggé a figyelmem a piacról. Van olajosom is, de miután megégettem magam mondjuk egy Transoceannal, már csak olyat vettem, ami azért tutinak tűnik, akkor is, ha most leverték őket, Shell és total, a többi nekem nagyon kamikáze papír. Lehet, hogy valamikor majd megkereshet vele az ember 10-szeres pénzt, de a rizikó óriási. Ha pedig a rizikó nagyon nagy, akkor csak nagyon kis összeget fektetek valamibe... akkor inkább fektetek jóval nagyobb összeget egy stabil nagy papírba, ahonnan még osztalékot is kapok és lehet, hogy az összes hozamom nem sokkal lesz kevesebb, mint a 10-szerezős papirban, már ha az túlél egyáltalán... örömmel olvasom a hosszaszólásaid, mert józan, nem nagyképű, két lábbal a földön álló figurának tűnsz. Így tovább! Amúgy a higgadtságod irigyelem kicsit. Hogyan tudsz ennyire nyugodt fejjel tekinteni a dolgokra? Mi segít ennyire higgadtnak maradnod? Persze tudom, megfelelő papirba kell fektetni, stb, de a volatilitás most mindenben ott van, a legjobb papírokban is...
smith83
smith83 2020. 03. 15. 19:43
Előzmény: #4301  Tibi0002
#4305

Szia,
egyáltalán nem pánikolás miatt, hanem józan megfontolásból morfondírozom azon, hogy vajon megváljak-e az USA-beli osztalékra vett papíroktól egy időre. 7-ből már csak kettőn van lebegő plusz, de 2 esetén (GME, OXY) az osztalék is csökkentésre/felfüggesztésre került a vétel óta. Ha jól emlékszek Neked is vannak/voltak hasonló célból részvényeid, ezért kíváncsi lennék, hogy Te elgondolkoztál-e ezen? Amennyiben pomperj projekciói nem tévednek nagyot, akkor sokkal kedvezőbb áron is lehet majd még vásárolni, sőt akár még a mostaninál jobb cégeket is találhatunk. Persze nem ülne ki a mosoly az arcomra realizálni a bukót, de ha bejön a jóslat, akkor az idő majd bőven kárpótol. Az IBM-et végül nem adtam el anno, nem számoltam ilyen intenzív zuhanással, de utólag már könnyű okosnak lenni. :( :)
Törölt felhasználó 2020. 03. 15. 16:49
Előzmény: #4303  Tazsomaru
#4304
👍
Tazsomaru
Tazsomaru 2020. 03. 15. 13:56
Előzmény: #4301  Tibi0002
#4303
"Ami ma van a világon az el fog múlni. A rossz idegen az embertől. Idegen, akár a betegség, amiből felgyógyult. Ami ma történik a világban azt el fogod felejteni. Valamennyien el fogjátok felejteni. Az élet fog győzni, mert nem lehet másképp. Ne félj!"   Fábri Zoltán - Az ötödik pecsét
McDee 2020. 03. 14. 18:26
#4302
PUT opció kiírása esetén év vége közeledtével (távolinak tűnik, de tervszerűen készülni kell rá) fel kell mérni a tranzakciók számviteli eredményét. A lejárt, vagy a kiírtnál olcsóbban visszavásárolt opciók (lezárt tranzakciók) mind nyereségként kerülnek lekönyvelésre. Ezzel szemben az ilyen módon "olcsóbban" vásárolt részvény további akár BEP alá esése lebegő veszteség marad (strike - prompt ár), nem kerül elszámolásra. Így aztán könnyen előfordulhat, hogy a portfólió aktuális értéke év végén tetemes veszteséget mutat, de az realizálatlan, emiatt pedig a realizált eredmény után adót kell majd fizetni.
Ezért aztán időben el kell végezni az adóoptimalizálást.
Tibi0002 2020. 03. 14. 15:11
#4301
Belefáradtam, hogy egy másik topicban néhány pánikos nap után mindenki 1929-et vizionál. Átveszik a pánikhangulatot, és érveket keresnek, miért kell mindennek összeomlania. A tőzsdén tárgyilagosságra és higgadtságra van szükség. 

Topik gazda

Tibi0002
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek