Topiknyitó: Tibi0002 2015. 04. 29. 12:41

Value Investing  

Minden létező gondolatra van már fórum, erre a kb. 80 éves stratégiára pedig még nincs... a value investor a részvényt annak tekinti, ami valójában: üzletrésznek. Eszerint értékeli azt, és diszkontáron vásárol belőle.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Tazsomaru
Tazsomaru 2019. 02. 09. 12:29
Előzmény: #3439  felcsorgok
#3440
Melyik bróker demószámlán gyakorolsz?
felcsorgok
felcsorgok 2019. 02. 09. 10:46
Előzmény: #3438  McDee
#3439
Éles számlán űjabb csomagot vettem At&t-ből 29 dolláron. Gyakorlás gyanánt pedig irogatok ki viszonylag rövid távra put opciókat demo számlán 28 dolláros árral. 
McDee 2019. 02. 04. 05:29
#3438
AT&T Closes Time Warner Deal, as DOJ Doesn’t Ask for Delay: AT&T completed its purchase of Time Warner Inc., hours after the Department of Justice decided not to request a legal delay while antitrust officials consider whether to appeal their court defeat.
felcsorgok
felcsorgok 2019. 02. 03. 09:50
Előzmény: #3432  McDee
#3437
Én kicsit korán megváltam tőle (35 dolláron) abban bizva, hogy 30 körül vagy még inkább alatta majd vissza tudom venni. Egyelőre ez nem következett be, úgy hogy inkább más irányba nézelődök. Amikből jó lett volna csipni, de sajna lemaradtam róla: Western Digital, Schlumberger. 
pomperj
pomperj 2019. 02. 02. 18:51
Előzmény: #3432  McDee
#3436
A chart alapjan en is eladnam itt.
tancosl 2019. 02. 02. 12:32
Törölt hozzászólás
#3435
Cipolla22 2019. 02. 02. 02:18
Előzmény: #3431  bigh4fish
#3434
CGC nagyot szólhat szerintem, tavaly ez volt a kedvenc papírom. 
Tibi0002 2019. 02. 01. 09:05
Előzmény: #3432  McDee
#3433
Nem zárom ki, de jelenleg nem is tervezem az OHI eladását. Cserébe elviselem, ha az árfolyama lesüllyed. Azért majd oszd meg velünk, ha eladtad....vagy netán egy call opciót írtál ki? :)
McDee 2019. 02. 01. 05:27
Előzmény: #3385  felcsorgok
#3432
Mostanra nekem is kezd kényelmetlenné válni OHI pozícióm, még ha az igen csekélyke is.. Utolsó számításaim szerint a fair price 33-35 között van. Ebben természetszerűleg nincsenek benne a várakozások. Az ismert adatok szerint mindenesetre drágának tűnik. Figyelembe véve, hogy a negyedéves osztalék már a zsebemben van, erős a motivációm a kiszállásra és várni alacsonyabb beszállási pontra, mert jók ők, csak megdrágultak.
bigh4fish
bigh4fish 2019. 01. 29. 00:23
#3431

canopy growth
Kb kèt éve irtam erről a cégről. Esetleg valakit érdekel akkor érdemes elolvasni az alabbi cikket:
https://stocknews.com/news/cgc-how-high-can-the-price-of-canopy-growth-corps-cgc/
Tazsomaru
Tazsomaru 2019. 01. 27. 13:01
#3430
Végig olvastam az opciós beszélgetést. Nem igazán  tudok hozzátenni McDee infóihoz. Talán csak annyit, hogy én az opciózást nem csak put kiírásokra használom, hanem különböző stratégiákat játszok meg (főleg volatilitástól függően) amikkel védeni szeretném az osztalékportfóliómat. Ez költséggel jár, tehát a profitból vesz el, de ha szerencsém van, akkor piaci esésnél nem veszít akkorát értékéből (van, hogy inkább emelkedik) a portfólió és emelkedéskor picit még gyorsíthat is rajta. Így kellemesebb a DD is.
https://www.screencast.com/t/SfR8JnAUfWgU
felcsorgok
felcsorgok 2019. 01. 27. 10:50
Előzmény: #3426  retektoni
#3429
Köszi az infót! Egyelőre ez a veszély még nem fenyeget. :)
vagfoldi
vagfoldi 2019. 01. 26. 20:37
Előzmény: #3427  Tibi0002
#3428
KBC kereső nem valami jó úgy mint a Web-bróker 2 évig szenvedtem velük.
Ezt az oldalt használtam termék keresőhöz.
https://www.ariva.de/tesla-aktie
itt az összes Xetran elérhető derivatíva meg van.
Opció,Zerti,Turbó,Capped és egzotikus opció stb
Tibi0002 2019. 01. 26. 16:39
Előzmény: #3421  McDee
#3427
A KBC-n keresztül a Deutsche Börse keresőjével majdnem egymillió pénzügyi termék érhető el. Ezek között vannak opciók is, csak itt eur-ban. Eddig csak egy Tesla put-ot néztem össze az IB adataival. Úgy néz ki tehát, hogy más formában itt is végrehajthatóak ilyen ügyletek. Viszont én csak ma találtam ezt meg, így találnom kell majd egy létező embert, aki már ismeri ezt a keresőt (eddig úgy néz ki, nincs ilyen). :)
retektoni
retektoni 2019. 01. 26. 13:30
Előzmény: #3418  felcsorgok
#3426
Ha 100000 USD fölött van az egyenleged hónap végén, akkor nincs számlavezetési díj az IB-nél.
Törölt felhasználó 2019. 01. 26. 10:15
Előzmény: #3420  McDee
#3425
"...Inkább ki kell venni az egészet a könyvből és néhány perc után újra betenni módosított árral..."
 
na ez tényleg hasznos infó... thx. :))... Persze a többi is.
McDee 2019. 01. 26. 09:40
Előzmény: #3423  felcsorgok
#3424
Úgy tűnik, hogy 01/30-ig (31-n nyitás előtt jelent) érdemes lehet vásárolni direktben belőle. A fundamentumoktól (melyeket én egyébként nem tartok kifogástalannak) eltekintve szerintem rövid távon valós esélye van a felpattanásnak. Támogatja ezt MACD/RSI pozitív divergencia és a (megítélésem szerint) várható EPS LTM további emelkedése. Earnings volatilitásra spekulálva viszont jobb lehet stock direkt megvételénél pl. február 01-i lejáratú (mert ebben van -eléggé likvid - hetes opció is a regular mellett) ITM call-t 41 kötési áron venni 3.45-ért (mid price). Legjobb persze ezt 30-n megtenni, amikor az időérték kimegy az árból. Ezt persze kompenzálhatja a volatilitás megnövekedése az utolsó napon. Az extrinsic mindösszesen 0.2/stock, azaz 20 dollár opciónként. Ez plusz bróker a vételi jutaléka (mondjuk 1 dollár) a költsége a tranzakciónak. Ha az árfolyam earnings-ben 21 centnél többet emelkedik, akkor nyereséggel kizárható (jó, lesz vételi költség is) az opció. Ha az árfolyam eséssel reagál a jelentésre, akkor el lehet adni az opciót maradék értékén. Mindenesetre a maximális kockázatod a vételkor kifizetett ár, hozampotenciálod pedig korlátlan. Most, hogy így végiggondoltam, egészen jónak tartom ezt a trédet.
Így igaz, hogy elveszíted a put prémiumot és még költséged is keletkezik, de a hozampotenciál és a korlátos veszteségmérték kompenzál (rövidtávú spekuláció)
Lehívni nem fogják az opciódat mindaddig, míg van benne időérték. Egyébként utána sem túlzottan esélyes, kivéve, ha megvárod a lejáratot. Nekem vol már többször is olyan pozícióm, amikor az extrinsic 0 volt,mégis hetekig nem történt semmi. 
Short PUT opcióesetén BEP=kötési ár-prémium, míg hozammaximum kötési ár+kötési extrinsic értéknél áll be.
Ha az  árfolyam fölé megy, abból már kimaradsz.
felcsorgok
felcsorgok 2019. 01. 26. 08:34
Előzmény: #3420  McDee
#3423
Köszi szépen! Igen, megértettem úgy kb a 90%-át, nem katyvasz. :) Anno még az Egyetemen tanultam Opcióértékelést(kb 10 évvel ezelőtt), viszont az teljesen elméleti volt, és gyakorlatban soha nem foglalkoztam vele, túl kockázatosnak gondoltam, másrészt a magyar piac sem igazán van eleresztve ezzel a strukturált termékkel. 
Az utóbbi időben nagyon sokat esett az Altria ára, tele van negativ hirekkel(illetve negativ a szentiment inkább), az oszti hozama több mint 7%, ráadásul mind eps, mind fcf oldalról fedezve van, úgy hogy Augusztusban emelt az oszti mértékén, szóval szerintem túlzó ez a büntetés a befektetők részéről (01.31-én fog jelenteni, nagyon kiváncsi leszek rá). 
Tehát ha tegyük fel, lehivásra kerül a put opció, akkor se járok rosszul, mert egy magas osztihozamú cég kerül be a portfóliómba 40$-on, igaz az opciós prémium tényleg nem túl sok, de ha mindenképpen megvenném a részvényt, akkor jól jön egy kis plusz pénz :). Zárójelben jegyzem meg, hogy a valós befektetési számlámon már tartok Altriát, igaz kicsit magasabban vettem mint a mostani ár - 49 dolláron. 
De értelek, érdemes távolabbi időpontra kiirni az opciót, és közelebb a spot árfolyamhoz. 
Mi történik, hogy ha kiirom az általad emlitett 2020 januári put opciót, és mondjuk a jövő héten már eléri a 42.5 árat az árfolyam (mondjuk a jelentés után)? Akkor egyből lehivják az opciót, vagy ilyenkor még nem szokták?
felcsorgok
felcsorgok 2019. 01. 26. 08:14
Előzmény: #3421  McDee
#3422
Az applikációjukat töltöttem le, és ott a Paper trading módot kiválasztva irtam ki az opciókat, ott valósnak tűntek az árak, persze ezt nehéz megitélni. Nincs még náluk élő számlám, egyelőre csak ismerkedek ezzel a világgal.
McDee 2019. 01. 26. 07:14
Előzmény: #3416  felcsorgok
#3421
Legjobb tudásom szerint IB demo számláján megjelenő adatoknak köze nincs a valósághoz. Létezik náluk paper trading account de ahhoz csak létező számlával adnak hozzáférést.

Topik gazda

Tibi0002
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek