Topiknyitó: Tibi0002 2015. 04. 29. 12:41

Value Investing  

Minden létező gondolatra van már fórum, erre a kb. 80 éves stratégiára pedig még nincs... a value investor a részvényt annak tekinti, ami valójában: üzletrésznek. Eszerint értékeli azt, és diszkontáron vásárol belőle.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Tazsomaru
Tazsomaru 2018. 09. 27. 20:21
Előzmény: #3318  Tibi0002
#3320
"Ti mit tennétek?"   Én meg sem vettem volna. :)
Szerintem erre a kérdésre csak akkor lehetne válaszolni, ha leírnád miért vetted meg és mi volt a célod? 
Miből gondoltad, hogy ez egy alulértékelt, kiváló cég? Miből gondolod, hogy már nem az?
lukskypoker
lukskypoker 2018. 09. 27. 19:38
Előzmény: #3318  Tibi0002
#3319
4.75-ös P/B investing szerint!?!
Sztem nem kérdés, eladni. (2% osztihozamnál találsz te sokkal jobbat is)
Bocs, csak erre jártam:-)))
Tibi0002 2018. 09. 27. 19:31
#3318
Sturm Rugeren jelenleg van 27% árfolyamnyereség, majdnem másfél évnyi osztalék. 25-ös P/E-vel, 2% osztalékhozammal gondolkodom az eladásán. Ti mit tennétek? :)
McDee 2018. 09. 22. 05:59
Előzmény: #3316  McDee
#3317
Mivel elérte a #3303 szerinti célsávot, én lezártam a pozíciómat. Nálam legközelebb 40 alatt játszik.
McDee 2018. 09. 16. 11:38
Előzmény: #3303  McDee
#3316
Lassacskán közelíti a célárat. Óvatosabb megközelítés szerint valami módon érdemes lehet bevédeni a profitot, vagy annak egy részét.
Másrészről a fundamentumok szerint még van tere az emelkedésnek. Ha CBRL keddi gyorsjelentése nem lesz rossz (és miért lenne rossz?), akkor még támogató környezetre is lehet számítani.
Tibi0002 2018. 09. 11. 23:08
Előzmény: #3314  McDee
#3315
köszi :)
McDee 2018. 09. 10. 23:05
Előzmény: #3313  Tibi0002
#3314
Úgy nézem helyes a képlet, amennyiben az utolsó kötési árat akarod lehívni.
Tibi0002 2018. 09. 10. 19:37
Előzmény: #3312  Tibi0002
#3313
Ez jó irány?
=index(importhtml("https://www.erstemarket.hu/termek/1072/EBGOLD02", "table",4),4,2)
Tibi0002 2018. 09. 10. 19:27
Előzmény: #3308  McDee
#3312
Mcdee: erről a honlapról az árfolyam képlettel lehívható-e google docs-ban, ha igen, hogyan nézne ki?
https://www.erstemarket.hu/termek/1072/EBGOLD02
Tibi0002 2018. 09. 04. 12:04
Előzmény: #3310  McDee
#3311
Szóval a részvényarányod mindig magas, függetlenül attól, hogy bull vagy bear a piac. A következő bullt talán már én is így fogom kezelni. 
McDee 2018. 09. 04. 10:40
Előzmény: #3309  Tibi0002
#3310
Igyekszek kvantitatív alapon dönteni. Hangulati tényezőkkel nemigen foglalkozok.
Tibi0002 2018. 09. 04. 09:04
Előzmény: #3308  McDee
#3309
Befolyásol téged a piac jelenlegi kitűnő hangulata a vásárlásaidban?
McDee 2018. 09. 04. 05:44
#3308
WDC non-GAAP bázison P/E alapon mélységesen alulértékeltnek látszik. A honlapokon jellemzően GAAP alapon - ami egyébként prudens megközelítés, de nem feltétlenül tükrözi a rejtett tendenciákat - 30 jelenik meg, míg non-GAAP bázison 4.3 körüli P/E adódik. Ezt támasztja alá , hogy gross ill. net margin stagnál, az árbevétel növekszik, free cash flow növekszik, adósság csökken, szóval jónak tűnik az irány.
McDee 2018. 09. 02. 07:13
#3307
A mérleg non-current liabilities részében található egy "deferred revenue" nevű sor, ami elsősorban a kapott előlegeket takarja. Ennek jelentősége nyilván a jelentős anyagköltséggel operáló iparágakban van - ahol szükséges az előfinanszírozás - , mint beruházási javak (pl. AGX, IBM), vagy akár gyémánt üzlet (pl. SIG) stb. A kapott előleget felfoghatjuk egyfajta backlog, illetve backlog trendként. Amennyiben ennek értéke trendszerű (szezonalitás figyelembevételével) növekedést mutat, akkor valószínűleg nem lesz nagy gond a következő negyedéves jelentés árbevétel során sem, ami már fél siker.
BNH 2018. 08. 18. 20:22
Előzmény: #3305  McDee
#3306
Köszi.
McDee 2018. 08. 18. 16:03
Előzmény: #3304  BNH
#3305
 Tisztában vagyok azzal, hogy az irodalom nem ajánl 3 (max. 6) hónapnál hosszabb időre kiírni opciókat. Ez jó stratégia akkor, ha az opció árazását befolyásoló egyéb tényezőket befagyasztjuk (ilyen nincs). Kvázi statikusan vizsgálva rendben valónak gondolom ezt az ajánlást. Ha viszont az időértéket nem ragadjuk ki a teljességből, egészen más - sokkal komplexebb - kép tárul elénk (és nem állítom, hogy mindenkor helyesen értelmezem azt és azt sem, hogy minden részletét ki tudom itt fejteni).
 Én olyan lehetőségekre vadászok, melyek fundamentálisan alulértékelt vállalatok ATM +/-1 opciói, a lejárati időpontra lehetőleg magas implicit volatilitással (nagy benne az időérték). Ha ezt rövid időre írom ki, akkor ugyan az egységnyi időre vetített prémium (extrinsic rész) valóban jóval kedvezőbb. A széljárás megfordulta után viszont az IV összeomlása sokkal nagyobb prémium csökkenést eredményez, mint az időérték veszteség. 
 
 A hosszabb futamidő azt is szolgálja, hogy a piacnak legyen ideje felismerni az alulértékeltséget és meginduljon az árfolyam emelkedés strike fölé (vagy nem kevésbé azt, hogy nagyobb hibatűrése legyen a pozíciónak)
 Igyekszek masszív osztalékfizető részvények opcióit kiírni. A put/call paritás miatt a put opcióknak tartalmazniuk kell (és tartalmazzák is) lejáratig az osztalékokat. Az igaz, hogy az osztalékemelés előnyeit már nem lehet kihasználni kiírás után, de rendkívüli osztalék esetén a strike lecsökken az osztalék mértékével (p/c paritás!) és lehívás esetén ez figyelembe vételre kerül. 
 Előny, hogy osztalékvágás sem befolyásolja a már kiírt opciót, ill. BEP-t.Ha jól sikerül meghatározni a paramétereket, akkor a BEP-m olyan szintre kerül, ami a történelmi ATH osztalékhozamnál is magasabb osztalékhozamot eredményez esetleges lehívás esetén. Ez még osztalékvágással szemben is nyújt némi védelmet,hiszen még a csökkentett osztalékkal is versenyképes marad(hat) a megmaradó osztalékhozam. Persze olyan cégeket próbálok kiválasztani, amelyek fundamentumai az osztalékvágást kizárják a futamidő alatt, de minden eshetőséget mérlegelni kell(ene).
 Olyan opciókat írok ki, amelyek extrinsic prémiuma kiíráskor számomra elfogadható évesített hozamot biztosít a BEP-re vetítve. Nem a letéti követelményt nézem, ugyanis az túlságosan magas hozamértékeket adna. A kereskedési számlám kb. 50%-ig engedem el a letéti követelmény mértékét. Ez mintegy 1.5x kitettséget eredményez a BEP-re mérten. Így aztán az évesített hozamot is felszorzom ezen "tőkeáttétel" mértékével.
 Mivel viszonylag nagy a prémium árfolyamra vetített mértéke - 10, de akár 20% is lehet - további jelentős biztonsági pufferem van lefelé, míg felfelé a strike-ot elhagyva az immáron tisztán extrinsic-ké váló prémium gyorsan veszít értékéből egyre magasabb alaptermék árfolyamon. Persze a strike+prémium max. árfolyamot nem egy-két nap alatt éri el. Így aztán az időben előrehaladva theta fokozatosan növekszik, az árfolyam emelkedésével párhuzamosan a volatilitás csökken és jó kimenetel esetén strike közelében, de legalábbis strike+prémium alatti árfolyamon már a prémium összeomlik.
 Egyik lezárási forgatókönyvem szerint, ha az elméleti maximum prémium 80%-a megtermelődik kevesebb mint a futamidő 80(de inkább 60-70)%-a alatt, akkor kizárom az opciót és keresek másik célpontot. 
 Számomra nagyon fontos, hogy olyan papírt találjak, melynek árfolyamesése korlátos(nak gondolt) a fundamentumai miatt.Más esetben, ha pl. nem látok jelentős lefelé mutató kockázatokat, hagyom futni az opciót. Mindenesetre nem akarom az összes kontraktusból kifacsarni az utolsó centet is.
Ez a stratégia felfelé hozamkorlátos, lefelé elméletileg 0-ig korlátlan kockázatot rejt. A kockázatok eliminálását illetve ésszerű csökkentését célozza a szűrés a fundamentumok alapján.
BNH 2018. 08. 18. 14:00
Előzmény: #3300  McDee
#3304
McDee, mi az oka annak annak, hogy amikor opciók kiírásáról írsz, szinte mindig hosszú távra szónak ezek? (a mostani is több mint 1 éves)
Kisebb a kockázata? Kevesebb vele a "munka"? A profitabilitása gondolom kisebb, mint a rövidebbeké.
McDee 2018. 08. 18. 05:50
Előzmény: #3302  Aske
#3303
Én inkább esélylatolgatásnak mondanám, ugyanis Yogi Berra sokat idézett örökérvényű megállapítása szerint a “Jóslás egy nagyon nehéz dolog - különösen ha a jövőről van szó.”
Valójában a konszenzust 20c-tel, majdnem 20%-kal teljesítette alul. Következtében az EPS TTM - néhány %-kal az 5 éves átlag felett - stagnál. Mindazonáltal a jelentős negatív meglepetés nem helyezte további nyomás alá az árfolyamot, amit az EPS TTM és a historikus (5 és 10 éves átlag) értékeléssel összevetve szerinti alulértékeltség is támogat. Így azután most nagyjából a bejelentés előtti szinten vagyunk (de ezt magad is láthatod a charton).
Céláram (teljes értékeltséget feltételezve) továbbra sem változott, 50-55 között van.
Aske 2018. 08. 17. 18:30
Előzmény: #3294  McDee
#3302
Na mi lett az EAT-es jóslatoddal?
Nem átallottak még az osztalékot is szinten tartani. :S
felcsorgok
felcsorgok 2018. 08. 16. 09:12
Előzmény: #3299  Tibi0002
#3301
Látom a Monstanto-tól teljesen megvált az öreg, egyelőre úgy tűnik, hogy megfekszi a Bayer "gyomrát". :) 

Topik gazda

Tibi0002
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek