Topiknyitó: Tibi0002 2015. 04. 29. 12:41

Value Investing  

Minden létező gondolatra van már fórum, erre a kb. 80 éves stratégiára pedig még nincs... a value investor a részvényt annak tekinti, ami valójában: üzletrésznek. Eszerint értékeli azt, és diszkontáron vásárol belőle.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Tibi0002 2017. 10. 29. 10:21
Előzmény: #2719  ep1curos
#2720
Erre nem tudok válaszolni. A TLT kérdést én úgy közelítem meg, hogy a tőkét különféle eszközökben tartom, az arányokat a jellemző tulajdonságaik (+ saját értékrend) alapján határozom meg. Tisztában vagyok az előnyeivel és hátrányaival, és csak annyit tartok, hogy növekvő kamatkörnyezetben tudjak még vásárolni, csökkenő kamatkörnyezetben pedig eladni.
Készen állok arra, hogy a TLT árfolyama elég sokat fog esni a következő években, 123$-ról akár 80$-ra is. Készen állok némi emelkedésre is.
ep1curos 2017. 10. 28. 15:49
#2719
Sziasztok!
TLT -t Ti milyen áron látjátok reálisnak, medve piacra készülve?
Üdv,
McDee 2017. 10. 28. 11:23
Előzmény: #2717  pundit
#2718
Ha ezen a szinten akarsz beszállni és kielégíti a beszállási kritériumaidat, miért vársz januárig? 
pundit 2017. 10. 28. 08:38
Előzmény: #2707  McDee
#2717
megint amazon gyors, megint bántják a retailt.
FT -4%
macy: -7%
ha januárban is e körül marad az ft, én beszállok, ugyanis elég erős fundásan...
pomperj
pomperj 2017. 10. 27. 10:20
Előzmény: #2710  pomperj
#2716
Barclays jo sz@r jelentest adott, raadasul nagy meglepeteskent. A trading jovedelmek mas bankoknal is stagnal vagy csokken 10-15%, mert a piacon nincs nagy mozgas;; de ez a -30%  durva csalodas. A profit igy is emelkedett +30%, de az foleg a koltsegcsokkentes eredmenye. Szoval; egyelore BCS korrekcioban van, es nekem is csalodas lett. Ezzel egyutt: azok a fundas pozitivumok megvannak, de kitolodhat 3-6 honappal a recovery.
poreci 2017. 10. 23. 20:07
Előzmény: #2714  poreci
#2715

HM: Akkor már inkább ITX, ugyanebben a kategóriában. Túl sok helyen nyitott sztem a HM akár itt Mo-n is. Bármelyik vidéki legkisebb bevásárló központban is nyitnak egyet. Ez nagyon sok beruházás, nagyon sok munkaerő költség, nagyon sok karbantartási költség és nem biztos, hogy annyival több árbevételt jelent.
Gap, AFF: Hasonló problémákkal küzdenek, agresszív terjeszkedés után felfújódás utáni kijózanodás.
VF Corporation: Nem igazán követem, de olvastam róla, hogy nem produkál rossz számokat. Talán annyira soha nem is volt túlárazva, mint az előző kettő usa márka, de az online kereskedelem a kevésbé erős márkák miatt megütheti a jövőjét.
KORS: Lehet , hogy láttuk az alját? Mióta felvásárolták a Coach-ot, szépen kilépett a csatornából felfele, de én nem fogyeltem mostanában a számait, nem tudom, hogy ez most csak egy hirtelen örömködés, vagy tényleg kezd helyre állni, azt nem néztem.
Gerry Weber meg ilyenekre nem térnék ki...
Több meg hirtelen nem jut eszembe...
poreci 2017. 10. 23. 20:06
Előzmény: #2713  poreci
#2714

Lululemon: Ez lehet talán az új UA?
Nike: na ebben is benne vagyok, gondoltam a világ legnagyobb legszexibb sportmárkája, a vásárlásom előtti években csak emelkedni tudott, na gondoltam egy kis free cash-t beletolok, amíg nem találok vmi jobbat, addig is legalább nyerek néhány százalékot. Aztán persze egyből beszakadt, de tartom , helyre fog ez jönni, ha az Adidas egy kicsit visszaesik (ha mérséklődik az usaban az adidas mánia) és az ua-tól sem fognak már annyira tartani.
Adidas: 60 eur körül vettem, aztán olcsón eladtam (mai árhoz képest), nem gondoltam volna, hogy az aktivista befektetők így fel tudják nyomni az árat (meg a jó sales).
Inditex: Volt de 35 körül eladtam. Jókor pont a katalán mizéria előtt. Ha rendeződik a helyzet akkor 30 körül érdemes lenne belevenni újra.
A múltkor írtam a Hugo boss-ról, hogy jó lehet (akkor 60 alatt volt, most 75), sztori talán van benne, mert Boss-t úgysem a netről fognak soha rendelni (legalábbis a többség) árazást tekintve mostanában nem néztem, de van aki szerint jó.
poreci 2017. 10. 23. 20:05
Előzmény: #2703  Tibi0002
#2713
Hali,
én írogattam néhány hónapja retail-ről, bár azt nem mondanám, hogy kenem vágom a témát, de szoktam követni a témát.
Foot lockert nem néztem, de alapvetően a probléma a retail ruházatban továbbra is az, hogy az online vásárlások aránya növekszik. Ez hova vezet hosszú távon? Egyrészt baromi pénzt kell a már szektorban lévő hagyományos szereplőknek be"ruházni" az online értékesítési formák kialakítására, másrészt ezt a formát be is kell promózni. Mert egy ruha vásárló nő, aki bemegy a bev. központba az sokszor rámegy a neten az Amazonra vagy ebay-re inkább és nem az adott márka online üzletébe. Vagy beállnak az Amazon alá, de akkor a margin nagy része elveszik.
Ha pedig a bev kp.-ban az üzletek elkezdenek tönkre menni, akkor egy bizonyos szint alatt ez öngerjesztő folyamat lesz, hiszen az embereknek nincs kedve elmenni egy pangó központba és akkor gyakorlatilag az egész központ tönkremegy. Egy-egy üzlet kialakítása sok pénzbe kerül. Ha idő előtt be kell zárni ezeket az üzleteket, az hirtelen nagy veszteségekbe tudja betolni az adott márkákat.
Ez az egész folyamat továbbra is baromi nagy kockázat az egész szektorra...
Ráadásul az online vásárlás terjedése olyan problémával is jár, hogy a spontán vásárló tömegek -ami a ruha cipő táska vásárlókra jellemző- megszűnnek, vagy legalábbis akár drasztikusan csökkenhetnek (akár- bár sztem akár még erősödhet is ez a fajta spontán vásárló tömeg).
Nekem UA volt nagy mennyiségben (sajnos), nem terveztem hosszú távon tartani, az első 15%-os zuhanás után vettem bele egy kis visszapattanásra számítva, de beleragadtam. Most ugyan már csak harmad annyival mint eredetileg... Én is úgy érzem, hogy még mindig túl van árazva, még mindig túl sokan hisznek abban, hogy ez lesz az új nike. De inkább amolyan sokadik crocs vagy akármi, aminek van egy hirtelen hype-ja, aztán elpörög vmi alap szinten, vagy tönkremegy. Az UA jobb márka mint a Crocs persze (mondjuk inkább a Pumához hasonlítanám, az is a 2000-es évek elején nagy hype-ban volt), de pénzügyileg messze nem nike. Talán ha ázsiában tudna egy nagyot erősödni, az dobhatna rajta. Abban bízom, hogy most már annyira negatív róla a vélemény, hogy a legkisebb pozitív hír is nagyot dobhat az árfolyamon.
longtrader 2017. 10. 23. 18:33
Előzmény: #2711  McDee
#2712
Köszönjük MC!
McDee 2017. 10. 22. 13:30
#2711
Készítettem egy eszközt, amely alkalmas adott stock teljesítményének összevetésére az ágazat (vagy tetszőleges referencia) szereplőivel. Kisárgítottam az input mezőket. Eredményként grafikusan látható az egyes elemek és az ágazat elemei teljesítményének mediánja.
Az adatletöltés talán nem lesz minden konfigurációval zavartalan. Gyanítom, hogy a sávszélesség és a gép teljesítménye is meghatározó.
Feltettem a többihez:  https://docs.google.com/spreadsheets/d/1R1X-LTt_Eu_lbnwwZXtYQTuV0pgdzBVYY6Nfc7LI5ss/edit#gid=1709787707
pomperj
pomperj 2017. 10. 22. 10:22
Előzmény: #2708  eurocent
#2710

A BCS-hez hozzatennek egy spekulativ pozitivumot. A brit inflacio a Brexit miatt (is), megindult, es mar 3% korul jar. BOE szamara keves jatszoter maradt, muszaj lesz kamatot emelni, es a mostani 0.5% szintu rovid kamatok nem tarthatok honapokig sem. (lasd a regi Soros-story BOE_val ! ) Itt a 2Y gilt  chart
http://keptarhely.eu/view.php?file=20171022v00mjv0e2.jpeg
A 10Y gilt most 1.3% tart,  es a chart alapjan alighanem hamarosan 3% korul lesz (wave 4 top) ;
http://keptarhely.eu/view.php?file=20171022v00m3fjm6.jpeg
igy aztan Barclays profitja a futamido transzformacioval (10Y-2Y kamatres juniusban =1.0% - 0.20% =0.80% )  ami eddig kb. 1% korul volt, hamarosan 2% nagysagrendre mehet. Barclays ara jol koveti a kamat-spead chartot: 2016.9-ben volt BCS a 9.5 USD ar -melyponton, amikor a 10Y kamat is minimumon jart.
Szoval,  fundasan ekkora kamatbevetel-novekedes nagyresze a netto profit soron landolhat. Az pedig nem 2x, hanem akar 4x novekedest okozhat. Raadasul ugy nez ki, 1 even belul. 
lngnl 2017. 10. 22. 09:06
#2709
UAL-t koveti valaki, a multheti 10% os szakadas utan erdemes lenne boviteni/belevenni?
eurocent 2017. 10. 22. 09:04
Előzmény: #2706  pomperj
#2708
https://s1.postimg.org/10071sdhz3/BCS-1_M.png
BCS elvileg vehető (most a iv of 1 szinten lehet), de 13 környékén elakad és nagy valószínűséggel visszaesik a 11-10 sávba. Itt erőt merítve fordul és kitörhet a zöld vonal fölé, majd azt visszatesztelve jó eséllyel legalább 20-ig mehet.
McDee 2017. 10. 22. 07:11
#2707
Kihasználva a kisker szektor pénteki szárnyalását, (némi sajnálkozással, de szabálykövető lévén) lezártam TGT pozíciómat. Árazási modellem szerint ugyanis 50 körül van a fair értékelése (finviz szerint a konszenzus 60-nál van; ugyan ennek nem tulajdonítok különösebb relevanciát, mégiscsak megerősít), aminél jelenleg mintegy 20%-kal magasabban tanyázik.
Kristálygömböt vizslatva, az előretekintő értékelés sem kimondottan biztató.
Érdekesebb, hogy FL szektortársa SKX (az ismerősen hangzó Skechers) saját erőből 41%-t emelkedett a gyorsjelentésre 12x forgalommal. FL viszont nemigen tudott profitálni az általános és szektoriális hangulatból. Így aztán egyelőre visszafogom magam FL-t illetően.
pomperj
pomperj 2017. 10. 20. 14:49
Előzmény: #2701  pomperj
#2706

Egy value Idea, Barclays Bank, az US ticker BCS.
Az ara 10.0, es most a book value 17.7 korul. Tehat P/B=0.6 kornyeken, olcsonak latszik. A bank egyebkent egesz jo alapmukodeset eltakarja par eve  a rengeteg pereskedes, US buntetesek, alacsony kamtok, Brexit,  stb. Mostanara ez mar benne van az arban, egy eve stagnal 10-11 USD savban.  Az EPS most 0.55, de jovore 1.06, es bizony BCS kepes volt 2.0 folott is profitot hozni 2010, 2013 idejen . Szoval, mintha ujra vege fele jarna a rossz idoszak.
Erdemes nezni a chartot, egesz jo wave (2) forma vege fel jarunk. AMikor kitor 11-11.5 fole, 20 koruli target ara cellal tervezek belevenni.
Lastdeposit
Lastdeposit 2017. 10. 17. 15:47
Előzmény: #2704  McDee
#2705
Bizony. http://quad7capital.com/2017/10/16/omega-healthcare-still-winning-reit/
McDee 2017. 10. 17. 15:37
#2704
OHI fanok figyelmébe! Most jó lehet a papír. A következő hetek folyamán rali várható.
Tibi0002 2017. 10. 16. 15:37
Előzmény: #2698  kozi723
#2703
Volt itt pár hónapja egy srác, kente-vágta a divat szektort. Részletesen írt ezekről a cégekről, hátha még olvassa a topicot. A listában szereplő cégek közül egyiket sem tartom.
kozi723
kozi723 2017. 10. 15. 20:10
Előzmény: #2701  pomperj
#2702
Tiszta sor. Pontosan ez az amivel nem voltam tisztában. Idehaza a UA hype kicsit késve érkezett mint Nálatok. Edzőteremben vagy az utcán tavaly illetve idén látom mindenkin a márkát. Sokszor teljesen az volt az érzésem, hogy "menőbb" mint egy nike vagy egy original adidas. Tény, hogy minőségban, innovációban, na meg persze profilban meg sem közelíti a két óriást, de nem gondoltam volna, hogy az őrület nemzetközi szinten ennyire alább hagyott, ezért meglepett amít írtál. A délutáni keresgetésemben Chico-t is néztem, csak idén feleződött. És az igazat megvallva az sem olyan biztos hogy megáll (akárcsak ahogy erre írod, simán lehet ebből még lejebb). 
Retail szektor számomra teljesen szűz pálya, köszönöm a felhomályosítást. 
pomperj
pomperj 2017. 10. 15. 19:51
Előzmény: #2699  kozi723
#2701

UA oriasi siker volt par eve, fiatalos sportos cuccok,  es igen jo novekedesi story; kb. evi 30% novekedes, es  volt 7% net margin. Ez jonak szamit, emiatt alaposan felertekeltek a retail mufajban, egesz 2014-ig. Nekem is volt egy ideig.  Csakhogy az utolso evekben lelassult  a novekedes, mostanaban csak 10%/ev. A mostani 15 USD mellett a  PE=33, es net margin 3.4% sokkal gyengebb allapotokat jelez , sot vad tulertekelesre mutat.
Szemelyes: a felesegem a Chico's ban vasarol, CHS  is oriasit esett, meg UA-nal is nagyobbat. ES nincs vege a zuhanasnak, pedig a cuccaik jok minden korosztalynak, nem is dragak, es a nok tobb ruhat  vesznek mint a tinedzserek. 
Az UA management iden 10% novekedest var, eddig talan 5%-nak latszik. A profit 2015 evi EPS=0.53-rol leesett 0.45-re, es iden mar csak EPS=0.40 a varakozas. Szoval,  nincs eleg profit a kialakult arszinthez kepest, es a novekedesi story meggyengult. Jovore 0.50 a varakozas. A BookValue=5.1 es iden sem fog erosodni.  A retail mufajban PE=20-25 mar vastag ertekeles, szoval itt fundasan tudhat meg esni. Meddig? Ha a black Friday nem sikerul novemberben nagyon jol, Karacsonyra lehet ebbol 10 USD ar is.
Ha ez a 15.0 support beszakad, akkor meg egy zuhanas siman benne van. Osztalek sincs, es van 800M adossaga, ami elviselheto mostani kamatokon. En azt gondolom, hogy jo esetben 1-2 even belul stabilizalodhat, talan 15-20 USD arat megerhet, ha a profitja duplazodni tud 2020-ra ....dehat AMZN zabalja a retail mufajt.
Nem beszellek le, hatha itt megall. De lehet eso kes belole.

Topik gazda

Tibi0002
3 5 5

aktív fórumozók