Topiknyitó: Tibi0002 2015. 04. 29. 12:41

Value Investing  

Minden létező gondolatra van már fórum, erre a kb. 80 éves stratégiára pedig még nincs... a value investor a részvényt annak tekinti, ami valójában: üzletrésznek. Eszerint értékeli azt, és diszkontáron vásárol belőle.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kiegyezo 2017. 09. 22. 10:41
Előzmény: #2557  McDee
#2560
Nagyon koszonom, lesz mit emesztenem ezen.
Tibi0002 2017. 09. 22. 10:35
Előzmény: #2558  Tibi0002
#2559
4. Investing.com - pár perc tesztelés után ez tökéletesnek tűnik számomra.
Tibi0002 2017. 09. 22. 10:28
#2558
1. A dripinvesting stock screenere nem használható, mert Libreofficeban a hide/unhide gomb nem funkcionál. 2. Az ft.com screenere fizetős lesz oct 11-től. 3. A google finance stock screenere szimplán nem működik.
McDee 2017. 09. 22. 07:16
Előzmény: #2556  kiegyezo
#2557
Szerintem a közmű szektort az általános értékelési szokásoktól némileg eltérően kell megítélni, mint ahogy minden egyes területnek megvan a sajátossága.Ezek pl. nagyon jól elvannak negatív working capital-lal, miközben az ortodox value értékelés szerint ennek a mutatónak 2 körül illene lennie. Ezek és hasonló - napi pozitív cash mérlaggel rendelkező ágazatok cégei - lényegében nem a saját tőkével, hanem vevőikkel finanszíroztatják az üzletmenetet. Ez egyébként teljesen elfogadott, legitim üzleti modell. Hasonlóan látom a helyzetet a p/o tekintetében is. A közműcégek beruházásai a valóságban sokkal lassabban amortizálódnak a GAAP szerinti értékelésnél. Ezért aztán inkább a REIT-ek értékeléséhez (FFO) hasonló eljárást tartok célszerűnek. Eszerint az EPS-hez hozzá kell adni az egy részvényre eső amortizációt majd levonni az eszközértékelésből származó nyereséget (az utóbbi a közműcégeknél igen ritkán lehet releváns mértékű). Ha tetszik, mindezt elhagyva az időszakvégi cash állományt és/vagy a FCF-t is lehet nézni, hiszen a nap végén a számlákat mégsem számviteli eredményből, hanem a rendelkezésre álló készpénzből kell kifizetni.Így aztán én nemigen aggódok E.ON miatt. Mivel említetted, kitérek az osztalékra is. Közműcég révén nyilván egy szint felett nemigen tud mit kezdeni a rendelkezésre álló cash-sel, ezért kifizeti. Az európai osztalékfizetési kultúrának megfelelően az osztalék évente érkezik. Osztalékbefektetőként nyilván kedvezőbb az amerikai szokás, miszerint leginkább negyedévente, évente növekvő trendben fizetnek osztalékot a cégek. Nyilván a magas osztalékfizetési rátájú cégek tőkenövekménye elmarad egy technológiai high flyer-től, de az osztalék+tőkenövekedés összesen ki kell adja az átlagos total return-t feltételezhetően kisebb volatilitás mellett. Ha az osztalékokat nézzük, szót kell ejteni annak kifizető által levont adójáról is, ami jelentős tétel lehet magas osztalékhozam esetén. Ez sok esetben ismét inkább az amerikai (US) cégek felé billenti a mérleget
kiegyezo 2017. 09. 20. 22:06
Előzmény: #2547  tberki
#2556
Köszi. Egyébként, ezt a közmű-szektort hogyan látod? Elég magas osztalékokat látok, ami jó, általában nagy tőkét, ami szintén. Csakhogy közben a payout ratio sokszor 1 fölött van, vagy a közelében, jókora eladósodás mellett, tehát kevéssé tűnik fenntarthatónak.
Tibi0002 2017. 09. 19. 23:26
Előzmény: #2554  ep1curos
#2555
Valószínű időről időre igazgatni fogom a portfóliómat. A TLT eladás okát is megírtam, hirtelen túl nagyot emelkedett, azaz hirtelen estek a hosszúkötvény hozamok. Mérlegeltem olyan tőkeallokációs kérdéseket, hogy a jövőben mikor és mennyit szánnék részvényre, mekkora az esélye a hosszúkötvény hozamok emelkedésének, stb. Nem célom kötvényekbe fektetni, de célszerű, mert a 30 éves usa kötvény (a) menekülőeszköz pánik idején (b) ad némi havi osztalékot. Ám néha meg kell gondolni a haszon realizálását, mert (c) óriásit eshet az árfolyama.
ep1curos 2017. 09. 19. 21:27
Előzmény: #2545  Tibi0002
#2554
Tibi, azt megkérdezhetem hogy a TLT-t milyen okból adtad el? A passzív portfóliós leírásod alapján nekem nem tiszta hogy miért nem tartottad az unokáknak.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 09. 19. 16:33
Előzmény: #2507  pitcairn2
#2553
Ez egy Value Investing Fan Club :) de mivel Tibi elég sokat panaszkodott a mínuszolóra, néhányan kvázi kötelességünknek érezzük, hogy plusszolgassunk :) (Én változatlanul azt mondom: ha a mínuszoló ebben éli ki a khmm... furcsa hajlamait, akkor tegye csak. Inkább mínuszolgasson, mint hogy trollkodjon, stb. Annyira nem vágja tönkre a vitát. Sőt, szerintem kicsit még szórakoztató is, ahogy erőlködik a klón-nickjeivel, hogy minél több mínusz legyen egy-egy kipécézett személyen. :) Ha ezzel sem kisállatokat kínoz, máris megérte az "üzlet" :) Mennyivel frankóbb világban élnénk, ha minden perverz, szadista, stb. állat a virtuális világban élné ki a hajlamait... a sorozatgyilkosok, diktátorok, stb. a nekik írt computer-világban tevékenykedve gyilkolnák meg, szadiznák meg stb. a biteket és bájtokat. Hmmm... elő is fogom terjeszteni népszavazásra :) persze ott van már a faszbúk arra, hogy egymást fikázzák/nyalogassák a népek (OK, meg kapcsolat-tartásra is jó, stb.), de azon másokat szadizni Btk-ba ütközik. Ez meg egy mirror-faszbúk lehetne, ahol a szadistákat a mazochistákkal, trollokat a trolletetőkkel, stb. lehetne összehozni :) és bizonyos keretek közt nem ütközne Btk.-ba a gyalázkodás, stb. De az is lehet, hogy Svájcban már van is ilyen, mert ők mindenben előttünk járnak...)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 09. 19. 16:20
Előzmény: #2506  Tibi0002
#2552
A TGT nem olyan, mint a KR. Utóbbi a slacker, még mindig az. Amíg az Apple-dolog nem tisztázódik, addig kb. az lesz a QCOM is. (Pedig az NXI Semiconductors megvásárlásával a jól diverzifikált cég útjára lépett.) No és még egy fontos tényező, ami miatt én szívesen válok meg az ilyen slacker-ektől (is)... a piacok közül főleg az amcsi piacok túlértékeltek relatíve. A likviditás persze viszi fel ezeket a piacokat, de tele vannak már olyan papírokkal, amik 50 feletti P/E-vel bírnak. Ráadásul az ázsiai kereslet inkább fog növekedni, mint az európai vagy az amerikai.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 09. 19. 15:11
Előzmény: #2550  upgrayeddAKS
#2551
Ja, közben rájöttem, hogy mire volt az utalás a kispapírok terén... hát, sztem elég kevesen finanszírozták Provident-hitelből az APP, OPI, Konzi, stb. rv.-vásárlásaikat. Ott "már" kb. 0,001%-ra tippelek hatás tekintetében :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 09. 19. 15:08
Előzmény: #2548  pomperj
#2550
Elmagyarázná nekem valaki, hogy egy pusztán hitelező (értsd: betéteket nem gyűjtő) cég bedőlése hogyan hatna adott ország pénzpiacára? Én így gondolom ezt: mivel betéteket nem gyűjtöttek, és a magas kamat miatt amúgy is egy piramisjáték volt, a bedőlése (legyen szó akár a hazai Provident-operációról) a többi pénzügyi szereplőnek kifejezetten JÓ, a hiteleseinek szintén JÓ (attól függően, hogy egy jogutód be tudja-e szedni a kihelyezett hiteleket). A munkaerő-piac meg "elbírja" azt a néhány lótifutit, akik eddig a hiteleket adták ill. a törlesztőket szedték be. Persze a fenti + hatások nem jelentősek, olyan 0,00000001%-ban ill. akörül segítené a hazai bankszektort, hogy egy konkurensük kiesik a piacról...
mage 2017. 09. 19. 14:47
Előzmény: #2548  pomperj
#2549
Én úgy emlékszem, hogy a magyar providentnek már nem anyavállalata az angol, mert eladták régebben, de lehet keverem valami mással.
pomperj
pomperj 2017. 09. 19. 06:54
Előzmény: #2544  Tibi0002
#2548
Meddig megy? Bob Prechter ezt a valaszta adja most, Dow szamozasa mindent elmond: link Mar nagyon nehez kozelebb menni a (5 of 5) ponthoz;-) 2)Egyebkent talan erdekes, hogy mi van a brit es magyar Provident-el? A hazai sajtoben semmit nem lattam. (Erdekesseg: vasarnap automentes nap volt Brusselben, olyankor mindenki biciklizik, sokan nem is tudnak de rakenyszerulnek; es epp lattam a Provident-biciklist amint elut egy not, szegeny foldon fekve verzett.) Eleg reg volt penzugyi szolgaltato beomlas (Questor, Budacash) es most a brit anyaceg osszeomlasa erdekes helyzetet teremthet Bp-en. Ugye addig megvan, hogy a brit mama-ceg osszeomlasban van, beomlott ugy 80%-ot link Nagy hatas nem lesz, nincs nagy magyar leany-hitelezo suly. De ovatos lennek a kovetkezo hetekben. Megeshet, hogy napvilagra kerules kanari lehet a kispapir-buboreknak ?
tberki 2017. 09. 19. 06:11
Előzmény: #2546  kiegyezo
#2547
Regota (2015) van nekem, jegyeztem is ev elejen 6.xx-ert. En speciel tegnap eladtam. Osztom a velemenyt hogy alulertekelt, de a hirlevelben jelolt csokkeno csatornat en inkabb savnak latom, es annak a tetejen vagyunk. Ezert adtam el 1/3 mennyiseget tegnap
kiegyezo 2017. 09. 19. 01:30
#2546
Sziasztok! Gondolom, nem csak én kaptam ma figyelemfeltő emailt az Equitastól, hogy az EdF ígéretesnek néz ki. Pusztán technikai alapon nézték, a fundamentumokról szinte egy szó sem esett. Néztem, tényleg szép az osztalék, de az eladósodottsága engem kissé riaszt. Meg a csökkenő (10%+-ról, mondjuk) osztalék. Ti hogy látjátok?
Tibi0002 2017. 09. 18. 18:49
Előzmény: #2544  Tibi0002
#2545
Eladtam a Raytheont is, mert kordában akarom tartani a részvényeim súlyát. A TLT árfolyama viszont már 2-3%-t esett a TLT eladásom óta, és 125, 122 alatt már jóval nagyobb valószínűséggel szóba jön a visszavásárlása. Jó lenne 115, 110 körül is hozzájutni.
Tibi0002 2017. 09. 18. 16:43
#2544
Szerintetek meddig megy az S&P500?
tberki 2017. 09. 17. 19:09
Előzmény: #2542  tberki
#2543
Azt mar csak egeszen halkan jegyzem meg hogy az amirol a vw-nel aradozva irsz majus ota kaphato auto, es pont semmivel nem tud tobbet mint a ket eves b250e a daimlertol... Mar csak egy kerdesem maradt: van valami oka a szandekos ferditesednek, vagy tenyleg ennyire nem figyeltel az olvasas kozben?
tberki 2017. 09. 17. 18:35
Előzmény: #2538  pomperj
#2542
Szerintem Janos nezelodj meg tovabb a frankfurti anyagokban. A Daimler Frankfurtban mutatta meg az eq-t ami jovore sorozatgyartasban megy. 0-100kb 5sec, 500km hatotav, glc alapokon, bremaban keszul.A project one-nal kapcsolatban nem tudom mashogy fogalmazni ostobasag amit irsz. Az amg fennallasanak 50. evfordulojara keszult, 275dbot raknak ossze egy manufakturaban amelynek minden egyes darabjat mar eladtak ugy hogy meg a gyartas datuma sincs meg. Darabja netto 2.3m eur... En tovabbra is mindig nagyon nyugodt vagyok amikor forditva latom mint te.
felcsorgok
felcsorgok 2017. 09. 17. 17:56
Előzmény: #2537  ep1curos
#2541
Nem egyszerű ilyen historikus adatokat összeszedni. A morningstar Key Ratios füle 10 évre visszamenőleg mutatja az adatokat, de a mérleg/eredménykimutatást csak 5 évre visszamenőleg nézheted meg ingyenesen. link A teletrader-en 13-14 évre visszamenőleg megnézhetsz mérleg/eredménykimutatást, de csak a fő kategóriákat láthatod, azon belül már nem tudsz menni.link

Topik gazda

Tibi0002
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek