Topiknyitó: Tibi0002 2015. 04. 29. 12:41

Value Investing  

Minden létező gondolatra van már fórum, erre a kb. 80 éves stratégiára pedig még nincs... a value investor a részvényt annak tekinti, ami valójában: üzletrésznek. Eszerint értékeli azt, és diszkontáron vásárol belőle.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
felcsorgok
felcsorgok 2017. 09. 17. 17:42
Előzmény: #2539  felcsorgok
#2540
Mondjuk a morningstar még mindig közül bizonyos adatokat 10 évre visszamenőleg, de a mérleget/eredménykimutatást csak a prémium felhasználók tudják megtekinteni: link
felcsorgok
felcsorgok 2017. 09. 17. 17:40
Előzmény: #2524  McDee
#2539
Na az szuper lenne, ha azok mind belekerülnének a vizsgálatba. Ha a goodwill nem megy, nem nagy baj. Ahogy írtad, simán meg lehet nézni akár morningstar-on vagy más hasonló oldalon is. Én sajnos nem ismerek olyan forrást ahol garantáltan ugyanabban a pozícióban tüntetik fel az adatot. Sajnos egyre több oldal csökkenti az adatokhoz való ingyenes hozzáférhetőséget, de szerintem sokunk számára elegendő az 5 év is.
pomperj
pomperj 2017. 09. 17. 17:15
Előzmény: #2535  tberki
#2538
Atneztem a frankfurti auto show anyagokat. A velemenyem meg erosebben preferalja a VW-t. Daimlertol igeretek vannak, Zetsche CEO beszel e-autokrol, 2025-re iger 15-25% e-autot. De meg egyet se tudtak meg mutatni se. A fo attrakciojuk az 1000 LE-s P1 concept F1 auto, 2.2 M Euro aron, superluxus AMG sportkocsi? Egy vicc, evidensen total felreertik a jovot es a piacot. 2025-re mar mindenrol elkesnek, Kinabol egyenesen kitiltva, es erosen ketlem hogy Benz kiraly marad. Szerintem a lemaradasuk katasztrofalis, plane beszamitva, hogy a nemetek 2030-ra csupa e-autot akarnak. A BMW hozott egy bazinagy X7 SUV-t; de legalabb hozott egy i3 BMW-t is; megjegyzem az is Golf meret. Es lesz i5 nemsokara. Az Audi tisztesen erolkodik es halad is, az uj A8 sorozatgyartasu es legalabb felig e-auto, a QCOM uj auto-chipjeit probaljak hasznalni. Es haladast mutatnak az onjaro autozasban, ha egyaltalan lesz olyan. Ehhez kepest a VW ezt az egesz normalis e-autot hozta, uj e-Golf: "The e-Golf now has 35.8 kWh of electrical output, up from 24.2 kWh. With great power comes greater torque, now rated at 290Nm. With a suitable increase in the size of the batteries, the range of the car is increased to 300km. While its petrol powered sibling can do a 0-100 sprint in 6.2 seconds, the e-Golf is capable of doing the same in 6.9 seconds. Interior is more or less the same. It is equipped with Volkswagen’s 9.2 inch Discover Pro navigation system with touch support, gesture control and voice control, Adaptive Cruise Control, Forward Collision Warning with Autonomous Emergency Braking and Pedestrian Monitoring, Lane Assist, Blind Spot Monitor with Rear Traffic Alert, Park Assist and Light Assist.. The e-Golf is priced at $31,315." Persze, ez meg nem Tesla3 minoseg, de megis van egy hasznalhato VW e-jarmu. A normalis autovilag meg iteletet mondott Frankfurtrol: el se jott a Fiat, Alfa, Peugeot, Citroen, Volvo....kezd erdektelen lenni a nemet show? Szoval, 2 eve a lithium topicban irtad, hogy Tesla sehol nem lesz, Benz meg e-autos kiraly? Egyelore az egyik mar tomegyartasba kezdett, a masik meg mutatni se kepes. Meg mindig forditva van.
ep1curos 2017. 09. 17. 16:16
#2537
Sziasztok! Szeretném megkérdezni hogy 10-20 évet felölelő adatokat milyen forrásból tudtok megszerezni? (Elsősorban EPS, PE, P(T)BV, árfolyam) Morningstart és Gurufocust néztem eddig de ott komoly összegeket kértek az adatokért. Válaszotokat előre is köszönöm.
Aske 2017. 09. 17. 12:32
#2536
Sziasztok, mi a véleményetek a köv. cégekről Value Investing szemmel? Target TGTTanger Factory Outlet Cent. SKT IBM IBM L Brands LB WW Grainger GWW Waddell&Reed Financial WDR Prospect Capital PSEC GameStop Corp GME Buckle BKE Big 5 BGFV
tberki 2017. 09. 17. 12:12
Előzmény: #2531  pomperj
#2535
Autoipart illetoen vitaznek. Azt mondod hogy az e auto kisautos mufaj, aztan hozod a golfot. A golf kozepkategoria. A kisauto a smart, up, es tarsai. Ott a vw-nek inkabb hatranya mint elonye van. A golf meretu autoknal az e golf messze nem a piac csucsa, sot... raadasul nem is annyival olcsobb mint mondjuk a b250e higy a daimlernel maradjunk mint amennyivel gyengebb. A vw-t en inkabb rossz peldanak latom, nem tudom mennyi penz marad fejleszteni a dizelesdi kicsengetese utan, a profitabilitas csapnivalo sok eve
Lastdeposit
Lastdeposit 2017. 09. 17. 11:47
Előzmény: #2533  Tibi0002
#2534
Köszi! Jelzem, az egyetlen plusz, ami a neved mellett van, tőlem származik. Tudom, hogy jönnek a kollégák és megmentenek majd.
Tibi0002 2017. 09. 17. 10:18
Előzmény: #2525  Lastdeposit
#2533
Ha egy kifejezést nem értek (vagy értek, csak nem vagyok biztos a jelentésében), mindig googléval keresem a megoldást, nincs ezen belül fix forrás vagy könyv.
zsoltee77
zsoltee77 2017. 09. 17. 09:32
Előzmény: #2531  pomperj
#2532
Már maga a gondolatmenet is nagyon hasznos, a konkrét ötleteket pedig kifejezetten köszönjük!
pomperj
pomperj 2017. 09. 17. 09:06
Előzmény: #2530  Lastdeposit
#2531
Egy masik kozelites. Egy ideje keresgelek olyan cegeket, amik egy oldalazo-eso piac idejen varhatoan jobban teljesitenek a tobbinel, es azert tovabbi bull eseten is jok lehetnek. Ezekbol had irjak a listaba 4 ceget. 1)Volkswagen Az uj e-auto vilgaban a nemet gyartok kozul megiscsak VW jar az elen a par zold Golf modellel. A diesel-botrany ota stabilizalodik a ceg, sot hullamozva de lassan kuszik fel. A balhe bekerulhet 20Mrd-ba, dehat a kitoresekor volt 22 Mrd cash a merlegben; nincs szo csod-kockazatrol. . Az ovek meg 4 igen jo marka, mint Audi-Porshe, es a 2 olasz Bugatti-Lamborghini. Nekem ugy tunik, ez a 4 ceg er is 110 EUR korul, szoval most VW-t nagyjabol ingyen kapod hozzajuk. Az e-auto inkabb varosi/kiskocsi mufaj mint orszaguti cirkalo, szoval az imazs es technologia teren is az indulo pozicioja jobb mint Daimler/BMW. Ha az e-auto vilagban a nemet markak allva maradnak, akkor VW szerintem a legjobb tipp most, es eppen olcson adjak. 2)Akzo-Nobel Az amerikai PPG meg akarja venni a vegyipai-festek oroast, szoval egy szakmabelinek is feltunt hogy nem draga most. A ceg P/EBITDA=9, es semmi sexy nincs benne, csak jol teljesit. Penzugyileg eros, ROE=9% korul maradhat a kovetkezo evekre is. Ha nem is lesz osszel kivasarlas (de alighanem megis), akkor is eleg biztonsagosnak latszik rossz idokben is. 3)China Mobile A 800 M mobilitelefonalo ugyfelszamos orias unalmas, erdektelen szorny, de meg mindig novekszik. Hatalmas cash tomeg, 18/sh uldogel a merlegben. EPS=4.5 korul lehet, az ara 52 most. Ha levonom a cash-t az arbol, a PE.5 korul van. Fizet 5% osztalekot. Ha bele kell menni egy viharos valsagba, aligha tudnek ennel erosebb hajot valasztani. 4)Olajosok, es Encana Szinte mindegyik olaj-orias alulertekelt a sokeves szamokhoz kepest. Alaposabban atneztem a frackingesek csapatat is, es most feltunt hogy Encana (ECA) nemcsak kitoresben van a charton, de fundasan is prima allapotu (EPS=0.86, Pe=12, PB=1.5), szoval jobb a tobbinel. Es ugy van arazva, mintha az olaj 30 lenne es nem 50.
Lastdeposit
Lastdeposit 2017. 09. 17. 07:55
Előzmény: #2529  McDee
#2530
Köszönöm Urak! Mindkét bejegyzéseteket lementettem doksiba, a fogalomtárat és a könyvet is megnézem.
McDee 2017. 09. 17. 06:47
Előzmény: #2525  Lastdeposit
#2529
Harry Domash: Fire Your Stock Analyst! (szerintem ez igen jó kiindulópont), esetleg Jack Hough: Your Next Great Stock (ez inkább screening/leválogatási recepteket ad)
McDee 2017. 09. 17. 06:34
Előzmény: #2526  kiegyezo
#2528
Meglátásom szerint Sure Dividend-ből sokat lehet tanulni. Konzervatív megközelítésű, törekszik alacsony kockázatú ajánlásokat tenni. Nagyon sok követője van SA-n, ami nem egyszerűen a popularitását, de posztjait is minősíti. Tovább megyek. Szerintem SA úgy általában jó információforrás azzal együtt, hogy én nemigen használom. Alkalmas arra, hogy több nézőpontból lásd vizsgálódásod tárgyát, de fenntartásokkal kell kezelni az ott olvasottakat. Ez egy kereskedelmi média, a szerzőket a rákattintások számától függően honorálják. Következésképpen alkalmanként találunk szenzációhajhász és vagy gyengébb színvonalú írásokat. Figyelemfelhívásra alkalmasak ezek a cikkek, de nem spórolható meg a személyes kutatás egy befektetési döntés előtt.
kiegyezo 2017. 09. 16. 23:32
Előzmény: #2525  Lastdeposit
#2527
Kerestem valamit, erre bukkantam: link Csak egy fogalomtár, de hátha tudod használni.
kiegyezo 2017. 09. 16. 22:31
#2526
Ez akadt ma a kezembe osztalék (dividend growth stocks) ügyben- nemrég iratkoztam fel a Seeking Alphahoz: link Mennyire számít jónak ez a honlap? Érdemes olvasni?
Lastdeposit
Lastdeposit 2017. 09. 16. 21:32
Előzmény: #2524  McDee
#2525
Nagyon szeretlek olvasni Titeket. Nagyon sokat olvasgatok minden témában (klasszikusok, szemléletformálók, TA, pszichológia), de Változatlanul gondok vannak a rv. elemzéssel, cég értekeléssel. Hiába lennék Mindenre fogékony, hiába szeretnék sokat tudni, olvastam Az intelligens befektetőt i, nem jutok előrébb. Az ok: minden könyv evidenciaként kezeli az alapfogalmakat is, ez nagyon zavar mert látva látni szeretnék, fejlődni a Tőzsdei tudásomban, de így nem megy. Tudnátok ajánlani szájbarágós szakirodalmakat? Köszönöm!
McDee 2017. 09. 16. 19:06
Előzmény: #2523  felcsorgok
#2524
A p/pv, debt/equity,debt/asset és a CR valószínűleg menni fog. A goodwillt memigen tudom honnan leszedni. Ez az adat a mérlegkimutatásban szerepel. Jóllehet hozzáférhetők az adatok, de ezzel az a probléma, hogy cégenként más-más mérlegsorok kerülhetnek be a sheet-be, ezért a hívatkozás nem mindig a goodwillre fog mutatni. Ismersz olyan forrást, ahol garantáltan ugyanabban a pozícióban tüntetik fel ezt az adatot? Keresek olyan oldalt, ahol a klf. fundamentális idősoros adatok elérhetők 10 évre visszamenőleg. Korábban a gurufocus-t használtam, de azt átalakították és már csak 5 évre kérhetők le az adatok. Jó lenne a hosszabb időtáv a trendek azonosításárhoz. Ismersz ilyen hozzáférési lehetőséget?
felcsorgok
felcsorgok 2017. 09. 16. 16:55
Előzmény: #2501  McDee
#2523
Szia, Szerintem nagyon hasznos amit csinálsz, biztos, hogy sokan jó néven veszik azokat a gondolatokat/ötleteket, amiket megosztasz itt. Megnéztem a mutatókat, és nagyon jók, én néhánnyal(ha nem nagy munka és fáradtság), akkor még kiegészíteném: Price/Book value; Goodwill értéke (ha nincs ilyen a cégnek, akkor ez nyilván 0); Total Debt/Equity; Total Debt/Asset; Current ratio. Köszi!
kiegyezo 2017. 09. 16. 15:42
Előzmény: #2516  dginvestor
#2522
Néztem, amit küldtél, köszi. Eljárásrendet tudsz a német osztalékokhoz? Hol kell/lehet ezt kérni? Equitasnál jártamban kérdeztem, hogy mit lehet tenni, de lepattintottak.
tberki 2017. 09. 16. 15:12
Előzmény: #2520  zsoltee77
#2521
Hasonlo. En is minden evben nyitok tbsz-t, es havonta teszek ra egy fix osszeget. A kulcs azt gondolom hogy az eletszinvonal jovedelemhez igazitasa es mindig ujabb es ujabb celok kituzese

Topik gazda

Tibi0002
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek