Topiknyitó: Tibi0002 2015. 04. 29. 12:41

Value Investing  

Minden létező gondolatra van már fórum, erre a kb. 80 éves stratégiára pedig még nincs... a value investor a részvényt annak tekinti, ami valójában: üzletrésznek. Eszerint értékeli azt, és diszkontáron vásárol belőle.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
zsoltee77
zsoltee77 2017. 09. 16. 14:09
Előzmény: #2513  -RME-
#2520
Én minden évben nyitok tbsz-t. Amit arra pakolok minden évben azonos összeget, azt lehetőleg sosem akarom kivenni, az lesz a nyugdíjunk, tehát legalább 20-30 évre tervezek vele, akkor meg minek fizessek adót, ha nem muszáj. A normál számlán lévő meg rugalmas. Egyébként meg ha mégis beüt a baj és kell az összes pénz, akkor a tbsz-t is fel lehet törni, nem nagy kaland.
-RME-
-RME- 2017. 09. 16. 13:42
Előzmény: #2518  Tibi0002
#2519
Arany közép út mint mindenben, igen egyet értek.
Tibi0002 2017. 09. 16. 13:31
Előzmény: #2513  -RME-
#2518
Az az értelme, hogy "alapesetben" ezt a vagyont örökölnünk kellett volna elődeinktől, illetve tovább örökíteni utódokra, közben pedig hagyni gyarapodni. Kapni 18 évesen 50 millió Ft-nyi értékpapír portfóliót, a hozam kis részét esetleg fogyasztásra költeni, a többit visszaforgatni a következő generációnak. És akkor nem kellene azzal kínlódni, hogy a 0-ról felépítsünk valamit. Egy kellemes, kiegyensúlyozott életnek része lenne a pénzügyi tudatosság, amelyben bőven van tőkénk, de nem vagyunk a rabja. Értünk a pénzhez, de nem foglalkozunk vele túl sokat. Dolgozunk, de nem azért, hogy még több legyen, hanem azért, mert szívesen tesszük. Anyagi problémákkal nem szembesülünk, de becsüljük, ami van. Jó lett volna így indulni, de sajnos én sem ebbe a kategóriába tartozom.
maxhell 2017. 09. 16. 12:02
Előzmény: #2508  Törölt felhasználó
#2517
Ugyanezzel a problémával küzdök, szerintem hasonló stratégiát is csinálunk (osztalékportfolió építése). Több helyen is olvastam ezt a brókerek közti különbséget, amit nem értek, hogyhogy az egyik minősített szolgáltató, a másik nem, miért nem intézi el mindegyik ezt az ügyfelei érdekében. A héten emaileztem ez ügyben a brókeremnek, egyelőre várom a választ. Lehet naiv vagyok, de első körben váltás előtt inkább a céget próbálnám meggyőzni és rávenni, hogy ők is legyenek minősítettek, azaz intézzék el maguknak, hogy az ügyfeleik ne legyenek emiatt hátrányosan megkülönböztetve másik magyar bróker ügyfeleihez képest.
dginvestor 2017. 09. 16. 10:44
Előzmény: #2512  Tibi0002
#2516
Hivatalosan 15%! Forrás: 49/1979. (XII.6.) MT rendelet 9. cikk (2) bek. b) pontja (USA) 2011. évi LXXXIV. törvény 10. cikk (2) bek. b) pontja (Németország) A Németországgal kötött szerződés 26. cikke szól a visszatérítésről. Persze mennyivel egyszerűbb lenne, ha a törvényeknek megfelelően vonnák le az adót...
dginvestor 2017. 09. 16. 10:30
Előzmény: #2508  Törölt felhasználó
#2515
Magyar brókercégek közül a KBCEquitas és a Random esetén is 15%-ot szoktak levonni az osztalékból az amerikai cégek. Sajnos vannak olyan szolgáltatók, akiknél 30% a levonás. Tudomásom szerint vissza lehet igényelni a pluszban levont adót, de ahhoz a külföldi adóhatósághoz kell fordulni. A NAV max. illetőség igazolás kiállításával tud segíteni. Közben rákerestem a neten, és ott is ez szerepelt: link Ha később esetleg nem csak amerikai cégek részvényeiből vásárolsz, figyelj rá, hogy vannak még országok, ahol sok adót vonnak le, még ha a KBCEquitasnál vagy a Randomnál van is a számlád. (pl. német vagy dán cégek.) A blogomon írtam már erről korábban. link Visszaigényléssel szerintem nagyobb adókülönbözet esetén érdemes foglalkozni. Ha valakinek van gyakorlati tapasztalata visszaigényléssel kapcsolatban, arról én is szívesen olvasnék. :)
-RME-
-RME- 2017. 09. 16. 10:29
Előzmény: #2513  -RME-
#2514
de valjuk be akinek pár millája van(bár az nem fog minden évben TBSZ-t nyitni), és ide jön a tőzsdére sanszos hogy az egész pénzét bele fogja tenni próba szerencse alapon. És azokra vonatkozott a kérdésem. Főleg ha eleinte nyer. Aztán még le is köti...
-RME-
-RME- 2017. 09. 16. 10:26
Előzmény: #2512  Tibi0002
#2513
tudjátok én azon gondolkodom, egy kor felett mégis mi értelme van ennek? Hacsak nincs annyi vagyonod, amennyi mellett még szabadon lévő tőkéd is van. De az ha pl valakinek van 50 millája vagyon, ezt leköti 5 éven át 10 10....milla tbsz-re.. mondván minden évben tud kivenni...mi értelme a berakott pénznek? Örökké senki nem él, miértelme hogy ott tartjuk az 50 millát lekötve sok sok éven át, miközben kiveszünk "nyereség" címen és örülünk is neki, mondjuk 2 millát évente. Erre tudtok valami jó választ?megj: nem mondom hogy Ti így csináljátok, de biztos vannak akik igen.Ha van 100 millád, és ebből lekötöl 50 millát, még oké, mert 50 milla szabadon van abból lehet élni.
Tibi0002 2017. 09. 16. 09:58
Előzmény: #2511  Törölt felhasználó
#2512
Én csak TBSZ-en tartok ilyesmiket, és ott levonják az osztalékadót. Érdekes módon európai részvényekre sokszor magasabb, 20-30%-ot von, mint az amerikai 15%. Hivatalosan 0% lenne mindegyik esetében, de egyelőre el kell viselni ezt. TBSZ-t érdemes minden évre kötni, így 5 év után minden év végére tervezhető lesz egy tetszőleges összeg kivétele adómentesen.
Törölt felhasználó 2017. 09. 15. 21:21
Előzmény: #2510  tberki
#2511
Erstés számlán vettem az elsőket, de azokat is már áttranszferáltattam a KBC-re az osztalékra terhelt egyéb költség miatt. Ezt követően is érkezett még osztalék az Erstésre (a vágás napján még biztos ott volt), ezért ott futottam le a telefonos köröket. Így elvileg a KBC-nél már csak a 15%-kal fogok találkozni? Az Erste nem felelne meg ennek a feltételnek?
tberki 2017. 09. 15. 21:08
Előzmény: #2508  Törölt felhasználó
#2510
Minősitett szolgáltatónál nem bukod el. a kbc pl ilyen.
Törölt felhasználó 2017. 09. 15. 21:04
Előzmény: #2508  Törölt felhasználó
#2509
ui.: a brókercégem azt javasolta, hogy egyeztessek a NAV-val, ez írásos megkeresés formájában már válaszukra vár.
Törölt felhasználó 2017. 09. 15. 21:02
Előzmény: #2507  pitcairn2
#2508
Sziasztok, a segítségeteket szeretném kérni és azért ide írok, mert úgy gondolom, hogy ez az a topic, ahol esetleg választ kaphatok a kérdésemre. Egy meghatározott szisztéma szerint amerikai részvényeket kezdtem el gyűjtögetni, melyek a keretrendszerem szerint stabil osztalékfizetők, de valamiért a piac éppen bünteti őket, ezért "áron alul" hozzájuk lehet jutni. Átnéztem a brókercég ide vonatkozó költséglistáját, átfutottam a kettős adóztatást elkerülő egyezményt, megnyugodva, hogy itt is, ott is 15% az adó, a jövedelmem miatt pedig az EHO-val nem kell foglalkoznom, szóval jó lesz ez. Viszont időközben már több cégtől is érkezett osztalék és sajnos azt kellett tapasztalnom, hogy a kibocsátó 30%-os adót von le, mivel nincs tisztában azzal, hogy hazai illetőségű magánszemély vagyok, az országaink között pedig van kettős adóztatást elkerülő egyezmény, így erre a hazai brókercégemnek sincs semmiféle ráhatása. Az alábbi linken találtam egy homlokráncolásra serkentő megállapítást, mely szerint mehetek a külföldi adóhatósághoz, vagy magához a kibocsátóhoz, de a felmerülő költségek miatt ez általában nem célravezető. Egyébként nem vagyok Randomos, bár ez a jelen esetben lényegtelen: link Ugyanakkor, amennyiben lenne rá lehetőség, akkor ezt a 15%-ot sem szeretném elbukni, mivel így távolabb kerül az a bizonyos szabadság, anyagi függetlenség. Elnézést a terjedelemért és előre is köszönet, ha valaki tudja mi a megoldás kulcsa.
pitcairn2 2017. 09. 15. 19:39
Előzmény: #2505  upgrayeddAKS
#2507
ez a topic szép lassan már a tibi fan club lesz:)
Tibi0002 2017. 09. 15. 18:46
Előzmény: #2505  upgrayeddAKS
#2506
Nekem a Target, Kohl's, Wal-Mart trióból mind pluszban áll, de nem célom dobni őket.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 09. 14. 22:23
Előzmény: #2504  Tibi0002
#2505
Nem baj, azért a szokásos plusszt megérdemled :) Ja, és a tróger-króger még mindig slacker-papper: a KR szenved, míg pl. a Target már 59 USD-nál karistol. A slacker-ekre nagyon oda kell figyelni, ők az adott iparág lajhárai. (Az utóbbi kb. fél-egy évben pl. a DBK volt ilyen a CBK ellenében, vagy a QCOM vs. NVDA. Ezeket érdemes dobni egy-egy jobb felkörnél, mert valamiért rühelli a piac ezeket a cégeket. Persze növ. potenciál bőven van bennük pár év távlatában.)
Tibi0002 2017. 09. 12. 21:49
Előzmény: #2503  Lastdeposit
#2504
Köszi, de csak viccnek szántam ám. :)
Lastdeposit
Lastdeposit 2017. 09. 12. 20:03
Előzmény: #2500  Tibi0002
#2503
Mentek a pluszok Tibi, ram a sírig számíthatsz.
Lastdeposit
Lastdeposit 2017. 09. 12. 20:01
Előzmény: törölt hozzászólás
#2502
Nem csak tavaly óta, sokat kell tanulnom még.
McDee 2017. 09. 12. 18:46
#2501
Hamarosan itt a negyedév vége. Szándékomban áll a gyorsjelentési szezon kezdete előtt lekérni és megosztani a már ismert szerkezetben az adatokat. 95 letöltést látok az utoljára feltett táblázatból, ezért talán nem ördögtől való azt gondolni, hogy van érdeklődés az ilyen adatok iránt. Ehhez viszont kérek tőletek inputot, továbbfejlesztési javaslatot: milyen mezőkkellenne érdemes kiegészíteni (vagy törölni a feleslegesnek gondoltat). A teljes sokaságból az osztalékfizető részvényekre kértem le az adatokat. Jó ez így, vagy módosítani kellene, esetleg más szűrési kritériumra javaslat?A jelenlegi mezőlista ebben a fájlban: link

Topik gazda

Tibi0002
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek