Topiknyitó: Tibi0002 2015. 04. 29. 12:41

Value Investing  

Minden létező gondolatra van már fórum, erre a kb. 80 éves stratégiára pedig még nincs... a value investor a részvényt annak tekinti, ami valójában: üzletrésznek. Eszerint értékeli azt, és diszkontáron vásárol belőle.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 08. 25. 00:17
Előzmény: törölt hozzászólás
#2480
Hello! A KBC derivatív kondícióit nem tartom jónak, így ott nem kötök ilyesmit, de TBSZ-en tartok a cégcsoportnál rv.-t. Ezek inkább "beleülös pozik", mint egy CB/DB által kibocsátott Hebelprodukt. A BNP PAribas-t sem tartom rossznak, de a CB-ot egy market maker sem tudta még nálam felülmúlni. Vannak nagyon kis spread-es termékeik, ahol mindössze 1 cent a spread, a termék meg 2-3 EUR, ergo 1% alatti a spread. Persze ahol a termék csak 80 cent, ott már az 1 cent is többet jelent. (Ezeket kerülöm, ha lehet.) DB-kal mint market makerrel vegyesek a tapasztalataim, akárcsak a nagy Goldman Sach-szel, pl. aranyra voltak neki remek warrantjai, esetenként 4-5 éves futamidővel, stb. DE ahol csak lehet, a CB-ot keresem én is, mert tudom, hogy ott a spread ritkán tágul, stb. (Volt rá példa, de másnap már megint 1 cent volt, szóval nem jelentett problémát. Amúgy a leggenyóbb cég a Merill Lynch volt szerintem, úgyhogy egyetlen könnyet sem ejtettem, amikor felvásárolták :) Aztán a felvásárlója is csődbe ment :) ...a Lehmann Bros). UBS-t még nem próbáltam, de az is egy minden lében kanál cég... akkor már inkább Vontobel, hogy a svájci konkurenciájukat említsem. Nekik amúgy nem túl sok van, de azért rájuk is lehet szűrni. Talán még az ABN Amro tűrhető market maker, már azok közül, ami így hirtelen eszembe jutott. Őket régóta nem látom a piacon, de tudtommal még ott vannak.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 08. 24. 23:53
Előzmény: #2478  kiegyezo
#2479
Én is felfigyeltem rá, de én sem tudom az okát. KR -8%, ez durva... most megint kb. annyin van, mint amin anno vettem. Jó ötlet volt eladni. Én már régóta nem bízok a piacok komoly emelkedésében, ezért eladok, amikor tisztes haszon van valamin. Úgy látom, nagyon sok, tőlem jóval nagyobb befektető is hasonlóképp van ezzel. Sztem részben ez a "kiútkeresés" van a kriptodevizák 2016-2017-es rally-ja mögött is.
kiegyezo 2017. 08. 24. 21:16
#2478
Sziasztok! A kiskereknél mi történt, hogy van ami 5-6% mínuszban (Kroger, Target, Costco), van ami meg jelentős pluszban (Tuesday, Dollar Tree)? Hírt nem láttam azon kívül, hogy az amazon meg a WFM, ami viszont nem újdonság.
befektetobefekteto 2017. 08. 21. 12:41
Törölt hozzászólás
#2477
MetalHeart
MetalHeart 2017. 08. 18. 16:46
Előzmény: #2475  MetalHeart
#2476
Van ugyan egy concorde blog, de lófaszt se ér az sem, a te értelmezésedben... és a KBC-n is láthattál "ízelítő" elemzéseket... de nyilván nem fogják mindet ingyen adogatni...
MetalHeart
MetalHeart 2017. 08. 18. 16:44
Előzmény: törölt hozzászólás
#2475
:D:D:D
Tibi0002 2017. 08. 18. 16:08
Előzmény: törölt hozzászólás
#2474
Szerintem alapvetően semmi szükség ilyen elemzésekre.
befektetobefekteto 2017. 08. 17. 08:56
Törölt hozzászólás
#2473
Törölt felhasználó 2017. 08. 12. 07:54
Törölt hozzászólás
#2472
McDee 2017. 08. 12. 07:53
Előzmény: törölt hozzászólás
#2471
Kevered a fogalmakat. Nem a stock shortolásáról írtam, hanem az opcióról. A long opció megvelel az opció vételének, míg a short az opció kiírásának.
Törölt felhasználó 2017. 08. 12. 07:38
Törölt hozzászólás
#2470
Törölt felhasználó 2017. 08. 12. 07:33
Törölt hozzászólás
#2469
McDee 2017. 08. 12. 07:15
Előzmény: #2467  upgrayeddAKS
#2468
A pozícióm köszöni, jól van. Január 23-n írtam ki 55-ös strike-on 7.15 prémiumért 1 éves lejáratra. Ebből eddig kb. 2-t termelt meg, ami kevés link Így aztán marad a pozíció, nem zárom azt egyelőre. A BEP-m 47.85-n áll. link árfolyamon 10.3% évesített hozamot jelent lejáratkor. Amennyiben lejáratra eléri, vagy meghaladja az 55-t, akkor 15%-os hozammal számolhatok. Ha lejáratkor kedvezőek a feltételek, ujra kiírok short put-ot. Ez esetben stagnáló, vagy enyhén csökkenő árfolyam esetén is van egy folyamatos cash flow-m. Amíg a short put opciós prémium meghaladja az osztalékfizetésből származó várható hozamot, addig megéri kiírni azt. Ha fordul a kocka, akkor a covered call (ez a put-call paritás miatt kétséges) vagy inkább pusztán a stock tartása kedvezőbb lehet. Igen short put van nekem. Ez ugyanúgy működik, mint a részvény shortolása. Eladod az opciót, majd hagyod lejárni (akkor megszűnik), vagy visszavásárolod az aktuális piaci áron.Warrant-tal én nem foglalkozok. Ezeket legjobb tudomásom szerint (befektetési?) bankok készítik, melyek egyébként árjegyzők az opciós piacon.Így aztán duplán keresnek az üzleten. Warrant lényegében long opciót reprezentál, amivel én nem tudok konzisztensen pénzt csinálni.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 08. 12. 01:00
Előzmény: #2465  McDee
#2467
QCOM opciós témával mi a helyzet? SP-od van/volt belőle, ha jól emlékszem. Ha egy SP opciót zárni akarsz a gyakorlatban a piacon, akkor nyitsz mellé egy LP-ot? Pár napja én visszavettem a részvényt, mert elég nagy lendülettel jött le 56-57 közöttről, és 53 alatt "ajándéknak" tűnt. (Bocs a noob kérdések miatt, de én eddig csak warrantokkal foglalkoztam, "igazi" opciókkal nem. Sajnos az elmélet (pl. TO könyv) és a gyakorlat közt jó nagy különbségek is adódnak néha. Pl. mi anno semmit nem tanultunk a warrantokról, így a warrantok rugalmassága nekem kellemes meglepetés volt később. A market maker amúgy sztem jó igen gyakran, csak ki kell azokat is tapasztalni, mert egyik szolgáltató teljesen más, mint a másik. Elviekben hasonlóak a termékek adott paraméterek mellett, de a gyakorlatban meg óriási különbségek vannak pl. a spread esetében.)
McDee 2017. 08. 06. 19:53
Előzmény: #2465  McDee
#2466
Most nézem, hogy ezek nem is termelő cégek, hanem alapok. Ez méginkább ingoványos terület, ide és Limited Partnership zónába nem merészkedek.
McDee 2017. 08. 06. 16:44
Előzmény: #2464  Aske
#2465
Úgy gondolom, hogy az adható legértékesebb és pénztárcádat leginkább kímélő tanács az, hogy tanulj mielőtt bármit teszel. A rossz hír az, hogy ez a fázis nem spórolható meg, ha önálló döntéseket vállaló tudatos befektető (kereskedő spekuláns stb.) akarsz lenni. A befektetéseket illetően javaslom B. Graham, W. Buffett munkáit, valamint Esmé Faerber: All about investing, All about stocks, Don Schreiber, Jr., and Gary E. Stroik: All About Dividend Investing, Sólyomi Dávid: Osztalékportfólió és osztalékportfólió.com, Richard Ferri: All About Asset Allocation, Ralph L.Block: Investing in REITs, Harry Domash: Fire your stock analyst Az nem lesz nyerő stratégia, ha néhány leválogatási kritérium ötlet/javaslat alapján vágsz bele a befektetésbe. A táblázattal eredeti szándékom az volt, hogy a megfelelő elméleti háttérrel bíróknak segítsek az adatbányászatban.A jó hír viszont az, hogy nem szalad el a piac/befektetési lehetőség. Minden nap nyílik új lehetőség, ha valamelyiket elszalasztod. Ebben a műfajban egyébként rendszerint nem percekig vagy órákig nyílik meg a jó alkalom. Azért nem hagyom megválaszolatlanul a kérdésedet (legalább részben). Az osztalékhozamot célszerű relativizálni vagy a 10 éves amerikai államkötvény hozamhoz (jelenleg 2.3%), vagy S&P500 osztalékhozamához (link ). Ezek hozama 2-2,5x-nél magasabb osztalékhozamot kínáló cégeknél valami fundamentális gebasz van feltételezhetően, ami osztalékvágást vetít előre. Nem szabad mohónak lenni.Így aztán az általad említett 2 cég kapitalizációja 39M és 111M USD, éves árbevételük felejtős, az osztalékfizető képeséget megalapozó free cash flow-ról jobb nem beszélni.A P/E csak egy mutató, fontos a payout ratio és a FCF-re vetített payout, valamint P/FCF is. Ezek egyike sem elfogadható számomra. MIndezt viszont csak érzékeltetésképpen írtam, hogy lásd a komlexitást. Nem agysebészet, bárki képes lehet ezt a mutatványt elfogadható szinten művelni. Elég hozzá általános iskolai matematika és az alapvatő összefüggések megismerése és megértése. Ehhez idő kell, de megéri.
Aske 2017. 08. 06. 12:06
Előzmény: #2461  McDee
#2464
Sziasztok,érdekel ez a value investing dolog, de egy kis segítségre lenne szükségem a táblázathoz.5 éves visszemnő osztalék szerint rendezve tizesével vannak cégek 10% feletti osztalékhozammal, ill. 100-as nagyságrendben 5 és 10% között.Nyilván ezen cégek közül kevés alkalmas a value investingre. Mégis melyik a következő kritérium, ami alapján a nagy osztalékú cégeket leszelektáljam? Legyen pl. pozitív a P/E, akkor maradt 1319 cég. Hogyan tovább?Miért nem lenne ajánlott pl. SDT-t vagy CHKR-t venni?Köszönöm előre is a választ.
Tibi0002 2017. 08. 04. 10:02
Előzmény: #2462  eurocent
#2463
Köszi az ötletet, de nem tervezek shortolni.
eurocent 2017. 08. 03. 19:40
Előzmény: #2460  Tibi0002
#2462
"A romló eredményeket növekvő piacon mutatja fel." Ezek szerint inverz value inveszting alapon is tudsz gondolkodni. Érdemes lenne megvizsgálnod IBM kilátásait. "de ennyi erővel lehetne 6 is." - fejezd ki árfolyam értékben, és ha jó nagy esést valószínűsítesz, akkor pl 15x-ről indíthatnál egy shortot. Mondjuk 57 TP-ig. Majd átmeneti emelkedést (eredményjavulást) látva kb 29-ig.
McDee 2017. 07. 30. 19:42
#2461
Letöltöttem újra - negyedév elteltével - a US osztalékfizetőrészvények fundamentumait.Tessék bányászni! link

Topik gazda

Tibi0002
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek