Topiknyitó: Tibi0002 2015. 04. 29. 12:41

Value Investing  

Minden létező gondolatra van már fórum, erre a kb. 80 éves stratégiára pedig még nincs... a value investor a részvényt annak tekinti, ami valójában: üzletrésznek. Eszerint értékeli azt, és diszkontáron vásárol belőle.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 06. 18. 17:12
Előzmény: #2296  dginvestor
#2300
KR-nél 2017. januárra ír 15,5 mrd. eredménytartalékot, TGT-re áprilisra 5,93-at. Találtál amúgy KR esetében januárinál frissebb adatot? KR-t itt is néztem: link meg máshol is, és mindenhol a januári a legfrissebb adat. Úgy tűnik, ennyit publikáltak.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 06. 18. 16:57
Előzmény: #2297  McDee
#2299
Köszi! Szép munka! Úgy látom, hogy nem csak a "krógert", hanem a "trógert" is érdemes lesz venni :) Tehát nem csak a KR-t, hanem a TGT-t is :) Ha 1-2 napon belül nem folytatódik a "vihar a pohár biliben"-felvonás a NYSE-en, akkor sztem abból is veszek. Ha folytatják, akkor kivárom, amíg megnyugszanak a kedélyek. (Nem azt várom, hogy centre pontosan elkapom az alját, de azért nem is kell egyből rácuppanni mindenre, ami akciós. Gyakran van a tőzsdéken olyan "kiárusítás", hogy még az akciós "terméket" is később leakciózzák :) Ha majd egyszer az emberi irracionalitás kipusztítja a civilizációt (remélem, nem fogja), akkor (ill. persze előtte nem sokkal) fogják sokan megérteni, mennyire kétélű kard az emberek "hülyesége"... de néha azért kétséget kizáróan "kapóra jön". Csak vigyázni kell a másik élével is... az emberi irracionalitás mélysége olyannyira ismeretlen, mint többszáz éve a hajósok számára a tenger. Na, ez nagyon "filós" lett...)
Tibi0002 2017. 06. 18. 13:06
#2298
A finance.yahoo.com-ról történő adatlekérés a google driveban totális csőd. 3 nap alatt mindössze 40 adatot tudott lekérni. A többi #N/A jelzésű. Másnak működik?
McDee 2017. 06. 17. 17:49
#2297
A kiskereskedelmi ágazatot sokkoló események (és érintettségem) motiváltak egy vegytisztán kvantitatív analízisre. Leszedtem finviz által TGT-vel szonos csoportba sorolt cégek (és még néhány egyéb kisker vállalat és AMZN) fontosnak gondolt adatait és képeztem belőlük mutatókat, melyek fajtánként összehasonlíthatók. A felhasználás viszonylag egyszerű, köszönhetően Excel kimutatáskészítő moduljának. Az egyidejűleg vizsgált ticker-ek szabadon kiválaszthatók közvetlenül a diagramból is. Készítettem egy "medián tickert" is, ami segít az éppen vizsgált cég aktuális jellemzőjét elhelyezni a sokaságban. A grafikonok idősorosak, 10 évre visszamenően állnak rendelkezésre az adatok. Az utolsó adat az utolsó negyedéves, vagy az utolsó kereskedési napon érvényes TTM érték.A "multiple" mezőben lehet kiválasztani az éppen vizsgálandó adatot és a kimutatás mezőlistában kell kijelölni az egyidejúleg ábrázolandó tickert. Igény esetén a dátum is szűrhető, de ezt leginkább csk akkor érdemes megtenni, ha az adott dátumhoz tartozó valamelyik érték kirívó és zavar azértékelésben. Az adatok fül alatt megtalálhatók a nyers értékek, valamint a kimutatás oldalon a diagram inputja látható. A fájlt feltöltöttem ide: link
dginvestor 2017. 06. 16. 19:10
Előzmény: #2292  pomperj
#2296
Szerintem messze nem hoz akkora felfordulást az AMZN belépése, mint amennyire nagy az ijedtség. Ma már nem nagy ügy online rendelni bármelyik áruházláncból, így aki szeretne, az most is meg tudja rendelni az árut így. Szerintem túlbecsülik a változás léptékét. Igen sokan vannak, akik szeretik látni, megtapogatni az árut, amit vesznek, így ők nem fognak online rendelni. Az AMZN kétségkívül nagyon nagy és hatékony szereplő az online rendelések terén, de a kisker cégek elég sokat fejlesztettek (pl. az online értékesítés terén) az elmúlt években, így szerintem a többi céget sem kell leírni. 2 gondolat jutott még eszembe: - Az AMZN nagyon jól jár ezzel a felvásárlással, mert egy nyereséges céget felvásárolva (Whole Foods Market, P/E: 26,3) javulnak majd a mutatószámai. (180-as P/E-ről van hová javulni...) Amúgy a szektortársakhoz képest elég magas értékeltségen történik a felvásárlás. - A TGT és a KR folyamatosan vásárolták vissza a saját részvényeiket az elmúlt években, így a mostani zuhanás nagyon jó lehetőséget teremt ennek a folytatására, így az EPS-e még javulhat is ezeknek a cégeknek. (Lásd: IBM az elmúlt évtizedben. Alacsony értékeltségen forgott, és ugyan a bevétele nem nőtt, de az EPS szépen növekedett a részvény visszavásárlásokkal.) u.i.: Most már nem csak a partvonalról beszélek, mert ma du vettem pár KR részvényt.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 06. 16. 18:09
Előzmény: #2293  upgrayeddAKS
#2295
Hehhhhh... az úgy előttem van, amikor a drón becsönget a friss gyümölccsel, a hűtő meg átveszi az árut :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 06. 16. 18:04
Előzmény: #2292  pomperj
#2294
Ja, azért AMZN témában valószínűleg egyetértünk :) Dehát azt régóta tudjuk, hogy value alapon drága a cég...
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 06. 16. 18:02
Előzmény: #2292  pomperj
#2293
Ugyan én nemsokára boldog (?) Kroger-részvényes leszek, azért a computerizált dolgok "nem úgy" működnek rigmushoz adnék egy új felhangot: valamelyik lánc (talán a Wal-mart) nemrégiben egy algoritmus alapján "találta ki", hogy egy amcsi tinilány terhes. (Tényleg az volt.) Szóval a jól megírt algoritmusok és a big data elég "ügyes" is tud lenni. (Hogy ebből lesz-e profit, az nem egyértelmű, no meg ugye a példa azt is jelzi, hogy a retail cégek nem ülnek a babérokon, és computerizálnak "orrvérzésig".) Sztem itt a heves reakció arról szól, hogy "majd biztos letöri az árakat" az új konkurencia. Lehet, hogy így lesz (volt már rá példa) és az is lehet, hogy nem (erre is), de ezt most még senki nem tudja. Ami pedig a konkrét fogyasztói preferenciákat illeti: igen, van az a réteg, aki szereti "megtaperolni" a terméket (én is ilyen vagyok btw.), de sokan vannak, akik meg nem. Vagy csak előnyben fogjuk részesíteni előbb-utóbb azt, hogy a hűtőnk megrendeli az ételt, mert kiszámolja, hogy hamarosan el fog fogyni (esetleg jóváhagyatja velünk egy e-mail erejéig, stb.), szóval az IoT már "itt van, hó a subája" :) Viccet félretéve: hosszú távon sanszos, hogy a hűtőbe épített szenzorok folyamatosan szkennelgetik, hogy milyen élelmiszert milyen gyakran veszünk ki a hűtőből, stb. Ebből meg abból, hogy épp mennyi van benne, kiszámolja, hogy mennyit rendeljen úgy, hogy ne romoljoin meg. Sztem ez nagyon is reális "közeljövő-kép". Hogy ebben az AMZN jobb lesz-e a többinél, azt én sem tudom, de hogy az amcsiknál ez nagyon el fog terjedni, abban biztos vagyok. Lehet, hogy 5 év kell neki, lehet, hogy 10 vagy 15... de el fog...
pomperj
pomperj 2017. 06. 16. 17:45
Előzmény: #2282  pomperj
#2292
Sajnos az "abysmal retail" cikkironak volt igaza. Az AMZN belepesevel ebbe a szferaba mindent felboritani latszik, es ijedtsegukben minden retail lancot eladnak a nagy fiuk, es mind vadul esik. Elkepzelhetetlen volt 1-2 eve is, hogy Walmart es Costco -5% essen ! Es nyilvan nincs vege, ez csak az eleje lehet. Amivel viszont ellentmondok a piac mai mozgasanak. Az AMZN nagyszeru es legyozhetetlennek latszik abban a mufajban, amit maga krealt: a super-computerzialt, internet-alapu, total-robotizalt-mukodesu, es oriasi volumenu retail mufajban. Tobb computer-kapacitasuk van mint az USA egesz hadseregeinek osszesen ! Ez a model lehet jo a tartos cikkeknel, de szerintem ez nem fog mukodni a supermarketekben....az ember-vasarlok kozott. Azok szagolnak, tapintanak, megfognak, nezegetnek. Hiaba ugrott AMZN +3%ot, szerintem ez tevedes es rossz merger less szerintem. Nagyon hasonlit az AOL--TimeWarner merger figura lelkes fogadtatasara es aztan a total csodjere. Emlekszik ra valaki?Ez, sajnos inkabb az AMZN secularis bull veget jelzi inkabb, es szerintem inkabb egy hosszu lejtmenetenek a kezdete. De a piac most maskepp latja.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 06. 16. 17:37
#2291
Ha most visszavenném a TGT-t, vajon eljárást indítana ellenem a SEC insider trading-ért, vagy belátnák maguktól is, hogy csak "dumb luck" volt? :) Na, hátha esik még egy kicsit, és akkor nem lesz kérdés, mert kipróbálom...
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 06. 16. 17:34
Előzmény: #2287  kiegyezo
#2290
Most nézem csak, mekkora mákom volt, hogy nem vártam a kiszállással :) Akkor engem is szeretnek az amazonok :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 06. 16. 17:31
Előzmény: #2287  kiegyezo
#2289
Vannak, akiket szeretnek az amazonok! :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 06. 16. 17:30
Előzmény: #2286  dginvestor
#2288
TGT-vel kapcsolatban egyetértek, anno én is megnéztem kicsit alaposabban. A felhúzásban ezért el is adtam nemrég (végső soron osztalékkal együtt kb. 300 USD nyerőm még így is volt rajta, ami amúgy nagyon gyenge, a DBK-val ennél jóval szebb eredményekért szoktam "swingelni"). De hosszú távra látok benne fantáziát egy jó kis esésnél, így watchlist-en tartom. Ez az amazonos "földindulás" most jól jöhet azoknak, akik ilyen cégeket akarnak venni: link
kiegyezo 2017. 06. 16. 17:04
#2287
Nem gondoltam volna, hogy a puszta erdeklodesemmel ket nap alatt ekkora foldindulast okozok a szektorban :-) Koszonom az eddigi infokat!
dginvestor 2017. 06. 16. 11:26
Előzmény: #2285  dginvestor
#2286
Tegnap nem volt időm részletesebben írni a kisker szektorról, így ma pótolom. Számomra nagyon érdekes, hogy miközben a tőkepiacokon nagyfokú optimizmus uralkodik, addig a kisker szektort egyre pesszimistábban látják a befektetők. A Target és a Kroger kimondottan kedvező P/E mutatóval forog a piac egészéhez képest, így megnéztem a két céget részletesebben. A Target számomra inkább egy stagnáló cég benyomását kelti, az elmúlt 5 évben az árbevétele stagnált, a BVPS csökkent, az EPS-e növekedett, bár volt egy veszteséges éve időközben, az osztaléka nőtt, de a kifizetési arány is nőtt ezzel párhuzamosan. Mivel inkább fejlődő cégeket keresek befektetésre, így nálam ez kiesett. Stagnáló cégbe való befektetésen csak magas 6-7% osztalékhozamnál gondolkodnék el. A Kroger már egy érdekesebb eset. P/E mutatója még a tegnap csökkentett EPS várakozással sem magas, ugyanakkor a cég minden vizsgált soron szépen teljesített az elmúlt években, így érdemes lehet tovább vizsgálni befektetési célból.
dginvestor 2017. 06. 15. 17:22
Előzmény: #2281  Tibi0002
#2285
Mit szóltok a kisker szektorhoz? Nagyon sokat csökkent az árfolyamuk. Target -3,4%, Walmart -1,9%, Kroger -18,2%, Kohl's -1,9%.
tberki 2017. 06. 14. 21:53
Előzmény: #2283  Tazsomaru
#2284
Ennel az elemzok tobbet vartak, ha jol olvasgattam tegnap akkor 7% koruli emelest. En mindenesetre orulok ;)
Tazsomaru
Tazsomaru 2017. 06. 14. 20:57
Előzmény: #2281  Tibi0002
#2283
Target 3.3% osztalékemelés. link
pomperj
pomperj 2017. 06. 14. 19:31
Előzmény: #2280  kiegyezo
#2282
cikk: abysmal retail Sales link
Tibi0002 2017. 06. 14. 14:52
Előzmény: #2280  kiegyezo
#2281
Nekem a tőke kb. 2%-a a Walmart, Target, Kohl's trióban áll. Az új kor kihívásaival ők sokkal inkább tisztában vannak, mint az egyszerű elemzők. Pont ezek az óriások ne reagálnának rá? De nem is ezért tartom, hanem mert hosszú távra, passzív portfólióba beválogatva ennek is ugyanúgy ott a helye, mint más szektoroknak. Nem az évszázad lehetőségeit keresem.

Topik gazda

Tibi0002
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek