Topiknyitó: Tibi0002 2015. 04. 29. 12:41

Value Investing  

Minden létező gondolatra van már fórum, erre a kb. 80 éves stratégiára pedig még nincs... a value investor a részvényt annak tekinti, ami valójában: üzletrésznek. Eszerint értékeli azt, és diszkontáron vásárol belőle.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
mcbull 2016. 01. 26. 08:37
Előzmény: #1159  Tibi0002
#1160
Az arany hetek óta emelkedik,valaki már óvatosan veszegeti.
Az olajjal játszogatnak,de a piacok magukért beszélnek.
Tibi0002 2016. 01. 26. 08:31
Előzmény: #1157  Tibi0002
#1159
Az esés sikeresen létrejött, és este még arra is gondoltam, itt lenne az ideje egy kínai tőzsdei esésnek, ez is összejött. :) + némi gold emelkedésnek. :)
Bandi_ujonc 2016. 01. 25. 20:32
Előzmény: #1157  Tibi0002
#1158
milyen eszközben?
Tibi0002 2016. 01. 25. 16:48
Előzmény: #1156  tberki
#1157
Ma vásárolgattam kicsit, úgyhogy szerintem jöhet a zuhanás! :)
tberki 2016. 01. 24. 20:29
Előzmény: #1155  Bandi_ujonc
#1156
touche :D
Bandi_ujonc 2016. 01. 24. 19:58
Előzmény: #1145  Törölt felhasználó
#1155
egy jó ideje azért letetted a voksod xau, xag mellett, nem? pedig azokra is vonatkozhatott volna a kivárás, lásd az elmúlt 1 évet.
Tibi0002 2016. 01. 24. 13:50
Előzmény: #1146  Tazsomaru
#1154
Nem szándékozom feliratkozni rá, de ha olvastál benne hasznosakat, írhatnál néhány észrevételt. :)
Tibi0002 2016. 01. 24. 13:42
Előzmény: #1149  Törölt felhasználó
#1153
Annyit kijelenthetek, hogy még óvatosabb leszek. 2007. őszén is olvastam a fórumban hasonló figyelmeztetéseket, és azok megvalósultak.
A türelem és az óvatosság amúgy része a stratégiámnak.
Törölt felhasználó 2016. 01. 24. 13:39
Előzmény: #1151  carcassonne
#1152
te pedig ne foglalkozz vele ha esnek az arfolyamok...
;)

u.i.: mondhatnam , hogy longolj mindent minnel nagyobb tokeattetellel,de ez nem volna etikus...
igy csak annyit mondanek, hogy koltsd a csaladodra inkabb a penzt amit mostantol befektetni szeretnel a kovetkezo par evben...
carcassonne 2016. 01. 24. 13:30
Előzmény: #1145  Törölt felhasználó
#1151
Kicsit mintha Nyilasi -t hallanám.

Emlékezzünk: szét shortolta magát, és 5 év alatt 100 e Ft bol 34 e Ft eszközértéket adott vissza a befektetőknek.

W. Buffett szerint nem kell foglalkozni azzal, ha felére leesnek az árfolymok..stb.
Törölt felhasználó 2016. 01. 24. 13:29
Előzmény: #1148  Tibi0002
#1150
Mi a véleményetek az olajról? Elképzelhető hogy fogott egy aljat..
gondolkodom a vételén
Törölt felhasználó 2016. 01. 24. 13:22
#1149
Nezz utana nehany honapja pont tazsomaruval valtottunk velemenyt az ingatlan befektetesekkel foglalkozo ETF-ekrol...
majd nezd meg a teljesitmenyuket...
Majd nezd meg mi tortent 2007-2009 kozott...
hasonlo dolgok fognak torteni, csak most nem amcsiban hanem szinte a vilag nagy reszen vannak lufiban az ingatlan arak igy kicsit szelesebb kort fog erinteni...

Nezd en nem akarlak se lebeszelni se rabeszelni semmire, a feleloseget neked kell vallalni az osszes dontesedert...
(tudom, hogy ezzel tisztaban vagy)...
Velemenyem szerint a vilagban levo problemakra (hitel, auto, diak, maganszemelyek es cegek hitelei es gazdasagi visszaesesre ill. az azokbol eredo problemakra nem szentelsz megfelelo figyelmet igy alul becsulod oket...
Tevedhetek es akkor konyeden lemaradhatsz 5-15%-os hozamrol; de mi van ha igazam van es meguszhatsz 20,30,50%-os korrekciot a rv piacon esetleg az ingatlan piacon....

Nezd meg a: Nagy dobas cimu filmet...
(ok sem tudtak hogy mikor fog a problema felszinre kerulni,de tisztaban voltak a problemaval)...
link
link

Sok sikert!
Tibi0002 2016. 01. 24. 13:20
Előzmény: #1145  Törölt felhasználó
#1148
Sok mindennel egyetértek. Sokkal több részvényt lehet venni, ha a részvények olcsóbbak, és a piacok már nagyot estek.
Amikor a dax 8500-ig esett 2014-ben, vártam a további szinteket lefelé, aztán nem esett sehova, csak emelkedett 12000-ig. Ott is nagyon sokan várták a medvét, kb. annyira, mint most.
Most sem vásárolom be magam fullig, sőt, szeptember óta mindössze 2 céget vettem.
Az én módszerem valamelyest önszabályozó, mert ahogy esnek a piacok, úgy válik egyre több részvény vásárolhatóvá, de a részvénykitettség emelkedésével a hozamelvárás is szigorodik.
Tazsomaru
Tazsomaru 2016. 01. 24. 13:04
Előzmény: #1146  Tazsomaru
#1147
és... link
;)
Tazsomaru
Tazsomaru 2016. 01. 24. 12:58
Előzmény: #1139  Tibi0002
#1146
hátha... link
;)
Törölt felhasználó 2016. 01. 24. 12:56
Előzmény: #1144  Tibi0002
#1145
Tibi nem a hozzaallasoddal van a baj.
Abban igazat adok, hogy senki nem tudja megmondani, hogy mi lesz holnap es azt se hogy x vagy y ara hogyan fog valtozni.
Amit tudunk, hogy a vilaggazdasag novekedese lassul, ev/ev alapon a legtobb orszag exportja tobb evtizedes melyponton van.
A tengeri szallitmanyozas melyponton, a Dow Jones transportation index 30%-ot esett, kozben az olaj ara tobb mint 10 eves melyponton.A nyersanyagarak pedig tobb evtizedes melypontokon.
Kozben a vilagban mind a maganszferaban mind a vallalati ill. penzugyi szferaban a hitelek tobbszorosere nottek es nem csak nonek, hanem a GDP-hez viszonyitva tobbszorosevel...
(ez fenntarthatatlan), kozben a nyugati vilagban demografiai problemak ele nezunk, es jo par fejlett orszagban a fiatalkori munkanelkuliseg reg nem latott szinteken van...
(ezeknek a fiataloknak nincs igazan megtakaritasa, munkaja a legtobbnek sajat csaladja sem, sot jo paran a szuleikkel elnek)...
Ne csak a pozitiv hireket figyeld, hanem kapd fel a fejed ha 1-1 ceg munkaeroleepitesrol dont lasd KMART, GE, DBK stb,stb...

Recesszio ill. medve piac nem ugy tortenik, hogy elore bejelentik (recesszional 2 egymast koveto negyedevben csokken a GDP, vagyis kb. 6-7 honappal a problemak utan hallanak rola az atlag befektetok).
Olvas vissza, hogy mirol beszelgettunk pomperjel tavaly...
irtuk hogy az olajar esese milyen problemakkal jarhat, arrol is hogy csokkenhet az S&P earnings-je mivel az ertekesitesek csokkentek...stb.stb..
le lettunk hurrogva, senki nem szeret rossz hireket hallani...
A tenyeket viszont nem szabad figyelmen kivul hagyni....
a legtobb eszkoz osztaly lufiban van...
(ez 1 teny; lehet benne hinni ill. tagadni a tenyen nem valtoztat), emelkedhetnek az eszkoz arak???
hat persze de ha ertekalapu befekteto vagy akkor minek fektetnel 1 cegbe most ha kesobb 20,30 esetleg 50%-70%-al olcsobban ezt megteheted, raadasul kevesebb cegbol kell majd valasztanod....

Nezz csak ra az olaj es gaz forumra, hany speki probalgatja elkapni az aljat...
(fenntarthato hosszutavon a 20-25$-os olajar???) ill. (nagyobb-e a kereslet mint a kinalat es ha igen mennyivel???)

Nem kell kapkodni, a tobbseg azert vasarolt rv-ket mert sehol nem tud igazan megfelelo hozamot elerni, masok pedig ingatlanokat vasaroltak,de biztosak lehetunk benne hogy az ingatlanarak esetleg a rv piac a kovetkezo 5-10 evben jo hozamot esetleg pozitiv hozamot fog biztositani...

Sok ember fog nagyon sok penzt veszteni...
szeretnel hozzajuk csatlakozni vagy varsz turelmesen amig ver nem folyik a piacon es mindenki meg a legoptimistabb emberek is medvek lesznek na akkor kell majd batornak, korultekintonek lenni addig csak keresni kell a lehetosegeket es figyelni...

u.i.: es meg ha igy cselekedsz akkor is azon fogsz gondolkodni hogyha 1 kicsit turelmesebb lettel volna mennyivel tobb cegbol ill. rv-t tudtal volna venni ha meg 1-3 hozappal turelmesebb lettel volna...
;)
Tibi0002 2016. 01. 24. 12:19
Előzmény: #1141  Törölt felhasználó
#1144
Észben tartom, hogy bikapiacon vagyunk túl, és a kitettségem ennek megfelelően alacsonyabb. De a kitettségem tovább csökkenti, hogy nagy összeget különítettem el egyéb célra, ráadásul a tavalyi részvény eladásaimat alig forgattam vissza újabb papírokba. Más forrásokból is rendelkezem jövedelemmel. És minden másra is fenntartok tartalékokat.
Most elég kevés részvényem van tehát, ugyanakkor nem "állok be" egyik vagy másik irányba, hanem készen állok mindkettőre. Senki nem tudja biztosan megmondani, hogy a jövőben mi fog történni.
A fentiek fényében hozzáállásomat felelősnek, helyzetemet stabilnak tartom.
carcassonne 2016. 01. 24. 12:16
Előzmény: #1141  Törölt felhasználó
#1143
oké, nem csak a készpénz a nyerő ha jön az összeomlás.. lehet inverz etf-ben, aranyban, usd-ben vagy osztalék részvényeben, esetleg állam kötvényben is gondolkodni, aminek ilyenkor a kamata is magasabb.
Törölt felhasználó 2016. 01. 24. 12:14
#1142
Törölt felhasználó 2016. 01. 24. 11:48
Előzmény: #1139  Tibi0002
#1141
Szia,

szerintem gondolkoj el azon , hogy milyen gazdasagi ciklusban vagyunk...
ill. hogy hogyan fog valtozni a vilaggazdasag a kovetkezo 3-6 esetleg 12 honapban.
Tudom nem konnyu de neha azzal lehet a legtobb penzt keresni ha az ember turelmesen ul es var...
Nagy kincs lesz a keszpenz es a toke a felfordulas kozepette....

Szerinted a magyar kormany csak ugy unalmaba talalta ki ezt a CSOK dolgott, esetleg ok tisztaban lehetnek hogy milyen kihvasok ele nezhet a gazdasag a bankrendszer ill. a gazdasagi novekedes a kovetkezo honapokban ill. evekben????

Az atlag embernek halvany lila goze sincs hogy milyen tozsdei arhullam kozeledik...
(2008 egy laza bemelgitesnek fog tunni ha az igazi valsag bekoszont).
Akar hiszed akar nem azert agoddok hogy minnel konnyebben tul legyunk rajta ill. komolybb katonai konfliktusokat elkeruljunk.

Sok sikert!

Topik gazda

Tibi0002
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek