Topiknyitó: Portfolio 2015. 04. 14. 10:59

Nem kell félni, úgyis megmentenek!  

Ugrás a cikkhez
A múlt héten benyújtott törvényjavaslat értelmében valamennyi Quaestor-kötvényest kártalanítanának, függetlenül attól, hogy normál vagy fiktív kötvényekről van szó. A kártalanításra jogosultak körét ráadásul olyan mértékben kiszélesítenék, amennyire...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=5&i=212577
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
signal2
signal2 2015. 04. 14. 14:44
Előzmény: #30  csendben
#40
Pl. ha van biztosításod, és a biztosító fizet.
Másik eset: beperled a károkozót, és az ő vagyonából kártalanítanak.
Az meg alapvető, hogy ha tudod, hogy 6 millióig van biztosítva az értékpapír-egyenleged, akkor nem teszel ennél több pénzt egy számlára.
csendben 2015. 04. 14. 14:41
Előzmény: #37  lord_of_the_kings
#39
ezt a Binder féle interjút megéri elolvasni (van benne egy két finomság!)

link
csendben 2015. 04. 14. 14:39
Előzmény: #37  lord_of_the_kings
#38
"Ez a mai nyilvánvalóan alaptörvény ellenes, és mint ilyen érvénytelen lesz."

Ismerve az alkotmány bíróság nevű gittegylet eddigi tevékenységét,nagyon kétlem,hogy így lesz...
lord_of_the_kings
lord_of_the_kings 2015. 04. 14. 14:37
Előzmény: #22  csendben
#37
félreértettük egymást.
Én olyan tv-t kértem, amelyik a Q. csőd pillanatában kötelezte az említett szereplőket kötvényekért való helytállásra. Ez a mai nyilvánvalóan alaptörvény ellenes, és mint ilyen érvénytelen lesz.
csendben 2015. 04. 14. 14:32
Előzmény: #35  Törölt felhasználó
#36
ha a "jogosan" alatt a törvényest értjük,akkor jogosan jár (az elfogadott törvény alapján!

ha erkölcsöt,etikát stb.-t mondasz,abban igazad lehet...
Törölt felhasználó 2015. 04. 14. 14:30
Előzmény: törölt hozzászólás
#35
Hiába próbálsz ebből zsidózást csinálni, tény, hogy magyarok fogják megfizetni a Questor károsultak egyébként nem jogosan járt kártérítését is.
Törölt felhasználó 2015. 04. 14. 14:26
Előzmény: #28  Törölt felhasználó
#34
Mivel a bankok és brókercégek versenytársai egymásnak, ezért ennek a politikusos analógiája az lenne, hogy a másik politikai oldal dobja össze.
csendben 2015. 04. 14. 14:17
Előzmény: #32  Törölt felhasználó
#33
"Amennyiben a kártérítés a sajtóban megjelent módon megy végbe az annyi, mintha mind a közel tízmillió magyar fejenként 18 ezer forintot fizetne be"

A feltételes mód nem zavar?
Az meg főként,hogy amíg nincsenek konkrét számok -se a károsultakról,se a Q. értékéről,amit a BEVA megkap!-,addig csak hisztériakeltés a számokkal dobálózni?
(főleg nem,egy az ügyben érintettség okán elfogult embernek!)

Mielőtt nagyon belemélyednél!

1, még a 6 millás határ töredéke értékű kötvényem sem volt;
2, a valós és fiktív kötvények arányos értékű kártalanítását elfogadtam volna;
3, sem azért,hogy ilyen tv. szülessen,se ellene nem tudtam tenni...
4, teljesen nyilvánvaló,hogy azért lett ilyen,mert így kivédték azt a lehetőséget,hogy befektetők kivigyék EU-s bíróság elé a pert....

Reklamálni:
BEVA
Rogán
Matolcsy
Orbán V.
-nél lehet...

Törölt felhasználó 2015. 04. 14. 14:04
Előzmény: #30  csendben
#32
Minden egyes magyar ember 18 ezer forintot fizet azért, hogy kártalanítsák a Questor kötvényeseket: link
Törölt felhasználó 2015. 04. 14. 14:01
Törölt hozzászólás
#31
csendben 2015. 04. 14. 13:39
Előzmény: #29  signal2
#30
Mind a két mondatod igaz!
Csak egy kérdésre válaszolj:

Melyik kártalanításra nem lehet ue.-t elmondani? :-)
signal2
signal2 2015. 04. 14. 13:22
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#29
Amit mástól vesznek el. Nem a fán terem.
Törölt felhasználó 2015. 04. 14. 13:14
#28
Ezek alapján, ha a jövőben egy politikust korrupciós botrányban bűnösnek találnak, akkor a többiek dobják össze az okozott kárt a magánvagyonukból???

Gyanítom, hogy ilyen törvény nem fog születni a következő 50 évben...
csendben 2015. 04. 14. 13:07
Előzmény: #26  morci
#27
az a mennyiség volt legális,amelyek az engedélyezett mennyiség volt,Keller-nél gyűjtőn nyilvántartva.
Azok,amelyek árát elvették,de kötvény nem volt mögötte,azt nevezik fiktívnek.

Az,hogy Te mikor,melyikből,mennyit kaptál, azt még nem volt ember,aki meg tudta volna mondani,hogy lehet eldönteni! :-)
morci 2015. 04. 14. 13:02
#26
Bocs, ha ezt már valaki érthetően elmagyarázta.
Bemegyek a q-hoz, veszek 100 darab 10000 forintos kötvényt. Aztán egy hónap múlva bemegyek megint és veszek megint 100 darab 10000 forintos kötvényt. Egy év múlva aszonygák, a második 100 az fiktív.
Mitől?? hiszen a pénzt ezért is megkapták.. Hogyan szerezhettem volna erről tudomást mielőtt megvettem?
Mitől legális egy kötvény?
Törölt felhasználó 2015. 04. 14. 12:51
Előzmény: #20  lord_of_the_kings
#25
Elképesztő!!!
Remélhetőleg beintenek a BEVA-OBA tagok!
Törölt felhasználó 2015. 04. 14. 12:46
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#24
Senki nem mondta, hogy utasítsd vissza, ettől még te mint kezdeményezett is érezhetnéd, hogy ez így nagyon nem kóser.
csendben 2015. 04. 14. 12:42
Előzmény: #21  prmiklos
#23
"Ha félretesszük azt, hogy mennyire etikus/erkölcsös, hogy most kötvényeseket "mentenek meg", máskor pedig hagyták őket bukni, akkor ott marad a kérdés; hogy a viharba lehet olyan törvényt hozni, hogy egy érintett körnek meg kell fizetni más kárát? Mi alapon varrják valaki nyakába egy cég fizetőképtelenségét?"

Választ kétni:
BEVA
Rogán
Matolcsy
Orbán V.
-tól lehet.
A felsorolás nem teljes körű és nem a felelősség szerinti rangsor!
csendben 2015. 04. 14. 12:40
Előzmény: #20  lord_of_the_kings
#22
"Tehát melyik tv. melyik paragrafus?"

Az,amelyik éppen most fogadott el a Parlament.

Cserébe én is kérnék egy választ:
melyik kisbüfi tett tevőlegesen azért,hogy ez a törvény,ebben a formában létrejöjjön?

prmiklos 2015. 04. 14. 12:39
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#21
Ha félretesszük azt, hogy mennyire etikus/erkölcsös, hogy most kötvényeseket "mentenek meg", máskor pedig hagyták őket bukni, akkor ott marad a kérdés; hogy a viharba lehet olyan törvényt hozni, hogy egy érintett körnek meg kell fizetni más kárát? Mi alapon varrják valaki nyakába egy cég fizetőképtelenségét? Nem értem, elképedve állok az ügy előtt.

Arra is kíváncsi vagyok, hogy az 1 millió felett 90% kártérítés vonatkozik-e a Questor károsultakra, vagy ők 100%-ot kapnak.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek