Topiknyitó: Portfolio 2015. 04. 10. 13:22

Itt a döntés: kártalanítja a fiktív kötvényeseket a Beva! (2.)  

Ugrás a cikkhez
A Befektetés-védelmi Alap (Beva) a mai igazgatósági ülésén többségi szavazással úgy döntött, hogy kártalanítja azokat, akik fiktív kötvényeket vettek a Quaestortól. Az Index értesülése szerint a Beva igazgatóságának négy tagja szavazott igennel,...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=59&i=212512
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 04. 10. 20:31
Előzmény: #98  Törölt felhasználó
#100
Miért érdekes az, hogy valódi vagy fiktív kötvénye volt egy kötvényesnek a Q-nál?
Nem mindegy?
A Q csődbe ment, bármit is hazudott a kötvényeseknek, így csődeljárást kell lefolytatni és nem a tisztességes cégekkel kell megfizettetni a Q által eltüntetett elképesztő mennyiségű milliárdokat!!!
elemes
elemes 2015. 04. 10. 19:40
Előzmény: #98  Törölt felhasználó
#99
A GFB példában igazad van, csak kötekedtem.

Az adóemelés példában viszont nekem van igazam. A kormány a múltban elbaltázott egy csomó dolgot és ennek a terheit úgy rakja a nyakamba, hogy előre nem szólt róla.

Egyébként meg továbbra is abban reménykedem, hogy hétfőre meggondolják magukat vagy valami ilyesmi.
Törölt felhasználó 2015. 04. 10. 19:31
Előzmény: #96  elemes
#98
"Hát, nekem is múltbeli kormányok szarakodásai miatt kell magasabb áfát fizetnem, mert különben nem jön ki a matek."

Azt hittem több eszed van...

"Pontosan ez történik, amikor megtöröm valakinek az autóját, és a rákövetkező évtől emelkedik a GFB."

NEM. NEM. NEM! Azt ugyanis ELŐRE tudtad, hogy ha törsz, NAGYOBB lesz a biztosításod. Itt a BEVA tagok nem tudták előre, hogy majd bekövetkezik egy egyébként is kérdésesen BEVA esemény és akkor hirtelen a kormány az ötszörösére emeli a múltbeli esemény után kifizetendő díjplafont!

Tényleg nem érted? Mert akkor nagy a baj. Persze az is elég gáz, ha csak nem akarod érteni.

Rossz mindkét példád! Nem analóg esemény egyik sem a Q üggyel. Más ugyanis a bekövetkezett esemény ill. döntés és annak hatásának időbelisége.
elemes
elemes 2015. 04. 10. 19:29
Előzmény: #95  Törölt felhasználó
#97
"ilyen a kognitív disszonancia"

Fura ezt olvasni tőled :)

Kifejezetten nagyon rossz ötletnek tartom a kártérítési összeg megemelését, az ebben rejlő moral hazard miatt. De ettől még azt gondolom, hogy a tv nem ütközik a jogalkotás rendjével. Csak a józan ésszel.
elemes
elemes 2015. 04. 10. 19:24
Előzmény: #95  Törölt felhasználó
#96
Hát, nekem is múltbeli kormányok szarakodásai miatt kell magasabb áfát fizetnem, mert különben nem jön ki a matek.

"Ez pontosan olyan mintha egy biztosítós a biztosítási esemény bekövetkezte után magasabb díjfizetésre köteleznének."

Pontosan ez történik, amikor megtöröm valakinek az autóját, és a rákövetkező évtől emelkedik a GFB.
Törölt felhasználó 2015. 04. 10. 19:19
Előzmény: #92  elemes
#95
"Igen, mert a JÖVŐBEN magasabb tagdíjat kell majd fizetniük"

Egy MÚLTBELI esemény után kell magasabb díjat fizetniük. Miközben a múltbeli esemény idején más szabályok voltak a kártérítési maximumra.

Ez pontosan olyan mintha egy biztosítós a biztosítási esemény bekövetkezte után magasabb díjfizetésre köteleznének. Sőt, ez nem kb. olyan, hanem teljesen az, hiszen ez is biztosítás.

Nagyon nem akarod megérteni. Persze tudom én, ilyen a kognitív disszonancia.
csendben 2015. 04. 10. 19:17
Előzmény: #92  elemes
#94
De milyen jó Neked:van sok stadionod,kastélyod,nem is beszélve a műkincseidről!
csendben 2015. 04. 10. 19:15
Előzmény: #77  Törölt felhasználó
#93
Arra azért vigyázz,hogy ne keverd össze a hazádat és a kormányát!
elemes
elemes 2015. 04. 10. 19:14
Előzmény: #90  Törölt felhasználó
#92
"Aki fizeti (BEVA és a befizetők) azok számára HÁTRÁNYOS."

Igen, mert a JÖVŐBEN magasabb tagdíjat kell majd fizetniük. Ugyanúgy, ahogy nekem is magasabb áfát kell fizetnem egy csomó dologért, mint régebben.
elemes
elemes 2015. 04. 10. 19:13
Előzmény: #86  Törölt felhasználó
#91
"ki és mi után kell fizessen (kötvények után is); mekkora ez az összeg (max. 6 millió vs. max. 30)."

Igen, ezek kedvező változások, bár, mint írtam, nem igazán értek egyet ezekkel.

Törölt felhasználó 2015. 04. 10. 19:12
Előzmény: #89  elemes
#90
"A visszamenőlegesség nem gáz, ha az érintettek számára előnyös. A mostani döntés az érintettek számára előnyös, tehát nem gáz."

Mégegyszer: az érintettek egyik fele számára előnyös. Aki kapja a pénzt. Aki fizeti (BEVA és a befizetők) azok számára HÁTRÁNYOS.

Te direkt nem hallgatod meg / olvasod azt, ami nem illeszkedik a véleményedhez?

Megjegyzem továbbá, hogy furcsa, hogy most egyetértesz a MEGEMELT kártérítéssel, amikor eddig a kötvényesek felelősségét firtattad nem kicsit. Ez jókora pálfordulás.

elemes
elemes 2015. 04. 10. 19:09
Előzmény: #85  Törölt felhasználó
#89
"Te nem vagy tisztában a visszamenőlegesség fogalmával"

meglepő határozottsággal teszel kijelentéseket arra vonatkozóan, hogy én mivel nem vagyok tisztában :)

"Ha a jelenben hoznak egy döntést, ami a jövőre vonatkozik, az nem visszamenőleges."

Így van.

"a visszamenőlegesség nem gáz"

A visszamenőlegesség nem gáz, ha az érintettek számára előnyös. A mostani döntés az érintettek számára előnyös, tehát nem gáz.
elemes
elemes 2015. 04. 10. 19:02
Előzmény: #87  Törölt felhasználó
#88
mi a kérdés?
Törölt felhasználó 2015. 04. 10. 18:22
Előzmény: #82  elemes
#87
1-2 hete még értetted. Miért fordult meg a véleményed?
Törölt felhasználó 2015. 04. 10. 18:15
Előzmény: #82  elemes
#86
"a Quaestor "visszamenőleg" csalt, csak ez most derült ki. az áldozatok a bevának kell kártalanítania, a jelek szerint (amivel én nem értek egyet és nem tudom, technikailag hogy akarják megoldani). ha a tőke nem elegendő a kártalanításra, hitelt kell felvenni. a hitelt pedig a tagdíjakból lehet törleszteni. ebben semmi olyan nincs, ami visszamenőleg kárt okozna a beva tagoknak."

De az igen, hogy:
- ki és mi után kell fizessen (kötvények után is);
- mekkora ez az összeg (max. 6 millió vs. max. 30).

Miért teszel úgy, mint aki nem érti?
Törölt felhasználó 2015. 04. 10. 18:13
Előzmény: #82  elemes
#85
"elvitatkozgathatunk ezen napestig, de én csak azt tudom mondani, hogy SZERINTEM rengeteg olyan törvény van, amely a jövőben rosszabb helyzetbe hoz néhány embert, aki erre nem számított, és olyan kötelezettségekkel terheli őket, amit addig el sem tudtak képzelni"

Te nem vagy tisztában a visszamenőlegesség fogalmával...

Ha a jelenben hoznak egy döntést, ami a jövőre vonatkozik, az nem visszamenőleges. Triviálisan. Így aztán a fentivel semennyire nem tudod megmagyarázni, hogy a visszamenőlegesség nem gáz.
Drian875
Drian875 2015. 04. 10. 17:58
Előzmény: #76  lord_of_the_kings
#84
...és az ügyészség?

ha "jó" az ügyész, akkor a bíróságnak sok esélye nincs
elemes
elemes 2015. 04. 10. 17:51
Előzmény: #67  Törölt felhasználó
#83
"Elemest nem értem"

pedig egyszerűen csak arról van szó, hogy eltér a véleményünk.
elemes
elemes 2015. 04. 10. 17:49
Előzmény: #64  Törölt felhasználó
#82
"csak a Questor kötvényekért visszamenőlegesen."

elvitatkozgathatunk ezen napestig, de én csak azt tudom mondani, hogy SZERINTEM rengeteg olyan törvény van, amely a jövőben rosszabb helyzetbe hoz néhány embert, aki erre nem számított, és olyan kötelezettségekkel terheli őket, amit addig el sem tudtak képzelni. akár az ÁFA kulcsok megváltoztatása is.

a Quaestor "visszamenőleg" csalt, csak ez most derült ki. az áldozatok a bevának kell kártalanítania, a jelek szerint (amivel én nem értek egyet és nem tudom, technikailag hogy akarják megoldani). ha a tőke nem elegendő a kártalanításra, hitelt kell felvenni. a hitelt pedig a tagdíjakból lehet törleszteni. ebben semmi olyan nincs, ami visszamenőleg kárt okozna a beva tagoknak.
philosopher
philosopher 2015. 04. 10. 17:41
Előzmény: #63  Törölt felhasználó
#81
Bár úgy tűnik, hogy visszamenőleges, de techikailag/jogilag nem lesz visszemenőleges a törvény, mivel meghozzák mondjuk hétfőn, hogy emelik a BEVA kártalanítás összegét, majd utána rendelik el a Questor felszámolását. Nekem sem tetszik, de ez még önmagában nem lenne bűn, viszont a körülmények megint nagyon egy irányba mutatnak.

Miért nem a Budacashnél jött ez elő? Gondolom a baráti Questornál nagyon sok havernak van pénze (és nem tudta hirtelen kivenni). És dupla haszon, hogy jól el lehet adni (kisemberek pénzének megmentése), ráadásul a BEVA tagokkal fizettetik meg. Három legyet egy csapásra.

Szerintem extra magas kamatot nem tehet el senki (kivéve, aki időben kivette pletykákra alapozva) a fiktív kötvényeire, mivel a nem fiktívek után nem jár kártérítés, és ha egyenletesen terítik, akkor jó eséllyel mindenki veszít valamennyi tőkét így is.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek