Topiknyitó: Portfolio 2015. 03. 26. 21:08

Jaksity: az államnak is részt kellene vállalnia a kártalanításban  

Ugrás a cikkhez
Helytelennek ítéli meg Jaksity György, a Concorde Értékpapír Zrt. elnöke azt, hogy a tisztességes cégekkel fizettessék meg teljesen a csalók okozta károkat. A brókerbotrányról Jaksity a Magyar Narancsnak adott interjúban beszélt. Bár lehetett...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=211957
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
elemes
elemes 2015. 03. 29. 16:00
Előzmény: #351  csendben
#360
Persze, hogy megtalálta, mert Tarsoly maga szólt róla. Hogy minek köszönhető... haveroknak talán?
elemes
elemes 2015. 03. 29. 15:58
Előzmény: #353  csendben
#359
De, ez az orgován béla február óta főnök...
Törölt felhasználó 2015. 03. 29. 15:52
Törölt hozzászólás
#358
Törölt felhasználó 2015. 03. 29. 15:50
Törölt hozzászólás
#357
gyula1971
gyula1971 2015. 03. 29. 15:13
Előzmény: #331  elemes
#356
Azért 16-17 éven keresztül új ügyfélpénzekből betömni a hiányokat, veszélyes.
De ere a felügyelet nem gondolt, hogy ellenőrizze ezeket.
Törölt felhasználó 2015. 03. 29. 12:41
Előzmény: #354  Törölt felhasználó
#355
Lebontsák a céget?! (persze mondhatom,mintha
elhagyná) kívülállónak ez jut eszébe-
Törölt felhasználó 2015. 03. 29. 12:34
Előzmény: #352  elemes
#354
-jó ki idő húzás minden fele- közbe
azt se tudom milyen "előnyt" tudhatnak magukénak!!!!!!!!
csendben 2015. 03. 29. 12:10
Előzmény: #352  elemes
#353
Véleményem szerint,az hogy a cégbíróság átvette a kinevezésére vonatkozó beadványt,még nem jelenti azt,hogy életbe is lép a kinevezése.
Arra,hogy a kinevezést bejegyezze (vagy elutasítsa),15 napja van a cégbíróságnak.Ez még nem telt le!
elemes
elemes 2015. 03. 29. 12:04
Előzmény: #347  Törölt felhasználó
#352
A Q -nak jelenleg ez az odaültetett sittes stróman a vezetője

mondom, csodálkozom, hogy a cégbíróság bejegyezte, mert Orgován nem felel meg a feltételeknek, törölni fogják a bejegyzést (és remélem előveszik azt, aki erkölcsi bizonyítvány és végzettséget igazoló iratok nélkül elfogadta a változásbejegyzést).
csendben 2015. 03. 29. 12:01
#351
hogy ha az MNB a zrt.-nél az első napon "megtalálta" a 150 milliárdos "fiktív" kötvényeket,akkor mivel magyarázható,hogy a kft.-vel szemben semmilyen ljárás nem indult?
Se felügyeleti,se NAV,se TEK,se semmi...
Szó nem hangzott el róla,hogy oda is biztos került volna,vagy zárolták volna bármit...

Most megint eszembe jut,hogy a civileknél,vélelmezett 10 millós nagyságrendért,a TV kamerák előtt,TEK,NAV,rendőrség hogy pakolta ki az irodát...

aliben 2015. 03. 29. 11:54
Előzmény: törölt hozzászólás
#350
nem döntene be, mert, hogy fizetik-e a megemelt BEVÁt, az az ő saját döntésük lesz(mert ez esetben a BEVÁnak hitelt kellene felvenni, amit az elkövetkezendő években törlezteni kellene neki, és ezáltal emelkedne meg a BEVA tagok költsége) Én is sajnálom a BEVÁt, de szabál az szabál
aliben 2015. 03. 29. 11:40
Előzmény: #316  Törölt felhasználó
#349
én is ezt állítottam, de lehurrogtak, pedig ez a lényeg, és ha az eladó biztosítást fizetett, a BEVA köteles fizetni. Az más kérdés, hogy az MNB, mint felügyeleti szerv is vastagon benne volt
Törölt felhasználó 2015. 03. 29. 11:01
Előzmény: #345  Törölt felhasználó
#348
Értem a Q példából tanultakat vonjuk le, Országunkra nézve-

Okos
yLitvániát vegyük példának 5***
Törölt felhasználó 2015. 03. 29. 10:53
Előzmény: #339  elemes
#347
Szerintem ez az Orgován visszaléptetés pont olyan, mint az öncsőd: bejelentették, de jogilag nem lépték meg...

A Q -nak jelenleg ez az odaültetett sittes stróman a vezetője, a Kft. nincs csődeljárás alatt. Vagyon, pénz szabadon mehet ki...
Törölt felhasználó 2015. 03. 29. 10:47
Előzmény: #344  csendben
#346
-Ez az mikor a más(sokak) pénzével királykodik-
Persze gondolta a kormány is szelíden,alázatosan nézi!
Törölt felhasználó 2015. 03. 29. 10:42
Előzmény: #25  Törölt felhasználó
#345
Az eddig felmerülteknél sokkal nagyobb bajokat látok a pénzügyi rendszerben.

Az még hagyján, hogy - mint minden iparágban - vannak csalók.
Az még semmi, hogy az elvileg legszigorúbban ellenőrzött pénzügyi területen évekig lehet pilótajátékot folytatni, azaz a felügyeleti ellenőrzés egyáltalán nem alkalmas az alapvető feladatára.
Az is hétköznapi (sajnos), hogy a politikusok mélyen benne vannak ezekben a csalásokban.
A gond az, hogy ezek a politikusok hoznak olyan törvényeket, szabályokat, amelyekkel pl. támadhatatlan a felügyelet a gondatlansággal, a szakmai hibáikkal okozott károk miatt. A felügyelet kizárólag törvénysértésért felel, szakmai hibáikból adódó károkért se a felügyelet, se a felügyelet vezetői és az ellenőrzést végző felügyelők sem vonhatók felelősségre. Ilyen törvényeket hoztak maguknak. :(

De a legfőbb gond ott van, hogy épp úgy, ahogy a Questor képes volt kitermelhetetlen mértékű kamatokat ígérve úgy eladósodni, hogy végül már a kamatokat sem tudta kifizetni, nem még a kötvényesek visszavásárlási igényét teljesíteni, az állam pont ugyanígy viselkedik az állampapírok kibocsájtásakor.

Régóta mondom, hogy ma a az állampapír a legnagyobb pilótajáték, elhitetik az emberekkel, hogy az a legbiztonságosabb befektetési forma, miközben olyan dilettánsok döntenek az államháztartás hitelekből történő fenntartásáról, mint akik a felügyeleti szabályokat hozzák, vagy a felügyeletet ellátják.

A Questor ügy csupán vihar a biliben ahhoz képest, ami az állampapíroknál folyik a világban évtizedek óta... Az állami hitelfelvétel a legnagyobb pilótajáték!

Pedig van olyan ország, nem is egy, ahol alapvető cél az, hogy az állam sohase finanszírozza a folyó kiadásait hitelből. Olvasgassatok pl. Észtországról! 2002 óta egy fia állampapírt sem bocsájtott ki, így a legalacsonyabb az állami eladósodása Európában...

link
csendben 2015. 03. 29. 10:26
#344
azt mondják,hogy Tarsoly azért nem helyezték előzetesbe,mert még nincs elég bizonyíték.
Elképesztő!
Ha 9.-e óta,amikor kiderült,hogy 150 milliárdos csalás történt,nem sikerült elég bizonyítékot összeszedni,akkor most egy éjszaka alatt mi változott meg?
elemes
elemes 2015. 03. 29. 10:01
Előzmény: #340  Törölt felhasználó
#343
orbánt én is csak példának hoztam fel, mert ő az, aki túltolja a forgatókönyveit.

a szociopata személyiségek egyik jellegzetessége, hogy minden csatát meg akarnak nyerni. ha még intelligens is, vagyis gyors a helyzetfelismerő képessége, akkor ez sokáig sikerül is neki, és villámgyorsan ível felfelé.

de nincs hosszú távú terve. nincs forgatókönyve. 1-2 lépést lát előre (és ha extra beszédkényszere van, akkor ezt még el is mondja - lásd gyurcsány).
elemes
elemes 2015. 03. 29. 09:59
Előzmény: #341  Törölt felhasználó
#342
tökmindegy, ki választja meg, nem viselheti a tisztséget, ha nem felel meg a peremfeltételeknek.
Törölt felhasználó 2015. 03. 29. 09:56
Előzmény: #339  elemes
#341
"Orgovánt szerintem hamarosan elmozdítják a tulajdonosok hozzájárulása nélkül"

Én azt olvastam hogy a közgyűlés választotta meg.

"Sikerült elérnünk azt az ügyvédet, aki ellenjegyezte Orgován Béla aláírásmintáját azon a napon, március 16-án, amikor a Quaestor-csoport központi cége, a Quaestor Pénzügyi Tanácsadó Zrt. vezérigazgatójává választották a cég közgyűlésén."

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek